Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Internet Explorer


Pjotr

Recommended Posts

Timo

Sziasztok.

 

Nekem amióta a Google megjelent azóta az a nyitó oldalam a böngészőkben.

A tűzrókába szépen bele is van ágyazva ahogy kell.

Szal nem kérek más irányú alternatívát akár mennyire is gondolják, hogy az nekem mennyire cool lenne.

 

Most valami Chrome-mal erőlködnek , nem tudom mennyire lehet jaj de nagyon hatékony.

De még kíváncsiságból sem szeretném kipróbálni hogyan vágja hanyatt az IE-t.

 

Amit kérdeznék az pont ezzel kapcsolatos.

Nem lehet valahogy eltűntetni az address bar mellett a jobb felső sarokban lévő kereső sávot?

 

A másik az mitől lehet ,hogy pl a pcworld.hu indításakor betölti a legelső oldalt de a képet rajta nem tölti be csak a link látszik a felső sarokban ,hogy tovább a pc world online ra. Ha jól emlékszem.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nem lehet.

Az pedig egy hirdetés lenne, ha minden igaz.

Link to comment
Share on other sites

Garono
Most valami Chrome-mal erõlködnek , nem tudom mennyire lehet jaj de nagyon hatékony.

De még kíváncsiságból sem szeretném kipróbálni hogyan vágja hanyatt az IE-t.

Jól értem, hogy te azt hiszed, hogy a Chrome valami beépülõ Explorer alá? Mert az az igazság, hogy a Chrome egy önálló böngészõ, köze sincs az IE-hez.

Link to comment
Share on other sites

Timo

Igen hirdetés. Másik gépen bejön. Ezen meg beragad. Nem tudom mi baja lehet. Nem is a hirdetés ami izgat, hanem hogy mit nem kezel helyesen az IE-m?

 

Ja jól érted. Az igazat megvallva nem néztem utánna, csak a google keresõoldalán hirdetik hogy tekerjem fel. Mert ettõl eldobomazagyamathuha. :)

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Korábban már sejtettem, hogy köze lehet a Spybot immunizálásnak is a lassú böngésző induláshoz. Büntetlenül nem lehet ennyi kizárással teletömni semmit.

Kipróbálni persze roppant egyszerű lett volna, de a rezidens kémprogramirtó helyett nekem tetszetős volt ez a fajta passzív védelem, mégha nem is járnék magamtól soha ezeken a weboldalakon, ezért hanyagoltam.

Most egy viszonylag lassú gépen kipróbáltam, és visszavonattam az immunizálást a Spybottal.

A Firefox elindult 5 másodperc alatt. Utána ismét immunizáltam, lett helyette vagy 25 másodperc.

Immunizálást levéve ismét 5 másodperc. Mellesleg Java is van és maradt telepítve.

És akkor ez lesz az IE8 esetén is, és nem azért mert új, vagy nem dolgoztak össze a Spybottal.

Szóval nem Java, nem böngésző, hanem kémprogramirtó immunizálás. Döntés kérdése, megéri-e.

Vagy így maga a kémprogramirtó lesz kémprogram hatású. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
zmolnar

Na én most vontam vissza a 8-as telepítését a windows update-n (vista32bit). A következő furcsa dolgok történtek amikor fent volt a 8-as: Minden olyan alkalmazás,program aminek köze van az internethez, egyszerűen hosszú másodpercekre lefagyott. Kezdve azzal, hogy gépindás után az oldalsáv alkalmazásai volt úgy, hogy egy perc elteltével töltődtek csak be! A firefox, amit alapból használok, megnyílt rendesen, meg működött is, egészen odáig amíg le nem akartam tölteni valamit. Olyankor az volt, hogy a letöltési ablakban OK, a firefox meg gondolkodik, gondolkodik, majd felül kiírja azt, hogy nem válaszol, és csak kb 15 másodperc múlva kezdte meg a letöltést. Ez volt a letöltésvezérlőkkel is, többet is kipróbáltam a napokban, de mindegyikkel nem válaszol üzenet fogadott, csak azután indult el a letöltés. Ami érdekes, hogy a media player is ezt a hibaüzenetet adta be, amikor le akartam rakni a tálcára, vagy be akartam zárni.

Sokat kísérletezgettem, hogy mi lehet a hiba oka, és így terelődött a gyanú az IE8-ra. Mivel nem külön telepítettem,hanem az update-n keresztül, többi más frissítéssel együtt, nem volt elsőre gyanús, hogy ez okozza a "nem válaszol" üzeneteket. Meg az is csak később derült ki, hogy azok a programok,amiknek nem kell internet kapcsolat gond nélkül mennek. Most visszatért a 7-es,és minden megy normálisan!

Amíg fent volt a 8-as nálam is piszok lassan indult el, de valószínűleg a spybot kavart be nálam is. Előfordulhat, hogy ezeket a pillanatnyi lefagyásokat is ez okozta, majd figyelem mikor javítanak mindkét programon, akkor újra kipróbálom, addig marad a 7-es /amúgy sem használom/.

Remélem amikor elérhető lesz a service pack2 addigra orvosolják a hibát, mert abban benne lesz az IE8!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Pont ezért írtam, amit írtam. Nincs is fent nálam egyik gépen sem az IE8.

 

Tudtommal az IE8 nem lesz benne a SP2-ben.

