Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Routerek, switchek, access pointok a hálózatban


Pjotr

Recommended Posts

Fujitsu

Nem egészen világos, hogy ennek most mi köze az egészhez. Egy-egy portot szeretnék megnyitni, és meg is nyílik, csak az a baj, hogy az a port, amelyiknek a 2-es gépen kellene nyitva lennie, mindkét gépen nyitva van, amelyiknek meg csak az 1-es gépen kellene nyitva lennie, egyik gépen sincs nyitva. Magyarán tehát a router az 1-es gépen is tud portot nyitni, csak az a baj, hogy nem megfelelõ portot nyitja ki. Nem tudom, hogy a UPnP eszközöknél miért nem látom az 1-es gépet, illetve mit takar az az N/A nevezetû akármi, és könnyen lehet, hogy éppen ez a probléma forrása. Csakhogy egyik gépen sem fut semmi olyan program, amihez szükség lenne a UPnP-re, simán csak az operációs rendszer és egy böngészõ, amellyel tesztelem, hogy nyitva van-e a port.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A Windows Tûzfalnál minden rendben van a nem látható gépen?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Le van lõve, helyette Comodo tûzfal van, de a tesztelés idejére azt is ki szoktam kapcsolni.

 

Hehh, semmit nem módosítottam (éjszakára ki voltak kapcsolva a gépek), s most a 2-es gépen a megfelelõ port nyitva, a másik zárva; az 1-es gépen meg mindkét port nyitva. Na, ezt magyarázza meg nekem valaki. :hááát: (Egyébként a TP-Linknél is voltak ilyen "csodás gyógyulások", hogy valami egyik gépleállításról a másikra rendbe jött, de ott is mindig volt valami, ami nem mûködött.)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ha a 2-es gép ki van kapcsolva, akkor az 1-es gépen mindkét port zárva. Hajszálra ugyanaz tehát a probléma, mint a TP-Link routerrel. Nem akarom elhinni, hogy ennek is ugyanaz a baja. Úgy tûnik, mintha az 1-es gép nem lenne aktív UPnP eszköz, legalábbis minden jel erre mutat.

Miben különbözik hát a 2-es gép az 1-estõl? Az egyiken XP van, a másikon Windows 7. Más, az ügy szempontjából jelentõs különbséget nem tudok megemlíteni. Illetve hát még az tény, hogy a UPC eredetileg az 1-es gép hálókártyájára küldené a netet; nem tudom, ennek van-e bármi köze is az ügyhöz (én józan ésszel azt mondanám, hogy semmi, de ettõl még lehet ez a probléma forrása). Jó kérdés, hogy ha a 2-es gép be van kapcsolva, miért van nyitva mindkét port az 1-es gépen.

Azt hiszem, talán az lenne a legjobb, ha visszavinném a routert; de most már komolyan félek, hogy nem tudok olyan routert venni, ami normálisan mûködik. Magyarán tehát attól tartok, valami más állhat a probléma hátterében. De micsoda? Gondolkozzunk logikusan: ha bármi akadályozná a portok kinyitását az 1-es gépen, miért van az, hogy a 2-es gép bekapcsolt állapotában nyitva van mindkét port? Miért van nyitva az 1-es gépen a 2-es gép portja? Olyan ez, mintha a router megnyitná az egész hálózaton mindkét portot, de a 2-es gépnek csak a megfelelõ portot nyitja, az 1-es géppel meg nem tud mit kezdeni, ezért oda forwardolja mindkét portot. Másra már nem tudok gondolni. Viszont akkor még mindig marad a kérdés, hogy a 2-es gép kikapcsolt állapotában miért nem forwardol a router. :pislog:

Ez lenne a normális mûködés? Vagy ezek az "olcsóbb" routerek tényleg ennyire szarok, hogy ilyen kis nüánszokat el kell nekik nézni?

 

========

 

Hm, úgy tûnik, az a gond, hogy az 1-es gépen XP van. Nem látja a routert! Ha jól sejtem, látnom kéne a routert a hálózati beállításoknál, de nincs ott! Már mindent elindítottam, ami a UPnP-vel kapcsolatos, semmi változás. :(

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Szerintem, mennie kellene rendesen. Nekem megy rendesen. Szerintem nem kell semmilyen hókuszpókusz. Próbáld, úgy, hogy csak az UPNP van bekapcsolva a routeren. Meg úgy is hogy ki van kapcsolva.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Valószínûleg jó a router, de az 1-es gép nem látja a hálózati helyeknél. A nyakam rá, hogy ennek az egésznek köze van ahhoz, hogy a CD-s konfigurálás nem megy az 1-es géprõl, csak a 2-esrõl. Nem tudom, miért, én minden szolgáltatást elindítottam, ami kell a UPnP-hez, mégsincs változás. Valamit tud a 2-es gép, amit az 1-es nem, és ezt kellene kiderítenem.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha nem látja a hálózati helyeknél, akkor tûzfalgondja van, vagy el van tolva a Windows.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hát, képzeld, nem látja. Minden tûzfalat lelõttem. A Windows a helyén van, nem toltam el semerre.

