Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Az RC-tõl az RTM-ig (build 7100+)


payskin

Recommended Posts

KeLa

Az a progi a Virtuális gép.

 

Szükséges az XP Mode használatához! Azt kell először telepíteni és utána lehet a Windows XP Mode progit vagyis a virtuális XP-t telepíteni.

 

Nem egyezik meg az MS Virtuális gép progijaival! Amit telepíthetsz XP, Vista rendszerre az külön ablakban fut!

Link to comment
Share on other sites

JimBeam

Heló! Az XP-s funkciót hol lehet megtalálni? Köszi

 

Olvasd már el légyszi annak a topiknak az alcímét, ahova írtál! <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

payskin

Szerintem itt

 

KGigi: valószínûleg az XP Mode-ra gondolt!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A GYIK-ből dobtam ki, tudom, mire gondolt. ;)

 

JA! :facepalm:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

No azt hiszem nekem nem lesz valami nagy kedvencem ez a Virtual Windows XP mód.

Az addig rendben van, hogy virtuális gép, tehát lassú. Ez várható volt. Illetve dehogy is van rendben.

Tényleg elég lassú, bár adtam neki 1 GB RAM-ot a default 256 MB helyett. A dupla kattintásnál sem tudom, hogy most elindul valami vagy mi lesz. Éppen meg lehetne szokni, csak minek?

Nem hiszem, hogy az ezzel oly nagyon megcélzott nagyvállalati kör erre cuppanna, hogy ez milyen jó, vagy mik azok az XP-s programok és megoldások, ami csak így érhetők el számukra a legális Win7-ük alól, és ráadásul ilyen döglassan. A gyakorlatban használhatatlan, de legalább bosszantó.

 

Nekünk magyaroknak külön probléma, hogy angol nyelvű. Ez nem csak a nyelv miatt, hogy annyira megszoktuk már a magyar nyelvű XP-t, de az eddig meglévő XP-s patchek se nagyon érnek semmit, angol verziót kell letölteni nyilván. A magyar IE 8-ra meg azt mondta, hogy nem támogatja a nyelvet.

Na bumm, éppen le lehetne szedni angolul is mindent. Ha megérné.

 

Akkor még ott van, hogy csak 16 bites a képernyő felbontása az S3 Trio virtuális display adapter miatt. Ez még addig elment, míg nem piszkáltam bele, de a PowerToys frissítés nyomán át is váltott minden a régi stílusú ikonokra. :mérges:

 

Szóval még mindig azt mondom, ha XP vagy más kell, akkor az csak külön partícióra telepítve multibootos rendszerben. Hacsak nem előírás, hogy egyszerre fusson két op. rendszer, és lehessen egy kattintással átváltani a másik ablakára. :P

Én a magam részéről továbbra is elkerülöm ezt a féle virtuális megoldást.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Na várjál. Az XP Mode nem pont arról szól, hogy nem külön ablakban fut az XP?

Link to comment
Share on other sites

payskin

SkyBird: 3 éve VPC-ben futtatok Vistát, ha szükségem van rá, és ez itt nem egy hardveresen támogatott virtualizációs környezet, úgyhogy annyira nagyon rossz nem lehet. ;)

 

Az idézéses hozzászólás az mi is?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:nem: Ez egy sima virtuális PC, csak nem úgy, mint a Virtual PC 2007 alatt megvalósított. Ehhez kell a proci is.

VHD fájlba pakolja, onnan fut.

Nem tudom, mi lehetne még másképp, de ez a Windows6.1-KB958559-x64.msu után felpakolt VirtualWindowsXP.msi ezt csinálja. Lehet, hogy ez a Snipping Tool nem valami jó képet hozott össze. :hááát:

 

IPB kép

 

Ja, és akkor még berakott nekem 3,5"-os floppy meghajtót, ami még a gépben sincs, és a BIOS-ban is le van tiltva. Ha ráklikkelek, azt mondja, rakjak be lemezt. Csak nem tudom hová. :lol:

 

Balázs, bocs, az idézést lehetne törölni. Valamit mellényúlhattam.

 

Megtörtént. <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ez azért furcsa, mert az XP Mode-ról készített képeken XP ablakok futnak magukban a Win7 ablakokkal együtt. :huh: Persze, azt gondoltam, hogy ez ugyanúgy VPC + VHD, mint az eddigiek, de a hardveres támogatás miatt fickósabbnak gondolnám.

 

A vistás virtuális gépen kívül van egy XP-sem is, ami ráadásul Undo Diskkel fut, abban szoktam a különböző letöltéseket kipróbálni. És tök jól fut az öregecske rendszeremen.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hmm: A jó ég tudja, mi miért hogy. Bár a virtuális XP-re egy patchet csak később telepítettem.

