Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hangproblémák


djpety

Recommended Posts

djpety

Sziasztok! Van egy nagy gondom, valamiért, szaggat a hang. Leírom részletesebben:

 

Windows betöltõdése után, ha elindítok egy zenét, néha beszaggat, de idegesítõ módon. :S

 

Néha viszont közben is, amikor már hosszabb idõ eltelt, váltakozó idõközönként. Mi lehet az oka? Egyébként ez játékoknál is észre vehetõ! Kép is, hang is. Driverbõl minden a legújabb. Windows Vistán van ez a jelenség, XP alatt ilyen nem volt.

 

A memória biztos nem gond, mert 2GB, ami bõven elég a Vistához, ugyanakkor van elég szabad helyem is (18GB egy 40GB-s partíción...)

 

A gép egy Acer Aspire 5720Z típusú notebook.

 

Illetve még egy érdekes dolog! Amikor készenléti állapotba kapcsolom a gépet, majd onnan visszajövök, nem mindig kapcsol vissza a ventillátor, és ha eléri a 100 fokot akkor kikapcsol, persze ha észre veszem akkor újra indítom gyorsan. Ez a jelenségi is csak Vista alatt van.

 

Remélem, hogy valakinek van segítõ ötlete. :ötlet: A válaszokat elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Csak Vistával melegszik a gép? :pislog: Mi van még rajta?

Link to comment
Share on other sites

djpety

Köszi a gyors választ. Csak vistával, de úgy, hogy ha visszatér készenléti állapotból, akkor "elfelejti" visszakapcsolni a ventilátort. XP alatt vissza kapcsolta... (jelenleg a venti megy, és 45-50 fok között mozog...)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Tudtommal a ventilátort az alaplapi hõérzékelõ szabályozza, és nem az operációs rendszer. Inkább nem tud mit kezdeni a Vista nagyobb terhelésével. Ennyit tudok hozzátenni, hátha más többet tud. :)

Link to comment
Share on other sites

djpety

Igen, szerintem is az alaplapi vezérli, de mi van, ha a vista valamit művel a készenléti állapot után (valami acpi műveletet? (gondolom ez vezérli...))

 

Mert ugye újraindítás után nagyon felpörög a ventilátor, és hűt ezerrel...

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Azt mondod, hogy Vista-val van ilyen gondja, mert egyébként mûködik a notebook. Mivel az Acer ad Vista támogatást a géphez, vannak driverek, gondolom, azokat használod. Ha nem ez a baj.

Az is elképzelhetõ, hogy kókány Vista-t használsz, nem mûködik megfelelõen.

Emellett az is játszik, hogy olyat telepítész a gépre (akár Acer szoftver is lehet), ami beleszól ebbe a rendszerbe, hibásan mûködik.

Link to comment
Share on other sites

djpety

Mit értesz a "kókány Vista" alatt? SP1-es rendes vista... semmi módosítás nincs rajta pl VLite-al.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Mindenképpen szûkítené a lehetséges problémák körét, ha megpróbálnál egy újratelepítést.

Link to comment
Share on other sites

djpety

Az biztos, de olyan rossz mindent újra felrakni, nem beszélve az emailek és egyéb beállítások exportálásáról...

 

Biztosan van valami ésszerűbb megoldás, mert könnyű itt újra telepítést ajánlani, persze ez lenne a legjobb, hiszen akkor nem nyavalyognék nektek, nem venném el az időt, de mégsem ez a legjobb megoldás.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Pjotr írta. A legfrisebb drivereket szedd le a gyártó oldaláról. Én is jártam úgy Vista alatt, hogy az egyik Nforce driver nem mûködött együtt normálisan az alaplappal, az esetemben állandóan pörgette a ventiket, meg a processzor-memória arányokat is minden indításkor más értékre tette.

Ezek a driverek már simán felülbírálják az alaplap bios beállításait.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

OFF

hiszen akkor nem nyavalyognék nektek, nem venném el az idõt, de mégsem ez a legjobb megoldás.

 

A saját gépemmel is ezt csináltam, mikor gáz volt. Nem ajánlanék olyat, amit én nem vállalnék be.

Link to comment
Share on other sites

djpety

Tudom, xp idejében én is újraraktam sokszor, de a Vistánál eddig nem volt olyan, ami miatt újra kéne rakni. :S És érdekes, jelen pillanatban zenélek és nem szaggat, csak néha gondol egyet... :S

 

Mondjuk most frissítettem !videókártya! drivert :D Nem hiszem, hogy köze lenne hozzá, majd a hangkártya drivert is frissítem!

