Jump to content
GSForum - Segélyvonal

WiFi


KGigi

Recommended Posts

endre999

Sziasztok!

 

Szeretnék valami hozzáértő embertől seggítséget kérni. :) Van a háznál 2 laptop, egyik fateré egyik az enyém, meg van egy Xbox 360 is amit nagyrészt multiplayerezni használok. Fater megelégelte, hogy nincs wifi a háznál és kábelezni kell. Nem tudom megoldható lenne-e az, hogy a két laptop menne wifi-ről, az Xbox pedig simán kábelről. Valami olyan router kellene ami wifi-t is ad de sima routerként is megy. Valami normálisat szeretnék, 10 ezer forintért nem tudom lehet-e kapni normálisat és viszonylag gyorsat. Ja és egy 5 megás netünk van. kösz a segítséget előre is. :) (közben találtam egyet: http://ipon.hu/webshop/product/tp_link_tl_wr941nd/28314 szerintetek?)

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#
... Valami olyan router kellene ami wifi-t is ad de sima routerként is megy...
Minden Wifi router-en min 4 db vezetékes portot is találsz. (Kevés olyan "divat router" van amiben csak 1 db található pl.: Fonera)

 

Egyébként a kiválasztott típus teljesen korrekt, itt részletes magyar nyelvű leírást is találsz a konfigurálásáról.

Viszont ezt az ipon.hu -n lévő példányt drágállom, ráadásul drágábban is szállítanak mint a többi Webshop. Inkább itt nézz körül.

Link to comment
Share on other sites

endre999

Ok rendben. Akkor ez megfelelő lesz nekem? :) Vagy mutass valamit ami szerinted is jó és bírni is fogja egy darabig. :) 10 ezer környékén okés. Van egy erősebbje is http://www.argep.hu/product_1177623.html Amugy ezeket nehéz beállítani?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Az előbb komolyan mondtam, tényleg ráhibáztál. Ennyi pénzért nem fogsz kapni, ennél nagyobb tudású megbízhatóbb router-t, ráadásul 5 év cseregarancia van rá.

Olvass bele a Hálózati eszközök vásárlása topikba, amúgy is inkább odavaló ez a téma.

Link to comment
Share on other sites

endre999

Akkor ezt megrendeltem. Köszi a segítséget. :)

Link to comment
Share on other sites

endre999

Nem volt raktáron amit néztem... Azt mondták ilyet: tp-link wr841nd küldenek. Remélem ez is ugyan olyan jó. :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Hááát. Jobb lett volna, ha ragaszkodsz a másikhoz.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Hardveresen nem sok különbség van:

 

tp-link wr941nd:

CPU: Atheros AR9132 @ 400 MHz

Memory: 32 MB

Flash: 8 MB

 

tp-link wr841nd:

CPU: Atheros (ver.3: AR9132, ver.5: AR7240) @ 400 MHz

Memory: 32 MB

Flash: 4 MB

 

Viszont az a +1 db antenna megérte volna az 1000 Ft árkülönbséget. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

anubisz

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni Wifi Ügyben.Van egy NETGEAR Routerem WGR614v6 modell. WIFIN megy rajta 1,néha 2 Laptop 1,néha 2 iPod, és a Popcorn média lejátszó is rá van kötve,de az Lan kábelen. Már az õrületbe kerget,mert mindig eldobja,vagy az egyik,vagy a másik kapcsolatot.Használat közben soha,de ha alvó állapotba megy mondjuk a Laptop mikor élesztem,már nincs net, ha a gépen van,mert nem teszem alvóba,de persze az iPhod magától be alszik,mikor E-mailt akarok nézni azon szoktam, persze,10 bõl 5 ször már azon nincs net,látja a Roútert,ott a jel kéri,hogy üssem a hálózati kódot de hiába,irja hogy nem jó,nem tud kapcsolódni.Konnektor ki húz,visszadug,és egybõl van net mindegyiken. Naponta 5 ször tuti konnektoroznom kell. Dinamikus IP címre van állítva miben, Laptop Hálózati,energia gazdálkodásoknál pipát ki vettem,hogy ne kapcsolja ki energia megtakarítás céljából a hálózati kártyát. Ritkán ír ki figyelmeztetést,hogy IP ütközést észlel,de attól még van net, de hogy általában csak 1 laptop,és 1 iPod van bekapcsolva,és és iPodot bizonyos idõ után le dobja, laptopot ritkábban ha be van kapcsolva,de ha bealszik akkor tuti konnektor újra Router kihúz. Már el kopik a konnektor. Op rendszer is mindegy neki,van XP is,van win7 32 bit, win7 64 bit. Most Fix IP címet kellene mindegyik gépen be állítani?

