Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Lemezkezelés Windows alatt


Pjotr

Recommended Posts

elbest

Köszi a válaszokat........hát csak lepkézek:) nem vagyok ám guru..:)

Az nem is zavar, hogy ott a boot partició, meg a Recovery és a HP által lefoglalt F.

Csak éppen nem értem. Ahhoz voltam szokva, hogy ezek a dolgok korábban együtt voltak a C-n. Minek ezeknek külön partíció?

És emellett volt egy D-m, meg egy E-m, ami Data volt és passsz.

 

Egyébként helyreállító lemezt készítettem. (4 db DVD)!! Lehet, hogy akkor már nem is kellene a RECOVERY. De egye fene, legyen ott, van hely.

 

Igen bizony akkor a "karácsonyfadíszek" elvesznek, ha újra kezdem elölrõl. Napokon keresztül aggattam fel Õket.

Pjotr ha újra kezdem, akkor másképp lesz? Mikor elõször bekapcsoltam a gépet, akkor elkezdte telepíteni a Win 7-et és mindent, de nem kérdezett, hogy milyen partíciókat akarok és hol... Újrakezdeni most már csak a helyreállítással lehet nem? ...de ezt nem nagyon szeretném.

Vagy, lenyúzok mindent és fölteszek egy megvásárolt ;) Win7-et, vagy ha bemérgelem magam, akkor inkább egy XP-t (Csak akkor miért kellett a 4 GB Ram?)

Egyébként a föntlévõ Win 7 64 bites. Ami probléma is, mert használok egy Dos-os programot a munkámhoz és a készítõje szerint nem fut 64 bites op rendszeren. Azt mondta tegyek föl egy 32 bitest, vagy XP-t.Na bumm. Legyen két op rendszer...csak elõbb kell telepíteni a régebbit, ill. a 32 bitest. Volt aki pedig azt mondta nekem, hogy ez nem igaz, simán telepíthetek bármilyent akkor is, ha fönt van már a win7 (64 bit)

 

Szóval, hogy ne kanyarodjak el. Nekem most az lenne fontos, hogy a C-t lenyomjam pl 80 GB-ra. Gondolom az bõven elég, vagy még kevesebb is, 50-60 (ahogy SkyBird)

Ezzel nincs is probléma,meg tudom tenni.

Csak a felszabaduló helyre szeretnék egy másik particiót. No ez nem megy.

 

SkyBird mondta:

"Azt még meg lehet oldani, aktívvá tenni a C: op. rendszer partíciót, és itt helyreállítani a Win7 bootját."

Ha én ezt érteném!:)

 

Hogy az elsõdleges, vagy logikai, az nekem mindegy. (vagy még sem? nem tudom) A lényeg, hogy tudjam használni is. Lehessen oda menteni, másolni, törölni és ne nyavalyogjon, mint most a H.

 

SkyBird meg van a Paragon is. Az szerinted megcsinálja? Ott nem kiabál az MBR-ért?

 

A másik amit meg kell oldanom, hogy a H se nyavalyogjon.

 

Skybird mondta:

"Ezek a jelenségek a Vista óta a jogosultságkezelési anomáliák közé tartoznak.

Ha ilyen van, külön hozzá kell adni a meghajtóhoz vagy mappához a rendszergazda jogú usered teljes hozzáférési joggal."

 

Ezt hogy kell csinálni?

 

Ami még szíven ütött.

1000 éve használom a Ghost-ot. Mikor minden program fönt volt, gondoltam csinálok a Ghost-al egy mentést .No már csak ezért sem lehet 400 gigás a C! (és mit érdekel ezek után a RECOVERY, meg a helyreállító lemez készlet)

....hát nem megy!!!

Nem indul el a Ghost. Ez is a 64 bit átka?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Minden másképp lesz. A legkellemetlenebb pontja a driverek telepítése lesz, de vállalható a dolog. Legalább újabbak kerülnek fel, és a komplett rendszer is tisztább lesz.

Ha a DOS-os programod nem fog menni 64 biten, akkor majd telepítesz egy virtuális gépet, és örülsz.

Link to comment
Share on other sites

elbest

Kösz Pjotr!

 

Értem...., ha másképp nem megy, de azért még várakozom, hátha.

Annyi idõt belefecceltem, hogy minden fönt legyen és menjen. (programok, nyomtatók, hálózat stb.)

Huh...félek. Nem vagyok benne biztos, hogy utána mindenbe életet tudok lehelni. Lightscribe, dvb-t, távirányítás, meg a bánatom tudja, mi minden kacat.

 

Ha tudtam volna elõre, hogy ilyen hülén particionál tuti nem a gépen levõ Win 7-et teszem föl.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Notebook-oknál íratlan szabály, hogy mindent le kell dúrni róluk, mert kretének telepítették. :) Szerintem mindenképp megérné elölrõl kezdeni az egészet, más most is sok gondot okozott, és ez elképzelhetõ, hogy a késõbbiekben sem fog változni.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Köszi a válaszokat........hát csak lepkézek:) nem vagyok ám guru..:)

Ahhoz képest jól belecsaptál a lecsóba, hogy elkezdted módosítgatni a partíciókat. ;) Igaz később írod, hogy csináltál partíciómentést is előtte.

