Jump to content
GSForum - Segélyvonal

PayPal


KGigi

Recommended Posts

mismis10

Üdv!

 

Úgy hallottam ha a PayPal-lal vásárolok az ebayen és nem érkezik meg az áru a pénzt visszatérítik! Ez igaz?

Link to comment
Share on other sites

Adani

Van valami reklamációs lehetõség ,az eladóval kel kapcsolatba lépni ,de a PayPalnál is lehet panaszt tenni és ki fogják vizsgálni. Nem volt még ilyen problémám úgyhogy nem tudok róla nyilatkozni eddig amikor a PayPalt használtam sosem volt gond.

Link to comment
Share on other sites

mismis10

Értem! És csakis dombornyomott bankkártyával tudok pénzt rakni a számlára?

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Nem. Pénzt rakni úgy tudsz, hogy bemész a PayPal magyar bankjába, és a kódodra befizetsz. (a kód is a bank is ott szerepel a feltöltési információknál)

Dombornyomott kártyát regisztrálni lehet, és így fizetéskor a hozzá tartozó számláról levonódik az összeg. (egyszerûbb) A sima kártya csak elektronikus leolvasóban használható.

Link to comment
Share on other sites

mismis10

Szóval akkor ha pl az eBayen akarok PayPallal fizetni akkor vagy dombornyomott kártya kell hozzá vagy el kell menni a PayPal magyar bankjában kell pénzt feltölteni rá?

Más megoldás nincs?

Link to comment
Share on other sites

Greene

Netbankos kártya/dombornyomott kártya, vagy átutalsz a paypalnak az azonosítóddal pénzt, de az 3-4 nap alatt van csak rajta.

Link to comment
Share on other sites

mismis10

Értem! Köszönöm a segítséget! 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
KocziGeri93

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban hogyan kell használni a pay pal-t????

Az ebay-ről rendeltem egy cipőt, de nem tudom hogyan fizessem ki :S.

Letudnátok írni pontosan hogyan kell fizetni??? Előre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Az eladótól kérd el a PayPal-os email címét, aztán azt kell megadni a transfernél. Más minden elõbbre le van írva.

Link to comment
Share on other sites

KocziGeri93

Oké kösz

Elkértem az e-mailt , de mi az a transfer??? :S

Link to comment
Share on other sites

KocziGeri93

Ja és a csávó azt írja hogy: "directly pay". ez mit jelent??

Megvan a e-mail címe és akkor???

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Kiválasztod: Send Money

beírod az email-t

beírod az összeget, kiválasztod euróban vagy ami kell

pontot hagyod a goods-on

tovább mész

leellenõrzöl mindent, kiírja mennyi lesz forintban stb.

tovább, aztán vége.

Link to comment
Share on other sites

KocziGeri93

Ok. Köszi

És utána?

bocs hogy ilyen gyökér módon kérdezek, de biztosra akarom tudni.:D

miért kér bankszámla számot??

Nem értem úgy kell fizetni hogy megadom a bankszámlaszámomat és majd leveszi róla pénzt???

Ez biztos mûködik???

 

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A paypal csak kártyával mûködik!

E-Mail címre csak akkor tudsz utalni, ha a másik félnek is van paypal account-ja. Ebben az esetben - ha az eladó engedélyzte - az E-Bay fel is ajánlja, sõt alapértelmezetté teszi a paypal fizetést. Ilyenkor nem kell semmi hókusz-pókusz, ráböksz a pay-re, bejelentkezel a paypal accountodba, megintcsak ráböksz a pay-re és már kész is van.

Link to comment
Share on other sites

KocziGeri93

De akkor hogyan apja meg a pénzt??

de akkor megadok egy bankszámlaszámot és leveszi róla pénzt?vagy hogy?

 

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Az miért nem jó, hogy megadja a bankszámlaszámát és átutalod?

Link to comment
Share on other sites

KocziGeri93

Akkor kérjem el tõle?

mert ugye kér bankszámlaszámot, akkor oda az övét kell beírnom?mert csak a pay pal-os e-mail-t adta meg.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Ha a PayPal-os emailjét megadta, akkor semmi más nem kell. Te meg fõleg ne adj ki neki semmit.

Olvass vissza, ott le van írva hogyan tudod feltölteni az egyenlegedet. (dombornyomott kártya, vagy irány a bank.) Utána azt csináld végig amit leírtam!

Lehet, hogy Neked nincs is PayPal regisztrációd? Akkor olvass vissza és csinálj!

Link to comment
Share on other sites

KocziGeri93

Oké kösz!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
kléni

Egy olyan feladatot kaptam, hogy derítsem ki hogyan történik a jóváírás. Amiket találtam az csak a vásárlásról szólt.

Tehát az oldalra ilyen zseton szerûséget lehetne venni. a kérdés az, ha megvette a játékos a zsetont az oldalon, hogy íródhatna jóvá neki a játékban is.

Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz

huu.. ez kicsit kesze-kusza..

 

Szóval van 1 weboldal ahol paypal fizetést akarsz hogy az userek így tudjanak zsetont vásárolni?

És az a kérdés, hogy az oldal honnan tudja, hogy melyik user és menyit fizetett paypal-on keresztül?

 

Link to comment
Share on other sites

kléni

Pontosan. :)

Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz

Találtam 1 leírást a neten:

 

PL van ez:

 

Paypal IPN

 

1. Készíts magadnak egy Sandbox regisztrációt, hogy tesztelni tudj. itt

2. Egy form (hidden) mezőben tudod az adatokat átküldeni a PayPal-nak.

3. Az IPN (Instant Payment Notification) azt csinálja, hogy miután megadtál egy elérési linket egy feldolgozó php fájlhoz a PayPalnak a 2-es pont szerinti adatok között, ezt a php fájlt a Paypal "meghívja" egy rakás adattal, amely a befejeződött fizetésre vonatkoznak. Ebben a fájlban tudod megállapítani, hogy ki lett-e fizetve a tétel, és mikor.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Garono

Sziasztok!

 

Most állítgatom be a PayPal accountom, és szeretnék e-bankon keresztül átutalni egy összeget (tehát nem rendelem hozzá a bankkártyámat!). Azonban a leírásban ez áll:

IPB kép

A név ott a figyelmeztetésben keresztnév-vezetéknév formában áll (János Példa). Azonban az én bank accountom neve vezetéknév-keresztnév formában van (Példa János). Ez gond-e vagy sem? :nem: Vagy a banknál a háttérben meg van különböztetve, hogy melyik a kereszt-, és melyik a vezetéknevem?

 

---

 

http://www.ingyen-tarhely.info/paypal/szamla/penzbetet/

 

First name: Vezetéknév; Last name: keresztnév és nem fordítva!

:fffuuu:

Link to comment
Share on other sites

Greene

Én utaltam már így PayPalra, és nekem nem volt problémám ebbõl. Teljesen simán ment a dolog.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...