Jump to content
Pjotr

Vásárlási tanácsadó

Recommended Posts

Bowie
SSD SAMSUNG 250GB 960 EVO M.2 PCIe 2280 MZ-V6E250BW (Basic garancia) 1 db 37 690 Ft

Kígyóolaj kategória.

On85mP3.png

Fujitsu

Fájlműveleteknél kijön a különbség; rendszerlemezként minimális az eltérés. Rendszermeghajtónak szerintem alapvetően elég volna egy 850 EVO / 860 EVO. (A 860 EVO fikarcnyit sem lett gyorsabb, mint a 850 EVO, csak a memória lett tartósabb, de ez meg gyakorlati szempontból teljesen lényegtelen – sosem érjük el már a 850 korlátait sem –, szóval elvileg mindegy, melyiket veszed, pici árkülönbségnél nyilván a 860 EVO-t célszerű, egyébként a 850 EVO-t.) Viszont videó- és képszerkesztésnél lehet némi előnye a 960 EVO-nak, ha a szerkesztőprogram arra fog dolgozni.

Az összeállítás első blikkre nem rossz, de ez így már inkább 400 ezer, mint 250-300. :) Alaplapból én inkább ASRockot vagy Gigabyte-ot vennék. (A Ryzennek annyi előnye lenne, hogy olcsóbbak hozzá az alaplapok.) VGA-hoz nem tudok hozzászólni, a többi meg ízlés kérdése. Tápból meg ennyiért inkább már Seasonic Focus Plus 550W Gold.

Denibaby

Sziasztok! A gépem több mint tíz éves. A BookWorm a legerősebb játék, nem is érdekel más. Használok 6 fajta film konvertáló és segédprogramot, a CPU terhelés 100%-hoz rendszeresen közel van. Megoldhatnák mindent 1 programmal, de ahhoz min. 8 GB RAM kell. Lenne aki összerakná az új gépet, de pl. videókártyát nem kellene venni (?) elég a monitornak. A tévékártyát is átraknám, ha találok a MédiaCentert helyettesítő programot. A bővítő hely most: 1 x PCI Express x16, 1 x PCI Express x1, 2 x PCI.

Most elég a 128 GB SSD, muszáj nagyobb az op.rendszernek? Átraknám a HDD-t és a DVD RW-t is. Ismerősöm javaslata: Intel. 100ezer alatt megúszható? Ajánlanátok konfigot?

582G_pem.jpg

Fujitsu

Ha sokat konvertálsz, akkor erős processzorra lesz szükséged. 100 ezer körül megúszható, de még csak a processzor... Alaplapra, procira, memóriára, új tápra mindenképp szükséged lesz; a többi ízlés szerint, maradhatnak az eddigiek is, ha elegendőek számodra. Egy ütős összeállítás pl. úgy nézne ki, hogy Gigabyte X299 UD4, Intel Core i7-7800X, Corsair Vengeance 16 GB LPX DDR4 3 GHz, Seasonic Focus Plus Gold 550W. Ez így olyan 260 ezer körül van. Ha olcsóbb kell, akkor más platformokat kell nézni (pl. a Ryzent).

Denibaby

Nem kaptam meg a választ. Rányomok "a témakövetés visszavonása" gombra, úgy jönni fog? Itt van 3 link. Fárasztó, hogy annyi mindent tudni kell. Tudom mit akarok. Legszívesebben a régi alaplapba 8 GB RAM-ot - mert ennyi a szoftver igénye - , de csak 4GB-ra alkalmas. Jobb lesz, ha csak erős processzorra cserélek? A BIOS sincs frissítve, a '80-as évek eleje a keletkezése.

http://www.mercateo.hu/p/2348-C1818017/Biostar_Z270GT4_LGA_1151_Z270_DDR4_3200_OC_USB_3_0_Type_C.html?showSimplePage=NO&

https://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/gigabyte/ga-b250m-d3h-p356070647/?gclid=EAIaIQobChMI5NuartfI2QIVxhwbCh2vAQWfEAAYASAAEgIuJ_D_BwE Crossfire nem érdekel.

https://www.arukereso.hu/processzor-c3139/intel/core-i3-7100-dual-core-3-9ghz-lga1151-p356074359/?gclid=EAIaIQobChMIm_uQof_D2QIVFhQbCh00OgpXEAAYASAAEgLV6fD_BwE#velemenyek?gclid=EAIaIQobChMIm_uQof_D2QIVFhQbCh00OgpXEAAYASAAEgLV6fD_BwE

Pár tesztet elolvastam kb. 10 oldalasak, olyan, mint egy izgalmas novella, nekem a vége: üres lap.

