Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Toshiba Satellite A300-1G2


devergo

Recommended Posts

devergo

Specifikáció

  • Képernyõ: 15'4
  • Videokártya: Intel GMA X3100
  • Processzor: Kétmagos Intel, 1,86GHZ
  • Memória: 2X1GB DDR2 RAM (667 MHz)
  • Hangszórók: beépített Harman Kardon sztereó hangszórók
  • Optikai meghajtó: Univerzális kétrétegû DVD-meghajtó
Vásárlás

Számítógépbolton keresztül rendeletem meg, gondoltam biztos ami biztos. A csomagolás meglepõen nagyon kicsire sikeredett, ez jól is jött a szállítás terén. A dobozából kibontva a laptopot, egy kis döbbenet fogadott. Miszerint a sok magyar nyelvû leírás mellé, volt mellékelve még egy tápkábel, és ennyi. Semmiféle cd, dvd nem volt a csomagban. A laptopphoz tartozó illesztõprogramokat a Toshiba oldaláról kellet letölteni, ez sikeresen meg is történt. Csak akkor lett volna gond, ha nincs másik gépem, mert lehetett volna menni barátokhoz, hogy letöltsem a drivereket. Szerintem az illesztõprogramokat tartalmazó lemezzel nem kellene spórolni.

 

Teljesítmény

Bekapcsolás, és telepítés után, egészen halkan mûködik. A ventilátor kapcsol be kicsit sûrûn, és ilyenkor hallat egy kis hangot, de ez sem zavaró. A Western Digital merevlemez is halkan mûködik, nem hallani kattogó, berregõ vagy más egyéb szokatlan hibára utaló hangot.

 

Felépítés

A kijelzõ szerintem elég szép képet ad, egyetlen zavaró lehet benne, hogy nem lehet teljesen hátradönteni, a kicsit furcsa kialakítása miatt. Ez mondjuk, utazás közben lehet zavaró, pl buszon. A billentyûzet eléggé ujjlenyomat gyûjtõ, mivel fényesen csillogó az egész. De viszont gyorsan és könnyedén eltüntethetõ róla a különféle zsírosodás. Található a gép felsõrészén 6db érintõgomb, a media playerhez. A gép két oldalán 2-2 usb, az elején egy SD-kártya olvasó, egy hangerõszabályzó, egy fülhallgató, és mikrofon csatlakozó van.

 

Elõnyök

  • Halk üzemmód
  • 4db usb
  • Harman Kardon sztereó hangszórók
Hátrányok
  • Ujjlenyomatgyûjtõ billentyûzet
  • Behatárolt szögig dönthetõ képernyõ
  • Illesztõprogramokat tartalmazó lemez hiánya
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...