Jump to content
GSForum - Segélyvonal

WiFi


KGigi

Recommended Posts

[OP]Destroy-man

Ez program hiba, semmi köze a UPC-hez. Gyanítom, hogy megváltozott a stream módja, és küldenek le olyan jeleket is, ami blokkolja - az egyébként törvénytelen - rögzítést.

Link to comment
Share on other sites

anaemiankh
Destroy-man' timestamp='1503864364' post='478334']

Ez program hiba, semmi köze a UPC-hez. Gyanítom, hogy megváltozott a stream módja, és küldenek le olyan jeleket is, ami blokkolja - az egyébként törvénytelen - rögzítést.

 

Magam is gyanakodtam erre, de nem vagyok biztos benne, hogy ez a hiba. Abban viszont majdnem biztos vagyok, hogy saját, otthoni használatra nem törvénytelen rögzíteni semmit a közszolgálati rádióadásokból. A terjesztés persze egy másik dolog.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Miért nem jó a médiaklikk? Miért kell rögzíteni?

Link to comment
Share on other sites

anaemiankh

Miért nem jó a médiaklikk? Miért kell rögzíteni?

 

Például a jóval alacsonyabb bitsűrűség miatt sem tetszik a Médiaklikk.

 

Innentől viszont inkább a hiba javítására szeretnék koncentrálni, mert ez valószínűleg nem egy RadioRipper specifikus system sync probléma.

 

Az alábbi linken található egy megoldás a kommentekben, de -átlagos felhasználó lévén- kicsit nehezen tudom értelmezni (nem tudom, hogy mi az a WSUS vagy a firmware), ezért szükségem van némi step-by-step segítségre.

 

https://social.techn...m=winserverwsus

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ezzel a linkkel semmire nem mész a te esetedben. Se WSUS, se más.

Nem volt szó még arról, hogy milyen hardver van nálad. A WiFit a szolgáltató eszköze biztosítja vagy saját (is).

Ha saját, azon esetleg lehetne firmware-t frissíteni. Meg egyáltalán mi hogy van kötve, gigabites portok vannak vagy 100 Mbitesek.

Link to comment
Share on other sites

anaemiankh

Ezzel a linkkel semmire nem mész a te esetedben. Se WSUS, se más.

Nem volt szó még arról, hogy milyen hardver van nálad. A WiFit a szolgáltató eszköze biztosítja vagy saját (is).

Ha saját, azon esetleg lehetne firmware-t frissíteni. Meg egyáltalán mi hogy van kötve, gigabites portok vannak vagy 100 Mbitesek.

 

Modem & router: Clon CH7465lg-LC , a UPC eszköze, tehát a firmware frissítése kizárt (A szolgáltató vajon frissít, ha megkérem őket?)

A portok 100 Mbitesek.

 

Ha hiányik még valamilyen adat, természetesen szívesen leírom.

 

Az alábbi linken azt a választ kaptam, hogy instabil a hálózati kapcsolat. Ezen lehet segíteni valahogy?

 

https://pcforum.hu/t...m-sync-problema

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
mazda6diesel

Sziasztok!

 

Olyan problémám akadt hogy a routertől kettő szobányira nem nagyon volt jel ezért már a második eszközt vetem be ( Asus N18U és Mikrotik RB2011UiAS-2HnD-IN) de még mindig nem jó, mert ugyan a Mikrotikkel van már jó jelerősségem de gyakran leszakad, a telefon sűrűn átvált 4G-re és nagyon nagy ping értékeket mérek. Érdekes, hogy távolabb levő szobákban nincs ilyen probléma. Felvettem az erősséget a maximumra de mintha rosszabb lenne a helyzet. Mit lehetne tenni?

 

Köszönettel:

Balu

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Csak tipp, de az ASUS interferenciát okoz, és elnyomja a MikroTik jelét (azonos, vagy közeli frekvenciák esetén ilyen simán előfordul). Első körben én kikapcsolnám rajta a wifit. A telefon másik szobában jól működik wifivel?

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Már nincs Asus, eladtam és megvettem a Mikrotiket. A másik szobában ott normálisan megy a wifi ugyan azon a telefonon.

 

Azt vettem észre, hogy az adott helységben hatalmas ping értékeket mérek ( több ezer ms) de a lakás többi részén sem a legjobb 150-450 ms, a magas ping lehet az oka, hogy leszakadnak az eszközök a netről?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Valami zavarja a wifit. Próbálj meg csatornát váltani.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Vezeték nélküli csengőt kihúztam, a kábeleket a router és a modem között kicseréltem. A routert feljebb, lejjebb helyeztem a két fal közötti szekrényeket kipakoltam de semmi fémes dolgot nem találtam ami árnyékolhatna. Tettem egy olyan kísérletet, hogy a modemet és a routert átvittem különböző helyiségekbe, szinte minden szobában kipróbáltam őket sőt még a padláson is és gyakorlatilag ugyan az a helyzet: bárhol nézve a router mellett ülve nagyon magas ping értékek és leszakadó eszközök. Kipróbáltam a csatornaváltást, annyit értem el vele, hogy nőtt a hatótáv de stabilabb nem lett a kapcsolat. Az nem lehetséges, hogy a modem árnyékol be a routernak? ( Arris tm822)

 

Még egy dolog feltűnt: Lehetséges, hogy a RB2011UiAS-2HnD-IN routeremen nem működik a tx power funkció?

Hiába emelem fel, nem változik a jelerősség... Vagy nem csak a tx power-t kell emelni a wirelles menü>advanced módban?

Köszönettel:

Balu

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A TX Power Mode-ot is be kell állítani all rates fixedre.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Megtettem, de nem történt semmi, nem lett erősebb a jel . Lehet hogy országonként le van korlátozva? Melyik régiót kellene választani hogy ki tudjam aknázni a lehetőségeket?

 

Egyébként a wi-fi továbbra sem jó, lehet a routerem nincs jól beállítva?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...