Én a DVD-ben nem bízom direktben, első körben vinyóra mentek, de ebben az esetben valóban kiteszem majd DVD-re is az alapot archiválni.

 

Közben én is átgondoltam a dolgot, és ha nem is olyan drasztikusan, vagy csak első körben nem, mint Pjotr, de hasonló véleményen vagyok a 22-es csapdája gordiuszi csomójának átvágásában.

Sokkal fontosabb az, hogy legyen külön adat partíció, és a későbbi op. rendszer állapotokról is lehessen partíciómentéseket készíteni akár ugyanarra a vinyóra, mint hogy az f11 gombra visszaálljon egy totál kezdeti állapot.

Ha annyira ez az F gombos megoldás kellene, a True Image-ben is van ilyen lehetőség az F12 gombra, de ez sem annyira lényeg, ha be lehet bootolni másról. (USB vagy dual boot)

:nemnem: Szóval nem is kell az a recovery partíció, ha van mentés a kezdeti beállítások után, program telepítések előtt, McAfee és próba Office leirtása után.

Még jobb is ez, mint egy teljesen elölről kezdett szűz állapot az f11 gombra. :)

 

Azért mellékesen gratulálok a Microsoftnak, hogy csak 2 elsődleges partíció elfoglalásával lehet telepíteni az op. rendszerét.

Hasonlóképpen, vagy talán mégjobban a HP-nak, akinek sikerült elérni, ráadásul az előbbiek tudatában, hogy egy nyüves recovery elfoglalja a másik 2 lehetséges elsődleges partíciót. :mérges:

De még ezt is úgy, hogy a HP_TOOLS az utolsó, így még ha ezt törölném is, hogy létrehozzak egy kiterjesztett partíciót a logikainak, az se a Win7 mellett van.

:hmm::ötlet: Habár ha az egész méreteket átvariálom, Win7-nek az az 50-60 GB, az üres helyre meg letolom a recoveryt, akkor a felszabaduló üres területen annyi logikait csinálok, amennyit akarok.

Még talán jobb is így, és még a recovery is esetleg működne partíció számozás szerint, ha nem törlöm. Legfeljebb a HP_TOOLS-t hiányolhatja.

Egyébként a HP mérnökei dizájn, stb. nem dolgoztak rosszul, csak a szoftvermérnökeit illeti kritika, hogy csak az amerikai háziasszonyok tudás és igényszintjére alapozza a dolgot egy üzletinek mondott típusnál is. Nyomj egy gombot, oszt jónapot. :P

Azok meg úgysem fognak külön adat partícióért könyörögni, pláne partíciót menteni.

Szóval ezen lehet, hogy Pjotr már régebben átesett. De első körben maradok ennél a megoldásnál, a karácsonyfadíszek kipróbálásáig, meg hogy ne kelljen feltétlenül és azonnal leszedni az összes drivert a netről a működéshez.

Legfeljebb egy dual bootnak csinálok majd egy 64 biteset is valamikor.

 

Egyébként a föntlévő Win 7 64 bites. Ami probléma is, mert használok egy Dos-os programot a munkámhoz és a készítője szerint nem fut 64 bites op rendszeren.

4 GB RAM mellett már nyugodtan tehetsz fel virtuális gépet, pl. VirtualBoxot, és arra telepíthetsz XP-t a DOS-os programodnak.

 

Azt mondta tegyek föl egy 32 bitest, vagy XP-t.Na bumm. Legyen két op rendszer...csak előbb kell telepíteni a régebbit, ill. a 32 bitest. Volt aki pedig azt mondta nekem, hogy ez nem igaz, simán telepíthetek bármilyent akkor is, ha fönt van már a win7 (64 bit)

Ez így valami keveredés lesz. Az tökmindegy, hogy a 32 vagy a 64 bites van fenn hamarabb, az nem mindegy, hogy a régebbi vagy az újabb (XP vagy Win7), de az se azért, mert különben megoldhatatlan, csak macerás.

Ha régebbit pakolsz az új mellé, akkor tönkrevágja az új bootját, de ez helyrehozható.

 

Szóval, hogy ne kanyarodjak el. Nekem most az lenne fontos, hogy a C-t lenyomjam pl 80 GB-ra. Gondolom az bőven elég, vagy még kevesebb is, 50-60 (ahogy SkyBird)

Ezzel nincs is probléma,meg tudom tenni.

Csak a felszabaduló helyre szeretnék egy másik particiót. No ez nem megy.

Létrehozáshoz mindenképpen törölnöd kell egy elsődleges partíciót előbb. Alapesetben 4 lehet trükközés nélkül. (4 elsődleges vagy pl. 3 elsődleges és 1 kiterjesztett, ami már tovább osztható)

 

Valamilyen MBR problémát írtál a ténykedés során. Ez a boot problémára utal, és ezért említettem, hogy végül is a boot helyreállítható akár a jelenlegi C: partíción is a 200 MB boot partíció megszüntetése mellett is.

Erre vannak leírások talán itt a Win7 fórumokban is, mert írtam hasonlókat, de a neten biztosan.

 

Inkább a Paragont használd partíciókezelőnek.

 

Ezt hogy kell csinálni?

Jobb klikk a mappán, meghajtón, a biztonság alatt hozzáadod a felhasználóneved, és bepipálod a teljes hozzáférést.

