Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Processzorok, videokártyák és csipek hűtése


Pjotr

Recommended Posts

Jay

Egy Arctic Cooling Alpine 64 hûtõ van benne, maximum fél éves lehet.

Szétszedem és kitakarítom, hátha segít valamit. Vagy szerinted mindenképpen újat kell venni?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nem feltétlen kell újat venni. Fél év alatt nem kellene elfáradnia. Az is lehet, hogy egy kábel akadt bele. :fogatlan: Azt is meg lehet próbálni, hogy nem a jelenlegi tápellátóba dugod be, hanem egy másikba, hiszen az is besz.rhatott.

Link to comment
Share on other sites

Jay

Átdugtam egy másikba és így gyorsabban is pörög. Akkor valószínûleg ez volt a hiba.

Köszönöm a segítséget! :istenvagy:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Tomi1970

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy LGA775-ös foglalatú procira a hûtõ ráragadt (proc. hûtõventillátor cserénél )

és hogy lehetne leszedni károsodás nélkül?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Próbáld meg enyhe csavargató mozdulatokkal, le kell annak jönnie (ha csak nem pillanatragasztóval lett odafogatva).

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Fel kell melegíteni. Terheld le a gépet, húzd ki a ventit (ha lekapcsol a gép, akkor le kell lõni az ellenõrzését), aztán power off, mikor már meleg a borda.

Link to comment
Share on other sites

csussz

Sziasztok!

 

AMD 1055T Phenom II X6 AM3 BOX ehhez a vashoz milyen hûtõt ajánlotok tuningolás esetére?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
[OP]Destroy-man

Gyári hűtő bőven elég, ugyanis szorzó záras, vagyis sokat nem tudsz rajta húzni. :) Az AMD meg elég jó hűtőket ad, a tuningot is jól bírják.

Link to comment
Share on other sites

hgf

Sziasztok! Én is kérdezek egy hasonlót. A processzorom egy AMD Phenom II 720 AM3 BOX Black Edition, ami állítólag pont a tuningra termett. Ha növelni akarom a teljesítményét, vegyek rá hûtõt, vagy maradhat a gyári?

 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A tuningolás mértékétõl függ. Ha csak keveset akarsz emelni az órajelén, maradhat a gyári.

Link to comment
Share on other sites

hgf

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
szabszucs

Sziasztok!

 

Intel® Celeron® Processor E3200 (1M Cache, 2.40 GHz, 800 MHz FSB)

Fel van húzva 50%-al (3.60 GHz), ezért kellene a hûtõ! A gyárival 73 fokra is felmegy, ebbõl kéne minél többet lefaragni, egy lehetõleg halk forgóval.

 

Erre szeretnék hûtõt venni, lehetõleg 5-6 E Ft-ig, és ha lehet innen (mivel a 18 óráig nyitvatartó üzletekbe sajnos nem jutok el a munkaidõbeosztásom miatt).

 

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

CPU hûtõ, AMD/Intel ArctiCooling Freez.7 P.R2 4792 5990

Link to comment
Share on other sites

jswill

Core i3-as rendszerem van egy hónapja. A hûtési teljesítménnyel nincs gond, de nagyon zavar a gyári hûtõ hangja. A következõ jelölteket néztem ki:

 

Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev 2

Cooler Master Hyper TX3

Cooler Master Hyper Plus 212

 

Vajon melyik lenne a legcsendesebb ezek közül? Esetleg más jelölt kb. ebbõl az árkategóriából?

 

Még egy kérdés: egy régebbi AC Freezer 7 Pro tesztben olvastam hogy a hûtõ talpa gyárilag pasztázva van. Ez a jelenlegi modelleknék is így van?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Azt válaszd, amelyik olcsóbb, bármelyikkel jól jársz.

Link to comment
Share on other sites

szabszucs

Az elõbbi írásom kapcsán linkelem ezt, mert látom õk is nyitva vannak 8-ig.

 

Link

 

Thermaltake

 

Õ halkabb, ezért gondoltam, hátha megfelelõ lenne a húzott E3200-ra :)

 

Melyiket ajánljátok, így is az Arctic-ot? :)

Link to comment
Share on other sites

szabszucs

Sziasztok, az Arctic lett a vége, a gondom az hogy 4 tûs csatlakozója van, de a cpu fan csati csak 3 tûs. Mire szolgálna a 4. ? És mi van ha nincs bekötve? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Google: PWM

 

És nincs gond belõle, ha nincs bekötve.

Link to comment
Share on other sites

szabszucs

Gondolom ezesetben értelemszerûen maximumon pörög a venti folyamatosan... :?:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nem, 3 tűn keresztül is lehet szabályozni, sőt, 2 tűvel lehet vezérelni, szóval ha a BIOS megfelelően van beállítva, akkor rendben állítódik a ventilátor sebessége.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
szabszucs

Sziasztok megint, gigabyte 4670 -re szeretnék hûtést venni, mert egyrészt hangos a gyári, másrészt kitakarítottam, pasztát cseréltem, és 75 helyett már 85 fokos 100% terhelés mellett. Lehet, hogy bírná, de a hangzavar és ez együtt már elég ok arra, hogy hûtõt cseréljek. Mit ajánlotok? Maximum 4e ft-ot költenék rá... (ha kevés, akkor 5- öt.) Aqua- ból mondjuk.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dávid Csaba

Lehet, hogy megkapom életem első facepalm-ját, de megkérdezem: a dobozos AMD processzorok hűtőventilátorát csak a bordákkal együtt lehet cserélni? Sufni-tuning nem számít! :)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nem tudom, mekkora lehet rajta a ventilátor, de ha találsz megfelelõt, akkor ki tudod cserélni.

 

És akkor se kapsz facepalm-ot! :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Roleegsi

Sziasztok!

 

AMD Phenom II X4 Black Edition 955 processzorom gyári hûtõje túl hangos, így szeretném a véleményeteket kérni abban, hogy mire is lenne érdemes lecserélni. A lényeg, hogy ne legyen drága, maradjunk az ésszerû határokon belül.

Köszönöm a segítséget! :)

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Mondjuk a Cooler Master Hyper 212 Plus, de nézd meg a méreteit is, hasonlítsd össze az alaplapodon jelenleg rendelkezésedre álló hellyel. Meg ugyebár ott a videokártya méretének kérdése is. Érdemes elővenni egy mérőszalagot. :)

 

---

Csaba_# eggyel lejjebb olvasható javaslatai is nagyon jók, sőt, azoknál biztosan nincs gond a mérettel, mindegyiket 92mm-es ventilátorral szerelik.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...