Fujitsu! Az alaplap nagyon drága. A processzor az viszont jó. A corsair Memória az nagyon jó, de szerintem jó az olcsóbb is. Egy i5 quad core cpu-ra gondoltam. Táp 450W elég.

Most én fogok egy konfigot összeállítani, előrebocsátva, hogy biztosan lesz marhaság benne, de nem azért, mert tudok róla.

payskin
Használok 6 fajta film konvertáló és segédprogramot, a CPU terhelés 100%-hoz rendszeresen közel van. Megoldhatnák mindent 1 programmal, de ahhoz min. 8 GB RAM kell.

Melyik az a 6 és melyik az az 1?

Denibaby

XMedia Recode, VirtualDub,Nandub, mkvtoolnix-gui, MeGUI, HandBrake, Avidemux, Any Audio Converter,......

Az egy, amit nem használtam még: DaVinci_Resolve_14.0

Kérdésem is van: a filmek konvertálása ugyanolyan grafikai számítást igényel, mint a játékok? Miért nem kapok innen értesítést, a Win 10-ről kapok.

Még csökkenteném az árat, és egy üzletből valók.

442IL.jpg

Edited by ExDenibaby

payskin
ugyanolyan grafikai számítást igényel, mint a játékok?

Szerintem nem. A játékok folyamatosan változó terhelést jelentenek a CPU és a GPU számára attól függően, hogy milyen a játék, mit csinál a játékos. A videokonvertálás pedig egy folyamatos nagy terhelést jelent, hiszen egy folyamatosan olvasott adatfolyamot kell olvasni, kikódolni, konvertálni, kódolni és írni.

Nem tudom, miért nem kapsz értesítést.

Azt sem teljesen értem, mit szeretnél csinálni... Az a 6, az tényleg konvertálásra való segédprogram, a DaVinci Resolve 14.0 meg egy félprofesszionális, pilótavizsgás vágóprogram. Szóval, hogy mit is csinálsz, tulajdonképpen?

Denibaby

Akkor nem matematikai számításokra van szükség...csak. Kell a GPU-CPU együtt.

Nem tudom, miért a hatodikat választottad. Mindegyik programnak van hátránya, amit másikkal kell megoldani. A DaVinci Resolve 14.0 nem jelentős része a vágás. HD filmek konvertálására való, pl. 4K felbontásból 1080p készíthető, és minden más filmhez tartozó hang, felirat stb..egy menetre beállítható. A leírásból derül ki, hogy legalább 8 GB RAM kell neki. A 10 éves (vagy több) gépem nem bővíthető. Nincs vele gond akkor sem, ha 100%-on megy a CPU folyamatosan, csak míg a set-top-box-szal felvett ts kiterjesztésűből bármit készíteni több lépés, hosszú idő. S, ha nem tetszik, kezdhetem elölről. A felirat igazításra, átkonvertálásra, pl.Subtitle Workshop, külön időt kell szánni. Sokat (keveset?) írtam, de ez a téma téged nem is érdekel mélyen.

Nem hiszem, hogy megérem, hogy mindent tudjak erről. Sőt, egyre hülyébbnek érzem magam.

payskin

Ok, ok, igazad van, inkább nem mászom bele. :)

BlueGold

@Denibaby "a filmek konvertálása ugyanolyan grafikai számítást igényel, mint a játékok?"

Attól függ milyen kovertáló programot használsz, tudomásom szerint az általad felsoroltak közül egy se használ GPU gyorsítást. A TMPGEnc 4.0 XPress és még egy pár program használ "Nvidia Cuda" GPU-s gyorsítást videokonvertálásra.

BlueGold

@Denibaby Ha a jelenlegi CPU teljesítménye megfelelő a konvertálásra és nem akarsz teljesen új gépet venni, akkor a "Vaterán" vagy másik használt alkatrészekkel foglalkozó honlapon vegyél egy 4 memoria foglalatos alaplapot (kb. 10 000 ft-ért találtam) + 2*2GB DDR2-es Ramot (kb: 5000 Ft) a régi lapot 5000 ft körül ellehet adni. 1 óra alatt átszereled. Utána Have Nice Day!