Valamiért a Vista óta helyenként nem elég, ha csak csoporttagként van meg minden jogod. Még akkor se, ha effektív jogként a teljhatalom látszik.

Én így vettem észre, de még sose kerestem rá vagy találtam meg, hol van korlátozva.

 

minden program fönt volt, gondoltam csinálok a Ghost-al egy mentést .No már csak ezért sem lehet 400 gigás a C!

Ez még nem lenne baj, úgyis tömörítve ment a tényleges tartalomra. Hacsak nem a sector-by-sector kapcsoló is be volna állítva. De szerintem az üres helyeket akkor is megoldja tömören.

 

(és mit érdekel ezek után a RECOVERY, meg a helyreállító lemez készlet)

Ez így van, így lehet. :igen: Nálam annyiban különbözik, hogy azért egy nagyon kezdeti elsődleges állapotot is meg akarok tartani, amikor még semmit sem telepítettem, nem dugtam rá más hardvert, még pendrive-ot sem.

 

Nem indul el a Ghost. Ez is a 64 bit átka?

A Ghostnak az az átka, hogy a 2003-as verzió óta nem lehet vele bootolható recovery eszközt készíttetni. Ha jól tudom.

Vagy Win alól fut, vagy az eredeti CD-d van meg, amivel bootol. Hogy az esetleges .iso kalózmásolatról ne beszéljünk, de én nem is kerestem ilyet.

Az Acronistól letölthető ilyen boot .iso fájl a True Image-ből Isolinux betöltővel, ha nem volna valamiért megelégedésre való a saját maga által készített. Ez még free is talán.

A Ghost kicsit más filozófia lett, mint korábban, és sokkal kevésbé jön be nekem, mint a True Image mindenkori verziója.

Javasolnám erre átállni. Ezzel tudsz bootolható eszközt készíteni közvetlen pendrive-ra vagy .iso-ba, amiről CD-re is csinálhatsz betöltőt, de Grub4DOS programmal betölt USB merevlemezről is.

Szerintem inkább ezt használd, de ez így talán egy kicsit sok egyszerre.

 

Mire a regényemet befejeztem, Pjort néhány gondolatban megelőzött. 8)

 

Szerk.: Ehhh, mondom én EFI vagy nem EFI, nem kap mást. Közben nézelődtem kicsit. A HP_TOOLS az a FAT32 EFI partíció.

HP EFI Guidelines

Enélkül voltak bizonyos problémák egyeseknél, ahogy futtában láttam. Most az a kérdés, hogy akkor kell ez nekünk, vagy sem.

Vagy az van amit Pjotr mond, ledúrni az egészet. vagy legalább részben.

Link to comment
Share on other sites

elbest

Köszönöm az eddigieket.:) Tanulok.

Igen, valóban belecsaptam.:) Addig nem szoktam nyugodni, amíg meg nem oldom a problémámat.

 

Amit közben sikeresen megoldottam:

 

A Paragonra átnyargaltam. Elkezdtem böngészni és rákattintottam a partíció létrehozására.

Bevallom őszintén nem gondoltam, hogy csinál valamit, hisz nem volt hely új particiónak.

De Ő nem így gondolta.:)

Létrehozott egy I partíciót. Mégpedig a H-ból vette el. Csinált egy 204 Gb-os I-t.

Kipróbáltam, mindent enged oda. Másolni, törölni...szóval mindent, amit a H nem engedett.

 

Fölbátorodtam és töröltem a már kicsire zsugorodott H-t és Megnagyobbítottam az I-t.

 

Szóval ezt mind meg tudtam tenni a Paragonnal.

Érdekes, hogy a Mini Tool Partition nem ezt látja. nem látja az I-t, hanem helyette unallocated-et lát....no de ez nem izgat. :)

Az I van és tökéletesen működik. Tehát az egyik problémám megoldva.:)

 

Mi lenne, ha a Paragonnal lecsökkenteném a C méretét, ugye ezt csak úgy lehet, ha a mellette levő Recovery-t növelem? Mert nem hoz létre unallocadet helyet, mint a másik program.

Mert ha ezt tenné, akkor még megpróbálnék vele létrehozni particiót, hátha nem nyafogna az MBR-ért, mint a másik.

Ha csak úgy megy, hogy a mellette levő RECOVERY-t növelem....az sem baj. Akkor a Recovery-t használom data partícióként és kész. Lemezre meg van a mentésem a rendszerről.

Mi erről a véleményetek? Dilettáns gondolat?

 

 

 

Pjotr: Még küszködök egy kicsit és élvezem az új gépet a teljes gyalulás előtt.:)Ha meg sikerülne megoldani, hogy ne kelljen most az jobb lenne. Lehet, hogy addig próbálkozom a dolgokkal, hogy muszáj lesz:) De teljesen egyetértek, hogy laptopról mindent le!

Egyébként legyalultam a kezdet kezdetén én is mindent amit tudtam. 60 napos office, norton security, gyerekes asztalvarázsló vagy mi, HP játékok.....stb.

 

A virtuális gép biztos jó megoldás lesz. Majd kutakodom a létrehozásában, ha odajutok. Egyenlőre a munkám a régi laptopon, de természetesen szeretném, ha erre kerülne előbb-utóbb.

