Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hibakeresés


arpsoft

Recommended Posts

hadan

Ki lehetne venni mert egy apró lapka. Valami hasonló:

IPB kép

 

 

Megoldódott a probléma nem tudom hogyan de meg. Mondtam hogy feladom aztán kikapcsoltam. Bekapcsolásnál viszont már érzékelte hogy ott van. De nem ment ismét újraindítás és megy....

 

Kösz a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Epimenides

Sziasztok!

 

Nemrég vettem egy TL-WN721N wifi adaptert és a régi szolgáltatómtól rám maradt egy

WLA-5000ap . olvastam a wifi-topicban, hogy így a saját hálózatomat is létrehozhatom, de

valamit nem jól csináltam mert nem annak ellenére, hogy csatlakozom a saját hálózatomra netezni nem tudok.

 

Pedig fix ipre állítottam a hozzáférési pontot, u.arról az ip-rõl az adapteremmel csatlakozni is tudok a hálózatomra,de a

böngészõbõl nem érem el a netet.

 

Ha meg automatikusra állítom az adapterem nem tudok csatlakozni a saját hálózatomhoz,

csak más hálózatokhoz, akkor pedig minden mûködik; böngészõ , letöltés.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Nem teljesen érthetõ, fizikailag hogy van kiépítve a hálózat.

Hány számítógép, milyen operációs rendszerrel? Mi a jelenlegi Internetszolgáltatód és hogy csatlakozol hozzá (közvetlenül UTP kábellel, router-el esetleg USB-rõl)?

 

Amennyi leszûrhetõ: helyi hálózatot akarsz Internet kapcsolattal. Az AP-hez csatlakozol az USB-s wifi adapterrel.

Link to comment
Share on other sites

Epimenides

Jelenleg nincs internet szolgáltatóm.

 

1db asztali gép

rajta windows xp

1db Tp link TL wn721n wifi adapter

1db ovislink wla 5000ap hozzáférési pont+antenna

1 db via ethernet adapter

 

Olvastam a wifi-s topicban, a saját wifi-s hálózathoz nem kell más mint egy wifi adapter+ 1 hozzáférési pont.Remélem eddig még jól értettem.

 

Elvégeztem a beállításokat

1. helyi háló fix ip

2. AP-nak fix ip

11g/b mód

titkosítás

metnés

helyi háló átjáró+dns az AP IP címére állítottam, a vezeték nélküli hálózat fix ip-t adtam neki/nincs ütközés/ átjáróját és dns-ét is az AP IP címére, de a AP által létrehozott wifi hálózatomra, bár l tudok csatlakozni, netezni nem.

 

Ha a vezetéknélküli hálózatot aut. IP címre állítom, akkor más wifis hálózatokra tudok csatlakozni és netezni is.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#
...olvastam a wifi-topicban, hogy így a saját hálózatomat is létrehozhatom, de valamit nem jól csináltam mert nem annak ellenére, hogy csatlakozom a saját hálózatomra netezni nem tudok.
... de a AP által létrehozott wifi hálózatomra bár l tudok csatlakozni, netezni nem. Ha a vezetéknélküli hálózatot aut. IP címre állítom, akkor

más wifis hálózatokra tudok csatlakozni és netezni is.

Jelenleg nincs internet szolgáltatóm.
:huh:És akkor mégis honnan a bánatból jön a Internet, amihez néha tudsz csatlakozni?

 

Jelenleg így néz ki?

IPB kép

 

Szerk.:

Bocs, attól tartok én értettem félre. Szóval a helyi hálózatod csak akkor működik, ha a Wifi adaptered-nek fix IP-ket adsz. Így viszont más hálózatokon nem tudsz netezni, ahol DHCP kliensnek kell lenned, és kényelmetlen mindig állítgatni.

 

Ez esetben engedélyezd az AP-d DHCP szerverét, és foglalj le egy FIX IP címet a Wifi adaptered MAC címe alapján, természetesen a kiosztható tartományon belül:

 

IPB kép

 

Hálózati adapterek (PCI, USB, PCMCIA) MAC címének listázásához:

Start -> Futtatás ->cmd

Adjuk ki a köv. parancsok valamelyikét:

ipconfig /all

getmac /v (kivéve Win XP home)

Link to comment
Share on other sites

szabszucs

Sziasztok, egy gyors kérdésem lenne: Adott az UPC net, a router mindegy, anélkül is hibát produkál a gép. Tehát, ha bekapcsolom a gépet, nincs internet, bármit csinálok. Eltávolítom a Realtek driver-t (az alaplapon lévő csatlakozóét ugye, hirtelen nem jut eszembe a neve:) ), ujraindítom a gépet, feltelepíti, ekkor ismét van net. De ha megint újraindítom, megint nincsen, és megint az illesztőprogramot kell újratelepítenem, hogy legyen. Mi lehet a probléma és a megoldás? Köszönöm előre is. (Opr.: Win 7 Ultimate x64)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Szerintem nem az a kártya van regisztrálva a upc-nél.

