Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows XP telepítése


Pjotr

Recommended Posts

oktevsz3

Nincs.

Mellesleg egy laikus kérdés.A probléma lehet-e a HDD hibája?Ugyanis ma jár le a vásárlástól számított 3. nap.

Bár a HDSentiel mindent tökéletesnek talál, a hőfok 39C, ezért nem tudom milyen indokkal vihetném vissza?Így viszont csak adatrögzítésre tudom használni, mert egy másik vinyón levő Xp látja.Pedig én erre a HDD-re szeretném telepíteni a rendszert.

Ja a RAID ki van kapcsolva a BIOS-ban!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Megnéztem a telepítőt és abban van egy "si3112r.inf" fájl.Gondolom ez egyben a verziószám is...

Az a RAID-hez kell. Van sima, RAID nélküli Silicon Image SATA driver is, r nélkül a végén. Próbáld azt integrálni. Nekem is pár éve legelőször meggyűlt ezzel a bajom, de nem ilyen hiba, hanem talán kékhalál volt.

Vagy próbálhatod nLite helyett másképp integrálni (pl. XP-Iso-Builder), bár pont a SATA drivert jól csinálja. A Silicon Image integrálható viszonylag egyszerűen manuálisan is.

Amennyire emlékszem, a SiI chiphez nem is kellett átállítani a SATA II-t SATA I-re, anélkül is jól kezelte.

Link to comment
Share on other sites

oktevsz3

Köszönöm, ezt is megpróbálom!Már készül is az új telepítõ lemez a si3112-vel ("r" nélkül!)

Link to comment
Share on other sites

oktevsz3

Nos ez a verzió sajnos nem jött be!Ezzel a telepítõ még addig sem jutott el mint eddig.Akkor állt le, amikor a telepítõ merevlemezt keresett az XP számára.Azt írta ki:

"A telepítõ nem talált a számítógépen merevlemezes meghajtót"

Ha az elõzõ - si3112r - Sata meghajtós Xp telepítõlemezt használom, akkor látja a telepítõ a HDD-t, felmásolja a telepítõ fájlokat, de újraindulásnál már nem tud a vinyórol bootolni, hanem ismét elkezdi CD-rõl a telepítést.Kezdek begolyózni...

---

Ismét megnéztem [14] Csaba üzenetében megadott linket.Gyenge "keleti-parti"angol tudásommal, én úgy értelmezem az ott olvasottakat, hogy azok a SATA-RAID driverek kizárólag a Silicon Image által gyártott PCI buszos SATA controllerekhez használható szoftverek.Így nem csoda, hogy az onnan letöltött szoftverek az XP telepítõjébe integrálva nem voltak használhatók az Abit alaplapomhoz.Kérem véleményezzétek észrevételemet, mert az is lehet, hogy végsõ elkeseredésemben hülyeségeket írok!

---

Tehát a pontosítás végett: a Samsung HD753-as HDD-m az Abit NF7-s alaplapi SATAI-es csatlakozójába van dugva és nem használok PCI-os SATA Controllert.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Nos ez a verzió sajnos nem jött be!Ezzel a telepítő még addig sem jutott el mint eddig.Akkor állt le, amikor a telepítő merevlemezt keresett az XP számára.Azt írta ki:

"A telepítő nem talált a számítógépen merevlemezes meghajtót"

Na akkor szinte biztos, hogy vagy a drivered nem jó, vagy az integrálás nem sikerült.

Ezt töltsd le, és integráld, vagy megpróbálkozhatsz az F6-ra floppyn is beadagolni.

 

A driver kézi integrálásról itt olvashatsz, de gondolom az nLite-tal csináltad. Úgy tényleg egyszerűbb.

Link to comment
Share on other sites

oktevsz3

Igen az nLite-al csináltam.Köszönöm a tanácsot, ezt is kipróbálom.Ha ez sem oldja meg a problémámat, akkor holnap veszek valahol egy floppy meghajtót és akkor jön a BIOS frissítés!Biost csak floppyról lehet frissíteni?Nem tudtok valami más megoldást (CD, USB, stb.) Tegnap 3 üzletben is próbáltam venni FDD-t és hozzá adatkábelt, de mindenhol széttárt karok és elnézõ mosoly volt a válasz...

 

Link to comment
Share on other sites

geri005

Frissíteni Windows alatt is lehet, ám amint arra rámutattak, szigorúan tilos (nem ajánlott).

