Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Routerek, switchek, access pointok a hálózatban


Pjotr

Recommended Posts

balambér

Úgy látom, törölve lett a kérdésem. Viszont megjelent a routerek wifi kapcsolatáról néhány dolog. :D

Tehát:

A router - X-micro XWL-11GRAG az interneten

B router - Canyon cnwf514

 

Hogyan kell a B routert beállítani, hogy felkapcsolódjék az A routerre?

"AP Mode", "AP Bridge-Point to Point mode" vagy "AP Bridge-WDS mode"?

Már próbáltam mindegyiket, de valamiért nem sikerült. (Úgy is, hogy minden titkosítást és korlátozást feloldottam.)

 

Esetleg az A routeren is állítani kell valamit?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ezt már egyszer lefociztuk, az X-micro nem ismeri a WDS-Bridge sem pedig az AP kliens üzemmódokat, így Wifi-n kersztül sajnos nem lehetséges. :nem:

A vezetékes módszerre feljebb találsz leírást (routerek karöltve).

Link to comment
Share on other sites

balambér

A nemrég feltett írás nem szól arról, hogy az adónak AP-nak kell lennie. Az AP fejezetben szó nincs az internetre kötött eszköz bármilyen beállításáról. Az AP-kliens fejezetben az adó "Vezeték nélküli router vagy AP". A Repeater (jelismétlõ) fejezetben is ugyanezt írod.

Tehát a kérdés: hogyan kell beállítani az adót? Milyen funkciót kell tudjon? Egy "egyszerû" routerhez Acces Point módban nem csatlakoztatható másik eszköz?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#
A nemrég feltett írás nem szól arról, hogy az adónak AP-nak kell lennie.
Mert lehet bridge is, de ez a leírásból kiderül.

Az AP fejezetben szó nincs az internetre kötött eszköz bármilyen beállításáról.
Mert a célom az csak a TP-Link TL-WA601G bemutatása volt, és nem általános a wifi routereké. Máskülönben AP módban nem kell semmit sem beállítani. Értelem szerűen az IP-k nem ütközhetnek, azonos alhálózatban kell lenniük, továbbá ajánlott beállítás még, hogy az AP nem lehet DHCP kliens.

hogyan kell beállítani az adót?
Ha arra a Wifi routerre gondolsz ami az Internethez csatlakozik, akkor a beállítás lehet kvázi AP, de akkor akkor a másik routernek támogatni kell a Wireless kliens módot. Vagy lehet WDS Bridge, ha másik eszköz is támogatja ugyan ezt.

Egy "egyszerű" routerhez Acces Point módban nem csatlakoztatható másik eszköz?
Természetesen igen. (Bár ezt nem rajzoltam a mellékelt ábrákra mert az hittem egyértelmű, de ígérem pótolni fogom)

Szóval amit tehetsz: veszel egy AP-t, amit kliens módban üzemeltetsz "A" vagy "B" router valamelyik LAN portján.( Ez attól függ melyik router csatlakozik az internetre). Vagy eleve AP kliens router-t veszel, pl.:TP-Link TL-WR543G

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Más:

:eszkába::ötlet:Vásárlási tipp:

Aki nagyobb távolságokba gondolkodik, ajánlom figyelmébe a www.wireless-bolt.hu wifi csomagjait.

Előnyei:

- Olcsó

- mellékelt kültéri irányított yagi vagy panel antenna

- Minden egy csomagban (ezért van rá esély, hogy tesztelve is voltak).

- Teljes értékű router, teljes funkcionalitással rendelkező Wifi AP-vel. (kiemelkedően gazdag konfigurálási lehetőség!)

- Mellékelt POE [Power over Ethernet] feladó és leválasztó segítségével az AP működéséhez szükséges áramot UTP kábelen keresztül is szállíthatjuk, így a készülék áramforrás nélküli helyeken pl.:padlástér is elhelyezhető.

Hátránya:

Csak azt tudom ellene felhozni, hogy noname gyártó terméke, így tesztet sem olvastam róla.

:nyíl: A készülék leírása PDF formátumban.

Link to comment
Share on other sites

balambér

Annak azért gondolom nem csupán én örülnék, ha valamilyen egyszerû módon leírnád, hogy általánosságban hogyan kapcsolhatók össze wifi-n a routerek egymással. :)

"Értelem szerûen az IP-k nem ütközhetnek, azonos alhálózatban kell lenniük, továbbá ajánlott beállítás még, hogy az AP nem lehet DHCP kliens."

Az ilyen mondatok sok fejtörést tudnak okozni, mire megfejti az ember, mit is kell csinálni. :D

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ha figyelmesen elolvastad a Bridge (Point to Point), ott már leírtam 2 db TP-Link TL-WR***G WDS bridge-ben történő összekapcsolását. Ahol a (a AP client, és repeater módtól eltérően) vezetékes, és vezeték nélkül csatlakozási pontokat is használhatod egyaránt, alacsony szintű titkosítás mellett.

 

Azt ugye megérted, hogy nem fogom a földön létező összes gyártó permutációját leírni, ami azon kívül, hogy emberileg lehetetlen, még a funkcióelnevezések is különböznek. A másik ok az az, hogy nem szeretek semmit leírni, amit nem tesztelhetek SK, és a csupán az eszköz kézikönyvére kéne hagyatkozni, és úgy kitalálni az egészet.

 

A te esetben meg wifi-n keresztül amúgy sem lehetséges a két útválasztó összekapcsolása, így hiába írnák le bármit is, míg nem veszel egy AP készüléket.

 

Amúgy Pjotr -nak is tervbe van, a két Internetkapcsolatos változat leírása:

2 router 2 internetkapcsolat

---

router switchként

Link to comment
Share on other sites

pepa

Sziasztok!