Link to comment
Share on other sites

zmolnar

Ha így van az jó, bocsi de nem olvastam végig az összes hozzászólást!

Link to comment
Share on other sites

vodás

Huhhh. Eszi, nem eszi, nem kap mást? Én nem telepítettem, ráadásul (a tûzfal miatt, ezt jelzi) nem mûködik az Automatikus frissités. Most már nem bánom, nem kell az IE8. Egyébként úgy emlékszem, be lehet állítani úgy is, hogy a Windows Update ne telepítsen semmit automatikusan. (XP SP3). :nem:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Persze, hogy be lehet. Nem is tette fel. :P Minden más viszont fent van.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
szitus

Sziasztok!

 

Telepítettem az Internet expoler 8-at (IE8-WindowsXP-x86-HUN). A használatba vétel után szerettem volna a "keresés ezen a lapon" funkciót használni. De csak egy sima fehér sáv jelenik meg.

Ebben kérem a segítségeteket! Mit tegyek? Mi lehet a hiba oka?

Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Tessék? Milyen fehér sáv? Ha jól értem, oda kéne beírni, amit keresel.

Link to comment
Share on other sites

szitus

Elküldtem a Microsoftnak a problémát és 24 órán belül válaszoltak.

A hiba elhárítására a megoldás alant olvasható.

Kérem próbálkozzon meg következõ munkamenettel:

 

1. Lépjen be rendszergazdai jogosultságú fiókkal.

 

2. Kattintson a Start – Futtatás menüpontra, majd írja be a regsvr32 oleacc.dll parancsot.

 

3. Kattintson az OK gombra, majd indítsa el az Internet Explorert.

 

 

Teljes siker! Újra lehet látni a keresõ sávot!

 

 

Link to comment
Share on other sites

szitus

Nem hagyott nyugodni a gondolat, hogy melyik program váltotta ki a problémát!

 

A tesztek során kiderült, hogy a Eusing Free Registry Cleaner 2.5 program a felelõs!

 

Futtatása után ismételten eltünt a keresõsáv.

 

Azonnal töröltem is a gépemrõl. (Pedig hasznos alkalmazásnak tûnt!)

 

A microsoft javítási üzenettel viszont azonnal helyreállítottam.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hoppá!!! Igen derék, mindenre kiterjedõ beszámoló! Köszönjük szépen! Üdv a fórumon!

Link to comment
Share on other sites

nemethister

XP operációs rendszer, SP 3 van a gépemen. Feltelepítettem az IE 8-at, majd ezután bármilyen címet írok be a címsorba, mondjuk a http://www.google.hu-t mindig ugyanaz az oldal jelenik meg, de nem a címsorba beírt oldal. Más oldalt nem tudok megjeleníteni csak ezt (lásd kép! http://picasaweb.google.hu/nemethister/Inf...101721376876290 ). Mit kellene tennem, hogy ez a probléma megszűnjön? Mozilla Firefox-al ez a probléma nem jelentkezik! Köszönöm a segítséget!

Üdv.: nemethister :(

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szerintem bekaptál egy elég csúnya hijack (eltérítõ) vírust. Alapos pucolás és rendbe jön.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Resetgomb

Ahogy elnézem a többi beírást, nem sokat javult az IE, a 8-as sem a legjobb ezek szerint. Nekem a Windows Update frissítõ automatikusan töltötte le. Letöltõdés után telepítettem ugyan, bár továbbra is a Firefoxot használom alapértelmezett böngészõként.

 

Ha eltávolítanám az IE8-at, abból lenne esetleg valami baja az op. rendszernek (rendszerösszeomlás, vagy esetleg más mûködési hiba) ?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha már egyszer feltetted, akkor ne szedd le. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Resetgomb

Ez aztán a gyors reagálás, köszi. Mindenesetre, ha jön a 9-es, akkor igyekszem óvatos lenni a telepítéssel. Hogy lehet kikapcsolni ezt az automatikus frissítést? Megelõzendõ a jövõbeni hasonló malõröket.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Vezérlõpult :nyíl: Automatikus frissítések. A 9-esre egyébként minimum egy évet kell még várni.

Link to comment
Share on other sites

Resetgomb

Megvan, kösz.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Silverlight telepítése óta ha kilépek az IE-bõl, akkor még pár másodpercig gondolkodik, másnál is? :huh:

Link to comment
Share on other sites

leszakkert

Sziasztok! IE8-at használok. Pár napja a következő üzenet jelenik meg minden gép bekapcsoláskor.

 

"Internet Explorer parancsfájl hiba.

Hiba a lapon található parancs fájlban.

Sor: 1 Karakter: 1 Hiba: Szintaktikai hiba Kód: 0

http://count.zcominc.com/link/count.php?id=94&out=1

Folytatja a parancsfájlok futtatását a lapon ? Igen Nem"

 

Ha az igenre kattintok akkor oké a következő bekapcsolásig, ha a nemre, akkor újból megjelenik mindaddig, míg el nem fogadom az igennel.

A linkre kattintva kínai szöveg jelenik meg.

 

Különösebben nem zavar, csak nem tudom, mitől jött elő. Szeretném megszüntetni.

 

Ha tudtok valamit, előre is köszönöm.

 

Mit csinált ez a webprogramozásnál??? Írj rendesen! <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szerintem bekaptál egy vírust.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...