Még átnézem amit írtatok tüzetesebben, de most muszáj elmennem.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ha lecsökkented az egyik partíció méretét, attól a mellette levő nem ugrik a helyébe, hanem unallocated lesz.

Illetve lehet növelni a másikat is, de arról is neked kell intézkedni. Gondolom már kiderült azóta.

De ha már nem hozható létre több elsődleges partíció, vagy azok mellett a kiterjesztett partíció, akkor a particionálatlan terület megmarad, potyán foglalja a helyet.

Több folyamatot egymás után el lehet végeztetni a megfelelő logikai sorrendben egy jóváhagyás mellett.

Most így nem értem, hogy a másik program miért nem csinálta meg, amit a Paragon igen. A Paragon se tudott volna létrehozni új partíciót, ha 4 elsődleges van, és ezekből még nem töröltél volna.

Vagy ez az EFI ennyire más világ?

 

Ezzel a HP_TOOLS partícióval jól melléfogtam ezek szerint. Ránézésre azt mondtam, hogy nem lehet más, mint valamiféle HP eszközök, programok.

Azért azon filóztam kicsit, hogy miért van külön, miért FAT32, és miért 2 GB.

Ennyiből változott a koncepcióm is, ha ez az EFI BIOS adat része, vagy mi lenne. Még nem kutakodtam tovább.

Így ezt meghagyom, elfér, és csak a recoveryt kell kinyírni, mentés után.

Én se gyalulok le mindent kapásból, majd szortírozok.

Az biztos, hogy tele van a program eltávolító több oldalnyi programbejegyzéssel, hasonlóképpen az msconfig alatt az automatikus indítás is. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

elbest
SkyBird

Ha lecsökkented az egyik partíció méretét, attól a mellette levő nem ugrik a helyébe, hanem unallocated lesz.

Illetve lehet növelni a másikat is, de arról is neked kell intézkedni. Gondolom már kiderült azóta.

 

Igen, kiderült:)

Úgy csökkentettem le a méretet, hogy egyúttal a mellette levőt növelte, de ezt egyszerre kellett megadnom neki csúszkával.

 

SkyBird:

A Paragon se tudott volna létrehozni új partíciót, ha 4 elsődleges van, és ezekből még nem töröltél volna.

 

Nem a DISC 1-en hozta létre (ott van 4 elsődleges), hanem a DISC 2-őn. Ott egy elsődleges és egy logikai volt.

 

 

Túl vagyok a dolgon és minden olyan, amilyennek szerettem volna.:)

 

Összefoglalom, hogy mit csináltam.

1. A DISC 2-őn a Mini Tools Partition Wizard 5-el az UNALLOCATED helyén létrehoztam egy H:ADAT particiót.

Így ezen a DISC-en lett.

- D:DATA 232 GB elsődleges

- H: ADAT 232 GB logikai

2. A H:ADAT partició nem volt jó, mert minden műveletnél rendszergazdáért nyafogott.

 

SkyBird:Tanácsodra elővettem a Paragon Partition Manager 10-et

 

3. Elindítottam vele egy partició létrehozást.

Nem tudtam, hogy ezt fogja tenni, de létrehozott a DISC 2-őn egy I:ADAT particiót. Kapásból

204 GB mérettel mégpedig úgy, hogy a H:DATA-ból vette el.

4. Miután kipróbáltam, hogy ezen minden művelet elvégezhető és nem kiállt rendszergazdáért,

már egyszrű volt. A H:DATA particiót töröltem és az I:DATA partíció méretét megnöveltem a

lehetséges legnagyobbra, azaz az eredeti H méretére.

 

5. DISC 1

Itt szintén a PARAGON-nal a C:OS particiót lecsökkentettem úgy, hogy a mellette levő E:Recovery

ugyanannyival megnövekedett.

Így lett:

- C:OS 68,5 GB

- E: Recovery 396 GB

továbbá megmaradt itt

- *: SYSTEM 199 MB

- F: HP TOOLS 103,2 MB

Ezek mind elsődleges particiók.

 

A célom itt az volt, hogy a C ne legyen olyan hatalmas, helyette legyen adat partició.

Innentől nekem a RECOVERY adat partició lesz és punktum:) Akár át is nevezhetném, de legalább így tudom, hogy ott csücsül rajta az, aminek ott kell lennie 16 Gb méretben. Amúgy is rejtett fájlok,

ezért nem fog a látványa zavarni. Talán ha kellene, még használni is tudnám, már ha lehet így, de nem hiszem, hogy fogom. Akár le is törölhetném ezeket a fájlokat. (Mivel DVD lemezre készítettem mentést)

 

Az már csak hab lenne a tortán, ha a DISC 2-őn át tudnám nevezni az I partició betüjelét H-ra.

De ez még nem sikerült.

A Mini Tools Partition Wizard-dal menne ez simán - Change Letter- csak az a baj, hogy ez a program nem látja az I:ADAT particiót. No ezt nem értem. A DISC 1-en mindent helyesen lát a változtatások után is.

De a DISC 2-őn az I:ADAT helyett Unallocated-et lát.

 

A Paragonban meg nem találok olyat, ahol a partició betűjele át lenne nevezhető.

 

No most a Particionálás nevű leckében csupán ez a bajom:)

A következő gond a Ghost...de azt majd abban a fórumban. Illetve megnézem azt a programot, amit ajánlottál SkyBird.

