Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Rendszerhűtés


Jay

Recommended Posts

KGigi

A Core i7 azért nem olyan forrófejű. Nem sokkal melegebb egy Core 2 Quad-nál. A gyári hűtővel sem lesz gond. Azt nem értem, hogyha telik i7-re meg 4870-re, akkor miért nem telik házra. Egy rossz minőségű ház tönkre vághatja az alaplapot, ami ilyen árfekvésben nem lenne szerencsés. De ez itt off.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

OFF

 

Mert zártak, és nagyon rosszul szellőznek. De KGigi Inkább a benne lévő tápra értette. Egy silány minőségű házban, még silányabb veszélyes tápok rejtőznek. Ha gagyi házat akarsz venni, akkor táp nélküli változatot vegyél. Tápot az ajánlott listából vegyél a saját érdekedben.

Link to comment
Share on other sites

KGigi
A ház is. Meggörbítheti az alaplapot. Tápot cserél, és az jó is.
Link to comment
Share on other sites

LordDzseff

Üdvözletem. Ventilátorokkal kapcsolatosan lenne egy kérdésem!

 

Miért van az, hogy látok ventilátorokat amikre mondjuk az van ráírva, hogy 2000 RPM és vannak olyanok amin az van hogy 600-2000 RPM.

Jól értelemezem én, hogy az utóbbi szabályozható pl. BIOSban vagy szoftveresen az elõbbi pedig nem, csak pl. feszültségcsökkentéssel? :upsz:

 

Üdv, LordDzseff

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az előbbi valószínűleg lustaság, és a maximális fordulatszám.

Link to comment
Share on other sites

LordDzseff

Értem. Viszont ez furcsa!

 

ArticCooling:

Link

Link

 

Most mi a különbség?

 

Üdv, LordDzseff

 

Szerk: Jól értelmezem, hogy ez a processzor 4tűs csatlakozóját megosztja és minden ventit ugyanarra a fordulatszámra állít? Ez feszültségek terén nem lehet picit bajos??

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Pontosan ezt teszi. Nekem nem tetszik az ötlet. Bár hasznos lehet, ha nincs elég szabályzó az alaplapon.

Link to comment
Share on other sites

LordDzseff

Értem.

Egy teszt erejéig ötleteket várok!

Adott egy Zalman 80mm házhűtő 3tűvel Asus P5QL Pro alaplapra kötve. Biosban mit állítsak, hogy Speedfannal ezt szabályozhassam?

 

Üdv, LordDzseff

Link to comment
Share on other sites

kmisi99

Na visszább olvastam és akkor ha jól értem nem a ház teszi tönkre benne az alplapot hanem a gagyi tápjai? Mert emiatt nem kell aggódi mert 620w os corsair tápot veszek.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

@LordDzseff

Elvileg így magától szabályozza.

 

@kmisi99

A ház önmagában is tudja, ha gagyi anyagokból van. Mint írtam is.

Link to comment
Share on other sites

kmisi99

Nos a ház fõként alumíniumból van és egy kis része mûanyag csak nem rontja el nem? Kb fél évig lenne benne mert majd késõbb veszek új házat.

Link to comment
Share on other sites

LordDzseff

Sajnos nem... 2900 RPMen megy folyamatosan és nem reagál semmire! :(

Mit tegyek? Így nagyon zajos...

 

Üdv, LordDzseff

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az érdekes. Ezek szerint mégsem szabályozza. Én inkább vennék egy csendesebb ventilátort. Szoftveresen csak az alaplapon keresztül tudnád szabályozni.

 

@kimisi99

Azok pont a legrosszabbak, de talán kihúzza.

Link to comment
Share on other sites

LordDzseff

Ezt találtam az Asus honlapján... lehet hogy a Zalman hűtő miatt nem jó valami?

 

 

Fan Xpert

 

Active Quiet & Cool

ASUS Fan Xpert intelligently allows users to adjust both the CPU fan speed according to different ambient temperature , which is caused by different climate conditions in different geographic regions and system loading. Built-in variety of useful profiles offer flexible controls of fan speed to achieve a quiet and cool environment.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ezek szerint az alaplap tudja. Marad a ventilátor.

Link to comment
Share on other sites

LordDzseff

Holnap hozok egy Artic Cooling ventit, megnézzük azzal mi lesz... (arról úgy írták, hogy 600-2000 RPM. nos, majd meglátjuk.)

 

Szerk: Még jobban körbenéztem... sajna az alaplap nem támogatja... most csalódtam az ASUS-ban :Sír:

Kénytelen leszek hozni még egy Fan Mate 2-t :S

 

2. Szerk: Fordulatszámszabályzással

Szabályzás nélkül

Na akkor ez most mi?? :huh:

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Valószínûleg a szabályzó nélküli fix fordulattal forog.

Link to comment
Share on other sites

LordDzseff

Akkor még is lehet, hogy nem a lap a hibás?

Na mindegy... holnap kiderül...

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ezt írtam az elõzõ hozzászólásomban.

Link to comment
Share on other sites

kmisi99

Megnéztem a gépházam és vagy vasból vagy acélból van mert vonzza a mágnes.:lol: És csak a teteje meg az előlapja műanyag. És miért tenné tönkre az alaplapot? Mert jól szellőzik és lesz benne 2 darab 8 cm-es hűtő.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha túl vékony és gagyi az alaplapi tálca, akkor a meleg hatására meggörbül, és mivel hozzá van csavarozva az alaplap, görbül az is.

Link to comment
Share on other sites

kmisi99

Értem de ez egy több éves gépház és nincs még meggörbülve és elég vastag. Bár a régi alaplap ami benne volt egy nagyon kicsit meg volt görbülve de szabad szemmel alig látható. És amint lesz kb 10 000-Ft-om veszek egy jobb gépházat ez olyan 2 hónapon belül esedékes.

Link to comment
Share on other sites

LordDzseff

Közben kiderült, a lap a hibás... na nembaj majd lesz valami... :D Fan Mate 2 elintézi :hááát:

 

Üdv, LordDzseff

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ezek az adatok alapjáraton mennyire jó értékek? Mert szerintem magasak. :S

IPB kép

Az adatok everestből vannak.

 

A gép:

ASUS M3N-H/HDMI

AMD Phenom 9850BE

4x1GB 1066MHz DDRII Kingmax

HKC USP5580

 

Egy kicsit játszottam, akkor mentek fel ennyire ezek az értékek, és nem csökkennek. :S Így viszont elég hangos a proci hűtése (~4000RPM - szerintem ez nem normális).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...