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A BIOS frissítéshez nem kell feltétlenül floppy. Jó egy vinyó FAT vagy FAT32 fájlrendszerrel és DOS boottal. A gyökérbe másolod a flasher programot és a BIOS fájlt. Ha a régebbi alaplapokat vesszük.

Újabb alaplapoknál szokott lenni egy utility a BIOS-ban, amivel gombnyomásra akár egy rádugott pendrájvról frissíthetsz.

Link to comment
Share on other sites

solties
Frissíteni Windows alatt is lehet, ám amint arra rámutattak, szigorúan tilos (nem ajánlott).

Hát nem tudom.. Nekem MSI alaplapom van, Felkúsztam a honlapra, letöltöttem a legújabb biost hozzá, és elindítottam (csak egy katt!) windowsból,(mert oda volt írva, hogy így is lehet) miután kész volt az égetéssel újraindult, és láss csodát: új bios logo, és minden tökéletesen működik... Egyébként amióta a floppy meghajtók "háttérbe" szorulnak, a legtöbb biost szerintem nincs is értelme máshogy frissíteni.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

OFF

Ja, és ha a Windows a flash-elés közben instabillá válik dobhatod is el az alaplapot (kivéve ha csak DUAL BIOS-os, mert ez esetben én is neki mernék fogni a Windows-os frissítésnek, szemre ész nélkül is.) :hááát:

A legbiztonságosabb az alaplap beépített frissítőprogramot használni, ami CD-ről, Pendrive-ról vagy akár FAT/FAT32 rendszerű HDD-ről is képes dolgozni. Ennek hiányában sajnos marad az elavult floppy, ami még mindig sokkal kisebb kockázattal rendelkezik, mint a Windows-os frissítés.

Link to comment
Share on other sites

solties

Jó az igaz, hogy ha valami gáz történik flash-elés közben akkor annyi, de ugyanez történik floppy-s frissítésrõl is ha valami közbejön. Egyébként én nem találtam a biosomban saját update-t sem save bios funkciót (általában f8) és floppy sincs a gépemben, ahogy nem sokaknak van már, és a bios amit frissítettem kifejezetten windows alóli indításra volt tervezve. A bios frissítés azért kellet nekem, hogy újabb procikat is támogasson az alaplap. És windows alól kb 25 másodperc volt az egész.

De ettõl függetlenül elhiszem hogy sok McGyver már elcseszte a gépét. Ne mahináljunk gyerekek! Ha azt pontosan azt csináljuk amit a gyártó a honlapján ír akkor abból NEM LESZ BAJ!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

+nem árt egy teljesen szűz Windows, természetesen telepített programok (főleg tűzfal, és vírusirtó) nélkül, ha már mindenképp Windows-os flash-elés az egyetlen lehetőség.

 

Dehogy a témánál maradjunk, ez a régi K7-es alaplap (ABIT NF7-S) már úgyis csak floppy-n lesz képes BIOS-t frissíteni.

Link to comment
Share on other sites

oktevsz3

Sikerült ma szereznem egy használható FDD, amivel a BIOSt-t gond nélkül frissítettem a legfrissebb fellelhetõ verzióra.A baj csak az, hogy a gépemben mûködõ korábbi verzió is ugyanaz volt!A mûvelet végén ki is írta, hogy frissítés nem történt!Most már végképp nem tudom mit tehetek még, hogy az alaplapom az Xp telepítése után az új SATA-s HDD-mrõl bootoljon?

Link to comment
Share on other sites

oktevsz3

Csak egy kérdés még: ha veszek egy PCI-os SATA controllert és ahhoz csatlakoztatom a SATA-s HDD-t meg DVD írómat, akkor hajlandó lesz végre arról bootolni? Kérem válaszoljon valaki, aki szakember ebben a kérdésben, mert ha ez sem megoldás, akkor nem szeretnék újabb vásárlásba bocsátkozni.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Első körben, ha már úgyis lett floppyd, és elvileg BIOS-t is tudtál volna frissíteni, próbáld ki mégis azt a SATA drivert floppyról.

Ehhez olyan XP telepítőt használj, amibe még nem piszkáltál bele nLite-tal, és kitömörítve másold a floppyra azokat a nem RAID-es driver fájlokat, amit linkeltem.

Amikor az XP telepítő jelzi, F6 billentyűre beadagolhatod neki a floppyról a drivert. Ezután mennie kell, vagy legalább fel kell ismerje a vinyót.

Más chipsetnél már jártam úgy, hogy gyorsformázás után már mégsem tudott fájlokat másolni. Ott mindenképpen csak a driver integrálás jöhetett szóba ezért.

