Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Merevlemez-vásárlás


Pjotr

Recommended Posts

KGigi

Van az iponon. Pjotr be is linkelte.

Link to comment
Share on other sites

kmisi99

Tényleg most hogy nézem és még 640Gb-os is van. És ez mennyivel jobb egy sima WD 32mb os gyorsító tárral rendelkezõ hdd-nél. Hány százalékkal? Vagy mekkora sebességgel. Úgy körülbelül.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A dual proessor miatt sokkal jobb, nem a gyorsítótár miatt.

Link to comment
Share on other sites

kmisi99

Most néztem hogy ami az ipon-on van annak WD 640GB DP 7200rpm 32MB SATA2. De te Caviar Black-et ajánlottál ami az ipon-on van ott meg a nevében DP van. Attól még az is Caviar Black? Mert gondolom CB-nek kellene lenni ott a nevében nem? Vagy tévedek?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Csak elnagyoltan van kiírva. Az Caviar Black.

Link to comment
Share on other sites

kmisi99

Nagyon köszönöm a segítségeteket mindkettõtöknek akkor azt fogom venni. Biztos vagyok benne hogy amit ajánlotok az csak jó lehet.

És úgy hallottam ha sata merevlemezre telepítünk Windows xp-t akkor a telepítés közben azt hiszem valami floppy lemezt kell berakni de nekem nincs floppy meghajtóm akkor hogy csináljam? Vagy rakjak fel Windows vista 64 bitet mert úgyis 4gb ramom van.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Semmi gond nincs a vistával, nyugodtan tedd fel. Vagy akkor már egy 64 bites Win7.

Link to comment
Share on other sites

kmisi99

A Windows 7 jó lenne csak ha jól tudom még nincs magyar nyelvû telepítõje. És mivel nem tudok jó angolul inkább nem kockáztatok bár még meglátom.

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Telepítõ nincs magyar, de magyar nyelvi csomag telepíthetõ.
Link to comment
Share on other sites

kmisi99

Hello! Máshogy alakult a helyzet egy ideig mégse veszek gépházat ezért több pénzem maradt.

Ezért a kérdésem, hogy kinéztem egy western digital 640gb Caviar Black-et. És megérné azt a 6-7000 forintot egy Western Digital 1TB 32mb Caviar Black?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Meg.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
silentXX

Üdv, szeretnék venni még 1 merevlemezt ezt néztem ki:

Ez ugye nem 1 db 500as tányérból áll?

 

Megegyezik mindenben a 320Gb aaks szériával ha jól tudom, de a tányérméret biztosan más?

 

500gb körül lenne szükségem 1 tányérosra rendszer vinyónak, lehetõleg WD -ben!

Edited by silentXX
Link to comment
Share on other sites

silentXX

Visszaolvastam a fórumba és megtaláltam a választ a kérdéseimre, de egy dolgot szeretnék még megtudni!

 

Ez a merevlemez hány tányéros?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Minimum 2.

Link to comment
Share on other sites

solties
És úgy hallottam ha sata merevlemezre telepítünk Windows xp-t akkor a telepítés közben azt hiszem valami floppy lemezt kell berakni de nekem nincs floppy meghajtóm akkor hogy csináljam?

Hm.. lehet, hogy én valamit "túl jól csináltam", de pár hete húztam, fel egy ismerõsömnek újra az XP-jét, SATA vinyóra, és az ég világon semmi floppy-t vagy drivert vagy, akármit nem raktunk fel plusszban, még csak nem is akadt meg a telepítõ. És megy gond nélkül hetek óta! Pedig nem egy mai a masina: Asrock alaplap, celeron D 2.8 procival. Akkor ez hogy van? Én is úgy tudtam, hogy valami kell az XP-nek a SATA meghajtókhoz, de eddig megy, és a "számítástechnikában ami jó azt nem szabad megjavítani.."

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nemfeltétlenül kell. Nekem is volt alaplapom, amihez nem kellett SATA driver. Ez akkor fordul elõ, ha a BIOS natívan kezeli a SATA portokat.