Köszönöm a segítségeteket.

Pjotr: Ha egyszer gyalulnom kell, akkor már alapból másképp csinálom.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Úgy csökkentettem le a méretet, hogy egyúttal a mellette levõt növelte, de ezt egyszerre kellett megadnom neki csúszkával.

Persze, lehet csúszkával is, meg szokott lenni a resize funkciónál az is, hogy szám szerint állíthatod a méretet a nyilakkal, vagy direkt beírod. Melyik program, hogy.

 

Nem a DISC 1-en hozta létre (ott van 4 elsõdleges), hanem a DISC 2-õn. Ott egy elsõdleges és egy logikai volt.

Ja, most már értem. Annyiban szerencsés vagy, hogy két vinyód van. Így rugalmasabbak a lehetõségek.

Viszont ez jelentkezik a súlyban is, és nyilván eleve nem egy hurcibálósabb típus, hanem asztali gép kiváltása.

 

A célom itt az volt, hogy a C ne legyen olyan hatalmas, helyette legyen adat partició.

Innentõl nekem a RECOVERY adat partició lesz és punktum:) Akár át is nevezhetném, de legalább így tudom, hogy ott csücsül rajta az, aminek ott kell lennie 16 Gb méretben. Amúgy is rejtett fájlok,

ezért nem fog a látványa zavarni.

Ez lesz a jó megoldás. 8) Én is erre hajlok, pofonegyszerû, nem kell partíciókat törölni, logikait létrehozni. Adni kell meghajtó betûjelet a recoverynek, és meglátjuk.

A másik lett volna még, hogy megszüntetem a Windows 7 boot partícióját, és a C:-t teszem aktívvá, és ezen helyreállítom a bootolhatóságot.

Én még nem csináltam semmi módosítást, csak kicsit nézegettem a dolgokat a neten.

Nem annyira egyszerû ez az EFI BIOS, hogy bármit meg lehessen csinálni, kapásból törölni partíciókat. Mert persze ez EFI BIOS, csak tegnap még csak sejtettem és a kevés idõ alatt nem nyomtam meg az ESC-et sem akkor a bootnál, csak most.

Van benne memteszt, diskteszt is, de mindjárt kilõttem, mert egy órát akart dolgozni.

 

A régi mechanikus beidegzõdés itt nem megy. :nemnem:

Elõször is kell a HF_TOOLS mappa és tartalma. Akik törölték azok BIOS application error 501 hibával szembesülhettek.

Van leírás, hogy hogyan kell visszaállítani, de jobb megelõzni a problémákat.

A HP nem javasolja a recovery partíció törlését sem. Legfeljebb akkor, ha már készítettünk DVD-re mentést a HP Recovery Managerrel, amivel vissza lehet állítani az eredeti állapotot.

Jó akár a DVD-R vagy a DVD+R, de RW-sre nem ír.

Lehet éppen USB-re is menteni ezt, ha nem volna a notebookban optikai egység, de mindenképpen csak egyszer :!: lehet ilyen mentést készítnei. Ha meghiúsulna a DVD-re írás, akkor a cégtõl kell megrendelni. :hááát:

Meg van ez bonyolítva. Érdemes ezt a mentést ezután eltárolni merevlemezen is .iso-ban.

Az EFI cuccok vannak a Win7 partíción is a C:\swsetup mappában.

A másik része a HF_TOOLS mappában a Hewlett-Packard\programnév\programnév.efi fájlban. Frankó. :lol:

 

Namégaztán a vinyó is 4 kB/sectoros, mert 2048-on kezdõdött ahogy néztem. Szóval jól beválasztottunk. :lol: Vagy nem? ;)

Link to comment
Share on other sites

elbest
Viszont ez jelentkezik a súlyban is, és nyilván eleve nem egy hurcibálósabb típus, hanem asztali gép kiváltása.

Igen, ez így van. Pavilion 3160 17,3 coll és 3,5 kg.

 

De nem bántam nem. Még egy Toshiba Satellite A500-1E5 volt a pakliban, de végül a HP-t választottam.

 

Ennyire nem kutakodtam mélységében, mikor döntöttem, de valóban nagyon furcsa számomra is ez a 4 elsõdleges partició. Miért nem lehetett ezt mind a C-re tenni nem tudom.....és egy ekkora méretû C-t hagyni!?

Ilyen esetekben fordul elõ, hogy láthatsz olyan gépet, ahol minden, de minden a C-n van.

625.789 db exe. és doc. fájl a DOKUMENTUMOK mappában stb.

 

Az szerinted miért lehet, hogy a MINI TOOLS PARTITION WIZARD az I (ADAT) partíciót unallocatednek látja?

Sõt engendé particionálni. No ezt nem teszem, mert akkor megint egy nyafogós particiót hozna létre.

Ha látná, akkor viszont meg tudnám változtatni a betûjelét.

Nem tudod, van lehetõség erre a PARAGONban is, mert én nem láttam.

Vagy hol tudnám máshol ezt megcsinálni?

 

Hupsz! Közben meglett. A saját lemezkezelõvel:) Az is látja az I-t (ami most már H) :)

 

Igen, a RECOVERY lemezeket csak egyszer lehet elkészíteni.