 

Itt egy kép, hogy szemléletesebb legyen. Ami elsõre szembetûnik, hogy a csomópont típusa a Windows 7 szerint hibrid, az XP szerint ismeretlen.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nem lehet, hogy trágya a hálókártyám? Mert már mindent megpróbáltam, mégsem megy a UPnP. A Windows elvileg futtatja, minden program azt mondja, hogy be van kapcsolva, mégsem megy. Innentõl kezdve szerintem ez hardveres eredetû probléma. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Rakj be egy live linuxot, elválik.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Logikus. :) Kösz a tippet!

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Ma bekötötték nálam a 15/7,5 megás optikaikábeles netet (T-Online Optinet Családi). Minden nagyon szép, minden nagyon jó! Csak a HG850a kütyühöz nincs hozzáférés. A kütyü modem, IP telefon, 3 TV és egy számítógép csatlakozási hellyel rendelkezik. TV rész nálam nem üzemel (nem kértem az IPTV-t). A gond az, hogy a WGR614 v6 routeren próbáltam beállítani a szükséges portforwardokat, de pár címnél azt írja, használatba van (pld. 46956). Ez még a kisebbik baj, de nem működik a dyndns sem. A routeren hiába állítom be a címfrissítést, a másik kütyün kellene. A szerelők azt mondták, ez jelen esetbe csak modemként funkcionál, minden továbbit a routernél kell beállítani. Nincs hozzá szükség hozzáféréshez mert nem kell semmit állítani. Ha nem működik jönnek és cserélik. Valóban, a cstlakozás hasonlóan történik mint egy sima modem esetében. Csak épp kívülről nem érem el a gépeket. Nem csak a dyndns névvel, de az IP címmel sem jutok be. A belső hálózat rendben működik. Ott nincsenek problémák. Végül is azt a pár portot ki tudtam kerülni/átállítani.

Valakinek tapasztalata a HG850a kütyüvel?

 

Egy orosz oldalon olvastam egy leírást, ahol a Lan2,Lan 3 portokat elvette a TV-től és a routernek adta. De az ott megadott elérési adatok itt nem működnek. A Lan4-et nem szabad. Akkor már észreveszi a szolgáltató a beavatkozást.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hmm: A francba, pedig pont vártam, hogy esetleg jövőre vagy azután mifelénk is elcsordogál ez az optikai kábeles net és IPTV.

Ennyiből pontosan nem ismerem, de azt kétlem, hogy csak úgy egyszerűen modem lenne a kütyü. Nem csak a típusjele utal rá, hanem ez valójában egy home gateway, ami router feladatokat is ellát.

Hogy mit lehet állítani, mit nem, azt sem tudom, de a nem üvegszálas, hanem ADSL-es hasonló Thomson és Pirelli HGW-ken be tudsz lépni a router konfig felületére, igaz nem admin joggal, hanem csak PowerUserként.

Ott állíthatsz port forwardot, van amelyiknél DynDNS-is van, meg esetleg ha az kell DMZ.

Nekem a VoIP van letiltva, és nem is lehet az 5060 portra portforwardot beállítani a virtual serverben, de nem érdekes ha van outbound proxy a szolgáltatónak, vagy van azért még egyéb port is azon kívül. ;)

Elképzelhető, hogy a szerelők csak leráztak, és meg kellene szerezned a PowerUser belépési azonosítót, jelszót és a kütyü IP címén belépni a konfig felületre.

 

Esetleg javasolhatom a T-Home fórumokban kutakodni, segítséget kérni. http://forum.t-home.hu/mvnforum/index

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Igen! Ez alapból egy hasonló kütyü mint a pirelli (az volt előtte). Cak mint azt, ezt is megbűvölte e T-... a négy portból hármat az IP-TV részére lefoglalt. Elméletileg a mögé rakott routerrel mindennek menni kellene (írja/mondja a T-..).

Sajnos még nem találtam rá a router címére sem. Ha közvetlen a kütyübe kapcsolódok akkor 192.168.1.1 amit látok az IPconfig/all parancsal. Az orosz oldal 192.168.1.100-at, máshol 192.168.100.1 mond de az sem jön be.