Látogass el a http://pcreg.upc.hu -ra.

Ez akkor is megy, ha nincs más net, persze ha regisztrációs problémád van.

Link to comment
Share on other sites

Epimenides

Kedves Csaba!

 

Nincs két pc, csak egy.

1 db gép,

1 db asztali szgép.

Nincs semmilyen internet szolgáltatóm. Ezen a gépen van a wireless kártya és az AP is.

Azt hittem, hogyha az AP-t beállítom , Ap módra, + elvégzem a megfelelő beállításokat, akkor azzal a saját wifis hálózatomat hozom létre, - ez lehetséges? - amin sokkal gyorsabban tudok netezni, ha el tudom érni a helyi hálón keresztül

a wireless kártyámmal az AP-t. Ezen az 1 db asztali gépen beállítottam az 1db pcm helyi átjárójának az ip címét fixre. Aztán beállítottam az AP-t is Fix IP-re. Megadtam a vez.-nélküli hál. SSID címét, az AP szórja a jelet. Beállítottam a wifi kártya ip jét abba a tartományba ahol az AP IP címe van.A helyi hálózat és a wifi kártya "dns+átjáró" címeit az AP IP címére állítottam be.

Látja a wifi kártya ezt a wifis hálózatot, -> ha egyáltalán az? fel is tud rá csatlakozni a wifi kártya, de netezni nem tudok ezen a saját kézzel konfigurált általam létrehozott vezetéknélküli hálózaton.

Azért gondoltam az AP használatára is, mert vettem egy wifi antennát, és a fránya wireless adapteren nincs antenna csatlakozó. Arra gondoltam tudok majd csatlakozni az AP-re, a wifis kártyámról és az AP segítségével /amelyre az antennát is csatlakoztattam/ azokra a wifis hálózatokra is amiket a gyengécske wifi kártya képtelen meglátni -> ez alaptalan feltevés volt tőlem? és vagy arra a wifis hálózatra aminek a jelét szórja az AP.

 

Biztos valamit elszúrtam, ezért szerettem volna segítséget kérni.

Vagy félreértettem a wifis topicban leírtakat.

 

Nem kell minden leírott 3-4 szó után enter-t ütni! Ügyelj a helyesírásodra, és kerüld a rövidítéseket! <Csaba_#>

Link to comment
Share on other sites

szabszucs

De, ez a kártya van regisztrálva, tegnap kötötték be, és akkor még mûködött is rendesen...ettõl függetlenül elképzelhetõ hogy ezzel van a probléma, de szerintem inkább szoftveres hiba lehet...

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Próbálkoztál már újabb Realtek driver-ekkel? Mert az említett törölgetős módszereddel, a Win 7 mindig a sajátját tölti vissza.

 

@Epimenides

Továbbra sem teljesen százas, hogy mit akarsz elérni, ugyan azon számítógépen két különböző wifi egységgel. Egy dolog biztos az AP AP módban nem fog neked semmilyen jelet felerősíteni (ehhez repeater mód kell. De felhívom a figyelmet az AP client mód használatára is. :nyíl: Olvasnivaló.

 

A TP-Link TL-WN721N -helyett pedig a TP-Link TL-WN722N -et (vagy NC-t) kellett volna választanod, csak egy bő ezres a különbség, de ezen legalább van antennacsatlakozó is.

Link to comment
Share on other sites

szabszucs

Találtam megoldást, és köszönöm a segítséget :)

 

"A megoldás az ismeretlen hálózat problémájára Windows 7 alatt:

 

Eddig úgy néz ki hogy a Bonjour DNS Responder Service csinálja az ismeretlen hálózati problémát.

