Jump to content
GSForum - Segélyvonal

WiFi


KGigi

Recommended Posts

Csaba_#

1. Ne a sima WPA / WPA2-t válaszd ki, hanem a WPA-PSK/WPA2-PSK -t. És akkor nem kell Radius szerverrel bíbelõdni.

2. Így van, neked is csak egy adapterre lesz szükséged.

Link to comment
Share on other sites

gabor707

AJAJ! :pislog:

Megcsináltam és nincs net :huh:

Elrontottam valamit?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Vezetékes kapcsolat esetében sincs? Amúgy milyen router-ed van?

Link to comment
Share on other sites

gabor707

Azt nem tudom. :huh: A másik szobában nincs, ahol most beállítottam a titkosítást.

TP-Link TL-WR340GD router van

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Kivágtad magad alól a fát. Indítsd újra a gépet, és add meg a hálózati kulcsot a vezeték nélküli kliens(ek)nek is. Ha már nem emlékszel mi volt az, menj ahhoz a géphez ami vezetékkel csatlakozik a router-hez, és adj meg új WPA kulcsot. Másrészrõl itt részletesen le van írva a TP-Link Wifi routerek konfigurálása. :hááát:

 

Megj.:Ha WPA2-t állítottál be, akkor ahhoz Windows XP SP3, vagy újabb operációs rendszer szükséges.

Link to comment
Share on other sites

gabor707

Ez a hálózati kulcs micsoda?

Ezt én adtam volna meg?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Hát remélem, hogy megadtad. :D Szerintem nem is engedte volna a router a beállítások mentését ennek hiányában.

Ez egyfajta jelszó -ha úgy tetszik- PSK Passphrase néven van a router-ben. Tetszőlegesen megadott karakterekből áll. Miután beállítottad, ugyan ezt meg kell adni a vezetél nélkül csatlakozó számítógépeknek is. Ezt amúgy automatikusan kérni szokták (legálábbis ha a Windows saját wifi kezelőjét (WZC) használod).

Link to comment
Share on other sites

gabor707

Most aztán jól elszúrtam....

Kellett nekem hozzányúlni....

Amikor megvettük a routert és az adaptert csak feltelepítettem a cd-t és kész. Nem emlékszem, hogy bármilyen kulcsot megadtam volna akkor.

Szóval mit csináljak pontosan? :(

A fejemet fogják ezért venni :huh:

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ennél részletesebben már nem tudom elmagyarázni: >>>klikk<<<.

(Bár egyszer már belinkeltem :hááát: )

Link to comment
Share on other sites

gabor707

Azt értem, de itt a -Csatlakozás a létrehozott hálózatunkhoz Wi-Fi-n (XP) -ez lenne, ami nekem kell?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ez.

Link to comment
Share on other sites

gabor707

Ha újratelepítem az adapterhez kapott programot, az nem oldaná meg?

 

Már elnézést, hogy ennyit kérdezek.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Arra meg mi szükséged lenne? :pislog: Nem kell rakétával tüzelni egy légyre!

 

Indítsd újra a router-t, és mindent állíts be a leírás szerint (értelem szerûen az internetkapcsolatot már nem kell). Utána indítsd újra a wifi-s számítógépet, és add meg az általad beállított hálózati kulcsot.

Link to comment
Share on other sites

gabor707

Csak mert ez nekem egyszerűbbnek tűnt :huh:

Rendben, úgy csinálom, és köszönöm :)

Link to comment
Share on other sites

gabor707

Hát ez érdekes....

Hozzá se nyúltam a géphez, és van net :)

Csak újra lett indítva. Ez hogy lehet?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ez úgy lehet, hogy nem állítottál be semmit. És továbbra is minden szomszédod, kedvére lophatja majd az Internetedet....

Link to comment
Share on other sites

gabor707

Ezért akartam levédeni.

