Jump to content
GSForum - Segélyvonal

HD4850 probéma


wolfatka

Recommended Posts

wolfatka

Sziasztok!

 

Nemrég cseréltem le a videókártyámat egy Sapphire radeon HD4850 (512)-re.

 

Majdnem tökéletesen működik, egy problémát kivéve.

 

Néhány játéknál (magas grafikára húzva) bizonyos pontoknál egyszercsak minden figyelmeztetés nélkül hirtelen kikapcsol a gépem, majd 2-3 másodperc múlva újraindul. A furcsa az, hogy újrapróbálva mindig akkor történik ez mikor arra az adott pontra érek a játékban (tehát ha mondjuk csak futkosok körbe vagy másfelé megyek semmi nem történik). Először azt hittem hogy ez a játék hibája mert először csak a Prince of Persia (2008)-ban találkoztam vele, azonban a napokban a MAss Effect-nél is megtörtént.

 

Esetleg hűtési gond lehet vagy az áramellátás nem megfelelő?

 

Nagyon örülnék ha valahogy (olcsón) meg lehetne oldani ezt a problémát. Előre is köszi:)

 

Ja és a konfigom:

 

Intel Core Quad CPU 2.4 GHz

3GB DDR2 ram

SB Live 24 bit hangkártya

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Tápegységed?

Link to comment
Share on other sites

wolfatka

Bocs, azt elfelejtettem, de itt is van:)

 

Bestec ATX-300-12ZECR

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ó, te jó Ég! Tegyél bele egy tisztességeset, mondjuk egy FSP 350PNF-et, vagy egy többdrótos, hasonló minõségût.

Link to comment
Share on other sites

wolfatka

Ennyire roszz lenne?:o

akkor tehát biztos hogy ez a probléma?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem teljesen, csak 99,9%. ;)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

De, tuti. Csoda, hogy egyáltalán megy. Ne is használd addig, amíg nem lesz új, mert még a táp beleolvad a gépbe.

Link to comment
Share on other sites

wolfatka

Ok köszi a segítséget akkor gyorsan lecserélem valami jobbra:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Hilts

Sziasztok!

 

Biztos volt terítéken, de nálam is előjött egy bosszantó hiba: a HD4850-em játék közben néha megadja magát(jellemzően Cod4-nél). A kép elsötétül, de a progi fut tovább a háttérben, csak a reboot segít.

Hűtési gondokra gyanakszok, és ki is húztam a gépet a sarokból, hogy jobban szellőzzön. Azóta nem is volt vele probléma, kétszer toltam végig a Cod 5-öt maxon-ami azért rendesen húzz a VGA-t, de ma megint előjött ez a bosszantó hiba (a kártya drivere a legfrissebb).

Szerintem nem magával a kártyával van a baj, de sosem lehet tudni, azért érdeklődöm, hátha más is küzd, küzdött ezzel a problémával.

 

Köszi előre is mindenkinek a segítséget!

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ha referencia hűtéssel rendelkezik a kártya, akkor nagyon forró tud lenni. Az Én HD 4850-esem pl eléri a 95 °C-ot is terhelés alatt, bár nekem még nem okozott gondot. Szóval simán lehet elégtelen hűtés miatt is ez a hiba. Javíts a házad szellőzésén. Valamint ha a lamellák és a venti elkoszolódott, takarítsd ki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ogre

Sziasztok. Arra gondoltam hogy a gigabyte 4850-es videokártyám órajelét visszaveszem a gamer hud nevü szoftverrel, de állandóan lefagyott a gép. Próbáltam többször, de ha a memória órajelét visszaveszem akkor lefagy.Most a gput 250mhz-re tudtam visszavenni így stabil. Én nem csináltam valamit jól vagy ilyen a kártya? Lehet valami baja a videokártyának ha visszaveszem az órajelét?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Miért is akarod visszavenni??! :huh:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Elõször kapcsold ki az ATI PowerPlay-t, feltételezve, hogy aktív!

A videokártya memóriájához ne nyúlj, ne állítgasd, az újabb HD4890-esen is csak a GPU órajele csökken 240 MHz-re.

Link to comment
Share on other sites

ogre

Úgy gondoltam ha netezek akkor nem kell maximumon menni a videokártyának. Ha a GPU órajelét visszavesszem nem lesz baja? Az ATI PowerPlay-t hol találom?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A GPU-t visszaveheted 250 MHz-re, nem lesz baja. A PowerPlay-t a CCC-ben megtalálod.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Magától is visszakapcsol automatikusan.

 

IPB kép

 

Ha megfigyeled, nekem most se referencia értékeken üzemel.

Én a helyedben nem cseszegetném. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

ogre

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Tremmor666

Sziasztok!

Nemrégiben vásároltam a gépemet, és ilyen grafkari került bele, teljesen megvagyok vele elégedve, néhol kicsit leesik az fps-de nagyon jól működik! Egyetlen kérdésem lenne, mégpedig hogy ennek mennyire szabad melegednie? Mert ugyanis, én jelengleg COD5-öt játszok 1680x1050 es felbontásban, és egy bizonyos idő után, a coolerem elkezd "fütyülni" és amikor megnéztem 79%-on dolgozott, a kártya pedig 80 fokra hevült!

