Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hangproblémák


djpety

Recommended Posts

nagyjani

Szerintem meg alaplap probléma lesz. Méghozzá a chipset valamelyik bga-ja van elengedve egy kicsit. Igaz, hogy ez tipikus laptop probléma, de asztali gépnél is elõfordul, ha túl nagy a hõterhelés. Ha meg vannak nyomogatva, valószinû le is fagy a gép.

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Majd net nélkül újratelepítem valamelyik nap.Egyébként bennem is felmerült az alaplap hiba.Talán kiderül egyszer.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Túl vagyok a telepítésen.A probléma épp úgy megmaradt és továbbra is utólag telepítgeti azokat a bizonyos drivekat.

http://imagerz.com/QEJGXUtvAwJRX1tIFAVR

Azt hiszem marad az alaplap proci csere. Köszönöm az eddigi segítséget.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Igen, most hogy a szoftveres oldal kilõve, a legvalószínûbb az alaplap, ahogyan nagyjani is írta.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Dinter0000

Sziasztok!Jó volt a hangfal az újratelepítésig de most nem szól.Újratelepítettem a gépet,mert lassú volt.Utána kész lett.Ilyenkor még nem voltak fenn a driverek,nem volt hang,és megint újra lett telepítve.Itt már felraktam a drivereket az EREDETI géphez kapott CD-rõl.A Hangkártya és a videókártya driverét tettem fel,azokat,amik elõtte is fenn voltak de még mindog nem szól.A hangszólót is észleli,azt írja h probléma nélkül csatlkaoztatva de nem jó..Ha valaki tudna valamit...

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Ha úgy gondolod, hogy látnokok vagyunk, s tudjuk milyen alaplapod van, illetve látjuk a kristálygömbünkben, hogy milyen operációs rendszert telepítettél, ki kell ábrándítsalak. :P

Link to comment
Share on other sites

Dinter0000

Az alaplap ASUS P5VD2-MX és XP Professional-t raktam fel.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

ASUS FTP (AD1986)

 

Az elsőt, vagy alulról a harmadikat próbáld először. De csak az után, hogy felraktad az alaplap chipset driverét is (CD)!

Link to comment
Share on other sites

Dinter0000

Thx,kipróbálom.A chipset drivereket már felraktam,de szerintem írtam is.

 

EDIT:Elindítom a letöltést,bejön az ablak is de nem tölti egyiket sem.

Edited by Pjotr
Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Nekem Firefox-szal elindult, igaz, nem túl izmos sebességgel.

Link to comment
Share on other sites

Dinter0000

Felraknád azt a 2-t data.hu-ra vagy valahova mert nekem nem jön :S

 

EDIT:Már raktam fel Realtek HD audio drivert meg minden de még mindig nem jó,de azt a 2 fájlt még minidg nem tudtam kipróbálni.

Edited by Dinter0000
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Alex0000

Sziasztok, nekem egy olyan problémám lenne, hogy van egy amilo l 6820-as laptopom, és egyszer csak, elment a hang.. Mármint úgy volt, hogy ha megnyomtam az oldalát a laptopnak, akkor recsegett a hangszóró, és néha ennek hatására ki is kapcsolt a gép.. Na mondom, szét szedem, hátha csak egy vezeték.. (utána már nem szólt) Így szétszedtem, és tényleg egy vezeték volt.. Azonban még most sem megy a hang, pedig vissza lett forrasztva a vezeték, ami leszakadt. A hangszóró "sistergését" hallom, és ahogy halkítom a szabályzóval, halkul a "sistergés", de a rendszer úgy kezeli, mintha fent se lenne a driver.. Azt is megnéztem, úrja is telepítettem a driverjét, de semmi.. Egyébként amikor bekapcsolom a laptopot, akkor egy rövid jelzésnek(ilyenkor windows még nem tölt, ügye a bios jelez hogy minden oké) kéne elhangozni, ami korábban el is hangzott, de most már az sem.. Mi lehet a gond? Köszi :)u.i.: Via AC'97 audio codec

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Rövid zár, füst, amperszeg meg ami még lenni szokott, csak kicsiben.

Link to comment
Share on other sites

boltos02

Üdv mindenkinek!

 

Olyan jellegû problémám lenne, hogy win7-em van és a játékok alatt semmiféle beszédhang és egyéb különbözõ hangeffektek némák. PL: átvezetõknél semmilyen hang nincsen, ha lõsz a fegyverrel nincs hangja. Ez a jelenség már 3 játéknál is elõfordult: Mafia 2, Just Cause 2, Two Worlds II. A segítségeket elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

És egyébként rendben van a hang?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
értetlen

Sziasztok!

