Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hibakeresés


arpsoft

Recommended Posts

KGigi

A hálózati kapcsolatoknál a Wifi tulajdonságok paneljén valamelyik fülön megtalálod a beállított vezeték nélküli kapcsolatokat. Ott lesz törlés is. Bocsánat a ködös leírásért, évek óta nem láttam XP-t.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Hiába törlöm ki a vezeték nélküli kapcsolatokat, nem történik semmi. Viszont észrevettem azt, hogy minden újrindítás után nem indul el a "konfigurációmentes vezeték nélküli hálózat". Ha kézzel elindítom sikerül csatlakozni, de újrindítás után nem indul el pedig automatikusra van állítva. Az msconfig-ban a szolgáltatások fülön belül is be van pipálva. Hogyan lehetne elérni, hogy mindig automatikusan induljon el?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A hálózati kártya tulajdonságainál ki kell pipálni, hogy a Windows kezeli a kapcsolatot.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

A Wifi adapter saját Utility-je szokott még bekavarni, ami a driver-el együtt kerül fel. Célszerű ezt is letiltani az msconfig -ban.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Ezt milyen néven találom meg?

 

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Nem tudom elõre, ez gyártófüggõ. Nézz olyat ami utalhat ilyesmire, ha nem az volt az legfeljebb visszakapcsolod.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
tamas1968

Üdvözlök mindenkit!

Segítséget szeretnék kérni,hogy tudnék nyelvet választani a Gigabyte Wireless Router 108/54Mbps GN-B49G típusú routernál, ugyanis resetelés után kínai vagy valami hasonló nyelven van írva az ip-re való bejelentkezés után,és így nagyon nehéz beállításokat elvégezni.Köszönöm a elõre is a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Reset -eld ki! Szerintem angolnak kéne lenni az alapértelmezett nyelvnek.

Link to comment
Share on other sites

tiva77

sziasztok

 

Van egy TP-Link 524 es WIFI routerem . A wifi részével van nekem gondom hogy a ASUS A6R laptop belsõ wifi vevõje nem érzi a router jelét. Ugyanakkor van egy USB-s vevõm amivel ha rácsatlakozok szépen müködik a net. Szóval a router jonak látszik. Ugyanakkor ezzel a laptoppal más wifi hálozatokat lehet látni ha elviszem magammal egy utra de itthon semmit sem érzékel. És amikor megvettem a routert kb egy jó darabig müködött a laptop vevõje is. Mi lehet a probléma? Elõre is köszi a segítségeket!

 

üdv : Tiva

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Haldoklik a vevõ, esetleg véletlenül letiltottad az adott hálózatot. Érdemes lenne megnézni, hogy egy Ubuntu LiveCD-vel tudsz-e csatlakozni.

Link to comment
Share on other sites

tiva77

hello

 

A laptop vevõje más hálózatokban gond nélkül müködik, az itthonit nem érzékeli sajnos. Most majd kérek kölcsön egy másik laptopot aztán megnézzük az érzi e az itthoni hálozatot.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ettõl még lehet probléma a vevõvel. Közben eszembe jutott még valami. Lehet, hogy a laptop olyan szabványt használ, amit a router nem enged, vagy fordítva. Pl. lehet, hogy a routerben le van tiltva az N-es wifi. Mondjuk ettõl még a hálózatot látnia kéne. :S

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

A router-en: Hard reset --> firmware frissítés --> Újrakonfigurálás.

A kliensen: Wifi és chipset driver frissítés.

 

Mindig ezzel kell kezdeni, mert sok idõt lehet vele spórolni...

Amúgy a Wifi adapter gyári csatlakozás kezelõjét használod, vagy a Windowsét (WZC)?

Link to comment
Share on other sites

tiva77

hello

 

A routeren reset és ujrakonfigurálás megvolt utánna ujra müködött a laptop vevője addig amig ujra nem lett inditva a laptop. Most már hiába csinálom meg ugyanezt sosem müködik. A laptopon WIFI vevő gyári programjával és a WZC-vel is próbáltam.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ezért mondtam a LiveCD-t. Gyorsabb lenne, mint a driverekkel barkóbázni.

Link to comment
Share on other sites

tiva77

Töltöttem le egy Ubuntu Live CD-t. Az én asztali gépem bebootól róla viszont a laptop nem.Szóva ezt így nem tudtam megpróbálni. Ma hoztak másik laptopot is és az is jol látja a wifi hálozatomat. Most már tényleg nem értem ezt az egészet. Az lesz a vége hogy szerzek a laptophoz egy külsö usb s vevõt és használom arról.

Link to comment
Share on other sites

tiva77

Közben sikerült megoldani a problémát! A laptop nál a vezetéknélküli hálozatoknál ki volt tiltva az itthoni hálózat neve! A tiltás kitörlése óta jol müködik a wifi net a laptopon is.

 

üdv : Tiva

Link to comment
Share on other sites

KGigi
esetleg véletlenül letiltottad az adott hálózatot

:hááát:

Link to comment
Share on other sites

otoslaci

Sziasztok!

 

Nekem a következõ gondom lenne és remélem találok itt rá megoldást a segítségetekkel.