 

Sajnos a huawei.com oldalon sem mentem semmire.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Sajnos akkor sok saját tippem nincs, ha ismerted a Pirellit.

Akkor ezek szerint az ottani default azonosítót, jelszót és IP címet próbáltad. Az ADSL-es HGW a 192.168.1.254 címen van, akár Pirelli, akár Thomson. Persze nem kell, hogy itt is így legyen.

Csak azt tudom javasolni, hogy a linkelt fórumon próbálkozz az optikai topicokban. Nem ma indult már ez a szolgáltatásuk, biztosan felmerült egy és más..

Segítőkészek a tagok is, de a matávos moderátorok és egyéb technikai hozzáértők is.

 

Azt nem nagyon értem, miért kell 3 LAN portot lefoglalni az IPTV-nek. :hááát:

Izé, nem adtak semmi leírást? Amit az ADSL-eshez adnak, ott ilyen alap adatok le vannak írva, mint jelszó meg IP cím. :pislog:

Az ipconfig /all megmutatja a router címét, ha az átjárót és a DNS szervert nézed, és DHCP-n kapod az IP-det.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Ahogy bogarásztam a netet, csak orosz fórumokon talni a tipust. Ott viszont elég sokféle elérési cím szerepel. Nekem egyik sem jön be.

 

Van egy lap, képes ismertető, mi micsoda, méret feszültség stb. De semmi hívatkozás arra, hogy valami belépési cím is lenne. Annyit tudni, hogy központilag menedzselik, úgy töltődött le minden ami ahhoz kell, hogy legyen net. Majd úgy kellett a belépést configolni mint egy normál modemnél. Win hálózatbeállítás, stb.

 

Néztem a fórumot, nyoma sincs ilyen kütyünek. A prohardveren tett fel egy srác 12-én hasonló témába kérdést de semmi válasz. Nem régen kezdték még a bekötéseket. Az utcába három vagy négy házat kötöttek be, kb. felét csak. Érdekesség képpen most a Netgear routert sem találom. Se a routerlogin.net sem az ip alapján nem találni.

 

A Pirellinek sikerült az eredeti gépkönyvét megtalálni a neten. Egész jó cucc lett volna, főleg aki linuxba járatos. Mert rettenetesen sok mindent lehetett nála átprogramozni. Például az usb csatlakozója működhetett volna mint printer csatlakozás. Sajna a T-.. nagyon lekorlátozta annak is a hozzáférését. A szomszéd házba van egy srác aki korábban T-.. dolgozó volt és ismeri azt a két szerelőt akik nálam jártak. Megkérdezte őket a dologról és azt mondták, tudomásuk szerint csak központi hozzáférés van, mert egyébként meg lehetne buherálni, hogy mégis legyen IPTV. Bár nem hiszem el! három éve próbaként volt nálam IPTV és a szet top box is telefonhívásra lett élesítve/letöltve rá a szükséges cucc. A belépési adatokat a srác sms-be kapta. A hozzá tartozó router viszont nem volt levédve. Ahhoz megkaptam a belépési adatokat. Ott 2 TV és 2 gép volt alapból. Ez a router is úgy lett élesítve! Telefonon bemondott a srác a munkalapról valami kódot és közölték, 20 perc múlva meglesz a vonal. Úgy is volt, egyszer csak elkezdtek a ledek éledezni. Addig csak a power led világított.

 

Találtam a neten egy UPNP Router Port Mappig progit, összesen 204K és nem kell telepíteni. Már csak rá kellene jönni a használatára, vagyis a kütyü IP címére.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Úgy gondoltam, hogy nem a napokban kezdték ezt az Optinetet, ha más nem kísérletileg.

Tényleg nem nagyon van a neten semmi, a Huawei honlapján se látom, csak pl. a HG550-et.

Ott azt mondják a default IP 192.168.1.1, a default user/password meg egyaránt admin.

Na persze ezt biztos hogy nem hagyta így a T-Home, mert admin jogot tuti nem ad hozzá, hogy belepiszkálj a VoIP-ba és egyebekbe. :lol: De poweruser jog azért kellene. Ez 3play szokott eddig lenni, de nincs garancia, hogy itt is meghagyták, pedig ez a 3in1 egyfajta kifejezése náluk, hogy net-IPTV-VoIP.

Ha DHCP-n kapod tőle a netet, akkor mégiscsak látni kell a DHCP szerver és átjáró IP címét.

Amikor ezeket az IP címeket a böngészőbe beírod, bejelentkező ablakot sem dob?