Volt olyan is, hogy .msi fájlt nem tudott direktben telepíteni az eredeti helyéről, csak ha áthúztam a virtuális asztalra. Ez nem nagy gond, és még a frissítés előtt volt, esetleg változhat.

Lehet, hogy a virtuális XP ablakból a Win7-re is áthúzhatnék ablakot, ezt nem próbáltam, vagy nem emlékszem. Meg azt se, hogy esetleg fordítva lehetne-e. De nem is ez a lényeg. A virtuális gép setting ablaka az tuti, hogy megjelenhet a Win7 asztalán külön is.

Én nem tudom mennyire kellene gyorsnak lennie, de a hardveres támogatással együtt valahogy többre számítottam. Még adhatnék neki további 1 GB memóriát, de nem gondolom, hogy segítene. A 256 MB és az 1 GB között se nagyon tűnt fel különbség. Az lehet, hogy nem a leggyorsabb lemezen és partíción van maga a Win7 sem, de akkor is. Ez így kínszenvedés a lomha reagálással és 16 bit színmélységgel. A netes rész az rendben, kapásból tudott frissíteni.

 

Te használtad a virtuális gépet eddig is. Azt nem tudom, milyen felhasználói elégedettségi fokkal. ;) Annyit azért írtál egy másik topicban, hogy vagy 4 óra alatt települt a Win7. :pislog: Szóval a használat sem lehet egy leányálom, ha egy normál partícióra meg úgy fél óra alatt felkúszik.

Én nem használtam virtual PC-t asztali op. rendszerekre, inkább külön partícióra telepítettem. Ez a véleményem most sem változott, sőt inkább erősödött e néhány próba perc alatt.

Nem tudom ez az egész Virtual XP mód mennyivel volna jobb, vagy gyorsabb, vagy esetleg nálam mi nem oké, ha van ilyen, mintha Virtual PC 2007-re, VirtualBoxra azt telepítek, amit akarok. De nem akarok. :P:lol:

Van egy ilyen összehasonlítás, ami kivonat szerint az új jövevény mindent tud, a Virtual PC 2007 meg semmit.

 

Én maradok a multiboot rendszernél. A virtuálisnak egyelőre több hátránya van, mint néhány apró előnye a hardveres támogatás ellenére.

Legalább nem kell a nemlétező nyugtatós dobozomért nyúlkálnom. :lol:

Azt meg a mai napig sem értem, hogy akkor mi lesz ebben jó a nagyvállalatoknak a lehetőségen kívül. :hááát: Hogy nem kell külön termékkulcs, mert azt tartalmazza. Jó. De hogy fognak ezen munkát végezni a hölgyek, urak? :S

Link to comment
Share on other sites

solties

Én hadd tegyek hozzá annyit, hogy én virtualbox-ra felnyomtam a W7-et tegnap, és nekem ha hiszitek ha nem, a mobiltelefonom stopperével mértem, 19 perc volt (bezzeg a letöltés majd 3 óra) a "virtuális" telepítés. (Ja és ebben benne volt az is, hogy letöltött még egy frissítést is.) Aero ugyan virtual-ban nincs, de letojom. Adtam neki 800 Mega RAM-ot 128 Mega VGA-t, és szakít mint az istennyila, pedig a dvd-ről önálló bootolást a mai napig nem sikerült elérnem vele. És a gazdagépnél kb 25%-kal gyorsabban bootol. Az én gépem pedig nem is egy erőmű, mint az az előbbiekben leírtam a topikban. Hihetetlen......De szó szerint igaz.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hmm: Most már nem tudom, mit gondoljak, vagy van-e nálam valami egyéb probléma.

Azt én is kezdtem pedzegetni, hogy talán egy VirtualBoxszal is jobban járnánk, mint ezzel a virtuális XP móddal. :hááát:

Proci tudja a VT-t, a BIOS-ban mindig is engedélyezve volt a virtualizáció. Esetleg egy Load Default után újrakonfigurálok mindent.

 

Vagy lehet, hogy én is teszek már egy próbát valamikor VirtualBox terén. :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szerintem várjuk meg a végleges verziót. Nekem a virtuális XP-m tökéletesen működik Vista alatt, semmi különbséget nem látok. Nálad nem ok valami.

 

Sőt, a virtuális Vista is rendben van. Telepíteni kínszenvedés, de futni rendesen fut, csak Aero nélkül.

Link to comment
Share on other sites

morello85

Tudja valaki, hogy tudom kitenni az "asztal" ikont a tálcára? Mint az eddigi windows-ok esetében, hogy ne kelljen minden megnyitott ablakot egyesével letenni kicsibe, és nem a "Windows+D" kódot kelljen nyomni.