Durván 1 hónappal ezelõtt kötötték be a netet a T-Home-osok, szereztem 1 switchet mert itthon 2 gép van és meg is osztódott a net, semmi baj nem volt nálam , de úgy 3 nappal ezelõtt elkezdett ledobálni a net.Eltelt 1 kis idõ a bekapcsolás után, neteltem és 1x csak kiírta hogy a kapcsolat nem jött létre vagy korlátozott ezt játsza immáron 3 napja.Megnéztem a hálózati kapcsolat részleteit és max 1 órás a bérleti jogom, miután lejár ez az idõ kiírja a korlátozott kapcsolati problémát.Hiába indítom újra mindig csak 1 órás lesz a bérleti jog!

Kérlek benneteket segítsetek ez ügyben hogy mi lehet a probléma.

elõre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Felejtsd el a Switch -et, mert nem Internetmegosztásra találták ki. Vegyél helyette inkább Router-t és nem lesznek ilyen "vászonproblémáid".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
iownzyou

Sziasztok !

 

Az alábbiakban kérnék supportot.

Márciusban átálltam T-home 8 mbites csomagról 15 mbitesre. Ping jó volt, letöltés jött olyan 12 mbittel ( elég messze vagyok a központtól ). Kb. júniustól elkezdett szakadozni a net, volt hogy 20 percenként, de volt, hogy bírta fél napig is ( modem: D-link ADSL2+ DSL-360R ; router: US Robotics USR 8054 ), ha újraindítottam a routert akkor visszajött a net. A modem nagyon meleg volt amúgy. Routert kiiktatva közvetlenül bekötöttem netet a gépbe, de a szakadozás így is fennállt. Szereztem kölcsönbe egy másik modemet ( Huawei SmartAX MT800u-T ), ezzel nem szakadt a net csak játék közben "lagolt" elég rendesen, ill. a letöltési sebesség visszaesett 6-7 mbitre. Elvileg akkor nem a router a rossz, hanem a modem vagy a net szolgáltatás. Bejelentettem a hibát, modem cserét kértem, de csak ugyanazt a típust tudták adni, a hiba is maradt ugyanolyan. Megint hibabejelentés, azt mondták, hogy akkor visszarakják 5 mbitre ( most már csak 5 vagy 15 mbites csomag van ), aminek nem igazán örülnék.

Amennyiben jól gondolom a modem elveszíti a netet, újracsatlakozik, kapok új ipt. A router nem látja és újra kell indítani, hogy meglegyen az új ip, így a net. Olyan megoldást keresnék - ha egyáltalán létezik -, hogy a router ha érzékeli, hogy nincs net, automatikusan újracsatlakozzon és ne kelljen manuálisan restartolni állandóan.

Elõre is kösz a helpet.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Nekem dettó ugyan ez a problémám volt, az én vonalam sem bírta a 15 Mbps -ot. És a tiédhez hasonló hibajelenséget produkálta. Itt már egyszer le is írtam a teljes herce - hurcámat: a lényeg, hogy ilyesmit neked is érdemes lenne megkérdezni. Vagyis visszatérni a 8 Mbps-ra természetesen az 5-ös és a 15-ös árának a számtani közepe környéki összegért.

Én végül nem fogadtam el a árajánlatukat a 8 Mbps-ra, így a 5 Mbps-ra válthattam még hűségidőm belül.

 

Ami a router-t illeti a WAN beállításoknál a PPPoE-nél valami olyasmit keress, hogy Connection mode, amit "Automatically" -ra ha nincs ilyen, akkor "Keep Alive" vagy "Contiguous" -állítsd. Mást nem nagyon lehet ez ügyben beállítani. Ezen kívül még egy firmware frissítés sem fog ártani.

Link to comment
Share on other sites

iownzyou

Köszi a gyors választ.

Hát, ez rossz hír. Megpróbálkozok akkor T-home-al, meglátjuk mire jutok velük.

A routeren a legfrissebb firmware van.

Wan beállításoknál nincs olyasmi amit írtál, de van egy hasonló dolog.

Ez:

"Connect on Demand: Enables or disables the connect on demand function, which enables the the router to initiate a connection with your ISP when an Internet request is made to the router. When enabled, the router automatically connects to the Internet when you open your default browser.

 

Idle Time Out: Specify the amount of time that will elapse before the router times out of a connection."

 

Érteni értem, hogy mit jelent de nem tudom, hogy ez lenne-e a megoldás.

Eddig is Enabled-re volt állítva, az Idle Time Out most 1-en van.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Hát, ennél okosabbat akkor nem lehet beállítani.

Link to comment
Share on other sites

iownzyou

Linksys WRT320N típ. router leírásában találtam meg azt amit írtál:

 

"Keep Alive: Redial Period If you select this option,

the Router will periodically check your Internet

connection. If you are disconnected, then the Router

will automatically re-establish your connection. To use

this option, select Keep Alive. In the Redial Period field,

you specify how often you want the Router to check

the Internet connection. The default Redial Period is

30 seconds."

 

Ez a funkció szerinted megoldás lehet az automatikus visszacsatlakozásra?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...