 

Próbálok felvenni hangot a gépemen, pl. lejátszok valamit a neten és azt.

Amúgy rendesen szól minden, de az ilyen felvételek iszonyú rosszak, zajosak.

A Windows-al (XP) se sikerül, külön szoftverrel se, mind vackot erdeményez. Régen ilyen bajom sose volt.

 

Köszi a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nincs véletlenül bekapcsolva a mikrofon bemenet?

Link to comment
Share on other sites

értetlen

Azt honnan tudom meg, hogy be van-é kapcsolva? Úgy tûnik, be van ...

Hogy tudom kikapcsolni?

 

............

 

És a Windows hangrögzítõjén hogyan lehet azt beállítni, hogy ne csak 1 percet vegyen fel?

 

............

 

Köszönöm a válaszokat elõre is!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A vezérlõpulton a hangeszközöknél rögzítõeszközök. Némítani úgy tudod, hogy rányomsz a kis hangszóróikonra, esetleg lehúzod a csúszkát nullára.

Link to comment
Share on other sites

értetlen

Lenémítva, sõt ki is húzva a bemenetbõl a mikrofont ugyanolyan vacak a felvétel.

 

..............................

 

A Windows hangrögzítõjén hogyan lehet azt beállítani, hogy ne csak 1 percet vegyen fel?

 

............

 

Köszönöm a válaszokat elõre is!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Kari91

A következő a problémám: a mai nap folyamán spontán újraindult a gép. Miután betöltött, elküldtem a hibajelentést,és jött az angol nyelvű súgó a microsoft-tól, hogy a hangkártyámmal van a probléma (Itt található a segítség), de a 2. lépésnél (ott, ahol az event viewer-t kellett használnom) nem találtam, amit kerestem ( eventviewer-->alkalmazás->nézet->szűrő->eseményforrás), tehát a Save Dump, vagy System Error, vagy Windows Error Reporting című kategóriákat. Mi lehet a baj?

 

szerk.: Azt írták, hogy audio driver probléma,ami azért érdekes, mert a realtek oldaláról töltöttem le néhány hete a legújabb drivert a Realtek HD audio integrált alaplapi hangkártyámhoz, és eddig még nem volt ilyen jellegű problémám.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az eszközkezelõben jobb gomb a hangkártyán, eltávolítás. Pipa a driver törlése mellé, aztán újraindítás és mehet fel megint. Ha ezután is szórakozik, ugyanez, de azt a drivert tedd vissza, amivel jól mûködött.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
lmzsolt123456

Sziasztok! Egy érdekes problémával fordulok hozzátok. A gépem tökéletesen megy egy ideig, s aztán a hangkártya megadja magát. Egy egyszerû újraindítástól helyre jön, s aztán megint kezdi. A hangkártya nem hal meg teljesen, csak a lejátszók nem tudjak kezelni. Amikor lezárom, a windows hangját lehet hallani. Win xp sp 2 oprendszer.

 

Kérlek, olvasd el a fórumszabályzatot! <KGigi>

Mindenkitõl elvárjuk a magyar nyelv és a helyesírási szabályok általános iskolai szintû használatát a fórumon! Kötelezõ ékezetekkel írni, kötelezõ a mondatokat nagy kezdõbetûvel kezdeni és a megfelelõ írásjellel lezárni stb. Tegyél szóközöket az írásjelek után, hogy a szöveged normálisan tagolt, könnyen olvasható legyen!
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Le kellene pucolni, és újra feltenni a driverét.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Adi01

Sziasztok! A következõ lenne a bibi: Egy ACER Extensa 5630 g laptopom van. Már vagy egy éve ugyanaz a vista van a gépen. Lényeg, h nem játszok a gépen tehát ilyen sürû diver cserék sincsenek :) . Problémám, h van az FN gombom és felhangosítani vagy lehalkítani akarom a laptopot ezzel a gombos megoldással nem mindig mûködik. Ha a youtubeon amint elindítom a zenét onnaltól nem tudom szabályozni a hangot billentyûzettel csak ha elõtte az egérrel rákattintok az óra melletti kis hangszoró ikonra. Keverõnél pedig megjelenik az Adobe Flashplayer ikon is. Szerintem az kavarhat be. Kerestem, h esetleg letiltsam vhogy de sehol se találtam. Vkinek Valami tipp?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...