Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hangproblémák


djpety

Recommended Posts

KGigi

Jó eséllyel a flash playerrel akad össze. Próbáld meg lepucolni és újratelepíteni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Adi01

Sajnos amit javasoltál nem segített. Csak ha 11.2 -es playert tettem volna fel. Viszont találtam megoldást a problémára hátha vkinek van még ilyen baja szóval linkelem az oldalt.

http://forums.adobe.com/thread/1018071

Itt az utolsót vettem igénybe, h egyszerüen átírtam az mms.cfg file-t. Beleírtam, h ProtectedMode=0 és azóta tudom vezérelni a hangot!:)

De köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
assus33

Sziasztok.

Olyan problémám van hogy van egy ASUS A8V-VM SE alaplapom AMD athlon 3800+ procival.Telepítettem az XP-t azon volt hang.Szerettem volna telepíteni a WIN 7-et ami sikerült is de,sajnos nem lett hang a gépemen hiába kerestem illesztõ programot.Tudna nekem valaki segíteni hogy mit tegyek?

Válaszotokat és segítségeteket elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Ha a gyártó adott ki vistához, azt próbáld meg, ha nem, akkor nem támogatja a win7 a hardvert.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
mrscottpilgrim

Üdv.

Asztali gépem van, alaplapi lapkakészlet Intel Lakeport i945P, hangkártya Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1], XP SP2, és az a problémám, hogy a hang idõnként egyszerûen elmegy. Ha mondjuk YouTube videót nézek, vagy asztali lejátszón filmet, szimplán nincs hangja, ha a Winampban indítok el zenét, akkor még hibaüzenetet is jelez. Ha rányomok a Hangvezérlõre, akkor kiírja, hogy nincs driver csatlakoztatva (vagyis úgy csinál, mintha nem lenne driver instalálva - pedig van, frissítettem is a Realtek HD Audio Managert), viszont ha újraindítom, megint semmi baja egy darabig (aztán megint). Az érdekes viszont, hogyha zenét hallgattam a winampban, és nem léptem ki, akkor miután elment a hang, ha elindítok valamit a lejátszási listában, azt lejátsza. Megformáztam, újraraktam a rendszert, és továbbra is csinálja, ezt így az utóbbi 2-3 napban kezdte el. Tudnátok esetleg segíteni? Nagyon hálás lennék! Elõre is köszi.

Edited by mrscottpilgrim
Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Elõször azt íród, hogy Intel hangkártya van a gépben, máskor meg azt, hogy Realtek drivert telepítettél. Nem tûnik egy kicsit furcsának? A kettõ nem hangzik egyenlõnek (mondjuk nem is az).

Link to comment
Share on other sites

mrscottpilgrim
Destroy-man' date='2012. szeptember 8. 22:37' post='450538']Elõször azt íród, hogy Intel hangkártya van a gépben, máskor meg azt, hogy Realtek drivert telepítettél. Nem tûnik egy kicsit furcsának? A kettõ nem hangzik egyenlõnek (mondjuk nem is az).

maga a kezelõprogram Realtek (HD Audio Manager), de lehet elképzelhetõ, hogy hülyeséget beszélek (techanalfabéta vagyok, igazából az Everest reportjából másoltam ki az infót, kérlek nézzétek el nekem) :) viszont már nagyjából 4 éve ezt használom, és ment eddig rendesen (ghostolva volt, szóval alapból rajta van, ha újrarakom a rendszert, már többször volt újrarakva, szóval nem hiszem, hogy azzal lenne kapcsolatban)

 

egyébként jól sejtem, hogy beszophattam valami, viszonylag új vírust, amit a vírusírtó még nem ismer? mert elég fura. pl. újraindítom a gépet, megy a hang, megnyitom a winampot mondjuk, megy a hang, lejátsza a zenét. aztán amikor jelzi már, hogy "nicns driver csatlakoztatva", és mondjuk minden másnak már nincs hangja, ha elindítok a winampban egy dalt, akkor továbbra is lejátsza (viszont ha kilépek, majd vissza, akkor már nem). meg ugyanez bármilyen más médialejátszóval. pl. VLC-ben filmet nézek, de nem hagyom, hogy lejárjon a film, hanem stáblista közben elindítok valami mást, akkor annak is van hangja még akkor is, ha semmi másnak nincs.

