Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hibakeresés


arpsoft

Recommended Posts

SkyBird

Persze, hogy jelent. Nem vagytok egy hálózaton.

Az alhálózati maszkot állítsátok minkét gépen 255.0.0.0 értékre, ha az első szám stimmel.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Az alhálózati maszknál a VPN Alias-ra gondolsz?

Mert azt átírtuk 255.0.0.0 értékre de sajnos így sem jó :(

Viszont már tudjuk egymást pingelni Hamachin. (eddig az sem ment)

 

A VPN aliasnál állítgattunk dolgokat, 5-el kezdődő IP-t, sőt még egymás látható IPjét is (A peer adress-t nem engedte) megpróbáltuk a 255.0.0.0 dolgot egyikkel se ment.

Most not set-en van.

 

Gondolom akkor az alhálózati maszk máshol van. (nekem angol a Win7 havernak magyar de ő sem talált ilyet)

Edited by KGigi
Felesleges idézet, duplázás
Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Pedig ahogy nézem, a VPN aliasnál kellene úgy állítani, hogy egy hálózaton legyetek.

Az kellene, hogy az utolsó számjegyben térjen el csak attól, ami a másik peer VPN IP címe.

 

Én nem használtam ezt a Hamachit eddig, így általánosságban írtam az alhálózati maszk változtatást, ami az egyik módja, hogy egy hálózaton legyetek.

Ez meg is lett, ahogy a ping mutatja.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Rendben, kipróbáljuk. Beírjuk ugyanazt az első 3 számsort (pl ami most nekem van) és csak az utolsó számjegy tér majd el. Mondjuk 1-el.

Edited by KGigi
Felesleges idézet
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

A VPN Alias át lett írva nekem 25.204.52.171 havernak 25.204.52.172. De így sem jó :(

 

Kérlek, ne idézd a közvetlenül előtted írott hozzászólást! <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Na megpróbáltam h a peer adress melléírtam egyel a VPN-t 25.155.48.163 (volt a peer adr) 25.155.48.162 letta VPN adr és ez sem segít.

Van, hogy úgy állítom tudom pingelni, más beállításoknál nem, de egyébként olyan mintha semmit se cisnálnék, mert semmi másban ugyanúgy nem látja egymást a két gép.

 

Tök scifi, hogy 2012ben ezt nem lehet megoldani h az ember együtt játszon a haverjéával. 3-4 hete még simán minden este játszottunk. Most meg nem, és annyi változott először, hogy 2-es került mindkét IP elé (amiről azt hittem semmit sem fog zavarni).

 

Nincs több ötletem, kifogytam. (kivéve a win újrarakést, de semmi kedvem sincs, két egyébként jól működő rendszer ledönteni ezért)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Valami biztos hogy változott, egészen biztosan nem a Hamachi hibája, ha új hálózattal sem megy. Meg lehet ezt gyönyörűen oldani 2012-ben...

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hmm: Valami biztosan hiányzik.

A hálózat felderítés és fájlmegosztás be van kapcsolva a VPN hálózatra?

Nem nyilvános hálózatra állítódott-e a VPN ellenére?

Link to comment
Share on other sites

hokedli

Üdv. a Tisztelt tagoknak!

Szeretnék választ kérni a problémámra. TP_LINK TL-wr743ND típusú wifis routert próbálunk beüzemelni. A konfigurálás meg volt, működik is adja a jelet a notebooknak csak az asztali géppel nem tudunk csatlakozni a netre. Mi lehet a baj? Már túl vagyunk a resetelésen, az újratelepítésen és ugyan az a gond. Ki tud segíteni?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Kezdjük azzal, hogy az asztali gép kábelen vagy wifin csatlakozik?

Link to comment
Share on other sites

hokedli

Hát ezt nem írtam. Kábelen csatlakozik.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Kellene egy kimenet mindkét gépről a parancssoros

 

ipconfig /all

 

parancsra.

Link to comment
Share on other sites

hokedli

Nem tudom mi történt, de minden működik ....a routernek lelke van.

Köszi

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
vacs1985

Többé kevésbé sikerült beüzemelni az új routert (TP link TL-WDR4300).

A wifi megy (laptop+telefon), de a Samsung Smart nem tud csatlakozni (UE40ES6100).

Amikor először próbáltam, akkor a tv látta mindkét frekvenciát (2,4+5Ghz). Kiválasztottam az 5ghz-et, de rosszul írtam be a jelszót, ezért nem tudott csatlakozni. Jelszót módosítani nem lehetett, ezért visszaállítottam a tv hálózati beállításait alaphelyzetbe. Azóta viszont nem látja az 5ghz-et, de nem tud csatlakozni a sima 2.4-re se:

Jelenleg nincs net a tv-n, mi van rosszul beállítva.

Milyen beállítást fényképezzek le, hogy tudjatok segíteni ?

 

Képek:

http://vacs85-3.uw.hu/5ghz-error.jpg

http://vacs85-3.uw.hu/DSC_0328.JPG

 

További képek:

by Box

Edited by vacs1985
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Állítsd át a titkosítást AES-re.

Link to comment
Share on other sites

vacs1985

Így a 2,4-es megy, de az 5GHz-et még mindig nem látja. Pedig délelőtt látta !!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Pontosan hogy van most beállítva a Wifi?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Pedig minden jó. Próbálj meg csatornát váltani.

Link to comment
Share on other sites

vacs1985

Semmi változás, sőt, a sima wifi se megy rendesen. Néha van - néha nincs. De ez már az első este is így volt. Nem lehet, hogy a régi router beállításai zavarnak be ?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha alaphelyzetbe állítottad, nem hiszem. Nem lehet, hogy egyszerűen túl gyenge a jel?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

És miért van kikapcsolva a 2.4 GHz-es adója a routernek?

Link to comment
Share on other sites

vacs1985

Nem állítottam semmit alaphelyzetbe! :pislog::D:upsz:

Csak kihúztam a régit, bedugtam az újat, beállítottam oszt jó napot. :D

A régi cucc (TP-Link TL-WR542G) csak 1 antennás volt, mégis működött azzal minden (telefon+laptop+TV is), ez pedig 3 antennás.

Tegnap este ment a TV-n is a net (a 2,4-es) egy darabig, majd gondolt egyet, és nem volt net. A telefonom kiírja, hogy kapcsolódva, de net még sincs, vagy csak nagyon ritkán.

Fullra törölnöm kéne mindent (a régit is), majd újra beállítani. Csak nem tudom, hogy kell kitakarítani.

Telepítő CD segítségével állítottam be az újat, nem tudom ez számít-e valamit.

 

arpsoft: az egyik képen tényleg ki van kapcsolva a 2.4 GHz-es, de csak mert próbálgattam, azóta engedélyezve van (és a képet is cseréltem).

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Úgy értem a TV volt alaphelyzetbe állítva. Ha régen ment, akkor kifogytam az ötletekből. Vagy rosszul van beállítva valami, vagy hibás a router. Esetleg próbáld meg a régi routeren megnézni, hogy melyik csatornát használta.

Link to comment
Share on other sites

vacs1985

Ha játszom a csatornákkal, akkor látja a tv az 5 GHz-et is (a 2.4 mellett), de nem tud csatlakozni.

De a sima 2.4 GHz sem megy.

Ezt én se értem, de látom ti se. :weep:

 

Épp a Family Guy ment. :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...