Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hangproblémák


djpety

Recommended Posts

Temporary

Lehet hogy volt egy BIOS reset-ed. Nézd meg nincs-e "véletlenül" letiltott állapotban a kimenet. Ha nem akkor lehet, hogy gáz van, mert ...

 

Amennyiben nem vagyunk elég gyorsak és pontosak, akkor bekapcsolt állapotban történő csatlakoztatáskor, a jack kialakításából adódóan keletkezhet némi rövidzárlat. Főleg aktív, azaz saját tápellással rendelkező eszköz, például hangszórók vagy kamion :) esetén.

Ez resetet vagy kikapcsolást idézhet elő és rossz esetben az erre érzékenyebb elektronika halálát okozza. Zárlat után, csak az audio kimenet halála, még a kisebb mértékű "egészség károsodás" kategóriájába tartozik.

Szerintem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Norbo111

Sziasztok!

 

Hangkártya problémával fordulok hozzátok.

 

Most állítottam össze egy gépet, a problémám az hogy van hangom de a hanggal egyidõben egyfolytában olyan érdekes recsegést hallok. Ha pontosan akarom megfogalmazni, akkor ahhoz hasonlítanám mint amikor felteszel egy régi lemezjátszón egy lemezt és pattog.

 

Szerintetek ez mitõl lehet???

 

OS: Win XP SP3

Asrock P4i65G S478 alaplapom van + P4 3.0 GHz Prescott proci, C-Media AC'97 alaplapi hanggal.

 

Próbáltam már egy PCI illesztõs C-Media 5.1 hangkártyán keresztül is, de úgy is jelentkezik a probléma.

 

A hang driverét is próbáltam már frissíteni a legújabbal, de semmi eredmény...

 

Nagyon bosszantó a dolog, mert zene, film, játék közben is folyamatos a jelenség.

 

Kérem aki tud valamilyen infóval szolgálni, az írjon.

 

Elõre is köszönöm a segítségeteket...

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Elõször nézd meg, hogy véletlenül nincs-e felhangosítva a Line-in. Ha el van némítva, akkor pucold le a drivert Driver Sweeperrel és tedd fel újra.

Link to comment
Share on other sites

Norbo111

Szia KGigi!

 

Köszi a választ, megpróbálom leszedni a drivert majd újra rakni, mert a line-in-t hiába némítottam le, sajna nem oldotta meg a problémát.

 

Boldog új évet kívánok!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
SpeedoDevo
Szewasztok!

Nekem egy ASUS P5KPL/1600-as alaplapom van, és a problémám 64bites WIN7 telepítése után jelentkezett. Néha elmegy a hang.. Egy kijelentkezés, visszajelentkezés után a rendszerbe ismét mőködik. Vagy van úgy hogy 10 perc után ismét megy. Nem tudom mi lehet a probléma vele. XP alatt semmi probléma nemvolt vele. Pls segítsetek.

Hello!

Hasonló problémám lenne mint Peaternek csak nekem XP-n és nem jön vissza magától. Általában egy YouTube videó közben megy el és kijelentkezés-bejelentkezés megoldja, DE már az újraindítás SEM hozza helyre és semmi sem szól.

Kérlek segítsetek. Előre is köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Hangkártya driver, a legújabb van fent?

Link to comment
Share on other sites

SpeedoDevo

Igen.

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

SpeedoDevo

Felraktam az új drivert, aztán még nem mûködött és apám(=n00b) még egy kicsit gatyába rázta(=kivette a pipát az elnémitás mellõl) és megjavult.

Minden esetre köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Piegier

Üdv mindenkinek.

 

Nem teketóriáznék, leírom a hibajelenséget:

 

Most vettem új gépet és arra lettem figyelmes, hogy jópárszor szaggat a hang (fõleg zenehallgatásnál idegesítõ) és ilyenkor pl. az egér is akadozva megy.

 

Konfig:

- ASuS P5K alaplap

- Intel Pentium D 2,8 GHz proci

- Kingmax 2GB 1066 MHz DDR2 memória

- ATi Radeon x1600 pro 256 MB videókártya

Az integrált hangkártya Realtek HD audio

 

Próbáltam XP-vel és Win7-tel is, mindenhol ugyanez a hibajelenség volt megfigyelhetõ. Megjegyezném zene nélkül is szokott akadozva menni az egér.

 

Nem tudom mit csináljak már, nagyon idegesítõ. Kérlek segítsetek...

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Hogyan telepítetted a drivereket?