 

 

Jobb klikk a mappán, meghajtón, a biztonság alatt hozzáadod a felhasználóneved, és bepipálod a teljes hozzáférést.

 

Ezt is megtaláltam, köszi!

 

Link to comment
Share on other sites

elbest

SkyBird!

 

Megnéznéd itt a 197-es bejegyzést?

Hátha nálad is voltak ilyen gondok.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Erre az IE-s dologra nem most nem tudnék többet, mint Balázs. Valmikor láttam már én is ezt az m.origót megjelenni valahol.

Ha a proxy ellenőrzés nem vált be, admin jogú parancssorból lehetne egy DNS cache törlést indítani.

ipconfig /flushdns

 

Visszatérve a HP az EFI lelkivilágára, közben többször 180°-ban, vagy ki tudja mennyiben változott a véleményem.

No persze előbb sok mindennek utána kellett volna nézni, mint csípőből és megszokásból reflexesen nyilatkozni. De ki a fene gondolná, hogy nem egy "hagyományos" notebookról van szó. Nincs is erről említés külön az adatlapon.

Elsőként inkább a HP-t okoltam a 4 elsődleges partíció összehozásáért, de sokat nem tehettek mégsem, ha EFI BIOS van. Ennek FAT32 partíción kell lennie.

A másik, a recovery meg úgy ahogy rendben. Legfeljebb esetleg tehették volna logikaira. Vagy nem alkalmazták volna mégsem az MS külön boot partícióját, ami a BitLockerhez kellhet, de ki tudja mennyire.

 

A megoldásom mégsem az lesz, mint nálad, a meglévő Win7 partíció méretének csökkentése, és a Recovery partíció növelése.

A Recovery partíción a Win7 telepítőkészlet van, több mappa és fájl. Ez igen keveredne, ha felhasználnám egyéb adattárolásra is meghajtóbetűjel hozzárendelésével és nagyobbra hízlalásával. Még úgy is, ha nem törölnék bele, nem elegáns.

Ezt a meghajtót vagy meghagyom, vagy később törlöm.

Apropó, nálad most így van? Vagy maradt betűjel nélkül? Nem sok értelme van különben, ha csak a C: Win7 partíciót csökkented, és nem használod a recoveryt semmi egyébre.

True Image partíciómentéskor megnéztem a lemezképeket, a 15 GB-os recoveryről normál tömörítéssel 7,9 GB simán, míg sector-by-sector kapcsolóval 7,95 GB a méret. Az elfoglalt terület se volt sokkal több, ezeket már nemigen lehet tovább tömöríteni.

Hasonló minimális különbség a HP-TOOLS-nál is.

 

Én most visszatértem a közbenső gondolathoz és a jelenlegi C:-n állítom helyre a Win7 bootolását, és ha minden rendben, akkor a Win7 system boot partíciót fogom törölni. Átméretezek, átmozgatok és létrehozok majd új kiterjesztettet.

Nemcsak az említett ok miatt, hogy nem szép, de ha mégis dual boot rendszer lenne egyszer, akkor így lehet megoldani legjobban. Az is és az adat partíció is logikain lesz. Valamikor.

Addig újabb falba ütköztem, mert a Win7 megjelenésekor annyira a 64 bites rendszerre tettem, hogy nincs is 32 bites telepítőkészletem. 64 bitessel pedig nem lehet a 32 bites bootját helyreállítani.

Egy RC verziót próbáltam, de nem igazán tetszett a bejelentkezése. Majd keresgélek még.

 

Közben látom megtaláltad a Paragonban is, amit kerestél. Windows alatt először egy easylight jellegű kezelőfelület jön be, ott tényleg nem lehet meghajtóbetűjelet állítani.

Alul ha a Full scale launcher hivatkozásra kattintasz, akkor elindul a normális program, ahogyan kell.

Nekem további probléma, hogy nem Windows alól akartam piszkálni a partíciókat, hanem USB-ről bootolva Paragon vagy Acronis programokkal.

A Paragon 10 .iso-ja az totál befuccsolt, grafikusan megjelenítette a külső és a belső merevlemezt, de a partíciókat csak a külsőre, és nem lehetett semmit sem váltani.

Safe módban meg el sem indult, de úgy kifagyott, hogy a bekapcsológomb sem segített, csak a tápfesz kikapcsolása. Még jó, hogy nem volt benne akksi. ;)

Az Acronis Disk Director 10-ről tudom, hogy a SATA vinyókat ilyenkor csak safe módban kezeli. Így is lett, kezeli is rendben. Viszont szektorhibákat jelzett az első betöltődéskor, ha jól láttam az USB-re. :hááát: Ignore all után ment rendben.

A másik a Disk Director 11 Home az infókban fapadosabb, de újabb verzióként inkább gondolom jól kezelni a 4 kB-os szektorokat, ha arra kerül sor. Ez nem is sikított semmi szektorhibára.

Lehet, hogy jobban járok a Win7 diskpart parancsával, ha lesz majd 32 bites telepítőkészletem. :lol:

 

És még egy. Nálam sehol nincs ez a HP Recovery Manager dolog a Win7 alól, ahogy a neten is láttam. Egyszerűen nincs, nem tudom így az egészet DVD-kre menteni, még egyszer sem.