Vagy esetleg a Router megy alvóba? vagy mi,mert semmi nem orvosolja,csak a ki húzás,a gépeket hiába indítom újra,csak javítani akarja a hálózatot,de hiába.

Sok embernek van tõbb gépe 1 Wifin,nem hiszem hogy mindenki folyamatosan Router újra indítással tölti a napját.

Szóval hosszan ennyi, ha valaki tudna segíteni,hogy kellene be állítanom,elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Sok lehetőség van, az egyik a sok közül, hogy a NETGEAR WGR614 nem egy álommodell, rengetegen köpködik akinek már volt ilyenje (de a mellékelt újabb ábra szerint, ez nem is véletlen).

Én is számos esetben találkoztam már olyannal, hogy alvó vagy hibernált állapotból való visszatérés után nem volt net. Persze nem kellett miatta a router-t húzogatni a konnektorból, mindössze egy újracsatlakozás esetleg újraindítás megoldotta a problémát.

Ha pl. ADSL -t használsz, előfordulhat hogy a router tétlenség miatt bontja a kapcsolatot, és az alvó állapotukból visszatérő eszközök kéréseit nem érzékeli valamilyen okból. Ezt megtalálod a PPPoE beállításoknál: "Idle Timeout"<-- ha az értékét 0-ra állítod a router tétlenség esetében sem bontja a kapcsolatot.

IP ütközés akkor is elfordulhat, ha két hálózatra kötött eszköz neve (számítógép név) megegyezik. De gy perverzebb elképzelésem szerint, talán saját magát érzékeli másik számítógépként, az alvó állapot után visszatérő rendszer.

 

UI.: Bármilyen hibajelenség észlelésekor egy firmware frissítés sosem árt.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
kw3v865

ASUS WL-520GC típusú routerem van, amelyen be szertném állítani az URL szûrést, tehát letiltani egy megadott URL címet, egy weboldalt. A tûzfalat bekapcsoltam, az URL filter-t engedélyeztem, bejelöltem a hét összes napját és azt, hogy egész nap tiltva legyen, majd az URL Keywords-höz hozzáadtam a weboldal címét. Ezután elmentettem a beállításokat és újraindítottam a routert. Azonban ezt a weboldalt még mindig el tudom érni. Mit rontottam el?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nem adtad meg, melyik gépre legyen érvényes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
verebkazy

Üdv!

Szeretnék itthon egy vezeték nélküli hálózatot kialakítani.

A következõ gondjaim vannak:

1. Az internet WiFi-rõl jön (Szerbia). Szóval állandó kapcsolat van a szolgáltatóval egy antennán keresztül. Ha internet kell, akkor pedig felhasználónévvel/jelszóval csatlakozni kell az internetre. Van olyan router, ami képes ezt a netet szétosztani, illetve létrehozni egy itthoni vezeték nélküli hálózatot?

2. Milyen eszközöket ajánlotok, ha a router és az egyik számítógép között 20-30 méter lenne, és közben 4 fal is van (tégla)? Az egyik gépet (benti) kábellel kötném a routerhez, a másikat (kinti, mûhelyben, 20-30m-re a routertõl) a benti gépemben levõ TP-link kártyával. Egy tízesbõl kihozható? Járható út, vagy inkább felejtsem el a dolgot?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

1. Van. Bár itt ugye kérdéses milyen mikrohullámú szolgáltatóról van szó?

Az elsõ lehetõség mikor az antenna a szolgáltató eszközébe csatlakozik (AcceccPoint) és onnan UTP kábellel csatlakozik a gépbe, utána PPPoE accountal kell csatlakozni rá.

A másik lehetõség mikor a szolgáltató antennája közvetlenül, csatlakozik egy PCI vagy USB adapterbe.

Természetesen ez utóbbinál is megoldható csak picit drágábban, mint 10 eFt. Így a második kérdésed is itt ettõl függ.

