Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kábeles internet


Pjotr

Recommended Posts

Greene
Mi is gondoltunk erre, meg is próbáltuk, de mivel a UPC-s fix ip-re van regisztrálva a domain nevünk, a reverse DNS miatt kezdtek visszapotyogni a levelek, mivel a saját domainünk volt a feladó, de a reverse meg a upc-s címet adta vissza.

írni kell a upc-nek, hogy a reverse-t állítsa be. Ha az A rekord a upc-s ip-re mutat akkor nem kötekedhetnek. Legalábbis mi így beállítjuk a ptr-t...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
mizsi

Na ezt kihagytam. Ezek a szerelõk képesek lettek volna szétfúrni-faragni a lakást egy kábel miatt, így ejtve lett a dolog, maradt a úpíszí.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Fujitsu

Fennakadás a UPC internetben

 

Konkrétan a legtöbb külföldi oldalt nem lehet behozni, nálam pl. a komplett f.szbúk se tölt be, nem találja a kiszolgálót. Szerencsére van VPN-em, úgyhogy két kattintásból kikerültem a problémát, de ez akkor is übergáz.

 

Most elhúzok vidékre; remélem, holnapra megoldják.

Link to comment
Share on other sites

kléni

A cikkben pont azt írják, hogy már megoldódott. Nálam egyedül csak a Google hirdetések nem jöttek be, a többi külföldi oldal kicsit lassú volt. Ahogy leszűrtem a cikkből, nem az UPC volt a hibás, tehát nem őt kéne okolni.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Nyilván azóta már frissítették a cikket.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Így van. Elárulok egy titkot: amikor megnyitsz egy indexes cikket, a szerző neve alatt, a dátum és az idő mellett szokott lenni egy kis ikon, ami egy nyomtatót ábrázol. Azt a fantáziátokra bízom, hogy ez mire való. Amikor azonban a dátum és a nyomtatót ábrázoló ikon között van egy kis órát mintázó ikon is, akkor ezt azt jelenti, hogy a cikket megjelenése óta frissítették. Hovatovább ha erre ráviszed a kurzort, megtudhatod azt is, pontosan mikor! Bámulatos, nem?

 

Egyébként meg nem okoltam én senkit, csak megállapítottam, hogy übergáz a szituáció, és ezt a véleményemet most is tartom, UPC ide vagy oda.

Link to comment
Share on other sites

kléni

Szerintem az is übergáz, hogy módosítják a cikkeket. Aznap délelőtt olvastam egy kb 10 soros kiírást is, amiben közölték, hogy a pobléma létezik. Mivel ebben már okot is írtak, nem gondoltam arra, hogy a korábbi módosítása. A kis óra ikont még sose láttam, vagy nem vettem észre, de mostantól nézem majd. Ennél feltűnőtlenebbül már nem is lehet tudatni velünk, hogy 5 órával később átírták az egész cikket. :D

 

Lehet, hogy te nem, de mások az UPC-t okolhatták, legalábbis ahogy nekem lejött a cikkből. Gondolom a legtöbb embernek elég volt annyi, hogy Facebookon értesült arról, hogy az UPC-nek ilyen meg olyan hibája van, a többi már lényegtelen.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hát igen, ilyen ez az elektronikus média, hogy utólag módosíthatóak a cikkek. :igen: Hozzáteszem, szerintem is korrektebb lenne, ha lenne egy "utoljára frissítve" sor is a cikk elején vagy végén, ez a kis ikon tényleg nem túl szembetűnő, de azért észrevehető, ha valaki sok ilyen cikket látott már.

 

A cikkből nekem úgy tűnik, a felhasználók inkább a tájékoztatás lassúságát kifogásolták a UPC-vel kapcsolatban.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Na, ehhez képest a Diginél szombaton délután volt egy kis csuklás. Arról senki nem írt cikket?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Szombat délután vagy este még a nyüves GPRS mobilnet is gyatrább volt a megszokottnál (Telekom). Bár ez itt OFF.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Szombat délután a rántott hús is rágósabb volt a megszokottnál.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ezért rendeltem inkább pizzát, de ez itt off. :D

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ha a UPC-nél valami gáz van, azt azért valamilyen formában megérezhetik a nem UPC-sek is. :)

 