Van itt mindenféle egyéb support assistant, biztonsági hókuszpókusz, de mentés csak a Win7 sajátja.

Azt írták, pötyögjük a Start menü keresésbe, hogy recovery, és az jó lesz. Igaz nem ennél a típusnál láttam. Itt csak a Win7 saját biztonsági mentése van.

Recovery Manager a BIOS-ban van, de az ahogy betöltődik, a recovery partícióról akar egyből helyreállítani a merevlemeztartalom felülírásával. DVD-re mentés az nincs.

Na mindegy, a True Image elintézte helyette.

Link to comment
Share on other sites

elbest
ipconfig /flushdns

Megcsináltam. Sajna semmi. Azaz, annyi, hogy most már a hiányos kezdőoldalon kívül semmi nem jön be az origón:)

Apropó, nálad most így van? Vagy maradt betűjel nélkül? Nem sok értelme van különben, ha csak a C: Win7 partíciót csökkented, és nem használod a recoveryt semmi egyébre.

Megmaradt a betüjele és a neve is egyenlőre.

Azzal a módszerrel csökkentettem a C-t, hogy mindjárt egy menetben megnövelte a mellette levő E-t (Recovery)

Teljesen normális működő partíció az E. Tudok rá menteni, másolni, törölni. A 15-16 GB eredeti fájlokat még egyenlőre ott hagytam. (Rejtett fájlok) Ha telerakom mindenfélével a particiót, akkor lehet, hogy ezek már nem is működnek? Nem tudom. Erre mondtam, hogy talán ki is törlöm, mert amúgy is meg van a lemezre mentésem.

Azon kívül a tanácsodra föltettem a True Image-t. Már el is készült a mentés. Azt hittem, hogy először majd beállítom, hogy hova mentsen...stb, hogyne.....semmit nem kérdezett, kapásból elindult és a H particiora oda is tette a mentést.:)

 

Jól értem, a system partícióról, a c partícióról és az E:Recovery-ről csinálja a mentést?

Ez azért gáz nekem most, mert ha az E-t normális adatparticionak használom és rápakolok 400 GB akármit, akkor arról is elkészíti a mentést!? Az E-t nem kellene, hogy mentse nekem. De majd utána olvasok, hogy hogyan lehet beállítani.

Közben látom megtaláltad a Paragonban is, amit kerestél.

Nem, nem találtam. A normális ablak meg volt, de ott ha rákattintok a particiora jobb gombbal, akkor ott nincs betüjel átnevezés.

A win 7 saját lemezkezelőjét használtam erre a célra. Így sikerült megoldani.

És még egy. Nálam sehol nincs ez a HP Recovery Manager dolog a Win7 alól,.....

Ez érdekes. Nekem meg van. Igazából Neked most nem is az kell, hanem a Recovery Disc Creation azaz a CD Creator.

A START menü keresésbe beírtam: Recovery és itt találta mindkettőt:

 

"C:\Program Files (x86)\Hewlett-Packard\Recovery\CDCreator.exe"

"C:\Program Files (x86)\Hewlett-Packard\Recovery\RecoveryMgr.exe"

Tehát nem a Recovery Managerrel tudsz mentést készíteni, hanem a Creatorral. 1*

 

Az EFI-hez azért nem szólok hozzá, mert azt sem tudom, hogy azt EFI-k, vagy IFFák:)

 

A True Image szuper! Ghost elfelejtve.

Á:) Most láttam meg. Én a ONE -Click Backup-ra kattintottam:) Belenézegettem a programba (beállításokba), nem is tudom, akkor most miről csinált mentést.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Teljesen normális működő partíció az E. Tudok rá menteni, másolni, törölni. A 15-16 GB eredeti fájlokat még egyenlőre ott hagytam. (Rejtett fájlok)

Úgy még elmegy. Nálam a kezdeti beállítások része, hogy bekapcsolom az op. rendszer, rejtett fájlok és a fájlkiterjesztés megjelenítését.

Így már zavaró lenne.

 

Ha telerakom mindenfélével a particiót, akkor lehet, hogy ezek már nem is működnek?

Működik gond nélkül. Amíg csak esetleg bele nem törölsz véletlenül.

 

Azon kívül a tanácsodra föltettem a True Image-t. Már el is készült a mentés. Azt hittem, hogy először majd beállítom, hogy hova mentsen...stb, hogyne.....semmit nem kérdezett, kapásból elindult és a H particiora oda is tette a mentést.:)

Az újabb verziókban nem feltétlen kell kihagyhatatlanul végigklikkelned a varázslót, ilyenkor ez van.

De a bal oldali panelen a különböző hivatkozásokra kattintva beállíthatsz mindent. Csak figyelni kell rá. ;)

Így megadhatod a mentés helyét, és nem kell elfogadni a generált fájlnevet.

 

Jól értem, a system partícióról, a c partícióról és az E:Recovery-ről csinálja a mentést?

Nem kell az egészet egyben menteni. Azt a partíciót mented, amelyiket kijelölöd.

Én egyenként mentettem végig a 300 MB-ostól a végéig.

Ha op. rendszer alól indítod a mentést, akkor a saját partícióját kijelöli alapértelmezetten, de ezt sem vagy köteles elfogadni.

 

Ez érdekes. Nekem meg van.

