Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Rendszerhűtés


Jay

Recommended Posts

L.Gyuri

A fejlemények: találtam itthon egy 8cm-es noname ventit amit beszereltem hátra. Ekkor a hõmérséklet nem változott semmit. Azután átszereltem az oldallapra, bele a légcsatornába és így sikerült 49-52 fokra lecsökkenteni az nforce chipsetem hõmérsékletét. Köszönök minden eddigi segítséget.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
KGigi

A régi topikban volt szó a Cooler Master CM-690-emrõl. Na most végre ráértem, és öcsémmel az oldallap felfüggesztéseit és a ventilátor alátéteit is gumiztuk. Így valóban halkabb lett, de a búgó hang továbbra is megmaradt. Ha megnyomom az oldallapot a ventilátor felett, vagy ha csak eltakarom a ventilátort, akkor normális hangja van. Mit lehetne még csinálni? Pjotr ajánlott egy olyat, hogy álljak neki egy hegesztõvel, de ez nem túl szimpatikus. :D

 

Nem lehet, hogy valami a házban adja a hangot, ahogy átnyomja rajta a levegõt?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Merevítõket kell bele hegeszteni, mint a versenyautókba. :P

 

Úgy tûnik a Cooler Master-ek ilyenen rezgõsek, az én Ammo 533 -am mûanyag elõlapja rezonált régen, rögzítettem a közepére egy fémkampót, majd egy hosszú tejgumival odaszorítottam a ház hátuljához. Jó tudom, igénytelen megoldás :upsz:, de legalább már nem rezonál. Régebben ha felpörgött a DVD író még a hajam is égnek állt.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
Merevítõket kell bele hegeszteni [...]

Mondtam én. :P;)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
Pjotr ajánlott egy olyat, hogy álljak neki egy hegesztővel, de ez nem túl szimpatikus. :D

Mert? :hááát: Engem láttál volna a dekopír fűrésszel :lol: , oldalsó 8-as hely elég ritkásan volt kilyuggatva de ha már barbár módszer akkor előnye is legyen így kibővítettem egy 12-esnek(bocs a nagy kép miatt, de most csak ezért nem állok neki aksit tölteni).

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Bár jobban belegondolva, a hegesztés valóban agyament ötlet. :démonikacaj:

 

El lehet gondolkodni a hegesztõ eljáráson, egy 0,8-1 mm-es ki tudja milyen ötvözetû lemez esetében, fõleg ha alu: :hááát:

 

1. Bevont elektródás ív: esélytelen :lol: .

2. Védõgázas ív: esélyes, de nincs Feri bácsi sufnijában

3. Pont hegesztés: U.A.

4. Láng (acetilén vagy PB, oxigénnel): Esélyes, de minimum leég az összes festék, az anyagot pedig elrántja a hõ.

 

Szóval marad a ragasztás, csavarozás esetleg popszegecselés...

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ezt hogyan gondolod kivitelezni?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
NiceFire

Bocs, ha túl nagy h***eséget kérdezek!

 

Van a házamnak az oldalán egy lukacsozás köralakban és belülről egy műanyag - talán légvezető ? - cső van felerősítve amin keresztül többé-kevésbé a processzor látszik. Arra gondoltam, hogy tennék ide egy ventilátort. Milyen legyen szívjon kifele a gépből, vagy fújja a levegőt befele ? Egyéb házhűtés a tápén kívül nincs.

Most ébredtem rá, a hozzászólásokat olvasva, hogy micsoda jelentősége van a hűtésnek. :upsz: Igaz proci és vidikari szintjén már felismertem a dolog fontosságát, de a többi eddig kimaradt.

 

Köszi a válaszért előre is !

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Inkább szívja befelé (hõcsatornának is pont ez a szerepe). Egyébként meg totál értelmetlen oda ventilátort szerelni. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Szívót rakj rá! Az hogy nézne ki, hogy a proci szívójára rányomatnád a levegőt! Megölnéd vele azt a "kicsi" hűtést is ami most van. :)

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Szerintem:

  • Az ideális megoldás, ha a processzorra fújja a levegőt a ventilátora, és ezzel egy irányban dolgozik az oldalsó nagyobb méretű és kisebb légszállítású venti.
  • Nagyobb hűtési hatékonysága van a befelé irányuló hűvös levegőnek, mint a kiszívott melegnek. Viszont ennél fontosabb, hogy a processzorral szembeni oldal ventilátornak a proci ventivel egy irányban kell dolgoznia.
  • Ha nem egy nagyobb videokártya van a gépben (esetleg passzív hűtésű) akkor a csövet annál közelebb lehet húzni a proci ventihez, minél inkább egy tengelybe esnek.
  • A legjobb, ha kipróbáljuk a különböző felállásokat miközben futtatunk egy stressz tesztet (például az Everest-el naplózni is tudjuk a hőmérsékletek alakulását).
Link to comment
Share on other sites

NiceFire

Talán most lesz belõlem elegetek, de ... :upsz:

 

Szóval a légvezetõ csõ vagy mi alatt is van egy téglalap alakot formázó perforáció az oldal lapon. Oda is kell venti, vagy az csak azért van, hogy tudjon áramolni a levegõ?

 

Igérem megnézem a bevezetõben leírt ábrát is, biztos aból is sikerül rá jönnöm, mit csináljak ... :)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A topik elején van 2 db 2D-s rajz, mindent elmond.

