Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Igazi újdonságok a számítástechnikában


BZ-PCW

Recommended Posts

BZ-PCW

A PC World Online-on megjelent cikkhez kapcsolódó topic - ha már unjuk azt, hogy az informatika fejlõdése csak annyit jelent, hogy gyorsabbak lesznek a processzorok, kisebben a noteszgépek és nagyobbak a szoftverek, és valami igazán ötletes újításra vágyunk... Legyen ez az ötletelésre hivatott topic!

 

Látott valaki valamilyen új ötletet, ami még nem köztudott? Vagy épp kitalált valami hasznos ötletet, amit megosztana másokkal? Nosza, itt a helye!

:ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Greene

Én egyt olyan dolgot szeretnék pár szóban bemutatni, amit úgy néz ki az Apple fog elsőként bevezetni az OSX Snow Leopard kiadásában. Mivel ők elég innovatívnak számítanak, ezért azt gondolom ide belefér az alábbi.

 

OpenCL: Rengeteg PC (és MAC), köztük desktop, notebook stb..., kerül eladásra alaplapra integrált videóvezérlővel. Sokan nem is gondolnák, hogy ezek teljesítményét fel lehet használni 3D és 2D gyorsításon kívül bármire. Pedig a teljesítmény ott szunnyad kihasználatlanul. Nagy vonalakban ezt célozza meg az OpenCL. Számításigényesebb alkalmazásoknál a CPU mellett többek között a GPU-t is lehet dolgoztatni.

Ez egy C nyelvre épülő ingyenes és nyílt fejlesztői környezet. Remélem mihamarabb láthatjuk működés közben. :)

 

 

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Garono

Biztosan gondolt már rá valaki, de én egy olyan laptopra vágyom, aminek nincsen valódi billentyűzete, hanem két teljesen ugyanakkora érintőkijelzőből áll, ahol a felső kijelzőn a programok futnak, az alsó kijelzőn pedig az éppen futtatott/előtérben lévő programhoz jelenik meg az eszköztár. Pl. a Photoshop úgy nézne ki, hogy kattintok az "eszköztár-kijelzőn" a vonal ikonra, ekkor ez aktívvá válik, majd a felső kijelzőn rábökök a munkaterületre, és az lesz a vonal kiindulópontja, majd kattintok egy másik pontra, és elkészül a vonal.

 

Egy AutoCAD-nél úgy nézne ki a dolog, hogy -- hasonlóan a Photoshopos megoldáshoz -- itt is az alsó kijelzőn jelenne meg az eszköztár, de mikor rákattintasznyomsz a vonal ikonra, akkor az egész eszköztár-kijelző (toolbox-display :D) átrendeződik egy klasszikus és egy numerikus billentyűzet-párossá, ahol kézzel beírhatod a koordinátákat. Ezen kívül méretezésnél megjelennének a speciális karakterek, átmérőjel, stb.

 

Nyilván a Word-nél is tökéletesen működne a dolog, más eszköztárakkal. Tehát az lenne a lényeg, hogy ez a toolbox-display teljes mértékben programspecifikus legyen.

 

(Bár belegondolva, egy hatalmas érintőkijelzőn nem igazán lehet gépelni egy virtuális billentyűzeten, de biztosan meg lehetne szokni. :upsz: )

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ilyenrõl álmodtak a logout-on is, sõt, ott arra jutottak, hogy már próbálkoztak vele.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Én olvastam már ilyenrõl. Egy-két év és lesz. ;)

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Ez tetszik, szerintem jó ötlet.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
[OP]Destroy-man

Egy érdekes koncepció:

ASUS EeeKeyboard PC

 

Hogy mire lesz jó, nem tudni, telefonnak egy kicsit nagy, számítógépnek meg pici. :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ez meg mi? :pislog: Teljes billentyûzet egy PDA-nál alig nagyobb érintõképernyõvel?

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Fujitsu
Én olvastam már ilyenrõl. Egy-két év és lesz. ;)

Igazad lett: Link. ;)

Link to comment
Share on other sites

Garono

Ejha. :pislog: Egész jó, már csak szabványban kéne rögzíteni az alsó kijelző kezelőfelületének tulajdonságait. Mert így ugyan nem sok értelme van, de kint lehetne rajta akár egy komplett Photoshop eszközkészlet, és akkor a felső kijelzőn mehetne a munka.

 

Mindenesetre félig valóra vált egy álmom. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
payskin

A Mammut II Saturnban találkoztam vele múlt héten, ki lehet próbálni.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Greene

Hihetetlen mennyi hulladék cucc jön ki mostanság. Mármint ki fog megvenni 600 dollárért egy 4 órát bíró billentyűzetet amin van egy kis kijelző? Vagy itt ez a 2 kijelzős notebook...kíváncsi lennék akksiról mennyit megy el... :facepalm:

Úgy látom a gyártók ész nélkül próbálnak új kategóriákat létrehozni, hátha bejön, mint az Apple-nek az iPad és akkor nagyot kaszálnak.

 

ui.: Megnéztem az Iconiát, hát katasztrófa. Vastag, nehéz mint a dög, és gagyi a kijelzője. Az akksija meg 44Wh-s, amivel kb. másfél órát lehet videózni.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A kétmonitoros rendszernek szerintem lesz jövõje, csak hát egy olyan cégtõl, mint az Acer mit vársz el? A másik meg az, hogy két monitorra már optimizálni kell a programot is. Pl. egy word esetén nem csak egy billentyûnek, hanem egy eszköztárnak is meg kéne jelennie.

Link to comment
Share on other sites

Greene

A notebook nem erről szól. Az Acer baromi rossz irányba ment el. Nem akarok belemenni, hogy miért. Egy olyan alkalmazás esetén mint pl. a photoshop jó lehet ha van egy külön eszköztárad, de ugyanakkor a srác is írja a tesztben, hogy gépeléskor furcsa, hogy nincs visszajelzés. Tehát a billentyűzetet nem igazán helyettesíti, mert nem érzem a billentyűket (hiszen máshol jelenik meg az amit írok). Az egeret sem. Én pl. ha szerkesztek akkor folyamatosan egy kijelzőt figyelek, max kettőt vízszintes elrendezésben. Ez meg függőleges. Folyamatosan le kell nézzek, fel kell nézzek. Elég frusztráló lehet.

Az alapötlet nem rossz, de a kivitelezés nagyon gáz, és nem gondolták át, hogy mit lehetne kihozni egy ilyen elrendezésű notebookból.

250 ezerért amúgy nem mondanám drágának.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Dávid Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
[OP]Destroy-man

Kicsit homályos, de legalább nem kockás, mint a JPEG. :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az alfacsatornás demóképek és a fájlméret-különbségek nagyon meggyőzők.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...