Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Használatbavétel


Pjotr

Recommended Posts

SkyBird

A WD honlapján találsz a supportnál Advanced Formathoz programokat.

Szerintem az Acronis jobb, mint a Paragon.

A jumper is jó megoldás különben. De ha használat után leveszed, eltûnnek a partícióid, adataid. Látszólag, mert vissza lehet hozni.

Kellene egy jó partíciókezelõ program, ami tudja az AF-et. Pl. Acronis Disk Director 11 Home.

 

Milyen XP? SP3 legyen.

Vagy a Win7 se rossz opció, az már jól kezeli.

Link to comment
Share on other sites

sandorius2

a WD oldaláról le szeretném tölteni az AcronisAlignTools-t de nem engedi - Restricted Software Download You are not eligible to download the software. - pedig regisztráltam és be is jelentkeztem de nem engedi.

 

Valamit lehet kihagyok?

 

Win 7 alatt kipróbáltam ott működött rendesen(teljeset látta), de miután xp-n próbáltam ott semmi (mindkét gépen szeretném használni adatmentésre)

 

Áthelyezve a megfelelő témába. <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
L.Gyuri

Sziasztok!

 

Nem találtam jobb témát a kérdésemnek, úgyhogy ide írok. Ugye a merevlemez adattáróló része kör alakú. A külsõ részén gyorsabban, míg a belsõ részén lassabban olvas. A partícionálás hogy történik? A merevlemezen gyûrûk, vagy körcikkek formájában jönnek létre a partíciók? Mert elõbbi esetben az a partíció, ami a merevlemez tányérjának külsõ részén van, arról gyorsabban tudunk olvasni, mint ami beljebb van. Ha a partícionálás körcikkek formájában történik, akkor viszont minden partíciónak lesz egy gyorsabb és egy lassabb része is, tehát sebesség szempontjából egyenértékûeknek tekinthetõ. Elég elméleti kérdés ez. :D A válaszokat elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
jagdtigger

Üdv.

 

Egy olyan rövid kérdésem lenne hogy a SATA III és a SATA II kábele ugyanaz vagy különbözőek? :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A kérdés jó. Egyes vélemények szerint tök ugyanaz, csak marketing.

Mások szerint az adatátviteli sebességben lehet vagy van különbség.

Működni természetesen működni fog mindkettővel. Attól függ, mit akarsz rákötni. Mert ha SATAIII csatlakozós vinyót, akkor tökmindegy, annak úgyis korlátozott az átviteli sebessége fizikailag.

Ha viszont gyors SSD-t, akkor SATAIII kábel célszerű. Egyébként lehet kapni szinte fillérekért SATAIII kábelt.

 

Most látom egy másik topicban a kérdésed indokát. ;)

Próbáld ki a jelenlegi kábellel, teszteld a sebességet, és ha nem lenne megfelelő, válthatsz SATAIII kábelre.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Pont azért kérdeztem mert van egy, de az egy terás winyóm lóg rajta éppen :D . Megjön hûtõpaszta és már cserélem is ki egy SATAII-es kábelre próbaképpen. Ha így is menni fog rendesen akkor megúsztam a kábelvásárlást(benzinre is kéne maradnia pár petáknak az elsõ fizuig :D ).

Link to comment
Share on other sites

Dreaman

Nekem azt mondta annó egy okos ember, hogy csak a nagyon gagyi, régebbi SATA-I-es kábel nem képes a SATA-3 sebességét átvinni, mert "kispórolták belõle az anyagot". Egyébként ugyanaz a kábelezés, árnyékolás, csatlakozó. Még egyszerûbben: a nagyon elterjedt rózsaszínû csat nélküli kábelen kábelek közt lesz esély silány(abb) minõségre, egyébként elég valószínû, hogy megfelelõ kábelt fogsz találni. De errõl jómagam még nem gyõzödtem meg, az én fejemben is kérdéses a dolog..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Verdadero

Sziasztok az lenne a problémám, hogy gépet cseréltem és még a régi alaplapom símán felismerte a külső dokkolós merevlemezem e-sata csatlakozón, most az új gépnél ha rádugom az e-sata csatit kiírja, hogy az eszköz csatlakozott, de mégsem jelenik meg. Próbáltam megkeresni az eszközök alatt látszik, de beolvashatatlan és a lemezkezelésnél sem írja ki, vagyis van valami lemez de max. valami használatbavételt kínál fel és kiírja elveszik minden adat, na hát az 1terra filmemet ne törölje már le :) Szóval ilyenkor mi a helyzet ? Kipróbáltam Usb-vel ugyanez a helyzet viszont a hd sentinel teljesen jól látja. Amúgy asus p8z77-v deluxe az alaplapom.