Nem tudom, lehet-e egy netes kütyüt így odaadni, hogy ne férj hozzá semmihez. Ha meg igen, akkor legyen olyan transzparens a net felé meg a szolgáltatód szervere felé, mint egy ADSL modem, és azt teszel mögé, amit akarsz. Így volna logikus. Különben meg Fogyasztóvédelem vagy nem tudom.

Ha a HGW-ből egy modemet fabrikáltak, akkor az legyen modem. Szerintem meg azért ez mégiscsak gateway és router, még ha a TV vagy VoIP része le is volna tiltva.

Tényleg a T-Home fórum marad, semmi más. :S

 

-----

 

Na belenéztem az Optinet fórumba. Részben más kicsit ez az üveg technika.

Azt írják ebben a HGW-ben tényleg nincs router, valóban 3 LAN port van az IPTV-nek, 1 az internetnek, és csak 1 gépet köthetsz rá. :nyíl: Itt írták

http://www.optika.t-home.hu/hogyan-hozzuk-el.html

Viszont ajánlgattak hozzá néhány routert. Addig még nem jutottam, meg hogy mi lehet akkor a tieddel a baj.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Beszéltem telefonon az ügyfélszolgálattal és azt mondták, ez nekem csak modemként mûködik és ezért nem is tudok belemenni. A mögé rakott routernek mûködnie kell. Most azzal szenvedek, hogy valahogy bejussak a Netgear routerbe mert nem találom azt sem. A routerlogin.net és a 192.168.1.1 esetén is a netgear.com jön be, vagyis egy nem létezõ oldala. A szerveremrõl eltünt a net, a belsõ hálón elérem ugyan.

Most router nélkül csatlakoztam hozzá és alapértelmezett átjáró itt is a 192.168.1.1 akár csak a Netgear esetében. Ezért nem tudok belépni a routerbe. Pedigg ott át tudnám állítani a címet, hogy ne legyen ütközés.

Mikor délbe összeraktam, simán beengedett többször is. Elkellett menni itthonról, kikapcsoltam a gépet. Mikor hazajöttem már a szerveren nem volt net és nem tudok azota sem belépni a routerbe.

 

Sajnos net nélkül meg nem lehet újabban belépni a routerbe. Kellett nekem firmwaret frissíteni.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Igen, ez a Huawei tényleg csak egy modemként mûködik. Eleinte csak analógiaként írtam utánanézés nélkül. :upsz:

A Netgearnek 192.168.0.1 default IP címet írnak. De próbálhatsz mást is, míg be nem jön.

Legjobb ha a gépeden, amivel állítod a netmaszkot 255.255.0.0-ra állítod, az IP cím pedig legyen mondjuk 192.168.0.5. Utána meg majd beállítod, amire kell, csak tudj belépni a router konfigba.

Kell persze még a password is. http://www.default-password.info/netgear/

Firmware frissítés után vagy defaultra állt, vagy nem, de inkább nyomj neki egy resetet, hogy biztosan úgy legyen.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Na végre sikerült belépni. Éj szakára mindent kihúztam belőle és nagy nehezen beengedett. Nekem 192.168.1.1 volt, most átállítottam 192.168.0.1-re. A baj, hogy csak egy gépen van net. A Huawei lan1 megy a router lan1-be. Lan2-be ez a gép és itt van net. Lan3, lan4 látszik a belső hálón és elérhető de azoknak nincs net. Agyik server 2003 a másik W7 oprendszerrel van. Próbáltam a Huaweit modemként értelmezni és a routerbe beállítani a belépési adatokat, de nem működik. Ha a Huaweit lan1-et a wan portba dugom, sehol semmi.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Végül is megoldódott a probléme. Frissítettem a router firmwarét és most szabályosan a Huawei lan1 megy a router wan portba, a router jelentkezik ki/be. Megy a helyi háló is. Most elkezdem a portforwardokat beállítani. Megy a router dydns frissítése is elméletileg. Próba majd a portok beállítása utánn.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Érdekes IP címem van! 145.236.27.xxx. A port átirányítások mûködnek rendesen, nincs ütközés. A dyndns is mûködik, frissül rendesen.

A Pirelli elõtt vagy két évig használtam a Netgeart majd talonba került tavaly õsszel. Most a lejárt hûség utánn ezt a kedvezõbb csomagot választottam, de a Huaweinek csak egy portja van. Tényleg úgy mûködik mintha csak modem lenne. Valószínûleg valami beragadhatott korábbról a routerbe, mert még a hard reset sem oldotta meg a problémát. A Win 7 is emlékezhet dolgokra, mert csak olyan gépen sikerült elérni a routert amin sose csatlakoztam hozzá korábban. Vagy a Netgear oldallal van baj. Bár végül net nélkül is sikerült elérni, tehát a Netgear oldal nélkül, de már csak az új firmware esetében. Mostmár minden a régi, csak a sebesség jobb!