 

A következõ problémám van:

 

Van egy TP-Link TD-W8900G routerem. Szeretnék egy TP WA-601G AP-t repeater-ként használni.

Az Universal Repeater módot választva, a router adatait megadom, majd semmi sem történik, sõt az AP-hoz ezután csak hard reset-el férek hozzá ismét.

Mi lehet a probléma?

 

Elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Elvileg így működnie kéne, mert a routered-en nincs WDS támogatás. Próbáld meg kikapcsolni a titkosítást ha még nem tetted meg, a repeater funkció csak WEP-et támogat. Amúgy azon kívül, hogy nem tudod elérni rendszert a jelerősítő funkció megyen? Teszteld le.

Link to comment
Share on other sites

pepa

Próbáltam titkosítás nélkül is. A jel semmivel sem lesz erõsebb.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Nekem mûködött a dolog TL-WR642G -vel, bár igaz az WDS támogatással is bír. Majd rekonstruálom a dolgot WDS nélkül is. Addig próbáld ki TP-link support sémája szerint, ahol csak a 0 alhálózat a különbség.

:!: Remélem az AP alapértelmezett IP címét azért megváltoztattad.

 

UPDATE:

Nos leteszteltem egy WDS nélküli Wifi router-rel is az Universal Repeater módot, és semmi fagyást nem tapasztaltam, a hatótávolság próbáját is kiállta. Szóval a hiba az ön készülékében (vagy beállításaiban) rejtõzik.

Link to comment
Share on other sites

pepa

Köszönöm a segítséget. Visszavittem az üzletbe az AP-t és visszaadták a pénzt. Azt hiszem, hogy kábellel oldom meg.

Link to comment
Share on other sites

Dragon0

Sziasztok!

 

Szeretnék építeni egy kis hotspotot, de nem tudom, hogy milyen eszköz lenne alkalmas az alábbiakra:

- Ingyenes hotspot x óráig, utána ledobja a klienst. Ha még egyszer csatlakozni szeretne, akkor x óráig bannolja ki.

- Korlátozható sávszél: be lehessen állítani, hogy mennyi sávszéllel menjen a hotspot.

 

Ui.: Nagyon tetszenek a topik elején a leírások!

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de hogy lehetne megoldani, hogy két portot egyszerre lehessen forwardolni két gép számára? (Tehát arra gondolok, hogy egy portot az egyiknek, egy másik portot a másiknak.) TP-LINK TL-WR941ND típusú routerem van. A port megnyitásához ugyanis nem elegendő a Port Triggering résznél hozzáadni a listához a megnyitni kívánt portot és bekapcsolni a UPnP-t, hanem a DMZ menüpontnál meg kell adni annak a gépnek az IP-jét is (pl. 192.168.1.102), amelyikről szeretném használni a portot. Emiatt azonban egyszerre csak egy gépen lehet portot nyitni.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Márpedig mennie kell, de ha más nincs, akkor Virtual Server. A DMZ meg teljesen más dolog, ha egy gépet DMZ.be pakolsz, akkor minden portot forwardolsz rá.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hát pedig nem megy, ellenõriztem elégszer. Ha DMZ-be rakom a gépet, akkor is csak azok a portok lesznek nyitva, amelyeket a Port Triggering résznél beállítottam (most konkrétan egy portról van szó).

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Néha magam sem értem, hiába oly nagyszerű találmány lenne a dinamikus IP-címekre kitalált Port Triggering, sajnos nem mindig működik. Ekkor én is a Virtual szerverhez nyúlok, annál viszont az a gáz, hogy fix IP-címekkel működik. Szerintem próbáld meg ezzel.

 

Előtte mindenképpen le kell foglalni az IP címeket -a fizikai címek alapján- az adapternek a DHCP címtartományon belül. (Persze csak ha, nem eleve manuálisan van konfigurálva a TCP/IP) DHCP menü --> Address Reservation

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Én öt gépre forwardolok több portot is, és működik (ilyen routerem van). Fix IP-t használok minden gépen, beállítva viszont a routerben semmi nincsen, csak ki van kapcsolva a DHCP.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hát, ami azt illeti, hálózati kérdésekben nem vagyok nagy spíler, de amit írtatok, az alapján ki kellene kapcsolni a DHCP-t. Ezt akkor úgy csináljam, hogy a DHCP Settingsben kikapcsolom a DHCP-t, utána pedig az Address Reservation részben manuálisan kiosztom a belső IP-ket a gépeknek? Egyébként a Current UPnP Settings List résznél nincs semmi a listában, még bekapcsolt DMZ mellett sem. :pislog:

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha kikapcsolod a DHCP-t, akkor a gépeken kell fix IP-t beállítanod.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az Address Reservationben?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem, a gépeken a hálózati kapcsolatoknál TCP/IP v4.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Úgy érted, ide írjam be a gépnek kiosztott belsõ IP-t? Én azt hittem, az Address Reservationben kell a gépeknek (MAC-cím alapján) kiosztani egy fix belsõ IP-t, és akkor nincs szükség a DHCP-re. (Egyébként kábeles netem van.)

Nálad így mûködik a port forwarding? Ha így sem mûködne, akkor lehetséges, hogy a router hibás?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A címfoglalás a DHCP része. DHCP adja az address range-t, amibõl lehet foglalni. Nincs DHCP, nincs foglalás, ebben az esetben kell minden gépen kézzel megadni egy IP-t a megfelelõ tartományból. Személy szerint nem szeretem.

 

Menjen csak a DHCP address reservation-nel. :igen:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Igen, oda.

 

@Pjotr

Én meg így szeretem. :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...