 

Másik lehetséges "megoldás", hogy taknyolt XP-t használtál, amiben már volt egy megfelelõ driver.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

A harmadik lehetséges ok, ha BIOS -ban a SATA vezérlõ alapértelmezett beállítása az IDE mód.

Számos vezérlõ amúgy nem is támogatja az AHCI-t.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Na, tessék. :P Lassan egyáltalán nem kell driver. :lol:

Link to comment
Share on other sites

solties

Igen most hogy mondod, mintha tényleg lett volna ilyen beállítás abban a biosban, de nem is szenteltem neki nagyobb figyelmet, mert azelõtt is xp volt a gépen, csak a boot sorrendet változtattam meg a telepítés kezdeténél. Na mindegy akkor az a lényeg, hogy aki SATA-ra akar xp-t telepíteni, annak érdemes elõbb ezt megnézni a biosban.

@Pjotr:

Nem volt az xp megtaknyolva, csak az sp3-mal volt integrálva. De egy legális kulccsal telepítettük ami a gép hátuljára volt felragasztva.

Link to comment
Share on other sites

silentXX

Üdv!

 

Vettem egy ilyen merevlemezt. A kérdésem az, hogy ez 2 tányéros? Van az újabb kiadás is, ez! Erről tudom, hogy 1 tányér van benne!

Arra lennék kíváncsi érdemes e kicseréltetni az újabbra, amiatt hogy az esetleg gyorsabb ha a régiben 2 van?

 

Ha nincs akkora sebességnövekedés - lehet butaság visszaküldni + költségek...

 

 

Edited by silentXX
Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Everest :nyíl: Háttértár :nyíl: ATA :nyíl: Lemezek.

Link to comment
Share on other sites

silentXX

Megkérdeztem ott ahol vettem hogy hány lemez van benne 2 elvileg!

 

Kérdés : Szerintetek érdemes e ezt kicseréltetni 1 lemezesre - elvileg kicsi a sebességnövekedés!

 

Másik meg hogy vissza kellene küldenem postán + átnézik + visszaküldik a másikat + költség!

 

Megéri ennyiért?

Link to comment
Share on other sites

silentXX

Bocsánat a Floodért, eldöntöttem tegnap hogy mégis megtartanám a merevlemezt amit vettem,

ezután csináltam egy tesztet sentinelel! 15 hibás szektort talált, az öntesztje 1-et és további 23 gyenge szektort:S A Hd tune progival megnéztem ez 5 szektorhibát és Read erroral leállt az olvasási teszt közben:S

 

500GB Samsung HD502IJ SATAII 16MB cache winchesterröl van szó!

 

Holnap küldöm vissza és ráfízezéssel ezt akarom megrendelni e helyett!

 

 

640GB WD Caviar Black WD6401AALS SATAII 32MB cache winchestert!

 

Szóval a Samut a sebessége miatt vettem meg de rájöttem többet ilyet nem teszek :(

 

Csak megbízható, bevált márkát fogok venni! Remélem másnak nem lesz ilyen tapasztalata Samu merevlemezekkel! Jó hogy gyors, de most utánaolvastam sok a bad szektoros az F1 szériából!

 

A feljebb említett WD -nél meg remélem hogy nem lesz nagyon zajos - mert hallottam ilyet róla - de lehet hogy csak fake!

 

Ha valakinek van itt ilyen merevlemeze - WD - kérem nyugtasson már meg hogy nincs ilyen probléma vele!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Tesztben olvastam, hogy elég zajos a seekje a WD-nek, pedig nagyon próbálkoztak csökkenteni. Talán Tom's Hardware.

A Prohadveren is elég jónak hozták ki a Samsungokat folyamatosan, szinte mindegy melyik méret.

Egyes szintetikus tesztekeben hol ez, hol az megelőzi, de összességében nem rossz, sőt.

Nekem különösebb bajom nem volt eddig velük, hacsak egy 500-as nem kicsit zajosabb kissé, mint a régebbiek, de ilyen bad sectorral nem.

1TB-osban is választanék Samsung F1-et. Jóval olcsóbb, mint a WD Black, és talán nem zajos.

Link to comment
Share on other sites

silentXX

Lehet F3 fogom cseréltetni, biztos hogy halkabb, remélem nem bad sectorost fogok ki megint :S

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...