Nekem semmi a recoveryre. De nem az a típus, valószínű ehhez nem jár.

A Recovery Manager az EFI BIOS-ban van csak eredeti állapot helyreállításra.

Az összes adatlap említi, de hogy ebben konkrétan mi lenne, az nem derül ki. Végül is van mentés az egészről.

A HP Protectet is módszeresen leirtottam. Még egy klikkelést vont a bejelentkezésre picike ikonokkal. A fényképes bejelentkezésre meg azt modta, hogy túl sötét van, nem tud megfelelő képet rögzíteni. Ez igaz, nem világítottam, de megleszek nélküle.

 

Én a ONE -Click Backup-ra kattintottam:)

Még az asztali ikonját is ki szoktam törölni. :lol: Az egész hóbelevancot másolja.

Link to comment
Share on other sites

elbest
Ha a proxy ellenőrzés nem vált be, admin jogú parancssorból lehetne egy DNS cache törlést indítani.

ipconfig /flushdns

 

Mit is csináltam ezzel? Mert azóta az explorerben az origo.hu oldalon (aktiv.origo.hu) hiába kattintok bármire, nem megy tovább. - (Web lap nem található HTTP404)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A domain név nem azonosítja a weboldalkat, az csak arra van, hogy könnyebben meg lehessen jegyezni. Valójában az adott oldalt mûködtettetõ szervernek ugyanúgy egy IP-címe van, mint minden más számítógépnek. Az origo.hu-hoz például a 195.228.240.145-es IP-cím tartozik. Amikor a böngészõbe beírod, hogy origo.hu, akkor a géped küld egy kérést a beállított DNS szervernek (a T-Home-nál például 84.2.46.1-es az alapértelmezett, ezt a csatlakozáskor megkapja a géped), ami saját erõbõl vagy más DNS szerverek segítségével feloldja a domain nevet, és megmondja a gépednek, hogy milyen címen éri el az origo.hu-t. Hogy ezt ne kelljen minden alkalommal eljátszani, a gyakran látogatott oldalak IP-címeit a Windows egy gyorsítótárban eltárolja, így a következõ látogatáskor egybõl az oldalt mûködtetõ szerver felé indíthatja a kérést.

 

Hogy nálad az említett oldal miért nem jó, arról sajnos fogalmam sincs. De a gyorsítótár törlése ezt nem okozhatta. Visszaolvasva annyit tudok mondani, hogy valami csúnyán megkergült abban a böngészõben.

Link to comment
Share on other sites

elbest

Értem. Köszönöm!

Megpróbáltam az IP címmel. Ugyan az.(mint mikor az aktiv.origo.hu-t írom be).

Az m.origóé gondolom más.

Írtam az origonak, kíváncsi vagyok, mit mondanak.

Hupsz ez itt OFF. (Ugye ez jelenti azt, ha nem a topik témájába vág?)

 

Inkább itt:

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Pontosan.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
willy36

Sziasztok !

Az lenne a kérdésem, windows xp sp3 alatt 1 Tbyte-os winchesternél 800 gigás partíciót hogy lehet felismertetni?

Köszönöm a válaszokat

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ezt nem értem. Tök ugyanúgy, mint egy 10 gigásat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Priscin

Tanácsotokat kérném: XP alá kellene egy 2 TB -os WD vinyót másodlagos vincsinek betennem. Az NTFS ugye nem tud 1 TB feletti partíciót kezelni. ezért szét 500 GB -os részekre akarom szedni. Aztán az elsõrõl futtatnám a virtualizációkat, másodikról az újabb programokat, a harmadikra menne a backup. és majd a negyediknek is kitalálok valamit.

 

- Mit gondoltok, elég jó ehhez az XP beépített lemezkezelõje? Ha nem mit használjak?

- Mit javasoltok, a fenti feladatokra jó-e a fenti felosztás? Pl. a virtualizáció elég gyorsan fusson ezért akarom az 1. partícióra rakni.

 

Elõre is köszönöm a segítségeteket

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Simán mehet egybe a 2 terra, az NTFS-nek nincs ilyen korlátja. Egyébként erre teljesen jó a beépített lemezkezelõ is.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Mehetne egybe a 2 TB, de érdemes az elejéből akkor is elkülöníteni egy részt a virtuális lemezképeknek, hogy ne szaladgáljanak mindenfelé a lemezen. (Emellett a virtuális lemezképeknek fix méretűeknek kell lenniük.)

Link to comment
Share on other sites

mikcip

Egy másfél terrabájtos USB-s küldõ lemezre Mac oprendszer alatt barátom készített egy backup-ot a rendszerérõl. Erre a lemezre szeretnék én a Windows7-es rendszerem alatt állományokat másolni, de a windowsom nem látja a lemezt, csak a windows saját particionálója. Tehát, ott van, csak nem tudom használni saját célomra.

Kérdésem az volna - ha jó helyen járok vele - hogy miként olvashatok (illetve írhatok) Windows felhasználói felületrõl GUID lemezen lévõ állományokat?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A GUID az egy dolog, de fájlrendszert sem írtál.

Ebbõl adódóan elég valószínû, hogy az a Mac partíció HFS+ fájlrendszerû.

Ha így van, ingyenes megoldás nemigen van rá, de néz meg a MacDrive 8-at.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...