Edited by mrscottpilgrim
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
koveistv93

Sziasztok! Van egy olyan problémám, hogy a számítógépem fura hangot ad ki kb 4-5 percenként sistergő sercegő hangot, ilyenkor belassul az egész gép és tart kb olyan 20másodpercig! Hőfokokat néztem,vinyóval semmi baj, fogalmam sincs mi lehet!

 

 

amd athlon 64 x2 Dc 4600+

ati hd 4650 1 gb video

deer 500 w táp

samsung 160gb winyó

3gb ddr2 ram

asus mv2tvm lap

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Amig egy normális tápegyéget nem teszel bele, addig az dataid, és a géped alkatrészeinek épsége érdekében be se kapcsold ! :frankenstein:

Link to comment
Share on other sites

koveistv93

egyébként ha meg nem a táp miatt van ez, akkor most nem adnék ki normális tápra pénzt..

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Teljesen mindegy, mi miatt van. Még ha nem is lenne semmi probléma, a tápod akkor is egy kalap szar; ha ezt használod tovább, csak idő kérdése, mikor megy tönkre valami a gépben. De hát persze ha mindenáron fel akarod venni a szopóálarcot, jogod van hozzá.

 

Amúgy a konkrét problémát is >90% eséllyel a táp okozza.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Az a rosszabbik eset, ha nem oldja meg a dolgot a tápcsere. Akkor a gagyi tápegységed már elkezdte kinyírni valamelyik másik alkatrészt.

Link to comment
Share on other sites

koveistv93

rendben,beszerzek holnap egy új tápot..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
L.Gyuri

Sziasztok!

 

Ismerősöm gépnek problémája van a hanggal. Ha bedugja a fülhallgatót a jack aljzatba, akkor a laptop beépített hangszórója nem némul el, hanem egyszerre szól a beépített a hangszóró és a fülhallgató is. Az egész dolog egy Windows frissítés után romlott el. A dolgomat tovább nehezíti, hogy Windows 10 fut a gépen, ami francia nyelvű. Amit próbáltam:

  • Eszközkezelőben megnézni, hogy milyen típusú a hangchip. Csak azt tudtam kideríteni, hogy Realtek, de konkrét típust nem mutat a Speccy sem.
  • Megnéztem milyen frissítések települtek fel Windows Update-ről. Megtaláltam, hogy mi és mikor települt fel, de eltávolítani nem tudom őket (ami nekem elég hihetetlen).
  • A gép MSI típusú, a weboldalán nem találtam meg magát az audio drivert, csak egy equalizer-t.
  • Utána eszembe jutott, hogy az én gépemen a driverrel együtt feltelepült egy program, amivel lehet állítani ilyesmit. Feltelepítettem innen a második sorban lévő linkről a drivert, de a Realtek HD audio manager nem települt fel (tudom, a link nevében benne van, hogy driver only, de egy próbát megért).
  • Megnéztem az óra melletti winows-os hangikonnál a beállításokat is, de nem találtam semmi érdemleges beállítást.
  • Próbáltam még a rendszer visszaállítást is. Ezzel az a probléma, hogy az update előtti állapotról nem készült rendszer visszaállítási pont, mivel valaki deaktiválta az összes partíción.

Valakinek van még ötlete? Előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Félek tőle, ez nem szoftveres történet, de hátha van, aki okosabb nálam...

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Találtam egy ilyet (superuser.com) igaz, hogy Win7-re van, de szerintem egy próbát megér:

Press Start.

Press Control Panel on the right side. (If it took you to Control Panel > All Control Panel Items; Press on Control Panel in the address bar at the top)

Press Hardware and Sound

Press Sound

This should give you a dialog box labeled Sound with 4 tabs labeled Playback, Recording, Sound and Communications.

While under the Playback tab; Plug in and Unplug your headset while looking for the Speakers that are going from Not plugged in to Ready. Click on the Speakers once you figure out which one it is.

Press Set Default at the bottom

Press Apply

This should set your head set to default while they are plugged in and go back to your other speakers when they are not.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Denibaby

Évtizedek óta nem tudtam meghallgatni semmit a PC-n, és a tévén sem. 90%-os hallásvesztéssel némi csontvezetéses hallásom van. Nem kaptam megoldást sehonnan. A legdrágább hangkártya, vagy tévé is halk volt. 3 hónapja vettem 500 Ft-ért gagyi hangfalpárt. Bele dugtam a fejhallgatót a hangfalba, és annak a jack-ét a sz.gépbe. Kis potméter álláson is hangos, nagyon jól hallom. Vettem a tévéhez is. Saját ötletem...továbbadom.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...