Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Routerek, switchek, access pointok a hálózatban


Pjotr

Recommended Posts

Pjotr

Nálam azért nem jöhet szóba, mert néha jön idegen gép hegesztésre, emellett idegesítene, hogy meg van adva, miközben más hálózatra is csatlakozom (egyszer itt, másszor ott). :)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A DHCP megy address reservationnel, de valami még mindig nem stimmel. A Virtual Servers résznél hozzáadtam egy portot az egyik gép belsõ IP-jéhez társítva, egy másikat a másikéhoz. Igen ám, csakhogy az elsõnek beállított port nyitva van mindkét gépen (holott csak az egyik belsõ IP-hez rendeltem hozzá), a másik port meg nincs nyitva egyik gépen sem (pedig a másik gép belsõ IP-jéhez van hozzárendelve, így ott nyitva kellene lennie). Mit csinálok rosszul?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha beállítottad a routert teljesen úgy, hogy elvileg jó, indítsd újra. Ahogy leírtad, jónak kell lennie, szóval reboot.

 

Firmware-frissítés?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Újra megadtam a portok beállításait a Virtual Serversnél, reboot, most meg már mindkét port zárva van mindkét gépen. :( (Megjegyzem, a Port Triggering továbbra is hatástalan, a Current UPnP Settings List továbbra is üres.)

Itt a legfrissebb firmware, de nem látok verziószámot (az enyém 3.9.7-es). A bugfixek listájában meg nincs olyan, hogy "Fixed some problems on Port Triggering", úgyhogy nem tudom, a firmware-frissítés mennyire segíthetne.

Nem lehet, hogy hibás a router?

 

============

 

A firmware-t frissítettem, így sem jó. :( Biztos, hogy valami gáz van, mert már DMZ-vel sem nyitja ki a portot.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

A tûzfalakkal mi a helyzet? Nem azok kavarnak be?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nem. Mindenféle külsõ zavaró tényezõtõl eltekinthetünk, hiszen volt, hogy sikerült kinyitni valamelyik portot, miként az a fentebbi hozzászólásaimból kiolvasható. Közben pedig csak a router beállításai változtak.

A kérdés tehát az, hogy hibás-e a router. Ha igen, még vissza tudom vinni. Ha nem, akkor meg várom az ötleteket, hogy mit kellene beállítani, mit kellene átállítani, mit kellene kipróbálni vagy mit csinálok rosszul.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ha virtual szerverrel irányítottad a portokat, akkor gondolom minden mást kikapcsoltál (Port Triggering, UPnP, DMZ).

A kérdés tehát az, hogy hibás-e a router. Ha igen, még vissza tudom vinni.
Ha jól tudom 5 év cseregarancia van, minden TP-Link termékre.

 

Link to comment
Share on other sites

csgabor5

Hali!

 

Van a szomszédnak egy Pirelli Discus DRG A225 routere, nekem pedig egy Smc wbr14-g2, mindkettõ tudja a WDS-t.

 

A routerek menüjében a WDS menünél látja egymást a két eszköz.

 

<a href='http://data.hu/get/1758991/router.rar.html'>

http://data.hu/get/1758991/router.rar

</a>

 

Kérdésem az lenne, hogy be lehetne állitani azt, hogy a szomszéd Pirelli routere szórja a netet és az smc-vel rákapcsolódni, és itthon tovább osztani? Ha igen hogyan?

 

Vagy csak úgy lehetséges ha veszek egy AP-t és azt belekötöm az Smc-be? És akkor az smc meg elosztaná vezetéken és wifin?

 

Köszi!!

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Ha virtual szerverrel irányítottad a portokat, akkor gondolom minden mást kikapcsoltál (Port Triggering, UPnP, DMZ).

Így van.

Most az előbb egy kisebbfajta csoda történt, mert kinyitott az egyik port, pedig semmit sem változtattam a beállításokon. Sőt, a Current UPnP Settings Listben is megjelent két bejegyzés. Már meg is örültem, töröltem a Virtual Server résznél bejegyzett portot, beállítottam a port triggeringnél (hátha sikerül alapon), erre megint zárva lett. Most beállítottam megint a Virtual Servernél, működik, de az a baj, hogy mindkét gépen nyitva van. A másik, aminek meg a másik gépen kellene nyitva lennie, megint mindenhol zárva van. A fene se érti, hogy a francba működik ez az egész. :S Közben persze mindig rebootoltam a routert, semmi sem változott.

 

Hogy érthetőbb legyen, az alábbiakban összefoglalom, mi a helyzet.

A UPnP engedélyezve, a Virtual Servers részben az 1. port az 1. gép belső IP-jéhez rendelve; a 2. port a 2. gép belső IP-jéhez kapcsolva. A DHCP megy Address Reservationnel. A helyzet a következő:

Mindkét gép bekapcsolva: 1. port mindkét gépen nyitva; 2. port mindkét gépen zárva.

1. gép bekapcsolva, 2. gép kikapcsolva: 1. port nyitva, 2. port zárva.

1. gép kikapcsolva, 2. gép bekapcsolva: 1. és 2. port is zárva.

A beállításokat az 1. gépről végeztem el, bár nem hiszem, hogy ennek bármi köze is lenne a portokhoz. Látszik, hogy a 2. portot egyáltalán nem sikerül kinyitni, bármit is csinálok. [illetve volt, hogy sikerült kinyitni – már magam sem tudom, hogyan –, de akkor mindkét port nyitva volt (az 1. gépről nézve).]

 

Ha jól tudom 5 év cseregarancia van, minden TP-Link termékre.

