Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Processzorok, videokártyák és csipek hűtése


Pjotr

Recommended Posts

zschni87

Akkor imádkozzunk, hogy a freezer 7 meg férjen be a házba... rendkívül szűkös lesz, és lehet, hogy a hátsó ventit majd le kell szednem. 127 mm a height a gyártó hivatalos lapján. Talán van annyi, holnap megnézem. Köszönöm a válaszokat, amugy ha van valakinek még ötlete hűtőre írja meg bátran :)

 

EDIT: Jelentem megoldódott a probléma. "Szervizesek is ezt használják" címszóval eladott "paszta"=kencefice volt a baj. :facepalm::S Vettem 4g-os fémmentes pasztát 600 Fointért. Most a Celeron gyári hűtőjével terhelés alatt sem megy 55 fok főlé. Nagy terhelés alatt ugyan leáll a gép néhanapján, de az nem a hőmérséklet miatt van. Szerintem valami haldoklik benne sajnos. Alkatrészek több, mint 8 és fél évesek.

Edited by zschni87
Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Valószínűleg ezért van. Sajnos ilyen korú alkatrészeknél már előfordul az ilyesmi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Fujitsu

Lehet, hogy jó ez a paszta, nem ismerem. Ha tutira akarsz menni, Arctic Cooling MX-4-et veszel, annál jobb jelenleg nincs.

 

Nem tudom, pontosan mit értesz felpolírozás alatt, de ha a hűtő újrakenéséről van szó, akkor arra azt tudom mondani, hogy a hűtés állapotától függ, hogy szükség van-e rá. Ha a processzor hőmérséklete az elfogadható tartományban van terhelés hatására is, akkor szükségtelen. Persze ártani nem árt.

Link to comment
Share on other sites

zschni87

Szerintem felpolírozás alatt a proci fém felületének csiszolását érti, azzal meg vigyázni kell... olvastam h valakik így csinálják.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

És az ilyesminek mégis mi értelme van? A hűtőzsír pont a felületek tökéletlen illeszkedése miatt kell, ezt a problémát küszöböljük ki vele; és elég jó hatásfokkal.

Link to comment
Share on other sites

Predator

Én is ezen gondolkodtam ! :igen:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
zschni87

Ma pasztáztam egy P4 630-as processzort, és érdekes módon (csak az első hozzászólás miatt) a rányomjuk és úgyis szétmegy technikával sikerült valamelyest normális hűtést elérnem. Kenegetéssel nem volt jó...

Nincs általánosan elfogadott megoldás (annyi különböző videó van youtube-on is), szerintem a két különböző módszer sikeressége a paszta viszkozitásától is nagyban függ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Fujitsu

Szerintem a módszer tök mindegy, az a lényeg, hogy egy egyenletes és vékony réteget képezz a sapkán. A "csomót a középbe" módszer inkább csak a mennyiség belövése miatt lehet szerencsétlen, de le lehet szedni az anyagból, ha kell.

 

Én egyébként egy jégkrémes pálcikával szoktam kenni, gondom még nem volt ezzel.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
attila8000

Sziasztok!

 

Van egy AMD A10-5800K FM2-es processzorom.

Az alaplapom: ASUS F2A85-V PRO

 

Szeretném lecserélni a gyári hűtést, tudtok ajánlani valamit?

Nézegettem, elég sok típus van, kb.: 5-8.000 Ft körüli összegért lehetne valami jobbat venni?

 

Köszönöm

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Cooler Master Hyper T4 vagy Arctic Cooling Freezer 13 Pro CO, illetve Freezer A30.

Link to comment
Share on other sites

attila8000

Köszönöm!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
zschni87

Üdv!

16 éves Pentium II alapú gépecskémet szerelgettem (tisztogattam - újrapasztáztam), és a kérdésem az, hogy hogyan lehet a processzor üzemi hőmérsékletét lemérni, ha az alaplapi szenzor - bár a leírás azt írja, hogy van - nincs, vagy nem működik. Sem az Aida64 nem látja a szenzort, sem a BIOS, feltettem még korábban a szenzor windows 9x alapú programját - amit az alaplapi telepítőlemezen adtak - kiírta, hogy nincs szenzor, szóval semmi eredmény. Utalás sincs arra (a leíráson kívül) hogy lett volna valaha a lapon működő szenzor.

Alaplap: Acorp 6lx/ex68

Processzor: Intel Celeron 333 MHz, hűtővel és hűtő nélkül

BIOS Version: Award Modular Bios 4.51pg 08/27/1998-i440LX-SMC602-2A69JSWDC-00

Gondoltam arra még, hogy lézeres hőmérővel bevilágítani, de annyira kicsi a rés a hűtő és a processzor kártyája között, hogy nem valószínű, hogy menne még támasztott kezekkel sem. Van valami más módszer?

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Kell keresni egy tesztet, hogy annak a procinak nyugalmi állapotban mennyi a hőmérséklete. Valami hőszenzort a hűtőbordák közé bedugva pedig lehetne mérni relatív hőmérsékleteket.

Link to comment
Share on other sites

zschni87

Köszönöm a tanácsot, megpróbálkozom vele, tesztet ugyan még nem találtam, de tán csak kitalálok valamit.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
pinjoz97

Sziasztok!

Adott egy Zalman reserator 3 max dual cpu hűtő, és egy asus m4a88td-m/usb3 alaplap.

A hűtőből 2 kábel jön ki. Egy 3pin-es,és egy 4pin-es. A 4-es a régi hűtőével egyezik, tehát mehet a helyére, de a másikat hová? Az alapon nincs más hely.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Én csak szarul fényképezett, kis felbontású képeken látom, de esküszöm, látni vélek egy 3 pines aljzatot a CPU foglalat másik oldalán, a hátlapi kivezetések mögött. Meg, gondolom, a doksiban is benne van, hogy hol vannak még ventilátoraljzatok az alaplapon. Úgy 2-3 szokott még lenni.

Link to comment
Share on other sites

payskin

1 x CPU Fan connector(s)

1 x Chassis Fan connector(s)

 

Ez nálam kettő. ;)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Jóvanna! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...