Link to comment
Share on other sites

Piegier

Leszedtem õket az ASuS Support oldaláról. Persze a videókártyát meg az ATi-ról. Sokat nem kellett vele szöszmötölni.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

És milyen sorrendben telepítetted õket? Szerintem valamit rosszul csinálsz.

Link to comment
Share on other sites

Piegier

Huhh, ha jól emlékszem...

 

Chipset driver

RAID driver

LAN driver

Audio driver

 

ebben a sorrendben

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Nekem is Asus P5K-m van, nálam tökéletesen mûködik a hang. Eddig mindig a realtek.com.tw -rõl szedem le a legújabb HD Audió csomagokat.

Link to comment
Share on other sites

Piegier

Újratelepítettem a Windows-t, csak ezúttal nem raktam fel a chipset és a RAID drivert, és láss csodát, minden flottul megy. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
stabipapi

Sziasztok.

A lányomtól megörökölt gép az esetek többségében az alábbi üzenetet adja indítás után:

 

http://imagerz.com/QEJGXUtvAwJRXg5JFAVR

 

Míg ez az ablak nem jelenik meg nincs hang sem. Miért felejti el hogy már telepítve van?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nagyon jó kérdés. Egyrészt ugye rendszergazdai jogú fiókkal próbálkozol? Másrészt ha nem, akkor meg lehet próbálni azt, hogy az eszközkezelőben kikeresed ezeket az eszközöket, és törlöd őket, de úgy, hogy kipipálod azt a lehetőséget, hogy az illesztőprogramot is törölje le. Ezután újraindítás és jó eséllyel menni fog.

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Szerintem rendszergazdaként lépek be,mivel más fiók nincs is.Egyébként a gép már kb. fél éve szenved hol újraindul, hol a monitor kiírja "no signal", valamint csak úgy lefagy és az egér mutató nem mozdul és billentyűre sem reagál. Van mikor a resetre sem.Volt memtest ami jó,Vga teszt is sőt gariban is megvizsgálták és az is jó.A konfig:

Asus P5 VDC-X

Intel P4 (3Ghz)

Ram 1.5Gb (1+512)

HD2600XT(passzív)

2x 160GB-os vinyó Samsung illetve Hitachi

2 xDVD- RW

és a gyenge pont:

Táp: eddig 350W Codegen volt(Sulinetes gép), most egy szintén Sz.r táp egy 450W-os M-Tech.

A tápra gyanakodtam én is mint hiba okozó.De mivel nem akartunk már sokat költeni a gépre(a lányom vett inkább notebookot) így magamnak gondoltam megteszi ez is.Az nem létezik hogy két tápból kettő rossz?Nem lehet alaplap probléma?Egyébként az újabb bekapcsolásnál más hibát produkált:

http://imagerz.com/QEJGXUtvAwJRX1tIFAVR

Az eszközkezelőben ezt láttam:

http://imagerz.com/QEJGXUtvAwJRX1tERAVR

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Valami nagyon csúnyán megkattant. Mielõtt végigzongorázzuk a hardvereket, érdemes lenne csinálni egy tiszta telepítést a legújabb driverekkel.

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Azon már két hete lesz holnap hogy túl vagyok.Sõt míg a lányomnál is volt újratelepítés.Az nem lehet probléma hogy a két memória modul nem egyforma?Egyik 800Mhz,a másik 533Mhz frekin megy.Jobban mondva most már mindegyik 533-on mivel a lassabb eszköz határozza meg a sebességet.

 

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Itt driver probléma is lehet.

Az alaplapi VIA chipsethez való és egyéb drivereket is fel kellene tenni. Szétnézni az Asus honlapján, mi van hozzá.

Lehet, hogy a Win7 próbálkozik a netről frissíteni, de minden nem jön össze.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Igen, amelyik drivert csak lehet, kézzel kéne feltenni, mielõtt még kiengednéd a WU-t a netre.

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Ok.Leszedem újra a legfisebb drive-kat.De azt hogy tudom megakadályozni hogy a Win7 ne szedje le és telepítse önállóan?Talán addig húzzam ki az USB-s wifi-t míg az oprendszert telepítem? Most egy LCD TV a monitorom.Az nem probléma telepítéskor?

Köszönöm az eddigi és ez utáni segítséget.

Sajnos VIA PT 880 Ultra és VIA VT 8237A drivet nem találok. A többi frissítést már leszedtem.Esetleg segítség link?

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Igen, a legbiztosabb az, ha nincs rákötve a netre, amíg a drivereket fel nem teszed. A tv nem gond.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...