Link to comment
Share on other sites

oktevsz3

Ezt a SATA driver verziót az XP-be integrálva már próbáltam, de ezzel az "r" nélküli verzióval a telepítõ leállt és azt üzente, hogy:

"A telepítõ nem talált a számítógépen merevlemezes meghajtót"

 

(lásd a 27-es számú hozzászólásomat!)

 

Gondolod, hogy ha ugyanazt a SATA drivert Xp telepítés közben (F6-al) FDD-rõl másolom be akkor másképp fog viselkedni?Ha igen, akkor ezt is kipróbálom...!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nincs vesztenivalód.

Link to comment
Share on other sites

oktevsz3

Oké! Kipróbálom!

Link to comment
Share on other sites

oktevsz3

Sajnos az eredmény most is ugyanaz, mintha az Xp-be integráltam volna a SATA drivert:

 

"A telepítõ nem talált a számítógépen merevlemezes meghajtót"

 

Ezt a hibaüzenetet adja mindig, ha "si3112" típusú driverrel próbálkozok.De "si3112r" driverrel látja a telepítõ a HDD-t, csak a telepítõ-fájlok felmásolása után, ha újra indul a gép, akkor a HDD-rõl nem bootol.Ha ilyenkor nem veszem ki gyorsan a telepítõ CD-t, akkor újra kezdi a telepítést.

 

Gyanítom, hogy a hiba nem is a driverben keresendõ, hanem a BIOS-ban!De ennek az alaplapnak a BIOS-ában a SATA-ra vonatkozó konfiguráció csak annyi, hogy a SATA-t engedélyezem, vagy sem, ill. a RAID-et engedélyezem, vagy sem!Még egy állítási lehetõség van a boot-sorrendnél, ott is szerepel a

"Serial ATA".

Jelenlegi beállítás:

SATA Enable

RAID Disable

 

A boot sorrend:

1 CD

2 Seral ATA

 

Az érdekes az, hogy a SATA-s DVD íróról is bootol, a SATA-s HDD-rõl nem!

???

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A BIOS-ba kell belépned és szétnézni az Integrated Peripherals vagy hasonló alatt. Itt legyen engedélyezve a az Onboard H/W SATA funkció és RAID helyett BASE állításban a Featuresnél.

De ez lehet, hogy jó is már most is.

Viszont a boot sorrendben nem szerepel a SATA vinyód, mert ilyenkor azt nem az IDE HDD, hanem az SCSI SATA beállítás mellett érhető el.

Az Advanced beállítás alatt a BIOS setupban állítsd a boot sorrendben SCSI-t második helyre, első legyen a CD.

Ha már annyira a RAID-es driverrel menne neked, legyen az. ;) Bár furcsállom, mert nekem valamiért azzal nem volt jó, csak az alappal.

Esetleg előkotorok egy nálam működött verziót.

 

-----------

 

Itt egy legutóbbi, korábban nálam működött alap SATA driver: SATA SiI 3112 ver1.3.70.0

:hmm: Most látom csak igazán, miket írtál a BIOS-odról. Még nem is erre, hanem a korábbira reagáltam, hogy miért nem bootol a vinyódról.

Ez valószínűleg nem Award hanem AMI BIOS lesz.

Link to comment
Share on other sites

LBANDI1

Nézd meg a lemez stílusát, ha "GPT„ ebben az esetben az XP telepítõ nem ismeri fel a lemez. A lemezkezelõben tudod meg nézni. Ha az akkor át kell alakítanod a lemezt „MBR”-re.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#
Ez valószínûleg nem Award hanem AMI BIOS lesz.
Award BIOS!

Itt a kézikönyv.

 

A vezérõ ki-be kapcsolásán kívül, semmit sem lehet állítani. :nem:

Link to comment
Share on other sites

oktevsz3

SkyBird-nek!

 

A Bios típusa: Phönix-Award.

A SATA driveredet köszönöm, hamarosan kipróbálom és beszámolok az eredményrõl!

 

LBANDI-nak!

 

A lemezkezelõben nem találtam utalást sem a "GPT", sem az "MBR" stilusra (a lemezkezelõben az adott lemez tulajdonságainál kerestem),

Link to comment
Share on other sites

oktevsz3

SkyBird-nek!

 

Sajnos ez a "si3112" változat sem jött be!Mint ahogy az eddigi összes "r" nélküli változat esetében a telepítés már az elején leállt, mert nem talált "telepítésre alkalmas" HDD-t!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...