Féltem a gépemet mert nincs pénzem esetlegesen másikat venni, és az lenne a kérdésem, hogy az a 80 fok, még tűréshatáron belül van-e, vagy esetleg a grafikuskártyának az még rendben van csak a többi hardware-nek nem-e tesz bajt ez a nagy hő, vagy segítene-e egy oldalventilátor beszerelése a házra mert az még nincs rajta, de a nyári melegekre tervezem hogy meglepem a gépem 1-el! Ha pedig az kell rá, akkor azt hogy kell beállitani, hogy fújjon befelé, vagy inkáb szívjon kifelé a házból, esetleg az is jól jönne ha leírnátok hogy milyen RPM-el dolgozzon a jó hűtés elérése érdekében!?

Ez a tipusu gépházam van

 

köszönöm elöre is!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Sajnos az AMD túlságosan alultervezte, a HD4850-esek referencia hűtőjét. Sőt tervezésről sem volt szó, egyszerűen megkapta a HD3850-es hűtőjét.

Szóval ha a te kártyádat is ezzel a hűtővel szerelték, akkor az általad mért értékek teljesen normálisak, és teljesen megegyeznek a különféle tesztekben olvasható értékekkel (pl az Én HD4850-esem üresjárati hő értékékét feljebb a #16-nál olvashatod).

Ami a házhűtést illeti fontos dolog, de ennél a típusnál, csak 3-4 fokot lehet vele nyerni (tapasztalat).

Link to comment
Share on other sites

Tremmor666

Jelenleg netezés és winamp, valamint msn használat mellett , ezeket az értékeket mutatja:

 

IPB kép

 

 

Lenne valami ötleted amivel esetleg javíthatnék ezen a gondon, vagy nem annyira fontos mint ahogy gondolom?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

:lol: Bár csak az enyém lenne ilyen "hűvös" alapjáraton. Játék közben nekem néha meghaladja a 90 °C-ot is.

De ha ennyire zavar, a Cooler Master Elite sorozat házaiba, előre is szerelhető egy 12 cm-es venti, amit majd légbeszívásra állíts, ezzel nyersz pár fokot. A másik véglet a VGA hűtő cseréle, de ez barátok között is garanciavesztéssel jár.

Link to comment
Share on other sites

Tremmor666

Engem igazság szerint az zavar hogy, hangos a ventilátor amikor rákapcsol 80%-ra, olyan hangja van mintha fel akarna repülni az egész cucc :D De ha ez így rendben van, akkor nem izgulok rajta, csak beteszek 1 ventilátort előre is, kösz szépen, most már nyugodtan alszok. :)

 

Mondd csak, hallottál már ékezetes betűkről? <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

kifly
:lol: Bár csak az enyém lenne ilyen "hûvös" alapjáraton. Játék közben nekem néha meghaladja a 90 °C-ot is.

De ha ennyire zavar, a Cooler Master Elite sorozat házaiba, elõre is szerelhetõ egy 12 cm-es venti, amit majd légbeszívásra állíts, ezzel nyersz pár fokot. A másik véglet a VGA hûtõ cseréle, de ez barátok között is garanciavesztéssel jár.

 

 

Ha referenciahûtõs változatod van, ajánlom neked az ati tray tools programot. Azzal te állíthatod be hogy hány fokon milyen sebességel forogjon a venti. Arra figyelj hogyha felteszed ezt akkor catalyst controll centert le kell törölni!. Mert ez is állítgatja az órajeleket 2d és 3d közt. (de megtudod határozni hogy asztalon mekkora legyen az órajel)

A programot INNEN tudod letölteni, a legfrissebb bétát kell leszedni.

A beállításáról pedig ITT olvashatsz, nem bonyolult, elég a képeket nézni és beállítgatni.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Köszi, de már ismertem a programot. És használtam is. Korábban az XML- fájlon állítgattam, utána következett a Gainward Expert tool. Mostanában már nem foglalkozok vele, inkább hagyom a drivert default-on, mert így sokkal csendesebb. Az a tény, hogy így teafőzésre is alkalmas nem igazán érdekel, mert még mindig van rajta 1 év gari. Ha így tervezték, akkor bírnia kell a forróságot. :démonikacaj: A közeljövőbe lehet veszek rá másik hűtőt, nem várom meg míg letelik a garancia, de mivel nem akarok rá sokat költeni, így megvárom míg piacra dobják az Arctic Cooling Accelero L2 Pro-t. :)

Azért minden esetre köszi a segítségedet, mindenki nevében. 8)

Link to comment
Share on other sites

kifly

Az oké hogy van rá egy év gari, de mi van ha a gari letelte után 1 héttel megy tönkre? Szerintem ezt hívják szo*ásnak :/

Én ezért nem refhűtőst vettem anno 4850-ből hanem toxicot, ezzel idle 40fok terhelve meg 65-70 közt van. Mondjuk van a házban 3 venti a jobb szellőzésért, de még így sem nevezném hangosnak :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...