Link to comment
Share on other sites

verebkazy

Az utóbbi van, tehát a ház tetején levő antenna a számítógépbe megy egyenesen, egy PCI-os TP-Link kártya van a gépben. Ebben az esetben milyen esélyeim vannak? Mit, hogyan, mennyiért kéne? :)

--------------------

Olvasgattam itt a fórumon. Ha jól vettem ki, akkor nekem kelleni fog egy Acces Point + egy WiFi-s router. Jól értettem?

Edited by Csaba_#
Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Így van. És ha olcsón akarod megúszni, akkor maradjunk a TP-Link-nél. Ezen belül is a TL-WR543G (5-6 eFt) tud vezeték nélküli hálózathoz csatlakozni és azt vezetékesen továbbosztani. Mivel annak az Wi-Fi része nem tud egyszerre AP és AP client módban működni, ezért szükséged lesz külön egy AP -ra is (Pl.: TL-WA701ND, ami kb. ugyan ennyibe kerül) ).

Előfordulhat hogy nagyobb nyereségű antenna kell az AP-hez, ami úgy 2 eFt körül van.

A router -ből visszamard antenna pedig jó lesz a PCI -os adapterhez, ami majd az AP jelét fogja befogni.

Szóval kb. egy olyan 12-15 eFt -os beruházásra kell számítani. (Bár nem tudom Szerbiában, most milyenek a hardver árak).

Link to comment
Share on other sites

verebkazy

Értem, ez több mint amire számítottam. Kíváncsiságból kérdezem, hogy van olyan eszköz, ami tud egyszerre AP is és AP client is lenni?

Az AP client mód, az a fogadás, igaz? Tehát ami a szolgáltatóhoz kapcsolódik? Antennát meg megoldom egy konzervdobozból, elektronikával foglalkozom hobbiszinten.

Egyébként köszi a segítséget!

 

WiFi-s routernek (szóval ami az AP-hez kapcsolódik) nem lenne elég egy mezei 54Mbit-es? A net úgy sem gyors, illetve nem lesz egyszerre sok eszköz csatlakoztatva hozzá. A lényeg az, hogy legyen net odakint. :) Csak azért kérdem, mert a célom az, hogy a legolcsóbban megússzam... Ha lehet...

 

A hardver árak itt ugyanazok, de Magyarországon fogom megvenni a cuccokat.

Edited by verebkazy
Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Esetleg valami MIMO -s cuccról el tudom képzelni, hogy 3rd Party Firmware -el tudja a AP és AP client módot egyszerre. De azzal sem jönnél ki olcsóbban, sőt a modding -olt firmware használata kapásból garanciavesztéssel jár. A TL-WR543G is egy mezei G -s 54 Mbit -es router. Wi-iFi interneten kívül sima modemes, vezetékes netet is meg tud osztani, hiszen rendelkezik WAN portal. Szóval a későbbiekben arra is fel tudod használni.

 

A konzervdobozos antennával meg nem tudom mit akarsz, hiszen felhasználhatod a szolgáltató antennáját, arra megy majd a TL-WR543G, ennek LAN portján lesz az AP AP módban illetve egy PC vezetékesen.

A kis antenna ami a TL-WR543G -ról kimaradt, lesz a PCI -os karint ami majd az AP -hez csatlakozik.

Link to comment
Share on other sites

verebkazy

Jól van, hiszek neked, csak érdeklõdik az ember :). Említetted az elõbb, hogy majd lehet hogy nagyobb nyereségû antenna kell majd, gondolom a hatótáv miatt, arra mondtam, hogy majd megoldom.

Köszönöm a segítséget!

További szép estét!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
hafananana

TP-Link WR741ND típusú routeremet hogy tudnám wifi adapterként használni? Tehát kábelen csatlakozik a géphez és Wifi vevõként szeretném mûködtetni. Lehetséges ez?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Gyári firmware -el kizárt. Viszont a WR741ND támogatja a 3rd Party Firmware -eket, azokkal lehetséges.

Link to comment
Share on other sites

hafananana

Tudnál egy konkrétat mondani?

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Az Open WRT -t tuti megeszi. De inkább várd meg Pjotr kollégát, ha jól emlékszem õ már megkínálta ezzel a sajátját. :D

Amúgy az Open WRT honlapján tutorilat is találsz róla.

Link to comment
Share on other sites

Dinter0000

Nekem a Gigabyte alaplapba kellene egy (GA MA770T UD3) egy PCI bovito kártyás.Milyet ajánlotok?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...