 

Én jószívű vagyok, ha kell hát vigyék :lol:

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Pedig a Pjotr leírása alapján, nem lenne egy agymûtét megcsinálni, hmm? :hááát:

 

OFF

Bezzeg nekem nem tud egy ilyen "jószívû" szomszédom lenni. :démonikacaj:

ON

Link to comment
Share on other sites

gabor707

Pár napon belül veszek magamnak is egy adaptert és akkor beállítom, ahogy kellene.

Remélem sikerül ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
becsei_t

Üdvözlet mindenkinek!

 

Lehet, hogy nem jó helyre írtam, de nem találtam jobb helyet. Az ismeretlen hibák között nincs wifi...

 

Segítséget szeretnék kérni a következõ problémával kapcsolatban:

 

Hardver:

-wifi router: TP-Link TL-WR340

-számítógép: Acer Extansa 5235

 

Konfiguráció:

-wifi router: AESII, DHCP, + statikus DHCP (listán az adott számítógép wifi MAC címével), SSID bekapcsolva, 54Mbit sebesség

-számítógép: beépített wifi eszköz, 32 bites oprendszer legfrissebb BIOS-sal és gyári illesztõprogramokkal

 

Hibajelenség 1: A számítógép azonnal csatlakozik a vezetéknélküli hálózathoz, de kb. 8-20mp-es normál mûködés után a forgalom (csomagszámláló alapján) szinte teljesen leáll.

Hibaüzenet: Kettõs cím a hálózaton

 

Kettõs cím nem lehet a hálózaton, mert a beállítások ezt fizikailag lehetetlenné teszik, de azért leellenõriztem a routerben. A router szerint minden OK.

Az operációs rendszer azt írja, hogy kapcsolódik az AP-hez és a jelerõsség kiváló, sebesség 54Mbit/s.

Tehát látszólag minden OK, csak forgalmazni nem lehet.

 

Hibajelenség 2.: friss kiadású 64 bites operációs rendszer telepítése után, az operációs rendszer saját illesztõdriverével, a hibajelenség hasonló: pár másodperc után nem hajlandó mûködni a vezeték nélküli hálózati kapcsolat, de itt nincs hibaüzenet.

De van helyette az elérhetõ hálózatlistán 10mp-en belül, körülbelül 20db, az eredeti -sugárzott- SSID-tõl általában csak 1 karakterrel eltérõ vezeték nélküli hálózat -teljes térérõvel.

IPB kép

A csomagváltás sebessége katasztrofálisan lassú, vagy nincs is.

 

 

Kiegészítõ információ: a vezeték nélküli router vezeték nélküli kapcsolatát használja még egy másik számítógép is egy TP-LINK TL-WN322G típusú USB adapterrel, amivel kitûnõen mûködik.

A routerhez alkalmi szinten több laptop is csatlakozik/csatlakozott minden hiba nélkül. (fõleg Asus márkájúak). Tehát a router funkcionálisan jónak tûnik.

 

Érdeklõdni szeretnék, hogy találkozott-e valaki hasonló hibával, illetve jó lehet-e a gyanúm, hogy valami nem stimmelhet a számítógép beépített WiFi vezérjõlével kapcsolatban.

Személy szerint melegedésbõl adódó instabilitásra gyanakszom.

 

WPA, vagy WEP nélküli vezeték nélküli hálózaton nem próbáltam üzemeltetni a számítógépet.

De igazság szerint nem is szeretném.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A két gép IP-címe vagy számítógépneve megegyezik, ilyet nem lehet csinálni. Ezeket nézd meg, biztosan itt van a gond.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
mismis10

Üdv!

 

Van egy wifis routerem a lakásban jól lehet fogni. De a melléképületben már nem. Esetleg házilag nem lehet valamit fabrikálni? Amit ha kirakok felerősíti a jelet és így már kintről is jól lehetne fogni.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha leszerelhető a router antennája, akkor lecserélheted egy erősebbre. Sokszoros jelerősség növekedést lehet így elérni. Ha az sem elég, akkor jöhet a jelismétlő, de az már költséges mulatság. Az antenna pár ezer forint.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...