Mondjuk a szombat délutánnal nekem nem volt gondom (egy vén balf.szt, két férget és egy idiótát leszámítva), vasárnap délután viszont annyi seggállattal találkoztam, amennyi egy hónapra is elég lett volna.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Fujitsu

Nofene: http://index.hu/tech...-s_modemet_kap/

 

Mondjuk annyira nem is bánnám, ha 5 év után nyugdíjazhatnám az Edimax rúterem, ami jelenleg a winyótápommal megy. :fogatlan: Ciscóm, Ciscóm, vagyon-e szép gigabites LAN-portod? :D

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Kár, hogy nincs hozzá OpenWRT. Vagy vajon gyárilag is tud olyan funkciókat, mint az OpenWRT?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Azért a szolgáltatós cuccra ne nagyon küldjünk már OpenWRT vagy más 3rd party szoftot. ;)

De lehet, hogy csak én vagyok túl konzervatív.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nekem aztán tökmindegy, lehet-e OpenWRT-t tenni rá. Én egy routeren az alapfunkciókon és néhány biztonsági beállításon túl nem nagyon szoktam semmi különlegeset beállítgatni. A gyári firmware rendszerint untig elég.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Fujitsu

Történt némi fejlesztés:

 

3824963475.png

 

Lecserélték az eszközeinket; mostantól egy Ubee routerrel egybeépített kábelmodem intézi a netet, így az Edimax routerem is nyugdíjba vonult. Ami a cuccot illeti, eléggé alapszintű beállításokra ad csak lehetőséget, de azokat egyértelműen, egy nagyon letisztult felületen, mindenféle mókolás és ördöngösség nélkül, magyar nyelvű menü mellett lehet megadni. Dual bandes, úgyhogy jelenleg 5 GHz-en használom.

 

Egyelőre nem tűnik rossznak, a menüje is elég gyors, a beállításokat is viszonylag hamar érvényesíti; de az majd nyilván csak később fog kiderülni, hogy hogy bírja a nagyobb terhelést és a hosszú (akár több hónapos) sessionöket.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Fujitsu

Tegnap éjjel lefrissítették a router-modem egységünk szoftverét, és bekapcsolták rajta ezt: http://www.upc.hu/ka...ternet/wi-free/ Ma már írt róla az index is: http://index.hu/tech...st_indit_a_upc/

 

Az a baj, hogy minimális eséllyel kerülök olyan helyzetbe, hogy internetre van szükségem, de nincs hozzáférésem, viszont van használható távolságban egy UPC-végpont. Úgyhogy ebből én profitálni aligha tudok. Odakinn, az utcán meg aligha lesz fogható ez a jel; kb. esélytelennek látom, hogy bárki is az én végpontomon keresztül csatlakozzon.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
jagdtigger

Na támasszuk fel ezt a totyikot... :D

 

Szóval adódott egy kis gondom az arris modemmel amit a szolgáltató adott. Utóbbi napokba tűnt fel hogy mondhatni naponta "újraindul"(nem teljesen, csak újracsatlakozik), a log-ba csak ennyit látok: "No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=-;CMTS-MAC=-;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;"

RF Paramters

 

Nem tudom mikor kezdhette el, eddig senki nem panaszkodott hogy megszakadt a net. Igazándiból más miatt néztem rá a logokra tegnapelőtt és akkor tűnt fel... Mivel modemekkel eddig nem volt dolgom így ha valaki ért esetleg hozzá segíthetne kicsit hogy mit tehetnék mielőtt nekiállok telefonálni :) .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 month later...
Lord_KROK
On 11/10/2014 at 7:08 PM, Fujitsu said:

Tegnap éjjel lefrissítették a router-modem egységünk szoftverét, és bekapcsolták rajta ezt: http://www.upc.hu/ka...ternet/wi-free/ Ma már írt róla az index is: http://index.hu/tech...st_indit_a_upc/

 

Az a baj, hogy minimális eséllyel kerülök olyan helyzetbe, hogy internetre van szükségem, de nincs hozzáférésem, viszont van használható távolságban egy UPC-végpont. Úgyhogy ebből én profitálni aligha tudok. Odakinn, az utcán meg aligha lesz fogható ez a jel; kb. esélytelennek látom, hogy bárki is az én végpontomon keresztül csatlakozzon.

Én évekig használtam, és eléggé bejött, konkrétan évekig megúsztam a mobil net használatát. 

Nagyon sajnálom, hogy megszűntették :( 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...