Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 7 téma


solties

Recommended Posts

solties

Azért kezdek ebbe a topikba, mert lassan megjelenik a windows 7. Ezért úgy gondolom, egyre inkább (kinek a pap ...)elterjednek a win 7 témák, transformation pack-ek a világhálón, ami a vista témákat hivatott talán leváltani. Jómagam vista felhasználó vagyok, és erre a rendszerre is létezik már ilyen, de én is kipróbálnék valami olyat ami tökéletes W7 varázsol, legalábbis külsőre a windowsunkból. Tehát ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, ötlete, hogy mit, hogyan, és hol lehet, azt itt meg lehetne osztani, tippeket ötleteket adni egymásnak! 8)

Várom a tapasztalatokat ezzel kapcsolatban!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kolyvekistvan

Sziasztok!

 

Újonnan regisztrált felhasználó vagyok, és remélem, jó helyen teszem fel kérdésem. Beleestem abba a hibába, hogy bedőltem egy hirdetésnek az Origó szoftverbazis honlapján, miszerint van egy program, mely az XP felületét Windows 7-re változtatja. Kipróbáltam. Sajnos! Azóta kigyomláltam a gépemről, de az eredeti XP-s felületet nem sikerült maradéktalanul visszanyernem. Elsősorban a mappák megjelenítésével van problémám. Nem az alapértelmezett mappabeállítások jöttek elő, hanem a "klasszikus" windows-os mappák. A Vezérlőpult "mappabeállítások" ablakban a "Gyakori műveletek megjelenítése a mappákban" lehetőség szürke színnel van kijelölve, így az előtte lévő kis karikába nem tudom a kijelölést megerősíteni. Ha az alapértelmezett gombra kattintok, látszólag kijelöli az alkalmazást, de miután az "alkalmaz" gombra, majd az OK-ra nyomok, visszaugrik a klasszikus windows beállításokra. Mi lehet a hiba? Vissza tudom nyerni az eredeti XP-s felületet, vagy valami végzetes történt? Előre is köszönöm válaszotokat!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Az XP-t félelmetesen könnyû Windows 7-re változtatni. Lecseréled egy Widows 7 RC-re. :)

 

A megjelenítés tulajdonságainál visszaállítottad, a Windows XP-s témát?

Link to comment
Share on other sites

kolyvekistvan

Igen, már megpróbáltam többször is, de nem segített.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ebbõl nincs kiút, csak a formázás.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Elõtte talán egy rendszer visszaállítást meg lehetne próbálni, a Windows cicoma program telepítése elõtti idõpontra. ( :!: Elõtte biztonsági másolat a fontos fájljaidról!)

Link to comment
Share on other sites

kolyvekistvan

A rendszer visszaállítása segített!! Köszönöm!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
mrszitya
... valami olyat ami tökéletes W7 varázsol ...

 

Nos, mint az az elõbbi hozzászólásokból is kiderül, tökéletes nem lesz - illetve a kivétel erõsíti a szabályt, hamarosan meg is lehet vásárolni az új oprendszert, avagy addig is lehet ingyen, legálisan próbálkozni az RC-vel... :D

 

Na de.. A Windows KELLÕ ISMERETE és TÜRELEM birtokában azért szépen át lehet szabni az XP-t 7-re.

 

Már most is több tucatnyi félmegoldást lehet találni a neten - mondjuk itt, de van már egy-két "teljes" plasztikai csomag is,

mint az STP.

Aki még hírbõl sem hallott pl. a rendszer-visszaállításról, sosem szokta buherálgatni az oprendszerét - csak használja az "alap dolgokra", talán inkább ne próbálkozzon ezekkel. Ha mégis belevág így, elõtte olvasson utána "nagyon" a témának (Techline.hu-t javaslom, de Google mindig készséggel áll a netezõk rendelkezésére, vagy többé-kevésbé a Segélyvonal is :))

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
stabipapi

Sziasztok!

Ha magyar nyelvû Win7-re telepítek angol nyelvû theme packot(win7 neon theme), akkor angol lesz az oprendszer vagy csak az ikonok stb...?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
mizsi

A themepack nem befolyásolja az oprendszer nyelvét.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
aspirie08

Üdv! Látom ezt a topicot, gondolom feldobom egy kicsit.

 

Néhány program szükséges a Windows 7 témájának cseréjére.

 

Tutor1:

Elsõként ezzel kezdem: Windows 7 Start Orb Changer

 

IPB kép

 

Maga a program a Start gombot hivatott biztonságosan kicserélni, biztonsági mentést is létrehoz.

Néhány gombot telepít önállóan pl:

IPB kép

 

de az interneten a Google segítségével még többet lehet találni.

Mûködése egyszerû.

- Program indítása.

- Change Orb gomb megnyomása, kiválasztjuk(ha kell tallózd be) a kívánt ORB-ot és megcsinálja magától a program.

