Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hibakeresés


arpsoft

Recommended Posts

mazda6diesel

Sziasztok!

 

Olyan dolog történt, hogy egy asus router setup-jában szerettem volna beállítani a kébelnet adatait, beállítottam mindent majd a beállítások alatt a lan ip-hez beírtam a szolgáltatótól kapott statikus íp címet, újraindítottam, azóta viszont be se tudok lépni a router menüjébe és még net sincs... Mi lehet a baj?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

:nyíl: Hard reset!

 

Amúgy, milyen kábelszolgáltatónál vagy? Biztos, hogy nem dinamikusak az IP-k? (Még az is előfordulhat, hogy MAC szerint is azonosít.)

Link to comment
Share on other sites

KeLa

A hiba pontos okát nehéz meghatározni. Lehet meghibásodás, hibás adat megadás és még sok minden. Mivel nem tudsz belépni, így nem is lehet megtudni egykönnyen.

Ha a routeren található reset gomb (lyuk ahova pl. gémkapocs befér?) reseteled a kütyüt és a gyári beállításokkal betudsz lépni. Ez a jobbik eset, a másik eshetõség a meghibásodás. Ekkor a csere segít. Ha nem garis már, úgy többe kerül.

 

Nekünk kukás lett egy Dlink router, mert elfelejtették a jelszót a reset meg nem mûködött.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

HFC Network a szolgáltatóm, statikus IP címem van, mindig ugyan az. Megpróbálom a resetet... kettõ gomb van rajta amivel esetleg lehet, az egyik egy piros szinû EZSetup felirtú a másik pedig egy Restore feliratú. Melyikkel érdemes?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

A "Restore" lesz az, érdekes különcködés ez az Asus-tól szinte mindig reset szokott lenni. Húzd ki az árforrást, nyomd meg, helyezd áram alá, majd kb 8-10 másodperc múlva mikor eltûnnek a ledek engedd el.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

mindig ugyanaz != statikus cím

 

Az EZSetup nem lehet, így a másik lesz.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#
Igen, ez tényleg statikus. Valamit akkor elírhattál, amitől behülyült a router, reset -eld ki és kezd elölről.
Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Már próbáltam mindenhogy de nem jó. Viszont az asus firmware restoratin tud rá tölteni adatot csak mindig kiírja hogy várjak még újraindul, csak az a baj hogy nem indul újra... Újraindítottam magamtól de ha beírom a 192.168.1.1-et nem lát semmit:(

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Pontosan milyen típusú Asus router ez?

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Asus WL-520GC

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Úgy tűnik, csak 5 másodpercig kell nyomni a restore-t, csináld inkább áram alatt. Előtte húzz ki belőle minden UTP kábelt. Ha sikerül a reset próbáld úgy beírni az IP címeket, hogy nincs csatlakoztatva a szolgáltató eszköze, csak a számítógép a LAN1-ben. Miután elmentetted, és újraindul a router csak utána dugd be.

 

Ugye visszaállítottad a számítógéped hálókártyájának TCP/IP beállításait automatikus címkérésre?

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Amikor megnyomom a restore-t akkor utána villog az "air" led, ez jelent mit?

 

 

Ui:

 

Sikerült!! Köszönöm!

 

Annyit kérdeznék még, hogyan tudom beállítani a DHCP szervert?

Mert itt csak a DNS Server1-et tudom írni a DNS Server2-õt nem:

 

Itt egy kép.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Jónak tûnik a DHCP, de ha rám hallgatsz, akkor a DD-WRT-t még ma felpakolod.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Ez valami, firmware az Asus routerekhez, ami letölthetõ?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ez egy Open source Linux alapú firmware, de nem csak Asus-ok-hoz. Gyakorlatilag jócskán kibővíti a gyári firmware tudását, és stabilabb is annál (többnyire). Szóval érdemes elgondolkodni a használatán.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Köszönöm az eddigi segítségeket!

 

Az a helyzet most, hogy a laptopon csak úgy van net, ha össze van kötve kábellel. Wifi-n nem. Egy másik laptop látja a routert. A vezeték nélküli hálózati kártya tulajdonságai között beállítottam, hogy a win kezelje a vezeték nélküli hálózatokat, mindenféle titkosítás elõl kivettem a pipát, de nem lát semmit. A hálózatok listájánál ott a router neve de egy piros x van mellette és nemtudok sehogy sem kapcsolódni hozzá. Ha a vezeték nélküli hálózat ikonra kattintok, azt írja hogy nincs elérhetõ vezeték nélküli hálózat, hiába frissítem. Hol lehet a hiba?

Link to comment
Share on other sites

kisszabo

Csak úgy hirtelen: a WiFi szabványok ( b, g, n) egyformák?

 

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Már miért lennének egy formák?

 

@mazda6diesel

 

Azzal a másik laptoppal csatlakozni is tudsz, és van is Internet?

Link to comment
Share on other sites

kisszabo

Találkoztam már olyannal, hogy a router N-re volt állítva a noti pedig csak G-t tudott. Nem is talált hálózatot.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ez teljesen érthető, hiszen a G-s adapter nem képes felvenni egy N-es AP sebességét. Ezért szokás az N-es AP-ket b/g/n mixed mode -ra állítani, hogy az N-eseken kívül más klienseink is vannak.

Link to comment
Share on other sites

kisszabo

Bocs rosszul fogalmaztam meg a kérdést :upsz: . Én a mazda6diesel problémájára (hátha a beállítások nem jók) céloztam.

Azzal én is tisztában vagyok, hogy a szabványok egyformák (elméletileg :démonikacaj: )

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha piros X van a hálózat neve mellett, akkor próbáld meg kitörölni a hálózat beállításait, aztán újra csatlakozni.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel
Már miért lennének egy formák?

 

@mazda6diesel

 

Azzal a másik laptoppal csatlakozni is tudsz, és van is Internet?

 

Igen másik laptop látja!

 

A router mixed mode-ban mûködik.

 

Hogyan kell kitörölni a hálózat beállításait?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Milyen oprendszer?

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Win XP 32bit.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...