Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Az RC-tõl az RTM-ig (build 7100+)


payskin

Recommended Posts

KeLa

Lechekkeltem a jelenleg legálisan letöltött és a korábban kiszivárgott RC verziót. Bitrõl Bitre egyeznek!

 

Akik már telepítették az RC-t nem kell újra telepíteni!

 

Kár, hogy a Magyar MUI nem lett elérhetõ. A magyar lokáció állítólag csak az RTM megjelenése után 45 nappal várható.

 

A beigért lejárati dátum nekem 2010. 03. 02. 1:59

 

Akkor hogy is van ez?

 

A Windows 7 RC jövõ hét keddtõl egészen 2010. június 1-ig lesz szabadon használható.
Link to comment
Share on other sites

solties

Én nem tudom mi van az én hetesemmel, de már a telepítésnél, dvd boot-nál egyből jött a kékhalál. :nem: Tudjátok,- ha először látom ezt a képernyőt stb.. stb.. Na ezt egymás után 3-szor eljátszotta. Aztán meguntam a szórakozást.

Valami hardver gond lenne?

A Vista tökéletesen fut.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A lemezzel lesz a gond szerintem. Indítsd el a telepítőt windowsból, virtuális meghajtóba csatolva a képfájlt!

Win7-et nyugottan lehet windows alol telepíteni, mert felmásolja a teljes lemezt a gépre, megírja a boot-szektorát, majd újraindítja a gépet, és csak akkor kezdi a valódi telepítést. :)

 

Az ecosystemnél most kevesebb nyelvi fájl van fent, mint beta idejében. :(

Link to comment
Share on other sites

solties

Most kiírtam egy másik dvd-re is, de arról sem bootol be. Ugyanaz a kékhalál az elején. STOP:0x00000124

Megpróbáltam vista alól elindítani, ott mintha elindulna, de nem telepítettem fel, mert nem tudom mi lehet a baja, és idegesít, hogy mi baja lehet a gépnek. Megpróbáltam most a vistával bootolni, az mûködik. A hetes miért kékhalálozik folyton? Tehát valószínû, hogy nem a lemez a hibás. Akkor meg mi a fene?

 

Update

Na most odáig eljutottam, hogy kivettem a videókarit, (NVIDIA) bedugtam a tyúkbelet az alaplapi vga-ba, reset, és boot from dvd. Így elindult (még nem telepítettem fel, csak megnéztem elindul-e), de akkor mi baja a videókártyával? :dühös: A Vistának semmi baja vele. HELP!

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Én még mindég arra tippelek, hibás a telepítőd. Valószínűleg letöltésnél hibásodott meg a fájl, így azt akárhányszor kiírod, mindig hibás lessz. Töltsd le újra a telepítőt és úgy próbáld.

Hacsak nem valami őskövület a kártya (pld GF 4), máshol van a hiba.

Link to comment
Share on other sites

solties

Nem õskövület hanem egy 8600gt. De megpróbálom megint letölteni.

Link to comment
Share on other sites

Zola18

Nekem is 8600GTm van nekem semmi nem volt a telepítéssel virtuális meghajtóba csatoltam a képfájlt felmásolta ami kell neki aztán gond nélkül feltelepült. És müködik. :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

MD5 kód a 32 bites változat letöltésének ellenőrzéséhez:

 

8867c13330f56a93944bcd46dcd73590 *7100.0.090421-1700_x86fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRC1CULFRER_EN_DVD.iso

Link to comment
Share on other sites

solties

Amikor virtuális meghajtóba teszem a képfájlt akkor windowson belül nekem is elindul a telepítés. Csak ha kiírom dvd-re, akkor a bootolásnál jön a kékhalál a stop:0x0000124 formában. Miután kivettem a videókarit, utána nem csinálta, és ez idegesít, mert ha ezt egy olyan gépre akarnám feltenni amin még nincs oprendszer, akkor nem tudnám. A vista, xp nem csinálja ezt. Nem akarok több "poháralátétet gyártani!"

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Az ilyeneket érdemes mindig újraírható lemezre írni és bekapcsolni az írás utánni ellenõrzést.

Zenénél, filmnél nem érdekes egy kis írási hiba. Max lessz egy katt, vagy ugrik egyet a kép. De progiknál már egy bit tévedés is gondot jelent.

