Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Gigabyte eszközökre cserélnék


mesza

Recommended Posts

mesza

Üdv! Vettem nemrég egy Gigabyte Geforce 8400GS 512MB DDR2 videokártyát. Hát ugye az AGP-t elfelejthetem, mert ennek PCI X16-os csatlakozója van. Így PC-met az alábbi eszközökkel tuningolnám:

Gigabyte GA-M56S-S3 AM2 alaplap

AMD Athlon X2 Dual-Core 5200+ AM2 processzor

Kingmax DDR2 1GB/800MHz memória

és a fent említett videokártya.

1: Kompatibilisek-e ezek az eszközök egymással, és tudnak-e összehangoltan mûködni?

2: A videokártya használatija ajánlja, hogy a táp 450W-os legyen. Nekem 400W-os van. Kell-e cserélni?

3: Szükséges-e ezek után a Windows-t újratelepíteni?

Elõre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Dave891

1.: igen, összeillenek.

 

2.: ennek a videókártyának nem kell ekkora táp, egy 400W-os bõven elég, viszont azt leírhatnád, hogy pontosan milyen márkájú a tápod, mert ha gagyi, érdemes lecserélni egy megbízhatóra.

 

3.: igen, ezekután mindenképpen újra kell telepíteni a Windows-t.

Link to comment
Share on other sites

mesza

A ház Azona márkájú, ehhez járt a táp IPB kép A képen a 3.-ik. Nem tudom hogy ez mennyire gagyi, nekem eddig sem a házzal, sem a táppal nem volt semmi gondom. Bár ahogy rákerestem a fórumon, az Azona tápot sokan szeretik.

Link to comment
Share on other sites

mesza

De most úgy döntöttem, hogy veszek egy M-Link házat 450W-os táppal, és abba pakolok bele mert ez megmarad egy másik gépnek.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

M-link? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

mesza

M-Link nem tudom hogy az Azona mennyivel jobb vagy sem, de az M-Linknek 450W-os a tápja. Közben utánanéztem az AM2+-os CPU-knak, hát kiderült, hogy azokat csak félig támogatja, és lecsökkenhet a teljesítmény, úgyhogy nesze neked AMD Athlon64 X2 7750...

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Az, hogy a HT link sebessége nem lesz akkora, mint AM2+-os lapok esetében, nem hátráltatja ezt az X2-est.

Azt az M-link vackot meg elfelejteném.

Link to comment
Share on other sites

mesza

Ez egy AM2+-os processzor:AMD Athlon64 X2 7750 ezért nem szeretném berakni. Ehelyett az eredeti terv szerint AMD Athlon X2 Dual-Core 5200+ AM2 processzort veszek

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

A Gigabyte GA-M56S-S3 támogatja az Athlon64 X2 7750 (AM2+) processzort F5-ös BIOS verzióval. ;)

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Frissíts BIOS-t, és tedd bele nyugodtan. És ahhoz a házhoz kapott tápegység nem éppen a legmegfelelõbb lesz, nézz szét a tápegységvásárlás topicban.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

A "nem éppen a legmegfelelõbb" kifejezés itt szerintem már kevésnek bizonyul. :)

Link to comment
Share on other sites

mesza

Most inkább a következõre gondoltam: egy Mercury 450W silent táphoz egy üres házat venni. De nem tudok dönteni mindenképp szeretnék egy kis dizájnt. Most a GMC R2 'TOAST' és a HERO 16B között gondolkoddok. Az elõbbi dizájnos, kicsi, de állítólag zúg a DVD író benne de különben meg nekem tetszik ez a felfelé tolós technika az más dolog hogy kinek hogy mûködik...

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Mercury, M-link? :pislog: Én a helyedben nem a házam dizájnja, hanem inkább a számítógépem testi épsége miatt aggódnék. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

mesza

Minden fontos, de Szegeden nagyon kicsi a választék...

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Csak Debrecenben van vagy 2 tucat számtech. bolt +azok a "zugszélhámosok" amikrõl még nem tudok.

Nem hiszem, hogy Szegeden más lenne a helyzet. :D

Link to comment
Share on other sites

mesza

Hát csak az általam megszokott helyeken vásárlok (Extreme Digital, IDC, Mistral amíg volt) ahol tudom hogy normálisan kiszolgálnak és segítőkészek még ha cseréről van is szó. Ahogyan írtátok, a régi Azona tápok jók, úgyhogy nem cserélek. De abban segítsetek kérlek, hogy a 2 processzor közül akkor melyiket érdemes megvenni? AZ AM2-est vagy az AM2+-ost?

Link to comment
Share on other sites

mesza

Nos, minden rendesen mûködik kivéve a hang! Mikor feltelepülne a drivere, kiírja hogy nem telepíthetõ fel! Már letöltöttem 3 másmilyen verziót, ugyanezt írták ki.. :Sír: :Sír: Mit tehetnék?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#
...általam megszokott helyeken vásárlok (Extreme Digital, IDC, Mistral amíg volt) ahol tudom hogy normálisan kiszolgálnak és segítőkészek...
Máshol is ilyenek, de ettől még simán átb**zhatnak. :démonikacaj:

--------------------

Milyen márkájú és típusú alaplapod van?

Link to comment
Share on other sites

mesza

Gigabyte GA-M56S-S3 AM2. Ezzel másnak is problémája volt, de én hiába próbálkozom, egyre rosszabb: lett 2 ismeretlen audióeszköz és egy HD-s audió eszköz az eszközkezelõben, amiket nem lehet kitörölni. Van valami UAA program is. A hangkártya drivere megakad installáció közben, és hibaüzenettel nyugtat meg, hogy a telepítés nem sikerült.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Töltsd le a legújabb Realtek HD Audio driver csomagot :nyíl: innen. (Mielőtt telepíted a régit távolítsd el.)

Az ismeretlen audio eszköz problémádra pedig ez a megoldás.

Link to comment
Share on other sites

mesza

A probléma megoldódott már aznap 23:00kor és akkor már nem írtam le a tapasztalatot. Még ekkora hülyeséget rég tapasztaltam. Van ugye a Gigabyte telepítõ CDn az xPress install. De elõször nem a Microsoft UAAt kell feltelepíteni, hanem a hangkártya drivert. Hihetetlen hogy ennyin múlik valami.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...