Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Szöveghasábok táblázatban


egerecske

Recommended Posts

egerecske

Kedves Fórumozók!

 

Sajnos még mindig szakdolit írok másból, így nem tanultam meg a php-t... szánom-bánom, viszont nagyon kellene egy újítás a weblapomra: egy verset szeretnék feltenni a kezdõoldalra. A vers hosszabb, mint amilyen magas a képernyõ, ezért, hogy görgetni ne kelljen, két hasában szeretném feltenni. A lap eleve táblázatban készült, van fent egy kép, alatta egy szöveg, no és ezek _mellett_ szeretném én látni a verset, méghozzá inverz háttérrel (hogy jobban elkülönüljön). Ez utóbbit persze a cella háttérszínével be is tudtam állítani, de eddig csak úgy ment, hogy két oszlopba írtam a két hasábot, és valamiért ottmaradt az elválasztó, noha noborder -> nem akarom ott látni; így persze a címet sem tudtam középre tenni. Tudtok valami egyszerû kódot erre? Keresõvel nem boldogulok... elõre is köszi!

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Belinkeled? Sokkal egyszerûbb lenne.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Csak szólok, hogy a php ezen egy fikarcnyit sem segítene... :) Ez tiszta HTML. Várjuk a linket.

Link to comment
Share on other sites

egerecske

sziasztok!

bocsánat, tegnap este kidobott a net, és nem is tudtam visszakapcsolódni ma reggelig...

Egyelõre úgy oldottam meg, hogy két külön oszlopba tettem a két hasábot, és nem tettem ki a címét, mert nem tudtam volna középre rendezni. Van viszont a két hasáb között egy fekete csík, ami nem tetszik. És persze laptopon minden másképp néz ki, mint itt, ott még görgetni is kell, itt meg minden a lap felsõ részén van... ha van valami ötletetek, azt megköszönöm :-)

 

tehát itt alink: http://macskaszem.info.hu/

 

szép napot!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Adj a táblázatnak egy cellspacing="0" tulajdonságot. A címet úgy tudod középre tenni, hogy összevonsz két egymás melletti cellát (colspan="2").

Link to comment
Share on other sites

egerecske

Ok, a cellspacinget kipróbálom (otthon), és eszerint nem úszom meg, hogy bevezessek még egy sort... :P

Köszi :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...