Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hibakeresés


arpsoft

Recommended Posts

KGigi

Pedig ez jónak tűnik. És minden más gépen jól megy a Wifi?

Link to comment
Share on other sites

vacs1985

Firmware-t frissítettem, és átállítottam sima WPA (1) titkosításra. Azóta a 2,4-es hibátlanul megy (tv+telefon+laptop).

Viszont az 5GHz azóta se jó. Alkalmas ez egyáltalán olyan fokú használatra, mint a 2,4 ?

Sajnos lehet, hogy a TV látja ugyan, de nem tud csatlakozni hozzá. :hmm:

 

Ha nem sikerül beállítani az 5GHz-et, akkor egy ilyen:

TP-LINK TL-WR702N Nano router kliens módban nem lenne jó nekem a TP LINK 4300 mellé ?

Usb-ről kapna áramot, utp kábellel rádugom a tv-re, és boldogság !?

Az 50-es netből, ha csak 10-15 megabitet áttolna a tv-re, akkor már boldog lennék !?

Nem is vészes az ára.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

WPA2-vel nem megy ugyanúgy? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

vacs1985

Nem tudom, a tök*m tele van már a sok állítgatással. :D

Az előző hozzászólásom második részéhez nem tudsz hozzászólni ?

 

Jah, és van egy ilyen hiba a laptop-on, hol/hogyan töröljem a régi wifi nyomait:

wf.jpg

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Valószínűleg működne, de ez plusz kiadás, ami valószínűleg felesleges. Az eltárolt wifiket a hálózati és megosztási központban tudod kilőni. Hogy pontosan hogyan, azt most nem tudom megmondani, mert Linux alatt vagyok.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mistababdabolina

Üdv Mindenkinek!

Van egy TP LINK 1042D routerem. Van rákötve egy asztali gép (win7) UTP kábellel, egy médialejátszó UTP kábellel, és egy külső merevlemez USB-vel.

A médialejátszó akadásmentesen játszik le filmet a gép saját merevlemezéről is, és a külső merevlemezről is.

Külső számítógép elég gyorsan letölt a külső merevlemezről adatokat. Fél gigás fájl 1-2 percen belül.

Viszont az asztali gép és a külső merevlemez közötti adatcsere (oda és vissza is) rettentő lassú, kb. 10-15 perc ugyanarra a fél gigás fájlra.

A router beállításaiban semmit sem találtam, ami az áttöltési sebességet változtatni engedné. Firmware-ből pedig a legújabb gyári van fent.

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Milyen fájlrendszer van a külső merevlemezen? Valószínűleg azt nem szereti a windows.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nincs más adatforgalom, pl. torrent a gépen? Próbáltad megcserélni a két kábelt? Valóban az 1-2 perc lenne a normális.

Link to comment
Share on other sites

Mistababdabolina

A külső lemez NTFS, ha direkt a gépre kötöm, akkor nincs is gond, USB 2.0-ás kapcsolattal hasít, de épp az lenne a cél, hogy távolról is lehessen róla adatot leszedni, amikor az asztali PC ki van kapcsolva.

Nincs más adatforgalom. Melyik 2 kábelt cseréljem meg? Lehet félreérthető voltam, de a merevlemez a routerbe csatlakozik USB 3.0 kábelen - bár a router csak 2.0-ás, ez viszont nem lehet akadály, mert a PC is 2.0-ás portot használ.

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Van egy TP LINK 1042D routerem. Van rákötve egy asztali gép (win7) UTP kábellel, egy médialejátszó UTP kábellel

Azt írtad, hogy a médialejátszónak nincs gondja. Cseréld meg az említett két UTP kábelt, hogy kiderüljön, nincs-e valami gond a gépbe menővel. Az sem árt, ha a routerben ugyanabba a portba dugod, hogy az is ki legyen zárva.

Link to comment
Share on other sites

Mistababdabolina

Kicseréltem a kábelt, de az sem bizonyult problémásnak. Egyébként a PC-n a net szintén akadálytalan.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Mi van, ha kikapcsolod a víruskeresőt és a tűzfalat?

Link to comment
Share on other sites

Mistababdabolina

Nem. A komplett virusvédelem-mentesítés sem oldotta meg. :(

Az lehetséges lenne, hogy a router - UTP kábel - PC közötti részen valahol az adatátvitel annyira szűk, hogy szűkebb, mint az USB 2.0?

TP-LINK 1042D router, a PC fedélzeti kártyája pedig realtek, RTL8167 ethernet kártya, azt hiszem, alaplapi.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ezért kérdeztem a kábelt. Mással elvileg nem lehet gond. A Realtekhez fent van a driver?

Link to comment
Share on other sites

Mistababdabolina

Igen, a saját lemezéről van hozzátéve.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Azt felejtsd el. Pucold le és tedd fel a legújabbat a gyártó honlapjáról.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
vacs1985

Pedig ez jónak tűnik. És minden más gépen jól megy a Wifi?