 

Fent jól olvastam olyat, hogy a processzorhûtõn szívóventilátor van? :lol: Legfeljebb, ha 2 ventilátor dolgozik rajta, egyébként mindig a bordára fújja a levegõt a ventilátora.

Link to comment
Share on other sites

mismis10

Hello. Van itt nekem feleslegbe nekem egy 9cm es vadonatúj rendszer hûtõm. És a gépházam oldalán van hely egy 12cm esnek és szerintetek ha sufni tuningal rádrótoznám az oldalára azzal lehetnem bármi bajt csinálni? Vagy van értelme?

Ja és harisnyát használni porszûrõnek hülyeség?

 

Ja és mivel nem találtma más témát ahová írhatnám ezért itt kérdezem.

Két vagy több ilyet szabad egymásba dugni és úgy használni?

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest

Sziasztok!

Dell Latitude D620as notim van. Van vagy 3 éves, azonban az utóbbi 2-3 hónapban eszméletlen forró a készülék. Szétszedték, kitisztították, de még mindig tûzforró, venti 100%, cpu 0%. Ilyenkor mit lehet tenni?

CPUm már 88 fokos, mindjárt kifolyik az alján :S

segítsééég

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
kismszabo

Sziasztok!

 

Acer Aspire 5710Z laptopom van. Erõsen melegedett, szétszedtem. Tele volt porral és a venti nem tudta kifújni a levegõt. Kitisztítottam, de most a venti bekapcsol, majd 3-10 másodperc múlva le is áll. Elõfordul, hogy csak beindul és leáll. Mi lehet a gond? Mindezt alacsony hõmérsékleten csinálja és percenként, futó alkalmazás:0.

 

Elõre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Lehet, hogy már egyszer megsült az a venti, és/vagy a csapágyazásban maradhatott még szmötyi. Ilyen elõzmények után az a biztos, ha inkább kicseréled egy újra.

Link to comment
Share on other sites

solties
Sziasztok!

Dell Latitude D620as notim van. Van vagy 3 éves, azonban az utóbbi 2-3 hónapban eszméletlen forró a készülék. Szétszedték, kitisztították, de még mindig tûzforró, venti 100%, cpu 0%. Ilyenkor mit lehet tenni?

CPUm már 88 fokos, mindjárt kifolyik az alján :S

segítsééég

Ha már ilyen forró (volt a családban nálunk is egy hasonló eset, egy Fujitsu Siemens Amilo 3200+ procival), szét kéne még egyszer szedni, és rámérni a gyanús kondikra. Ha valamelyik púpos, vagy trutyis a teteje stb...

Nálunk is ilyen elko hiba okozta a forrósodást, és miután kicseréltem õket, már normálisan mûködtek.

Ha van mûszered, rámérsz a kondik lábára egy ellenálást, (ekkor feltöltõdik) mindegy mit mutat, aztán ha megint rámérsz egyre csökkenõ értéket kell látnod. Ilyenkor kisûl. Akkor jó.

Csak azért írom le, mert az öcsém gépével ez oldotta meg a forrósodás problémát. Az is egy 2005-ös gép.

De lehet, hogy teljesen más a gond. Próba....

Link to comment
Share on other sites

kismszabo

Köszi Temp!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
mismis10

Üdv! Van egy Scythe Mugen 2 es cpu hûtõm most úgy van hogy a gép hátulja felõl szív a ventilátor. Tõle kb 3 cm re a gép hátsó szellõzõ rácsán van egy 9cm es ventilátor. Szerintetek azt fordítsam meg és csináljam úgy hogy friss levegõt fújjon közvetlen a cpu ventilátorra vagy pedig szedjem le és azt is rakjam rá a hûtõbordára. Ugyanis akár 4 ventilátor is ráfér a bordára.

 

Valahogy így néz ki most Link

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A topik elején találsz képet, hogy kell fordítani a ventilátorokat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
mismis10

Köszönöm a segítséged.

Lenne még egy kérdésem. Tudnék venni 1400ft+ a posta egy darab Thermaltake 12cm-es ventilátort,szabályzóval. Egy vízhûtõ egység ventilátora új.

Adatok

* Fan Speed: 1300~2400 RPM

* Max. Air Flow: 38.6CFM~93.7CFM

* Noise: 16 dB

* Life Expectancy: 30,000 hr

* Connector: 4pin

Szerintetek megéri az árát?

Itt egy kép róla Link

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
szabszucs

Sziasztok! Van egy Aspire X-Cruiser házam, szeretném tudni, hogyan a legeredményesebb a bekötés ventik szempontjából, mivel több hely van, de csak 3 venti :)

 

Tehát: elöl semmi, ház tetején 8 cm kifelé hátul 12cm kifelé, az oldallapon (tölcsér nélkül) 8cm szintén kifelé (?). Így kaptam kézhez, és gyanús, hogy valami nem stimmel. Köszönöm elõre is a segítséget :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Hátul maradjon a 12 cm kifelé, a 8 centis fenti menjen át előre befelé, az oldalsó pedig befelé fújjon.

Link to comment
Share on other sites

szabszucs
:upsz: Ha az oldalsó befelé fúj, nem szívja el rögtön a 12-es? Elöl pedig túl hangos :nem: De ha azt mondod, így jobb a hűtés, akkor félredobom aggodalmaskodásom, és hallgatok Rád :)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...