 

Megoldás:

Start menü - Futtatás (keresés programokban és fájlokban) - beírni: services.msc - majd enter

 

Legfelül az alábbi sor található:

##Id_String2.6844F930_1628_4223_B5CC_5BB94B879762##

- 2 klikk erre a sorra, majd Indítás típusa: LETILTVA - ezt választani

 

Letiltás után már minden indításnál van internetkapcsolat.) "

Link to comment
Share on other sites

herhi1984

Az elõzõ oldalon taglalt régi fujitsu laptop kapcsolódási problémáihoz szeretnék még annyit fûzni, egyúttal kérdezni is, hogy a hálózatok között miért nem látja a sajátunkat? Panelban vagyunk, egy új laptop lát kb 10-et, simán csatlakozik a sajáthoz is, de a régi fujitsu erre nem képes.... (kb CSAK kettõt lát, azok között nincs a saját, valamint lakótárs költözése miatt lett egy router csere is, Belkinrõl TP-Linkre, de ez sem segített)

És azt se feledjük, hogy egy burger kingben, ill. egy másik lakásban csatlakozott simán a helyi wifikhez....:o

Van tippetek a probléma okára? köszi :)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Szoftveres probléma van a gépen, vagy egyszerûen gáz van a hálózati kártyával (régi/hibás/gyenge).

Link to comment
Share on other sites

herhi1984

Oké, köszönöm! Gondolom marad a szoftveres, ha más hálózathoz simán elég a kártya. (pl "utcai" burger king wifi)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Indíts egy Ubuntu Live-ot, hátha felismeri a kártyádat, és próbáld ki. Ha nem ismeri, akkor nyilván nem kell kipróbálni. A driver most hogyan van fent? Telepítésre került a saját vezérlõprogramja, vagy a Windows-é van használatban? Bármelyik is legyen, meg lehetne próbálni a másikat.

Link to comment
Share on other sites

diffuzor

Szinte minden órában egyszer leáll az internet. Ha újraindítom a gépet, akkor ismét van. Miért?

 

Elõre is köszönöm!

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ezzel nem sokra megyünk. Milyen típusú kapcsolat?

 

1) ADSL, kábelnet, egyéb?

2) Van router?

3) Vezetékes vagy vezeték nélküli kapcsolat?

Link to comment
Share on other sites

diffuzor

Kábelinternet. Mi az a router?

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Na ez így gázos lesz. Ha több számítógép van, akkor a router felel azért, hogy minden számítógépen legyen internet, és a gépek közötti hálózati forgalom is ezen keresztül megy. Fizikailag egy modemhez hasonló doboz, csak sok kábelnek való luk van rajta. Az is elég, ha megmondod, hogy a modembõl jövõ kábel közvetlenül a gépbe van-e dugva.

 

Kérlek, írj rendesen!

Link to comment
Share on other sites

diffuzor

Csak egy számítógép van a modemhez kapcsolva.

 

Próbálok rendesen írni de nem magyar az anyanyelvem, úgyhogy előre is elnézést.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Értem. Akkor egyszerű lesz diagnosztizálni. Amikor elmegy a net, a kapcsolatot továbbra is élőnek jelzi?

 

Amikor éppen úgy látod, hogy nincsen net, próbáld meg parancssorban kiadni a ping -t pcworld.hu parancsot. Mindenütt egy szóköz van. Van válasz a szervertől?

Link to comment
Share on other sites

diffuzor

Nem jelzi élőnek, mert egyszerűen megszakad, újraindítom a gépet, akkor megint van kb. 1 órát, néha kettőt, néha 45 percet, de minden újraindítás után van kapcsolat. Próbáltam, hogy kihúzom a modemet az áramból vagy a kompiból, de akkor sem jön vissza a kapcsolat. De mindig visszajön, ha újraindítom.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

De úgy szakad meg, hogy bontódik a kapcsolat, és nem tudsz újra csatlakozni, vagy a kapcsolat él, de nem töltenek be az oldalak? Ha utóbbi, akkor lenne jó ilyenkor pingelni egyet.

Link to comment
Share on other sites

diffuzor

Úgy szakad meg, hogy nem tudok újrakapcsolódni. Kiírja, nincs kapcsolat, megszakadt, restart és minden ok, egy ideig.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Töröld a kapcsolatot, majd az eszközkezelõben töröld a hálózati kártyát. A felugró ablakban legyen kipipálva a driver törlése is. Ha külön kellett hozzá drivert telepíteni, akkor ezelõtt a gyártó honlapjáról szedd le a legfrissebbet. Újraindítás után mehet fel a driver (illetve ha nem kell, akkor magától felismeri), és hozd létre újra a kapcsolatot. Meglátjuk, hogy továbbra is csinálja-e.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...