Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2009. márciusi számról


payskin

Recommended Posts

Dávid Csaba

Meglehet, hogy a DDR2 már nem friss technológia, de a kérdés inkább az, mire kell a felhasználónak a PC és mennyi pénze van rá. Ami a cikkben olvasható, általános iránymutatóként tökéletes a hétköznapi ember számára. Annak, aki annyit ért a PC-hez, hol kell bekapcsolni, hogyan kell filmet/zenét elindítani, internetezni... stb.

 

Akik meg valamit konyítanak hozzá, elgondolkodhatnak, vajon jobban járnának-e DDR3 modulokkal. Akit jobban érdekel, megnézi a bazárokat és eldönti, hogy mivel jár jobban. Egy átlagos kereskedő úgyis a DDR3-at fogja erőltetni, hiszen ez az üzleti érdeke. Egy normális kereskedő viszont elbeszélget a vevővel, hogy mire volna szüksége, mire használja majd a gépet, mennyit tud rászánni s ezek alapján javasol.

 

A cikk konkrét mondanivalója számomra nem az volt, hogy ezt-és-csak-ezt-vedd-meg, hanem hogy felhívja a figyelmet: a technika sokszor úri huncutságnak tűnő útvesztőiből több út is vezet(het) kifelé. Kinek-kinek ízlése, igénye, pénztárcája és tudása szerint.

 

Családom és saját szokásaimból, lehetőségeiből kiindulva nyugodt szívvel ajánlanám a DDR2-es modulokat a hozzánk hasonló igényű embertársaimnak. Igazából, amire nekem/nekünk kell a PC, ahhoz az őskövület DDR1 is elég. E sorokat is egy ilyen gépen írom, s eszem ágában sincs lecserélni, csak azért, mert nem futtatja a legújabb játékokat. Amikre amúgy sem igényem, sem anyagi fedezetem nincs. Én leragadtam a Diablo2nél, sőt, még a mostanában oly népszerű MMORPG-k körül sem kellett lemondanom egyikről sem amiatt, mert a mai konfigurációkhoz és a DDR3-hoz képest gyenge a gépem.

 

Szerencsére a számítástechnika is lehetőségek sorozatából áll, itt sem egyetlen egy üdvözítő út létezik.

 

A websuliról hasonló a véleményem. Balázs sorai mankót adnak azoknak, akik szeretnének ezzel foglalkozni, de talán hiányzik belőlük a kellő bátorság, önbizalom, ismeret vagy elszántság. Játékosan, könnyed hangvételben elmagyarázza a kezdőknek is mindazt, amit talán egy szakkönyv olvasása közben bonyolultnak, száraznak érezhetnénk. A PCWorld nem csak azoknak készül el havonta, akik csuklóból tolják a programok kezelését, becsukott szemmel is elnavigálnak a legprofibb fórumokra, hanem például nekem is. Nem mellesleg egy szakkönyv nem pótolja és nem is képes megadni azt a páratlan lehetőséget, hogy magával az íróval diskurálhassuk meg a leírt sorokban található információt.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Hát erre mit mondjak?! (Websulira) Nekem annyira megtetszett a Balázs cikkei, olyan érthető és korszerű! Így fogtam magam és lemásoltam a cikkeket, egymás után raktam, majd összefűztem. S lám már egy helyen tudom őket lapozgatni. A következő számot is rakom hozzá. Így nem kell mindig 13 újságot lapozgatnom, ha vissza akarok valamit keresni. És lám meg is van a könyv. Remélem lesz folytatás, mert én már azt elmondhatom, hogy ide könyv, oda internet:=> A legjobban a Balázs cikkei alapján tisztultak le a dolog. Hogy mi miért is van, és mire kell használni.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
grosszoltan

Letöltöltem az Efficient Diary 1.20-ott. Elsõ induláskor meg kell adni a jelszót, és itt befejeztem! Próbálkoztam, de minden hiába!

A Webforditas.hu segítségével fordítottam:

To protect your information from unauthorized access, you are suggested to set the password to open this file.

Tip: Please remember the password you set. If you forget the password, you will be unable to open the file in the future.

(Hogy védd meg az információdat a jogosulatlan hozzáféréstõl, neked azt javasolják, hogy vedd rá a jelszót, hogy nyissa ki ezt a fájlt.

Bukj fel: Emlékezz arra a jelszóra, amit beállítottál. Ha elfelejted a jelszót, képtelen leszel, hogy a jövõben kinyisd a fájlt.)

Jelszót beírtam, mire a következõ üzenet jelent meg: MyDiary.edf' cannot be created. Ismeretlen

(MyDiary.edfet nem tudják létrehozni. Ismeretlen)

 

Gross Zoltán

Link to comment
Share on other sites

payskin

Segíthetünk esetleg valamiben a márciusi számmal kapcsolatban?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Quarker

Balázs, semmiképpen nem dolgoztatok hiába a Websulival kapcsolatban. Én több CSS tutorialt végigolvastam már a neten, de ennyire érthetõen, mint a Websuliban, még senki nem írt hasonlót.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...