Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kérdõív / teszt készítés Delphiben...


HGabo

Recommended Posts

HGabo

Sziasztok!

 

Abban kérném a segítségeteket, hogy hogyan tudnám megoldani azt, hogy egy keretrendszerban (Teszt/Kérdõív kitöltõ program) milyen módszerrel lehetne különbözõ elõre elkészített tesztet betõlteni, kitörölni, stb.?

Ja, amúgy a tesztek felépítése azonos lenne, csak az adatok (kérdések, válaszok, stb.) változnának!!!

 

Elõre is köszi a segítségeteket!

 

üdv.: Gábor

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

A legprimitívebb módszer:

fogsz egy szövegfájlt, aminek a szerkezete így néz ki:

kérdés/válasz1/válasz2/válasz3/../válaszn

A jó válasz végén legyen mondjuk 8 szóköz, a többién 6. Ehhez érdemes egy másik progit írnod, ahol beírod a kérdést meg a válaszokat, aztán jelölöd a jót.

A program beolvassa a sorokat egy tömbbe, találomra kiválaszt egyet, szétdarabolja a törtvonalak (vagy amivel elválasztod) mentén, kiírja a kérdést és véletlen sorrendben a válaszokat.

Célszemély választ, ha a kiválasztott válaszban 8 szóköz van, kap pontot, egyébként nem. Ezt egy változóban tárolod, a végén (vagy már közben is) kiírod.

Ha eltalálta, a sort törlöd a tömbbõl, egyébként maradhat, majd valamikor megkapja újra.

Mondtam, hogy primitív.

Link to comment
Share on other sites

HGabo

Szia!

 

Adatbázissal gondoltam megoldani..., és magát a tesztet nem gond megcsínálni. Azt kellene még megoldanom, hogy különbözõ teszteket meg lehessen nyitni, importálni esetleg a programba.

 

Erre esetleg van valami ötleted? :ötlet:

A TiniFile -t ajánlották a prog.hu -n, de azzal nem vagyok tisztában, hogyan kell használni... :upsz:

Edited by ProFiler
Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Amióta nem csak az otthoni gépemre dolgozok, nem szeretek adatbázisokat használni, mert állandó jogosulsági gond van velük. Egy példa: rendszergazda koromban az iskolában KRESZ-tanfolyam indult, hoztak egy gyönyörû progit, ami Paradox adatbázist használt. Nem gond, beléptem minden gépre adminként és feltelepítettem. Futott is gyönyörûen, nekem. A hallgatónak nem, mert a programozó nem állította be, hogy valami Paradox fájl (nem emlékszem a nevére) ne a C:\-ben keletkezzen, hanem a hallgató mappájában, így aztán vért izzadtam, mire beállítgattam olyan rafinált jogosultságokat, hogy a nyomorult program írhassa a C:\-t, de maga a hallgató ne tudjon ott garázdálni.

A TiniFile-t nem ismerem, sajnos.

Link to comment
Share on other sites

HGabo

Szia TheSaurus!

 

Igazad van, hasonló problémával én is szembesültem: egy állami cégnél dolgozom rendszergazdához hasonló beosztásban...! Nálunk is vannak "régi" DOS -os programok, amiket Windows alól futtatnak, és ott is voltak ilyen fennakadások...!

Csak "sajna" nekem mindenkép DB. -ben kell megoldanom, mert ez a program diplomamunkaként készül, és követelmény...!

 

Üdv.: G.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Milyen db-re gondoltál?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...