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Bármilyen driver okozhatja.

Link to comment
Share on other sites

opp

Sziasztok!

 

Elég érdekes problémáim vannak a gépemmel. :)

 

Konfig: ASUS P5K PREMIUM Wifi AP, 2*1024 Corsair Dominator, Intel Pentium Dual Core E8400, Creative X-FI Extreme Audio...

 

Az alaplapon az első perctől nem működik rendesen a wifi rész...

Az ASUS Wifi-AP Solo program még egyszer sem indult el.

Ha elindítom akkor az azonnal a drwatson-nal kéz a kézben lefagy.

Több driverrel is próbálkoztam mindegyikkel ugyanez a helyzet.

A vezeték nélküli hálózatot emiatt a "windows konfigurálja".

Vista és XP alatt is ugyanez a helyzet, emiatt gondolom, hogy az alaplapon keresendő a hiba.

 

Az utóbbi időben a hangban is észrevettem változást.

Programok töltésekor a zene beszaggat, darabos, torz hangon szól.

Ez a zaj mostanra már annyira idegesítő lett, hogy azt hittem, a hangkártyám okozza és kivettem a kártyát, viszont az alaplapra integrálttal is ugyanez a helyzet.

 

Hogyan tudnám eldönteni egyértelműen, hogy mi okozza ezeket a gondokat?

Proci még lehet a ludas esetleg a Corsair-memóriáim...

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nincs ismeretlen vagy felkiáltójeles hardver az eszközkezelőben? Nincs fent valamilyen debil codec?

 

Az ASUS-os program egy kalap trágya, jobb is, ha a windowsosat használod. Azzal megy?

Link to comment
Share on other sites

opp

Nincsenek felkiáltójeles dolgok... Próbáltam több oprendszerrel is. Vista alatt szintén ugyanez a gond. A hang probléma nemrég jelentkezett, a wifis gond az elsõ perctõl fennáll.

 

Írj rendesen! <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Próbálj meg BIOS-t frissíteni, ha nem jön be, akkor szerintem mehet szervízbe az alaplap. Chipset driver fent van?

Link to comment
Share on other sites

opp

Bios frissítésen túl vagyok. A chipset driver rendben. Próbáltam teljesen uj rendszerrel is, új memóriával, új táppal, új winyóval... Mindent már... Ssak a proci és az alaplap maradt... Nem értemm mitõl sokallt be, de szerintem az alaplap haldoklik. asust... soha többé. Az elõzõ lapom is egy deluxe változat volt és azzal is csak a bajom volt. Méregdrágák és sem normális driver sem normális alkatrészek.... Nem is tudom mit vegyek ezután...

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Tényleg alaplaphibának tűnik.

 

Gigabyteot.

Link to comment
Share on other sites

opp

gigabyte-ban még soha nem láttam olyat ami sebességben és felszereltségben verne agy msi-t vagy egy asus-t.. bár ez már más téma.

 

videókártya nem okozhat ilyen hibát? mert azt nem kötöm hozzá, de azt még nem cseréltem.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem igazán.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
djpety

Rájöttem miért szaggatott nekem a hang!

 

A processzor sebessége 799Mhz-n volt 1799Mhz helyett. Valószínűleg azért, mert egyszer kiszedtem az automatikus indításból az Acer ePower-t. Most olvastam az e havi PC World-öt, és kipróbáltam a CPU-Z-t, hátha van benne valami új, és ekkor tűnt fel. Bosszantó, hogy ilyen aprósággal kínlódtam egy csomó ideig. :mérges:

 

Szóval a tanulság: Minden hónapban olvass PC Worldöt. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Anita

Segítséget kérnék az alábbi hibánál:

 

Windows XP újratelepítése után nincs hang a gépen. A tálcán sem jelenik meg az az ikon, amelyen a hangerõt lehetne állítani.

 

Link to comment
Share on other sites

geri005

Fel kéne telepíteni a hangkártya illesztõprogramát.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

És ha ennek ellenére sem jelenik meg:

Vezérlõpult > Hangok és audioeszközök > Hangerõ (fül) > Hangerõikon elhelyezése a Tálcán (jelölõ négyzet)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...