Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Rendszerhűtés


Jay

Recommended Posts

Temporary

A kiszívó ventilátor fontosabb, hogy ne rekedjen bent a felmelegedett levegõ. Befelé akkor is több levegõ megy a szívóhatás miatt.

 

De lehet kísérletezni egy kicsi légszállítású befújó oldal ventilátorral, üres PCI takarók nélkül, stb.

 

Link to comment
Share on other sites

memmem

Ok. Köszönöm. Még egy dolog lenne: idõvel a CPU ventit is ki kéne cserélnem, de a probléma, hogy ez egy Intel 423 Socket-es alaplap, amihez nem találtam minõségi ventit, viszont 478-ashoz már találtam. Át lehet hidalni ezt a problémát valahogy?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
ormester

Sziasztok!

 

Most vettem a gépembe egy Gelid Silent 12 házhűtő ventilátort. Ez a ventilátor a ház jobb oldalán (amit lehúzva, tudok mókolni az alaplapon, ha úgy tetszik), pont a processzor fölött és a tápegység alatt (1mm hely sem marad szabadon) helyezkedik el. A processzoron gyári hűtő van, ami a házhűtővel egyetemben vezérelhető fordulatszámú. A tápegység egy Chieftech CTG-500-80P, alulról hűt. Így, ahogy most van, mindegyik "középről" akar 3 féle irányban fújni, jó ez így? Ha igen, a processzor vagy a házhűtő menjen nagyobb fordulaton?

 

Szerk: A gépház ehhez nagyon hasonlít, csak ugye 12 cm-s ventilátornak való hely van az oldalán. A tápegység a ház bal felső sarkában van.

Link to comment
Share on other sites

wrxsti29

Sziasztok! Légyszíves írjátok meg,melyik programmal tudom megnézni a winchester,az alaplap és a processzor hõmérsékletét.Elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Temporary

AIDA64

 

Még naplózni is tudod az értékeket vele.

 

Link to comment
Share on other sites

Attee111

A 8 cm-esnek írt ventilátor lyukai pontosan milyen távolságra vannak egymástól? Nekem 73 és 85 mm távolságú lyukak vannak a ház hátulján.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Amit 73-nak mértél az a 80mm-es ventinek van.

71,5mm (+-0,3) furatközép távolság :)Link

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dani991

Még régebben beszereztem ilyen kis rezgéselnyelõ ventilátor rögzítõket, mint amilyen az alábbi képen is látható.

IPB kép

Most szeretném leszedni a ventilátort, de hogyan lehet? Ezek a kis pöckök csak egyszerhasználatosak, vagy le lehet szedni úgy, hogy ne szakadjanak el?

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Megoldható a dolog, de anyaga, állapota válogatja mennyi kínódás és sérülés árán.

Régi gépekből (szinte) mindig sikerült kiszednem eddig úgy, hogy a hosszabb, vékonyabb részét egy árral vagy esetleg egy 2-3 mm széles csavarhúzóval elkezdtem visszagyömöszölni, majd mikor ez picit már sikerült folytattam úgy, hogy közben húztam a másik oldalról.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
wrxsti29

Sziasztok!

A ház hátuljára egy 8cm-es ventillátort teszek fel.Azt szeretném kérdezni hogy mivel célszerű kivágni a rácsot?

A válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

wrxsti29

Csak emiatt nem vennék meg egy ilyen kisgépet.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Akkor marad a fúró + reszelő páros, de az tényleg csúnya lesz.

A fúrót mindenképp kis fordulattal használd, ha nem tudod megoldani az állványos rögzítését.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
[OP]Destroy-man

Ilyen hőmérséklet mellett szerintem felesleges.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Tehát kikapcsolva hagyom. Legalább nem susognak feleslegesen.

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
f22

Sziasztok!

 

Vettem egy 9 cm-es, ArcticCool ventit a ház hűtésére. 4 pines, rá a 4 pines sysfan1 csatlakozóra, de nem tudom alaplapon szabályozni a fordulatát (mindegy volt, hogy auto, 50% vagy 100%-ra volt állítva, nem éreztem különbséget, ill. itt van kép a bios-ról: http://kepfeltoltes.hu/view/140128/20140128_190335_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A venti 600-2000 rpm-et tud.

 

Mi lehet a gond?

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
sl1nk_

Sziasztok!

 

Vettem egy új 12 centis ventit, és szeretném a segítségeteket kérni, hogy hova szereljem be.

 

Jelenleg van egy 12 centis elől, ami szívja kívülről a luftot, és a proci toronyhűtőjén lévő 8 centis venti pedig hátrafelé tolja ki a luftot.

 

Kérdés, hogy úgy szereljem be a 3. ventit, hogy segítve a proci hűtését hátrafelé tolja a levegőt; vagy rakjam fölülre és hátra úgy, hogy fölfelé tolja a levegőt; vagy esetleg oldalra úgy, hogy ráfújja az alaplapra? Ti mit ajánlanátok?

 

Bármilyen segítséget előre is köszönök.

 

Üdv

 

Csabi

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Ilyenkor jó lenne legalább egy fénykép a házról, de hátrafújós proci venti esetén a hátul kihúzás az optimális. feltéve hogy a ház oldala és eleje nem teljesen zárt.

 

Ideális esetben méhsejt mintázatú a hátsó rács:Ha nem, akkor akár ki is lehet vágni, ami nagy megkönnyebbülés a felette elhelyezett tápegységnek.

Link to comment
Share on other sites

sl1nk_

Méhsejt mintázatú hátul a rács. Oldalt van 2 helyen is rács 1-1 12 centis ventinek, és fölül is van 1-1 12 centisnek. Elöl a gépház alsó felén nagyon apró lyukas rács van. A tápegység alul van. Hátra foom rakni, köszi szépen a választ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...