 

Link to comment
Share on other sites

Verdadero

Hát ha igaz akkor az új e-sata 6g csatlakozó nem támogatja a külsõ dokkolót, de megoldottam beraktam egy elsõ sata csatis elõlapot és azzal megy hála az égnek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Egonkiss

Uj 1 TB-os HDD-t vettem. Három részre szeretném particionálni. Az lenne a kérdésem, hogy három elsödleges particiót csináljak, vagy egy elsődlegest, és kiterjesztettet két logikai particióval?

A C:/-re az op.rendszert (Windows7) és a programokat, a másik kettöre saját dolgaimat szeretném felrekni. (film, képek, zene stb.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Elméletileg mindegy, gyakorlatilag a Windows 7 úgy is csak elsődlegest akar létrehozni, hagyd rá. :)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

3 elsődleges mindenképp célszerűbb. Ha több is kell, akkor 3 elsődleges és a +1 kiterjesztetten lehet még több logikai.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Lotifuti

Nem tudom mennyire off itt a problémám.

Vettem egy gépet proci I5-4460; alaplap GIGAByteGA 97-HD3; SSD 120 GB Kingston; HDD Seaget 1000GB

A Win az SSD-n van

Szeretnék a régebbi gépből áttenni egy 300 GB vincsesztert, de ha rádugom a tápot, a windows nem bootol.

Az UEFI BIOS-ban az SSD van elsődlegesnek beállítva WIN managgerrel.

Ha a Winmanaggert leveszem akkor semeddig nem jut el a gép, helyette flopit kér. :(

A Winmaneggerrel eljutok az Akronisig. Ott látom midkét vincsesztert, de a bootolás nem történik meg.

Mit kellene a BIOS-ban beállítani?

üdv.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A BIOS-ban be kéne állítani a helyes boot sorrendet. Ha ez nem segít, akkor el kell indítani a Windows telepítőt, belépni a helyreállító konzolba és ki kell adni az alábbi pár parancsot:

bootrec /fix
bootrec /fixmbr
bootrec /rebuildbcd

Az automata javítást ne használd, mert az nem állítja vissza az EFI-bootot.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Ez a 3 parancs a Windows 7-es telepítőjén van?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:igen: Igen, a helyreállító konzolos parancssorból ki lehet adni.

Mondjuk az első kivételével, mert azzal még nem találkoztam. ;)

Link to comment
Share on other sites

Lotifuti

Kösz a segítséget. Az az igazság, visszamentem a boltba, ahol a gépet vettem. A srácok készségesek voltak, de első körben nekik sem sikerült a 300GB-os merevlemez beépítése mellett elindítani rendesen a gépet. Ezt követően külső vinyóként átmásolták a tartalmat a gépben lévő merevlemezre, majd formatáltak. Innentől már síma ügy volt az egész. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
pcmester

Hello! :pápá: Kaptam egy Fujitsu Systems számítógépet. A gondom az, hogy a merevlemezt csatlakoztattam egy IDE :ny SATA átalakítóval. Ha bedugom az alaplapba az adatkábelt, akkor indítás után folyamatos HDD LED világítás mellett úgy érzékelem, hogy lefagy a számítógép, és semmit se lehet csinálni, csak kikapcsolni (kinyomni a bekapcsolójával). Amikor egyszer sikerült bejutni a BIOS-ba, ott azt mondja ott, ahol a merevlemeznek kellene lennie, hogy [None]. Későb ugyan elindult merevlemezestül a telepítő, de amikor az jött volna, hogy fájlokat másoljon, kékhalállal leállt, hogy a számítógép épségét megőrizze. Már mindent megpróbáltam, és mindig kékhalál a vége. Valami ötlet?

Link to comment
Share on other sites

Temporary

A leírtakból számomra nem egyértelmű, hogy mi a SATA-s és mi az IDE-s. A HDD vagy az alaplap?

Amennyiben a HDD a régi fajta, akkor a Master/Slave/CS jumper állásaiban is próbáld meg.

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Az IDE-s, azaz a régifajta a merevlemez (olyan, ami a képen is van). A jumpert már magamtól is néztem, a talált ábra szerint most Master állásban van.

dc82_2.gif

Jó lenne esetleg, ha leformáznám?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Szerintem jó lenne, ha nem használnál átalakítót, mert szinte biztos, hogy amiatt van. Ha a BIOS nem látja stabilan a HDD-t, akkor ott vagy a HDD rossz, vagy a bekötés. A HDD öreg, az ilyen átalakítók, de különösen az IDE-SATA (3 darabom van otthon, soha egyik sem működött normálisan) kalap kakit nem érnek, és ezen a formázás sem segít.

 

A régi lemezről le kell menteni az adatokat valahova (DVD, felhő), venni kell egy normális merevlemezt, és azokra visszatölteni. Ennek volna értelme.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A te átalakítód az működik mindkét irányba, de léteztek egyirányú átalakítók is. Talán ez is lehet az oka.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...