Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Közvélemény kutatás -- eredmény e-mailben


whiters3

Recommended Posts

whiters3

Sziasztok.

 

Olyan dologban szeretném a segítségeteket kérni hogy csináltam egy oldalt, amin közvélemény kutatást szeretnék végezni. És már csak azt kéne valahogy beállítanom, hogy ha az emberek kitöltötték a lapon levő dolgokat, akkor rámennek az alján levő gombra és akkor elküldik ezt nekem e-mailben, és én megkapom az eredményt.

 

előre is köszönöm

 

üdv

 

erről lenne szó :

 

http://vwclubsopron.myphotos.cc/metropol/fragebogen.html

Link to comment
Share on other sites

KGigi

action="mailto:akarmi@szerver.hu"

 

De így minden egyes válasz külön emailben érkezik majd meg, formázatlanul. Jobban járnál egy php-val, ami adatbázisba menti a szavazatokat, amit pár kattintással lekérdezhetsz.

Link to comment
Share on other sites

whiters3

Azt a phps dolgot hogy tudom megoldani?

 

üdv

 

Ne idézz be előtted írott teljes hozzászólást! A mondatokat pedig nagybetűvel kezdjük. <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

KGigi

action="feldolgoz.php"

 

A php része pedig annyi, hogy a $_POST-ból lekéred az adatokat, az eredményt pedig kiírod egy fájlba. Vagy adatbázisba.

Link to comment
Share on other sites

payskin

KGigi: hogyan járhatna jobban??!?!?

 

Az egyik esetben a kész ûrlap tetejébe be kell írni az e-mail címét, a másik esetben fel kell telepítenie egy szervert, utána a PHP-t, meg kell tanulnia programozni, meg kell tanulnia a PHP-t, majd írni egy $_POST-feldolgozót stb.

 

Szerintem egy icipicit kevésbé kéne dobálózni ezekkel a PHP-s dolgokkal. ;)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Minden normális webszerveren van PHP és MySQL. Ilyen szintű php egy hétvége alatt tanulható. Használni kell kb. 5 utasítást. Szerintem nem vészes. ;) Ha kétszázan szavaznak, még hamarabb is végez. :lol: Bogarásztam már ki emailből szavazatokat, nem volt kellemes. De elküldeni sem, hiszen ilyenkor elindul az alapértelmezett levelezőprogram, a törzsben az adatokkal. Ennél rosszabb megoldás talán nincs is.

Link to comment
Share on other sites

whiters3

És véletlen nincs mégse egy olyan megoldás, hogy aki ezt az oldalt kitölti, akkor rámegy a gombra és akkor az eredményt az ő outlookja elküldi a saját e-mailjéről az enyémre?

 

Mert ez lenne nekünk a legegyszerűbb.

 

A mondatokat pedig nagybetűvel kezdjük. <KGigi>
Ne szóljak még egyszer! <KGigi>
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Pontosan ezt csinálja a mailto.

Link to comment
Share on other sites

Garono
(... ) aki ezt az oldalt kitölti, rámegy a gombra és akkor az eredményt az õ outlookja elküldi a saját e-mailjérõl az enyémre?

Pontosan ezt csinálja a mailto.

Ez biztos? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Igen. Nekem legalábbis az alábbi történt: submit -> levelezőprogram -> címzett az emailcím, a törzsben a kijelölések -> Elküld. Én meg elolvastam. És ha jól emlékszem, az email címet is láttam.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Umm, igazad van, én a PHP-s mail() függvényre gondoltam... :upsz:

Link to comment
Share on other sites

whiters3

Most átírtam kicsit, annyit csináltam hogy a from actionhoz beírtam hogy mailto: meg a radioknak adtam nevet, vala hogy úgy kéne megoldanom hogy miután kitöltötte a személy a kérdőívet rámegy a küldés gomba, az megnyitja az outlookját és elküldi az eredményt. És az már mindegy, hogy jön meg nekem, csak valahogy tudjam kibányászni belőle hogy mire is szavazott

 

http://vwclubsopron.myphotos.cc/metropol/fragebogen.html

Link to comment
Share on other sites

payskin

A dolog nem fog mûködni, de nem a mailto: miatt, hanem mert telepakoltad az oldalt formokkal.

 

A form azt jelenti ûrlap. Egy ûrlap. Az ûrlapon lehet sok-sok ûrlap elem, beírós, kiválasztós, bepipálós stb. és a végén van egy gomb, amit ha megnyomunk, az ûrlappal történik valami.

 

Esetedben ez most úgy néz ki, hogy van 13 darab különálló ûrlap az oldalon, ebbõl egynek, a legutolsónak van elküldõ (submit) gombja, tehát ha valaki ki is tölti az összes kérdést, te valószínûleg csak az utolsó kérdés eredményét fogod megkapni e-mailben.

Link to comment
Share on other sites

whiters3

És akkor hogy tudom megoldani hogy az összesre kapjak választ?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Hát egy formban legyen benne az egész. ;)

Link to comment
Share on other sites

whiters3

Csinálok egy új formot és abba behúzom az egészet?

 

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem. Egy form legyen.

Link to comment
Share on other sites

whiters3

Most ilyen

http://vwclubsopron.myphotos.cc/metropol/fragebogen.html

 

igazából így megfelel. De csak a firefox nyitja meg nekem az outlookot, ha küldésre megyek, az internet expoler nem. Ja és hogy tudom megoldani, hogy a tárgyat én szabjam meg?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A submitnak nem kell action. Elég a formnak. Az hülyítheti meg.

 

A tárgy:

 

mailto: akarki@szerver.hu?subject=akarmi

Link to comment
Share on other sites

whiters3

Megcsináltam úgy, firefoxban minden jó, internet expoler nem akarja megnyitni az outlookot amikor sendre megyek.

 

:mérges:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Egyrészt nekem IE8 alól megy.

 

Másrészt szedd ki az action attribútumot a submit gombból! Nincs ilyen attribútuma az -nak! Mint ahogy a

Link to comment
Share on other sites

whiters3

Akkor lehet, csak nálam nem megy internet explorerrel.

 

Átírtam, amit mondtál, most már csak egy dolgot kell megoldanom, hogy tudom megoldani, hogy csak számokat tudjanak beírni, betűket ne?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

HTML-ben sehogy. JavaScripttel ráülhetsz a submit eseményre, és nem küldöd el, ha nem stimmel a kitöltés. Esetleg már kitöltés közben figyeled, és ASCII kód alapján csak számokat engedsz leütni. Nem akarlak bántani, de ha egy HTML oldal megírása nem ment, akkor ezt hagyd a fenébe. Vagy ha szeretnél ezzel foglalkozni, akkor építkezz lépésről lépésre. Először HTML, aztán CSS, és csak ezután JavaScript.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Igen, a JavaScript-eseményvezérlés vagy ûrlapfeldolgozás az majd akkor, ha a HTML (és esetleg a CSS) nem okoz gondot.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

@whiters3

Szerintem ugorj neki a PC World websulijának. Ne csak olvasd, hanem próbáld ki az ott leírtakat. Hidd el, nyár végére egy szép és okos ûrlap összerakása sem lesz probléma. :titok:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...