Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Csíkozódás


toogyer

Recommended Posts

toogyer

Sziasztok

 

Videószerkesztésben járatlan vagyok és egy problémába ütköztem. Adobe Premier Elements 1 szerkesztõt használok, beolvastam egy filmet egy kameráról(miniDV) viszont észrevettem, hogy vízszintes mozgáskor csíkozódás lép fel. A probléma a film MPEG-re való átkódolásánál is megmaradt. Mind a számítógép monitorán mind a TV képernyõjén is ugyanúgy megvan ez a probléma. Mit lehet tenni? Milyen beállítást lehet alkalmazni? Vagy milyen más programot tudtok ajánlani?

 

Elõre is Kösz

 

Toogyer

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
fatal_error

Hi!

Nos igen ez gyakran elõfordul filmszerkesztés közben... A te általad használt programot nem ismerem. (bár régebben használtam a premiere 6.0-t.) Ha a szerkesztés megvan és a végeredmény valamilyen lemez lesz (vcd, dvd) ajánlom a dvd architect (sony) progit. Nekem a nyersanyagból -ami szintén csíkos lett- hibátlan anyagot készített anélkül, hogy belenyúltam volna a program beállításaiba..

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Képsorváltással van probléma (interlaced, deinterlaced beállítási gond PAL rendszerû videónál)

Itt is foglalkoztunk vele tõbb helyen, nézz utána valahol. Az elemetsben a kimenetnél ilyesmit keress!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...