Fujitsu

Kérte privátban, hogy véleményezzem a konfigot, hát rendben: i5-7500 mellé én inkább H270-es alaplapot választanék, nincs olyan nagy árkülönbség, hogy ne érje meg az újabb chipsetet választani. De i5-7500-at sem vennék, ugyanannyiért van i5-8400, ami lényegesen jobb, más kérdés, hogy a hozzájuk való Z370-es lapok azért egy kicsit drágábbak, de szerintem így is megéri. Majd jön már a H370-es chipset is. Márka szempontjából jó az ASRock, azt meg te tudod, hogy milyen felszereltség kell.

Abban a tápban nincs DC-DC, hatékonyságban sem jó, 80PLUS minősítése sincs. Ha valami jót akarsz, kicsi tápból ott a Seasonic G360 22 ezerért, minden fillér ártöbbletet megér pl. ehhez képest.

A RAM biztos megfelel a célnak; én speciel csak a Corsair, CSX, Kingston, Samsung memóriáit ajánlom, de veheted akár ezt is, ha ehhez van kedved.

SSD-ből számomra csak a Samsung létezik: 750/850/860 EVO az, amit ajánlok. A többit nem ismerem, és nem is érdekelnek; ezek mellett nem rúgnak labdába.

A kinézett házról nem tudok mit mondani, nem ismerem. Én elsősorban a Cooler Master és a Corsair kínálatában nézelődnék, nekik általában elfogadható házaik vannak; az ilyen noname, filléres szarokkal meg lehet szívni.

kisszabo

Sziasztok,

Az alábbi konfigot szeretném véleményeztetni

Az elsődlegesen fotó szerkesztés (photoshop és más fotó "optimalizáló" programok), online játék srteam-elése lenne a cél. Az összeállításnak kb 3-4 évet kellene kibírnia

Ha tudtok ésszerűbb (olcsóbb, hatékonyabb, időtállóbb) megoldást természetesen érdekel.

A vásárlás 1-2 hónapon belül szükséges, tehát nincs idő várni az újabb technológiákat.

Processzor INTEL Core i5-8400 54290 https://ipon.hu/webs...product/1607913

Alaplap GIGABYTE Z370P D3 32990

https://ipon.hu/webs...370p_d3/1615849

Ram CORSAIR 8GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz 32990

https://ipon.hu/webs...3000c15/1254025

HDD WD Blue 1TB 7200rpm 64MB 12990

https://ipon.hu/webs...wd10ezex/212225

SSD SAMSUNG 250GB 850 EVO 26990

https://ipon.hu/webs...e250b_eu/872146

Ház MODE COM Oberon Pro Silent fehér 13890

https://ipon.hu/webs...t_feher/1622250

Videókártya Gigabyte RX 460 4 gb 20000

Táp EVGA B3 550W 21890

https://ipon.hu/webs...b3_550w/1570000

Monitor AOC G2460VQ6 Monitor 41790

https://www.alza.hu/...onitorok_wk218p

Összesen ár: 257820

Fujitsu

A VGA-hoz én nem tudok hozzászólni, azonkívül minden rendben. Azazhogy majdnem: ez a táp lehet, hogy kurva jó, lehet, hogy nem; én inkább itt is megvenném a Seasonic G360-at vagy a G450-et, azok tuti választások. Továbbá kétszer is meggondolnám, adnék-e ennyi pénzt 2018-ban egy FHD-s, TN-es monitorért, LED-es világítás ide vagy oda. Ennyiért már kapsz IPS-es Dellt vagy Philipset is.

Denibaby

@Denibaby "a filmek konvertálása ugyanolyan grafikai számítást igényel, mint a játékok?"

Attól függ milyen kovertáló programot használsz, tudomásom szerint az általad felsoroltak közül egy se használ GPU gyorsítást. A TMPGEnc 4.0 XPress és még egy pár program használ "Nvidia Cuda" GPU-s gyorsítást videokonvertálásra.

Nagyon érted a témát. Amikor az AMD videókártyát vettem, arra számítottam, hogy besegít a processzornak. Akkor nem kértem tanácsot, kvázi ráfáztam, mert azt hittem mindegy. A DaVinci Resolve 14.0 programnál nem látom mi támogatja. A GPU+CPU processzornál mi lehet a helyzet? Van AMD-s és nVidiás is? És, ha a programban van OpenGL?

Spányik Balázsnak,

Fujitsunak is... kösz a segítséget.

eremit

GIGABYTE GA-970A-DS3P ALAPLAP

AMD FX-8320 3.5GHZ AM3+ BOX PROCESSZOR

KINGSTON 8GB DDR4 2666MHZ KCP426NS8/8 RAM MEMÓRIA

Ezek együtt kompatibilisek?

Köszönöm!