Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Samsung SyncMaster T200 Vs MagicTune


norc

Recommended Posts

norc

Vettem egy szép és elegáns monitort. Samsung SyncMaster T200

Nincs is vele semmi gond, gyönyörű kép, Hibátlan kijelző. Jó válaszidő.

Csak hát, ha már az ember vesz egy ilyen, nem olcsónak mondható Monitort azért elvárná, hogy a hozzá adott Szoftverek (főleg a kalibráló része) működjön. Sajnos telepítés után azt írja ki: "This Computer system does not support MagicTune..."

Próbáltam a legújabb verzióval is, a CD-n lévővel is, mindegyikkel ez a helyzet.

Aztán olvastam, hogy a Nod32 és a Tűzfal is bekeverheti az indulását, nos engedélyeztem mindegyik progiban, de ugyanaz a hibaüzenet jött elő.

Ha valaki tud valami megoldást, légyenszíves ossza meg velem. Vagy azt, hogy hogyan lehet helyesen kalibrálni a monitort.

Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Milyen oprendszer?

Link to comment
Share on other sites

norc

Windows XP

 

Ne idézz be előtted írott teljes hozzászólást! <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

pampalini

A Magic Tune gyakorlatilag csak az XP által feltelepített videókártya-meghajtóprogrammal mûködik. :Sír: (Ha kell, holnap folytatom.)

Link to comment
Share on other sites

norc

Hát az elég gáz. Bár kíváncsi lennék, hogy hány videokártyának elég az XP-s meghajtó? De nem is értem ez nem tûnik fel a Samsung szoftverfejlesztõinek, szerintem már lépniük kellene, mert nem hiszem, hogy én vagyok így ezzel egyedül. :S

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
A Magic Tune gyakorlatilag csak az XP által feltelepített videókártya-meghajtóprogrammal mûködik. :Sír:

Nekem az rémlik, hogy gond nélkül ment ATI driverrel. Vagy Nvidia. ;)

Azazhogy semmi ilyen irányú gondom nem volt.

A gond csak az volt, hogy a 0.0.0.0 IP címmel megfeketette a NOD32-t, ami orvosolható a kivételbe pakolással.

 

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

@norc

A gyári monitor driver-t felraktad? Analóg (D-SUB), vagy Digitális (DVI-D)-vel van összekötve?

Link to comment
Share on other sites

norc

Igen erről én is olvastam, de ez a fagyásra szokott vonatkozni. Az a gond, hogy nálam odáig el sem jut. :(

Egyébként már a Nod32-vel betettem a kivételek közé, persze nem vezetett eredményre.

 

@norc

A gyári monitor driver-t felraktad?

 

Persze. Azzal megy, amit mellékeltek CD-t arról telepítettem. Frissebb nincs is. 1.0 van csak a neten is.

 

Digitális (DVI-D)-vel van összekötve.

Link to comment
Share on other sites

pampalini

Azért a Samsung vehetne annyi fáradtságot, hogy a monitor tájékoztatójában feltünteti, hogy a Magic Tune csak bizonyos videokártyák esetében mûködik. Itt a lista: Samsung Magic Tune. Korábban Ati Radeon 9600 (AGP) kártyám volt, az XP felismerte és az általa telepített driverrel mûködött is a Magic Tune. Amint feltettem a legfrissebb Ati meghajtóprogramot az MT meghalt. Most Ati HD 4670 (PCIE) kártyám van. Ezzel már nem tud mit kezdeni az XP, kell az Ati driver, és ez a kártya már (esetleg még?) nincs is benne az MT által támogatottak között. :(

Link to comment
Share on other sites

norc

Nekem a kártya is stimmel. Nvidia GeForce 7600GS van (AGP). De hát sajna mégsem megy. Már kezdek beletörődni. Csak azért a kalibrálásban segített volna. :(:Sír:

Úgyhogy valószínű mégsem csak kártya függő a dolog.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
WeghA2

Sziasztok!

Vettem egy Samsung EX2220 monitort szép is jó is. Fel akartam tenni hozzá a MagicTune programot, ami sikerült is, de a következõ újra indulásnál már nem indult. Feltettem mindegyik verziót, de egyik sem jó. Tudtok erre valami megoldást?

Adatok: Egy 2006-os régebbi videó kártya GeForce 7600GT, WindowsXP, NOD32 vírusirtó DVI csatlakozás.

 

Link to comment
Share on other sites

WeghA2

Sajna nem segített ez sem! Annyi, hogy nincs a videó kártya a kompatibilitási listában, de akkor az elején miért mûködött?

Segítsetek már?

Link to comment
Share on other sites

WeghA2

Na jó ez nem megy. Ez megoldhatatlan számomra. :(:Sír:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...