Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows XP telepítése


Pjotr

Recommended Posts

Csaba_#

Én ezt most akkor simán nem értem, :pislog: nem rég hegesztettem alap Corporate XP pro lemezből SP3-ast, csak az SP3 felhasználásával, természetesen a kulcsot is elfogadta, és a telepítés is rendben ment. Valamit rosszul csináltam? Vagy csak zacsis Windowsoknál van ez?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

:pislog:

 

A múltkor én is integráltam egyet, és ha jól emlékszem SP1-es vagy SP0-ás volt, de ez nem biztos. Az viszont biztos, hogy nem értem.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
XP téma túrása közben találtam olyan szöveget, hogy az SP3 alá minimum SP2 kell, a csavar az egészben, hogy én dobtam be a közösbe, de ezt a mai napig nem hittem el. :pislog:

Ezt én sem hiszem el.

Én eredeti XP-re integráltam az SP3-at gond nélkül.

Mintha a HFSLIP-es WUHU topicban írta volna valaki, hogy így még jobb is talán.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
don_dody

Sziasztok srácok!

 

Segítség kellene, mert abszolút megakad a telepítõ. Win xp sp1-et rántanék a gépre és amikor szépen eljutok odáig, hogy "Eszközök telepítése" szépen megakad... nem lefagy, csak egyszerûen áll és nem csinálja azt amire teremtették. Kb. 24 órája még mindig 34 perc van hátra... talán a picipuha számolja máshogy az idõt, vagy valamelyik hardver nem komplett. A winyót, memóriát, procit abszolút leellenõriztem mindennel, ami egy hiren-en rejtavan...

A gép paraméterei:

 

2,80 celeron; 256 MB RAM, ABIT IS7 alaplap; Inno3D 128 MB (passzív hûtésû) videokártya; Samsunk (IDE) 160 GB winyó; LG DVD író; 1,44 lemezmeghajtó.

 

mi lehet a gondja...

Tennék én rá egy normális oprendszert (linux), de a felhasználók sajna megfertõzõdtek eme bálvány imádatával, amit Billi bácsi nemiszervérõl neveztek el picipuhának (microsoft)...

 

ötlet :(

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Olvasd el a topik legelejét elsőnek. BIOS-resetet adnék a gépnek, hátha.

---

Windows vs. Linux flame-et nem kérünk.

Link to comment
Share on other sites

don_dody

Wáááá...

 

A videokártya volt a ludas...

Az ok, hogy ad képet...de halott.... :ötlet:

 

 

Köszönöm a segítséget:)

Bios reset... hm... ezt el kellene magyaráznod. Mert stimm, hogy a legegyszerûbb az, ha kipattintom az elemet, de akkor állíthatok be mindent megint:( nem szeretném magamnak csinálni a munkát....

 

mi más lehet a reset? imádok tanulni:)

 

"az informatikus egy lusta élõlény"

Edited by don_dody
Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Na jó rajtam kifogott a telepítő, a leírás alapján beleintegráltam a SATA illesztőt, formázás minden lemegy rendben amíg túl nem jut a fájlok másolásánál a 70% ezután elkezdi kiírni hogy ilyen meg olyan fájlok nem másolhatók. Érdekes mód a VPC-re feltelepült egy mukk nélkül (ugyanarról a kiírt lemezről, próbáltam pendrive-ról is de az meg nem találja vagy sérültnek látja a hal.dll-t, felmásolok egy hibátlant a megfelelő helyre, akkor is ugyanez). Halvány lila dunsztom sincs hogy mi és hol nem jó, szerintetek hol van a gebasz? :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

don_dody

Jogtiszta...vagy hamiskás? Mert nem mindig van normálisan megbúbolva a cucc :)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Persze hogy eredeti, még annyi kimaradt hogy az a változat amibe nlite-tal belegyömöszöltem a sata illesztőt előzőleg Balázs módszerével lett integrálva bele az sp3.

Link to comment
Share on other sites

don_dody

Akkor pedig mennie kellene. Ebben nincs így tapasztalatom, mert amikor én csináltam nekem megcsinálta...pedig nem csináltam semmi különöset...

sp3 nem kavarhatott a dologba?... valami pedig nem tiszta...

Mici mackó törd a fejed ...gondolj...gondolj...gondolj...

Link to comment
Share on other sites

csababig2009

Sziasztok!