Link to comment
Share on other sites

solties

Most ezt csináltam: letöltöttem újra. Kiírtam újraírhatóra, ellenőríztem. Telepítés kísérlet windows alól: elindul. Telepítés dvd-ről bootolva: kékhalál 0x00000124 :nem: . Úgyhogy ennyit a szuperhetesről. Egy biztos nem a dvd, és nem a képfájl a hibás. Akkor mi az isten baja lehet? Egyáltalán mi ez a hibakód? Már van három w7 dvd-m de a fülem mellé tűzhetem, mert másra nem jó. A biosom a legutolsó verzió... De ha van valakinek hasonló tapasztalata, és erre valami megoldás, annak örülnék. Most már jobban érdekel, hogy mi nem stimmel a géppel. Olyan, mintha a videókártya nem tetszene neki, mert ha kiveszem akkor az alaplapi vga-val bebootol. De mondom, a vista nem csinálja ezt!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Futtában nézve Nvidia kártyáknál fordult elõ ilyen már Vistánál is.

Meg nem szabad semmit turbózni.

Esetleg Memtest.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Pontosan milyen gép? Egészen a legutolsó chipsetig.

Link to comment
Share on other sites

solties

A konfig így néz ki: CODEGEN 400w, MSI K9vgm-v VIA K8M890Chipset based vt8237a, AMD athlon 64 x2 5200+, Nvidia Geforce 8600gt 512Mb PCIex, 2x1024Mb Dual channel Kingmax DDR2 800MHz, ST80Gb(System Windows vista Home premium)+Samsung250Gb(egyéb).BIOS 2008 júliusi,ez a legutolsó hozzá.

KB.ennyi. Az alaplapom nem egy csúcsminőség, de sosem volt vele gond, és "hűségesen" szolgál.

De én nem hinném hogy azzal van a gond. Semmivel sincs baj, csak a W7-tel.

Olvastam más fórumokon, hogy az nvidiával lehetnek gubancok a vista alatt, de az az érdekes, hogy vista alól tökéletes. Csak bootolásnál megy a műsor, ahol elvileg még nem töltődik be a driver se. A memtestet lefuttattam, minden ok. A videókari nem volt húzva, meg a proci sem.

Link to comment
Share on other sites

BlueGold
HOPPÁCSKA!!! :o

 

XP Mode consists of the Virtual PC-based virtual environment and a fully licensed copy of Windows XP with Service Pack 3 (SP3). It will be made available, for free, to users of Windows 7 Professional, Enterprise, and Ultimate editions via a download from the Microsoft web site. (That is, it will not be included in the box with Windows 7, but is considered an out-of-band update, like Windows Live Essentials.)

Thurrott atyánk leleplez

 

Ez hatalmas húzás, le a kalappal! Még akkor is, ha a régebbi gépeken nem fog menni, mert hardveres virtualizáció-támogatás kell hozzá.

Innen letölthetõ az "engine" innen meg a hozzá való Windows XP Mode Beta.

 

Most már csak Processzor+Alaplap :D kell hozzá.

Link to comment
Share on other sites

payskin
0x00000124

Tele van vele az internet, de nem sok közös pontot találtam. :S Mindenesetre célravezető volna végigpróbálgatni, amit írnak, hátha az egyik bejön.

---

Windows Virtual PC has a number of exciting features including:
  • Seamless Applications: Launch applications installed on a virtual machine directly from the Windows 7 desktop, as if they were installed on the Windows 7 host.

  • Integration Features: Allows clipboard sharing, drive sharing, and printer redirection between Windows 7 and the virtual machine.

     

  • USB support: Users can access USB devices attached to the host, directly from virtual machines. These devices include Printers and Scanners, Flash Memory/Sticks and External Hard Drives, Digital Cameras, and more.

Komolyan, könny szökik a szemembe: USB-támogatás? Ezt is megérjük? Szip-szip! :)

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Na megtudtam, miért is mutat kevesebbet a telepített Windows 7 mint a reklámozott használati idő.

 

2010. 03. 02. 1:59 perctől kezdődően 2 óránként újra idul a rendszer, figyelmeztetve, hogy itt az ideje megvásárolni a szoftvert. 2010 június 1-utánn már így sem működik.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Most már csak Processzor+Alaplap :D kell hozzá.

Azért említsük még meg a legalább 2 GB RAM memóriaigényt is.

:yeah: Akkor este ki is próbálom, mi fán terem ez a virtuális XP mód dolog.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

@solties: okozhatja ezt a problémát a DVD olvasó is. Egyébként hányszorossan írtad a lemezt? Írótól függően 2x-4x sebességel ajánlott OS-t írni. :) (Mármint DVD-re)

Link to comment
Share on other sites

Leona.

Ez virtuális Vista?

Ezen az oldalon találtam.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ez csak egy konfigurációs csomag fejlesztõknek.

Link to comment
Share on other sites

Leona.

Értem, köszi!

Link to comment
Share on other sites

solties

@Destroy-man: 4-szeresen írtam, de mondom, csak akkor van kékhalál hibaüzenet, ha a dvd-ről bootolok be. Vista alól a telepítés elindulna iso-ból is meg dvd-ről is.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...