- Megijedni nem kell, az explorer.exe le fog állni és újra fog indulni.

Edited by aspirie08
Link to comment
Share on other sites

aspirie08

Folytatom a Windows 7 témájának a cseréjének a leírását.

 

Tutor2:

A második módosítás: ExplorerFrame.dll átírása, felülírása. (BIZTONSÁGI MENTÉST KÖTELEZŐ LÉTREHOZNI ERRŐL A FÁJLRÓL) 32 bites illetve 64 bites változatnál is megoldható az átírás, de fontos, a felülírandó ExplorerFrame.dll-nek is egyforma változatúnak kell lennie az előzővel, tehát 32 biteset csak 32 bitessel, 64 biteset csak 64 bitessel!

 

Lássunk hozzá, miért is felelős ez a fájl.

IPB kép

A képen bemutatnám, hogy a felső navigációs gombokért, mondhatni a navigációs menüért felelős ez a fájl. Gyengébbek kedvéért pl.: a előre-vissza gomb.

 

A következő lépéseket kell tenni:

Ennek a fájlnak a felülírása nem egyszerű, mivel gyöngyszemként védi az operációs rendszer, ezért sajátra kell varázsolni a következő képen:

 

Start -> Minden program -> Kellékek -> Futtatás

Bejön a cmd-nk, a következőt kell beírni: (Beírás után Entert el ne felejts ütni :D )

 

takeown / f explorerframe.dll

Angolul így néz majd ki:

IPB kép

 

Ez után, látogassunk el a C:\Windows\System32 mappába és keressük meg az explorerframe.dll-t. (64 bit esetén a SYSWOW64 mappában)

1) Ez után Jobb klikk-> Tulajdonságok.

2) Bejövő ablakon katt a biztonság fülre.

3) Két részre osztódik most az ablak, a felsőben a Csoport vagy felhasználó név: itt jelöljük ki az Users ("Név"\Users)-t

4) Kattintsunk a szerkesztés gombra.

5) Egy hasonló ablak ugrik elő, mint amilyen előtte volt.

-> Elsőként ismét a felső részben válasszuk ki az Users ("Név"\Users) csoportot.

-> Másodikként az alsó részben pedig az Users engedélyeinél a Teljes hozzáférést pipáljuk be. Majd alkalmazás -> oké

6) 4. pontban megnyitott ablakra is mehet ez után az OK.

 

Ez után tanácsos újraindítani a számítógépet.

Ha ez megtörtént bátran cserélhetsz explorerframe fájlt, bármilyenre a következő módon:

 

-Az eredeti explorerframe.dll-ről ugye létrehoztál egy biztonsági mentést, mondjuk explorerframe-backup-original.dll néven.

-Most a feladatkezelőben a folyamatoknál állítsad le az EXPLORER.EXE fájlt, de előtte legyen kéznél egy Total Commander, WindowsIntéző nem jó, mert amint leállítod az explorer-t eltűnik az is, mindenképp Total Commander kell, ingyenes program, hivatalos oldaláról letölthető. (GOOGLE)

-Ha megtörtént és töltöttünk már le a rendszerünkhöz illő(32 v 64 bit), vagy a témával együtt érkező explorerframe fájlt, bemásoljuk a C:\Windows\System32\-be és felülírod az explorerframe.dll-t. Fontos, a backupot a felülírás előtt kell megcsinálni, mivel addig a backupot használja a gép, amíg újra nem indítod a változás előtt a gépedet!

- Ha már egyszer létrehoztál backupot, semmi gond, a sima explorerframe.dll-t másold ki (Nem kivágás) tehát, másold ki az asztalra. (Jobb klikk -> másolás, Asztal -> jobb klikk, beillesztés).

Tehát, ez megtörtént és ez után felülírtad az explorerframe.dll-t a System32-ben, újraindítod a gépedet és már is ez után a módosított explorerframe.dll fog indulni. Az asztalon levőt törölheted.

Edited by aspirie08
Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
pcmester

Csak óvatosan! Egyszer telepítettem egy Win7 Windows skint, amitől kb. pár nap múlva összeomlott a Windows XP-m! Csak azért írom ezt a tapasztalatomat, hogy jól gondoljátok át, mielőtt Win7 skint telepítetek!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Már a Win10 korát éljük, sőt már több, mint 1 hónapja kint van a Threshold 2 is. Aki villogni akar a rendszerével, az nem Win7-en fogja ezt tenni. ;)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hmm: Ez igaz, csak az a kérdés, hogy lehet-e egyáltalán villogni a Win 10 kinézetével? :hááát:

Habár mintha már karácsonyi üdvözlet képet is láttam volna ebben a very primitív flat dizájnban. :facepalm: Szóval ez a jelen.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Desktopon még van mit finomítani, de telefonon és tableten egész jó. Bár az is kérdéses, hogy desktopon hogyan módosítsák, hogyha a táblán is ugyan az az x86 / x64 fut.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...