 

 

Az lenne a problémám, hogy van egy ASUS X50RL notebook-om és SATA HDD van benne és az XP-t szeretném rá újra feltelepíteni. Már rajta van, de mégis újra kell telepítenem, és még ilyet nem csináltam.

Mi a telepítés folyamata, és milyen driver kell a telepítéshez és honnan lehet letölteni, mivel SATA-s a HDD?

USB-rõl szeretném telepíteni ezt a driver-t.

 

 

 

Elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Mindenképp integrálnod kell, az első hozzászólásokban leírtak szerint. (Ha csak nem tudod elhitetni a telepítővel, hogy a pen drive az márpedig "A" meghajtó, de erre elég kevés az esélyed.)

 

Elvileg ez a noteszgép ATI Radeon XPress 1100M chipszettel rendelkezik. (Ellenőrizd le a CPU-Z legújabb változatával.)

 

A kompatibilis driver:

SATA-AHCI-ATI-v3-1-1540-61-XP

Link to comment
Share on other sites

Lippy

Hello!

Újra én, csak más témában. :D

 

Annyira még nem vészes, de arra gondoltam hogy lassan 2 éves kitartó mûködése után újra kéne telepítenem a rendszert.

Remélem közben nem lesz semmi gubanc, de ha mégis volna, akkor max laptopról tudnék nektek írni.

És most jön a kérdés:

 

Mivel routerrel van elosztva az internet, megtorpantam a nagy újratelepítési akcióban. Hogy kellene úgy leformázni és újra rakni a windowst, hogy utána õ is és (mindeközben) a laptop is tudjon csatlakozni a 'nagyvilághoz'? Vagy ez nem akadály? Attól hogy én buherálom a rendszert, a router a saját kis agyában eltárolja a dolgokat, és csak ugyanúgy vissza kell dugni a hálókártyába a csatlakozót, mint ha misem történt volna?

 

Elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A hálókártya tulajdonságai között keresd ki a TCP/IP (v4) protokollt és írd fel a beállításokat.

Link to comment
Share on other sites

Lippy

A Vezérlõpult >Hálózati kapcsolatok > Tulajdonságok >TCP/IP protokoll tulajdonságaira gondolsz? Ott minden automatikus.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

@don_dody

Pedig teljesen jogtiszta az XP, az sp3 nem tudom hogy kavarhatna be de ha be is kavar akkor hogy a nyavalyában van az hogy ugyanaz a lemez a valós gépen agyvérzést kap VPC-re meg minden gond nélkül felpakolja magát és működik is a rendszer? :huh::pislog:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Talán gáz van a hardverrel...

Link to comment
Share on other sites

KGigi
A Vezérlõpult >Hálózati kapcsolatok > Tulajdonságok >TCP/IP protokoll tulajdonságaira gondolsz? Ott minden automatikus.

Igen. Akkor bedugod, és mûködni fog.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Mármint mire gondolsz? Most IDE emulációval megy a rendszer rendesen, se fagyást, se hirtelen ok nélküli leállás sem volt. Kék halál úgyszintén nem volt. Hibás szektor nincs a rendszer vinyón a smart értékek szintén rendben, de itt egy HD sentinel riport:

http://dl.getdropbox.com/u/1201829/Disk%20...%2009%2016.html

(A WDC WD2000JS-00MHB0 modelszámú vinyó a rendszeré)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ultra ATA CRC Error Count: 00000000019F

 

Lehet, hogy rossz a kábel. Emellett még a memóriahiba a legsanszosabb.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Adatkábelt nemrég cseréltem, amikor írtam hogy a Hardware Interrupts nevû folyamat megeszi a gépemet, most egy sárga színû kábel van bent ami akkor látott elõször gépet. A memóri alatt a RAM-ot érted vagy a vinyó belsõ memóriájára gondolsz?

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Oksa, akkor majd este bekapcsolva hagyom és lefuttatom.

 

Kíváncsiságból elindítottam, 65%-nál állítottam le, hát nem túl bíztató(Sajnos nem a legfrissebb de perpill nincs üres cd-m):

http://dl.getdropbox.com/u/1201829/K%C3%A9p%20065.jpg

 

Az élettartam garancia az meg mit takar amúgy?

Link to comment
Share on other sites

don_dody

Csatlakozom az előttem szólóhoz...

Tudom, hogy ez nesze semmi fogd meg jól... de tényleg nem találkoztam ezzel a problémával amikor én barkácsoltam.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Az élettartam garancia általában 10 évet takar, cseréltesd ki, utána menni fog a Windows-telepítés is.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...