Nekem egyszerűbb egy ikonra kattintgatni...

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Az óra mellett jobbra találsz egy szürke téglalapot. Kattints csak rá!

Link to comment
Share on other sites

DaiMOn007

Két napja használom az RC-t, és tulajdonképpen meg vagyok vele elégedve. Minden benne van, amit a Vistában szerettem, de annál jóval dinamikusabb. Azonban lenne 2 kérdésem.

 

1) Telepítéskor csak a C partíciót formáztam, a Vistában használt D és E partíciókat nem. A 7-es telepítése után azt az érdekes jelenséget tapasztaltam, hogy a (korábbi) D partíció (100 GB), nem jelent meg. Utána néztem a Partíció kezelőben, és ott megvolt. Társítottam hozzá betűjelet és utána már megjelent a Sajátgépben. Persze ezután még engedélyeznem kellett hozzá saját magam számára a módosításhoz szükséges rendszergazdai engedélyeket. Most tökéletesen működik, de a Partíció kezelőben a C és korábbi E (jelenleg ez kapta a D-t) partíció egy sötétzöld vonallal egybe van kerítve, míg az utólag behozozott 100 Gb partíció külön áll...

 

A kérdésem az lenne, hogy ez mit jelent, és egyáltalán kell-e vele foglalkozni.

 

2) A módosított Aero-val egy apró problémám van... a tálca. A Vistával ellentétben túlságosan átlátszó, és egy világos háttér esetén ha feltaszem a programot teljes képernyőre olyan mintha hiányozna a tálca a képernyő aljáról. Bár lehet hogy ez csak engem zavar. :D Midnen esetre az lenne a kérdésem, hogy nem lehetne-e úgy szabályozni külön a tálca átlátszóságát, úgy, hogy a fejlécek nem sötétüljenek vele együtt...

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

1: Azért van bekeretezve, mert az kiterjesztett partició, a másik meg logikai.

2: Csak együtt szabályozhatók.

Link to comment
Share on other sites

morello85

Köszönöm! Sose jöttem volna rá :-)

Link to comment
Share on other sites

payskin
Ez így kínszenvedés a lomha reagálással és 16 bit színmélységgel.

Ezek tuti, hogy a béta problémái. Ugyanaz az S3 Trio32/64 van a VPC 2007-ben is és simán tudja a 32 bites felbontást.

 

Te használtad a virtuális gépet eddig is. Azt nem tudom, milyen felhasználói elégedettségi fokkal.

Elég jó, mondhatni nélkülözhetetlen a melómban. A Segélyvonal cikkhez minden oprendszerbõl kell képet csinálni. Ha ezt úgy próbálom meg megoldani, hogy egyszerre tartom külön partíción a három Windowst, megzavarodnék attól, hogy ide-oda kell váltogatni köztük, arról nem is beszélve, hogy mind a hármat tökig fel kéne telepítem Office-ostul, képmentõ programostul stb. Anno így kezdtem, de nem vált be. ;)

 

Az, hogy 4 órát telepedik a Win7, az azért van, mert egyrészt gondolom a fájlok kitömörítése elég számításigényes, másrészt én meg mást csinálok a gépen, tehát szegény CPU eléggé izzad. Azt gondolnám, hogy ezen változtat majd valamit a hardveres támogatás.

 

Van egy ilyen összehasonlítás, ami kivonat szerint az új jövevény mindent tud, a Virtual PC 2007 meg semmit.

Nos, az USB-támogatás már nagyon hiányzott. Viszont állítom, hogy Clipboard sharing van most is a VPC 2007-ben. Különben nem tudnék a virtuális gépbõl Ctrl+Print Screennel képet menteni. Sõt, mivel a VPC ráül az AltGr-re bizonyos karakterek beírása kizárólag a clipboardon keresztül történhet, szóval füllentek a drága redmondi testvérek.

 

Azt meg a mai napig sem értem, hogy akkor mi lesz ebben jó a nagyvállalatoknak a lehetõségen kívül. :hááát: Hogy nem kell külön termékkulcs, mert azt tartalmazza. Jó. De hogy fognak ezen munkát végezni a hölgyek, urak? :S

Szerintem simán. Egy Win7-hez megfelelõ gépen, ami köröket ver az én itthoni matuzsálememre, lazán mûködnie kell majd az XP-nek. Gondolom, a problémák fõleg abból adódnak, hogy még nem kiforrott a dolog, még hegesztésre szorul.

 

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Igen, tudom én is hogy ez még beta, sõt a Win7 is csak RC.