 

Meguntam a szívást a wifi-vel.

Vettem 30 méter utp kábelt, átfúrtam két falat és összekötöttem a tv-t a router-el.

Azóta minden tökéletes. :igen:

Köszi a segítséget mindenkinek.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Én is így oldottam meg a Wifi problémáimat :oké:

Link to comment
Share on other sites

hadan

Helló!

Van egy TP-Link WR841N routerem. Egy ideig normálisan működött, de mostanában érdekes dolgokat csinál. Volt szervizben, de nem tudták megoldani a dolgot, firmwaret frissítettek és átírták az IP címét 192.168.0.1-re mondván ütközik a modemmel. Visszaküldeni nem akarom, mert így is másfél hónapig nélkülözni kellett. A probléma az, hogy újraindítás után kb egy nappal nem tudom elérni a böngészőn keresztül. Pár napra rá pedig már az Internet sem megy, a gépek korlátozott kapcsolatot jeleznek. Ilyenkor szokott jönni az újraindítás. Nem tudom mitévő legyek, mert a szerviz visszadobja, hogy náluk működik.

 

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
parades888

Nekem egy LevelOne WBR-6003-as routerem van a problémám a következő, mikor telepítés végén kiírja, hogy egy hálózati kábel nincs bedugva, pedig mindegyik be van dugva kattanásig a vezetékek nincsenek megtörve. Mi lehet a probléma?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Telepítő CD => kuka.

 

Reseteld a router (a hátulján, vagy az alján kell lennie egy kicsi pöcöknek, amit be kell nyomni).

Az itt leírtak alapján állítsd be a routert: http://forum.pcworld.hu/index.php?showtopic=13299

 

Most már mennie kell.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
[OP]Destroy-man

OpenWRT alatt lehet valahogy gyorsítani az NTFS-es partíció írási műveletén (NTFS-3G)? 450KB/s és 1,2 MB/s között ugrál. Az olvasást még nem teszteltem, egyelőre csak a képeket tölti fel a közös meghajtóra. A HDD USB2-es kábellel kapcsolódik egy Fonera 2.0N routerhez. OS verzió: OpenWRT 12.09 RC2.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
cvofis

Kedves fórumozók!

 

Segítségeteket szeretném kérni: Napokban bekötésre került a digi net. Napokon keresztül direkt kábeles kapcsolattal csatlakoztattam a laptopomat felhasználó névvel, jelszóval. Tegnap létre szerettem volna hozni az otthoni hálózatot oly módon, hogy a vásárolt TP-Link TL-WR842ND routert rendszerbe állítom. A konfigurációt a megadott paraméterek alapján elvégeztem, beállítottam a hálózatot, amelyet telefonról és smart tv-ről is látok és tudom is használni. Egy valami sajnos (a leglényegesebb) nem működik és elképzelhető, hogy csak valami nagyon egyszerű hiba okán, amit okozhattam vagy még nem tártam fel és a segítségeteket ebben kérném:

 

A laptopon alapvetően vezeték nélküli internet kapcsolat nincs (nincs beépített wifi) de korábban már használtam USB wifi stickel (Netgear WNA3100) más router esetében (régi lakásban). A laptopon felderítettem az elérhető vezeték nélküli hálózatokat, melyek közül látom az általam a routeren beállítottat is. Kapcsolódni is tudok hozzá látszólag, azonban valójában internet kapcsolat mégsem lehetséges (a kiszolgáló nem tud kapcsolódni). Itt sajnos elakadtam. Eddig még működött az a megoldás, hogy helyi hálózaton (router lan kábellel csatlakozott a laptophoz) még a netet elértem, de most már sajnos az sem, valószínűleg valamit elállíthattam.

 

Mit javasoltok, hogy tudnám működésre bírni a wifi usb sticket a routerrel úgy, hogy a net a laptopon is jöjjön?

 

Válaszaitokat előre is köszönettel

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Kikapcsolt tűzfallal próbáltad? Amikor kábelen jó, akkor a valamilyen WiFi biztonsági beállítás is okozhatja. Milyen az IP cím kiosztás?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ajven1985

Sziasztok!

 

Remélem jó témába írom a problémám. Van egy UPC szélessávú internetem, ami elvileg úgy működik, hogy bedugom a gépbe, gondolkodik kicsit és megy. Na most ez egyik asztali gépemmel és a laptopommal működik is, de ha a barátnőm asztali gépépt dugom rá, akkor semmi. Kiírja, hogy a kapcsolat nem jött létre vagy korlátozott. Próbáltam drivedrt frissíteni, de semmi. Mi okozhatja ezt? Nekik T-Online-os net van, azt beledugom, beállítom és megy. Nem értem, mi lehet a gond. A gépben Abit IS7 alaplap van, eszközkezelőben pedig Realtek RTL8139 Fast Ethernet Nic nevet ír ki az alaplapi hálókártyának. Ha valaki tud tippet, kérem ne tartsa magában :) . Előre is köszi! G.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...