Valóban? Ez nagyszerű. Bár én most a három napra vonatkozó garanciára gondoltam, de akkor úgy látszik, nem kell sietnem. :)

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

@csgabor5

Ezt csak úgy tudod meg, ha csatlakoztatod a két eszközt a kép alapján az AP-k kijelölésével, majd save settings, az SMC-n kapcsold ki a DHCP-t, és ami nagyon fontos, hogy a két router legyen azonos alhálózatban, vagyis változtasd meg a két router LAN beállításait pl.:

router 1: IP:192.168.1.1 : Subnet maszk: 255.255.255.0

router 2: IP:192.168.1.2 : Subnet maszk: 255.255.255.0

 

Arról nem tudok felvilágosítást adni, ez ezeknél a típusoknál ilyen esetben használható -e a WIFI egyébb kliensek számára is.

Ha nem még mindig megvan a lehetõség hogy AP kötsz az SMC WAN portjára ez esetben, úgy kell eljárni mint ahogy Routerek karöltve leírásban olvashatod.

Vagy vehetsz eleve AP kliens routert is. :nyíl: Link

 

@Fujitsu

Ez már sajna meghaladja a képzelõerõmet. :( De hátha erre téved arpsoft aki megmondja a tutit.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Na jó, de ki kellene deríteni, hogy hibás-e a router. (Holnap vissza tudnám vinni.) A viselkedése alapján szerintem van rá esély, nem hiszem ugyanis, hogy ez a normális mûködés. Egyáltalán, miféle dolog az, hogy ha az 1. gép ki van kapcsolva, akkor a 2. gépen mindkét port zárva? :nem:

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Szerintem az a legbölcsebb döntés, ha visszaviszed. Bár nekem nem régen van TP-Link router-em, de még sosem volt gond a portátirányításokkal.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A kedvemért próbáld meg fix IP-kel a gépeken. Ha úgy sem jó, akkor szembetalálkoztunk az elsõ hibás TP-Linkkel. :)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Na, most kikapcsoltam a UPnP-t (fentebb nem mondtam igazat, mert ezt bekapcsolva felejtettem), de nem változtatott a helyzeten.

@ KGigi: Oké, megpróbálom. A tervezett folyamat: DHCP ki; Address Reservationt nem piszkálom; Forwarding beállítások maradnak (2 port beállítva a Virtual Serversnél; DMZ és UPnP kikapcsolva; Port Triggeringnél semmi); IPv4 beállításoknál: belsõ IP megadása (192.168.1.101 és 102), alhálózati maszk beállítása (255.255.255.0); átjáró beállítása (192.168.1.1); a szolgáltató DNS szervereinek beállítása. Jó lesz-e ez így? (Egyébként az egyik gépen XP van, a másikon Vista.)

Kretén ötlet, de nem lehet, hogy a döglõdõ EX58-UD5 deszkám okozza a ganéságot? (Bár az egyik port most is nyitva, úgyhogy nem hinném, meg amúgy is hülyeség.)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A UPnP legyen bekapcsolva. DNS szervert is kézzel kell megadnod.

 

Nem hiszem, hogy az alaplappal összefüggene.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hol adjam meg a DNS szervert? Az IPv4 beállításainál (ahogy írtam) vagy a router beállításaiban? Address Reservation maradhat?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az IPv4-nél kézzel. Az Address Reservation mindegy, DHCP nélkül úgysem mûködik.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Kipróbáltam, úgy sem mûködik. Az 1. port mindkét gépen nyitva, a 2. port mindkét gépen zárva. Gondolom, ez nálad nem így mûködik, úgyhogy csere.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Igen, ez csere. :(

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Úgy látszik, mindennel így járok. Valósággal vonzom a gyári hibás termékeket. :huh:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nyugi, én is mindig szívok. :P Nézd végig a topikokat. :D

Link to comment
Share on other sites

csgabor5
@csgabor5

Ezt csak úgy tudod meg, ha csatlakoztatod a két eszközt a kép alapján az AP-k kijelölésével, majd save settings, az SMC-n kapcsold ki a DHCP-t, és ami nagyon fontos, hogy a két router legyen azonos alhálózatban, vagyis változtasd meg a két router LAN beállításait pl.:

router 1: IP:192.168.1.1 : Subnet maszk: 255.255.255.0

router 2: IP:192.168.1.2 : Subnet maszk: 255.255.255.0

 

Arról nem tudok felvilágosítást adni, ez ezeknél a típusoknál ilyen esetben használható -e a WIFI egyébb kliensek számára is.

Ha nem még mindig megvan a lehetõség hogy AP kötsz az SMC WAN portjára ez esetben, úgy kell eljárni mint ahogy Routerek karöltve leírásban olvashatod.

Vagy vehetsz eleve AP kliens routert is. :nyíl: Link

 

 

Nemjó sajnos, hiába állítom be az smc-n nem tudok netezni... ezeken kívülamit irtál nem kell állitani semmi a routereken?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Elvileg nem.

Link to comment
Share on other sites

csgabor5

oké, köszi. akkor ez nem mûködik. Veszek egy ap-t, ez jó? TP-Link WA501G 54Mbps ACCESS POINT

 

Most úgy szeretném használni, hogy rákötöm az smc-re és ezen keresztül veszi az internetet a szomszéd wlan-án keresztül. Késõbb pedig lesz adsl elõfizetésem és akkor pedig az smc lan portjára kell kötni és akkor ezen is megy a net?

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

A WA501G csak annyiban különbözik a bemutatott példánytól, hogy nem tudja a szuper g-t, viszont cserébe olcsóbb.

Tulajdonképen hány darab számítógépet szeretnél csatlakoztatni a SMC -hez, és milyen módon?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...