Mellesleg nekem mintha ez az RC lassabbnak tûnne valamivel, mint a beták. Kicsit visszatért a kezdeti Vista feelingre :P , de messze nem annyira. Biztosan megpakolták közben összetevõkkel, és még nincs jól optimalizálva. Nyilván a végsõ kiadásra lesz, vagy remélem.

 

Az is teljesen rendben van, hogy neked a munkádhoz kell a párhuzamosan futtatott op. rendszer. Csak ez nem mondható általánosnak. Ez esetben persze nagyon jó a VPC.

 

Az S3 Trioval kapcsolatban annyit, hogy ez azért felbontás függõ. Van egy gép amiben nem virtuálisan van ilyen, és 1280x1024-ben nem tud csak 16 bitet, pedig ez volna a natív felbontása a hozzákötött LCD monitornak. Le kellett vinni 1024x768-ra hogy nagy színmélység legyen.

Természetesen a virtual XP-ben is lehet változtatni az ablak méretét, de ott mégis maradt 16 bit.

 

Ezzel együtt egy 6750 procival, ami most mondjuk legyen a középkategória alja, szerintem nem így kellene mennie a dolgoknak. Vagy legalább is engem eddig nem tudott meggyõzni a virtualizálás szuperségérõl.

Majd próbálkozom még újrarakni, meg ezt a VirtualBoxot is kipróbálom azért.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

DaiMOn007
1: Azért van bekeretezve, mert az kiterjesztett partició, a másik meg logikai.

2: Csak együtt szabályozhatók.

 

Köszi... A tálcát egyszerûen megoldottam... kerestem olyan hátteret, aminek sötét az alja... így máris sokkal jobb. :)

 

Igen, tudom én is hogy ez még beta,

Mellesleg nekem mintha ez az RC lassabbnak tûnne valamivel, mint a beták. Kicsit visszatért a kezdeti Vista feelingre :P

 

Ugyan a bétát nem próbáltam, de így elsõ tapasztalataim alapján gyorsabb az RC a Vistánál még így is. A legnagyobb különbséget én a telepítések során vettem észre... Az Office és a Photoshop váratlanul gyorsan felment, míg a Vistán ez azért jócskán idõigényes volt. Ezenkívül úgy veszem észre, hogy a programok betöltése is gördülékenyebb szvsz.

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Nos, az USB-támogatás már nagyon hiányzott. Viszont állítom, hogy Clipboard sharing van most is a VPC 2007-ben. Különben nem tudnék a virtuális gépbõl Ctrl+Print Screennel képet menteni. Sõt, mivel a VPC ráül az AltGr-re bizonyos karakterek beírása kizárólag a clipboardon keresztül történhet, szóval füllentek a drága redmondi testvérek.

 

Van vágólap megosztás. Arra nem emlékszem, hogy csak az addons telepítése után lett-e, de egészen biztosan van. Az AltGr-re addig ül rá, amíg át nem teszed másik billentyûre. ;) Hihetetlen mennyiségû idõm elment azzal, hogy rájöjjek, miért nem tudok normálisan gépelni. Aztán áttettem az F12-re. :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Én is, és pont az F12-re! :D

 

S3 Trioval kapcsolatban annyit, hogy ez azért felbontás függő

Az pedig memóriafüggő. Nagyon kevés memória van rajta, azért nem tudja nagy felbontásban a 32 bitet. Mármint a kézzelfogható változat. ;)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
1: Azért van bekeretezve, mert az kiterjesztett partició, a másik meg logikai.

Akkor ezt pontosítsuk kicsit. A kiterjesztett partíció, benne a logikai partíció(k) vannak keretezve zölddel.

Amik nincsenek keretezve, azok az elsődleges partíciók.

Valószínűleg így gondoltad, csak félrecsúszott.

 

Nekem is félrecsúszott valami :lol: , mert leszedtem a Virtual XP-t, kipucoltam a Users mappa alatt a Virtual Windows XP.vmcx fájt, és újratelepítettem a Virtual XP-t.

Most meg megy, mint a rakéta. :hááát::yeah:

No persze a 16 bites színmélység megmaradt.

 

Továbbá a C:\Users\{user}\AppData\Local\Microsoft\Windows Virtual PC alatt is szét kell nézni, mert addig szórakoztam, hogy betelt a partíció. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Zénón87

Üdv!

 

Következő a problémám. GeForce 4 MX videókártyám van (6 éves) és az nvidia honlapon nics driver windows 7-re, (sőt még Vistára sincs). Így nem tud futtatni jónéhány garafikus elemet, plusz a teljesítmény is romlik a gépnek (gondolom). Már így is gyorsabb a rendszer mint az XP érezhető a javulás, de nem tudom, hogy oldjam meg az Nvidia támogatás (driver) hiányát. Tegyem fel az XP-set? Fog az működni?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...