 

Köszi SkyBird!

 

 

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Az a t-online-os IP cím.

Valamikor nézegettem én azt az optikais honlapot is, csak nem foglalkoztam vele pontosan milyen HGW-t adnak, és hogy hány portja van. Még nem volt aktuális.

Tényleg csak egy sima modemként funkcionál gyakorlatilag, de akkor meg funkcionáljon is úgy a routereddel. :)

Másnak is volt egyes routerekkel problémája valami okból az Optinettel, de a lényeg, hogy a tied megoldódni látszik.

Elsõ pillanatban elég negatívnak tûnt az új technika, hogy te jó ég, ez tényleg ilyen lesz. :hááát: Akkor mégsem annyira vészes, csak legfeljebb kell még egy kütyü, egy router, amit ebbõl a HGW-bõl kispóroltak vagy kiheréltek.

 

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Maga a kütyü tényleg nem igényel semmi beállítást. Bár az orosz srácok feltörték és három portos routr lett belõle. Érdekesek ezek a routerek. Lányoméknak volt egy Dlink router (nemrég dobtam a kukába) kb két évig hsználták, majd költözés miatt állt vagy fél évet. A beállított jelszót elfeldték, a papírt elhányták a költözés során és többet nem tudtunk belejutni. Hiába reset meg akármi. Állandóan kérte a jelszót és nem állt vissza a gyárira. Darabik svichnek használtam de végleg megadta magát.

Mióta a netgear megmahinálta, hogy az oldalán keresztül tudsz belépni, már egyszer szívtam vele egy napot mire sikerült belépnem. Akkor találtam valmi segédletet amivel ez kiküszöbölhetõ volt. Valami pici cuccot kellet beletölteni amit a resetkor valószínüleg elfelejtett.

Ha a Huaweibe simán csatlakozok akkor az IP 80... akármi. A routerek eddig is 80 kezdetû címeket szedtek össze. Most fura ez a fajta IP cím. De az a lényeg, hogy mûködik minden rendesen. Portok, netes elérés, stb. Még az USD reconnectje is! Az is érdekes, hogy a firmware frissítés utánn, ahogy becsatlakoztam a wan portra, sehol semmi, akárcsak korábban. Úgy hagyva, elmentem kávét gyártani, megkávéztam kb. fél óra és volt net mind a három gépen. Szerencse, hogy a lan portos csatlakozással sikerült a frissítés!

 

Mostmár a routerlogin.net, a netgear.net, netgear.com 192.168.0.1 is mûködik. Nem lehetetlen, hogy az elõzõ firmware bugos volt.

 

Bátran bele lehet vágni az optinet csomagba, csak a routert kell elõtte felkészíteni, nehogy ütközés legyen. Hazai sebességtesztek egyike másika alapján inkább plusszos mint alatta a névlegesnek. Egyellõre, majd késõbb látjuk mi lessz. Azért érezhetõen gyorsabban jönnek be az oldalak és a feltöltés is elfogadható sebességgel zajlik. Ennek lányomék fognak örülni, elég sokmindent tárolnak a szerveren.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ezek a Netgear routerek nálam kimaradtak a képből, így egy kicsit először hüledeztem, hogy pontosan mit is akarsz a routerlogin.net-től vagy netgear.net-től. :lol:

Nem semmi, hogy simán egy helyi hálós netről ne lehetne belépni a konfig felületre a lokális IP címével. De ez van.

A legtöbb ADSL modemnek is volt konfig felülete, bár inkább info jelleggel, és nem nagyon piszkáltuk. Talán egyről hallottam, amibe nem lehetett belépni.

Elvileg ebbe a Huaweibe is be lehetne lépni, de lehet, hogy nincs neki olyan két szintű megoldása, hogy admin és poweruser. Vagy ezért, vagy másért, de a T-Home inkább kiherélte, hogy ne tudjanak belepiszkálni, esetleg visszaélni bármivel. Ez lehet.

 

Szerintem mifelénk még nem lesz egyhamar Optinet, így esetleg teszek egy kitérőt a Digi felé. Ott nincs semmilyen hűségnyilatkozat, ahogy tudom. Így bármikor áttérhetek másra.

A netjük sem lassú, és nem is túl drága. A T-Home pedig inkább az új kuncsaftokat részesíti előnyben, ha nem tévedek.

Csak megszoktam már az IPTV kényelmét, előnyeit (PVR, TimeShift) az apró bosszúságokkal együtt. :):hmm:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...