Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Pre-béta történet (6801, 6956)


vmiki

Recommended Posts

[OP]Destroy-man

@Balázs:

 

Megnéztem azokat amiket írtál:

Se az Aero Peek, se a desktop betekintés nem megy, és tényleg nincsen a PDC-n bemutatott változatban jumplist. Viszont nálam működik a dinamikus megvilágítás, és a másolás fázis jelzése is. Átlátszóságot pedig tudod szabályozni: asztalon jobb klikk/Personalize az ablak alján Window colorra kattints, majd a Color intensity-nél tudsz szabályozni (bár elég alacsony így is az érték), illetve Show color mixerre kattintva a Saturationnél is játszadozhatsz ízlés szerint. :) Persze ezek a beállítások a programok fejlécére is kihatnak, mivel közös vezérlésen vannak.

 

A PDC-s különbségek abból fakadhatnak, hogy az általunk tesztelt 6801-es még csak M3-as fázisban van (ellentétben azzal, hogy sok helyen PreBetanak minősítik), a PDC-n bemutatott verzió pedig (6933 - ha jól láttam a videon :)), az pedig már ténylegesen PreBetanak van minősítve az MS szerint. PDC weblapján egyébként olvasható is ez a sorszámozás. :)

 

Azaz vannak, és még bőven lesznek is még különbségek a végleges változathoz képest. Egyébként nem hinném, hogy egy OS megengedhetné magának, hogy SM3 kelljen hozzá, akármennyire is "csilli-villi". Bár az általam tesztelt gépek mind SM3-ak. :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Azt láttátok, hogy lejátszik magától DivX-et és XviD-et? Poénból belehúztam a Media Playerbe valamelyik sorozatepizódot, erre elkezdi lejátszani. Csak pislogtam ki a fejemből, hogy mi van... És ez még semmit, itt van egy cikk arról, hogy mi van/lesz beépítve.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ez nagyon jó :) (ezt eddig is kitalálhatta volna a Microsoft :hááát:) A Vista megjelenése után hónapokig kellet várni mire kompatibilis codec -et adtak ki. Így már legelején készen áll rá a Windows 7.

 

Mivel mindenkinek más oka van rá, hogy miért gyûlöli a Windows Media Player-t, így jogosan felmerült a kérdés: vajon a többi médialejátszó alkalmazás tudja is használni ezeket a codec -eket, vagy csak direkt a Media Player? Mert ha csak az utóbbi, akkor az "N" verziókból ez könnyen kimaradhat, és azok használóinak megint lehet teleszemetelni a gépét mindenféle Codec -ekkel....

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nem kell teleszemetelni semmilyen codeccel a gépet, max azokkal amit nem tartalmaz, ugyanis bármilyen WDM alapú program képes elkezelni a beépített codeceket.

Nekem Vista Bétán is tökéletesen mentek a codecek. Csak nem Codec Packot akartál telepíteni esetleg? Mert azok tényleg nem működtek. De azok csak lassítják a gépet, max ffdshow ami szóba jöhet, de az ment is a Vistával.

 

@Balázs: A WMP-ben te megtaláltad az equalizert? Mert én már (szerintem) mindent átnéztem, és sehol sem találom. :(

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hoppácska! :o

 

UK magazine Custom PC reports that Windows 7 will feature WARP, which lets any computer with an 800MHz processor run Aero-style desktop transparency and, with a certain performance hit, the Direct3D requirements for video games. Microsoft seems to have learned something from the "Vista Capable/Ready" labeling fiasco, so expect less confusion on what can "run" the OS due out in mid-2009.

Forrás: Lifehacker

 

Hehe, most látom, hogy "mi" is megírtuk, csak "minket" ritkábban olvasom. ;)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A sztorihoz az is hozzátartozik, hogy a WARP-on keresztül egy Core i7 processzoron futtatták a Crysis-t átlagosan 7 FPS-sel. :P

 

Persze csak kötekszem.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ennek szerintem annyiban lesz jelentõsége, hogy gyengébb gépeken is megy az Aero. Nem hiszem, hogy ezzel bárki játszana :D

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Januárban jön a hivatalos Beta. :D

Azért sajnálom, hogy a 6965-ösböl nem szivárgott ki a 64 bites, csak a 32-es. :(

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Azért van benne pár újdonság:

- Új Bootscreen (nem mintha egy OP-rendszer ezen múlna :))

- DX11 (6801-ben csak DX10 van)

- Müködik az Aeropeek, és a desktop betekintés (warez fórumokon írták, és ott nem szoktak hülyeséget írni)

- Nem kell "meghackelni" a registryt az új tálcáért

- Nem fogadja el a Vista RC kulcsot :( Legalábbis ezt írták (6801-es elfogadta)

 

Egyszóval ez már úgy működik, ahogy a PDC-n bemutatták. :)

 

Szerencsére nincs messze már az a hivatalos Beta. :)

Ahhoz meg kulcs is jár. :D

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Tudnátok nekem információval szolgálni, hogy mi a helyzet az ATI Hybrid CrossFire-rel? Mert a notebookomban van integrált HD 3200-as és egy diszkrét HD 3470-es VGA ilyen néven: HD 3470 Hybrid X2

Fog működni a váltás a kettő között, vagy csak újraindítással (eddig ezt mondták)? (A HD 3200-as kevesebbet fogyaszt, HD 3470-es kikapcsol.)

CrossFire támogatás gondolom lesz. (2 kártya egyidejűleg számolja a grafikát.)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ez csak driver kérdése, az meg van hozzá már most is. :)

A gyári wines driver nem fogja kezelni.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Jó, én is így képzeltem el, az M$ meg ne ijesztgessen. :D

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

20 Gb-os partíció elég lesz neki vagy nagyobb kell? :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ugyan nem foglalkoztam még vele, de így látatlanban is azt gondolom, hogy rendszerpartíciónak több kell.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Biztosan több. Nem hiszem, hogy kevesebbel beérné, mint egy Vista.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Akkor továbbra is vpc marad, a legnagyobb fölös vinyóm csak 20 Gb-os :(

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ja, az újdonságot nem a 6801-hez, hanem a PDC-n bemutatottakhoz képest gondoltam (és "Túró is). Az nyilvánvaló, hogy mindaz benne van, amit a PDC-n mutogattak, mert ezen mutogatták. :)

 

Azt nem teljesen fogom, hogy egy fejlesztés alatt álló szoftvernél hogy merül fel problémaként a termékkulcs. Van eredeti dobozos Vista Ultimate-em, még azt sem telepítettem soha a benne levő termékkulccsal. ;) (És nem azért, mert warezolok, hanem azért, mert nem kell a telepítéséhez termékkulcs.)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Én nem a telepítésre, hanem az aktiválásra gondoltam. ;)

És igen, se Vista, se Win7 nem kér telepítésekkor termékkulcsol (kötelezően), de anélkül meg hogy aktiválod?

Maradjunk a legális megoldásoknál, mert illegálisan nagyon könnyen lehet. :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem aktiválom. A Windows 7-et azért, mert tesztelésre van, mire lejár a 30 nap, már lesz újabb build belőle. A Vistát meg azért, mert nagyon ritkán van rá szükségem (kb. pont 30 naponként), akkor is csak néhány órára, ezért nincs értelme aktiválni. Ha lejár a 30 nap, legálisan háromszor újraélesíthető (rearm), utána újratelepítem. Egyébként negyedévenként az XP-met is újratelepíteném, úgyhogy ha Vistát használnék főoprendszernek, simán megtehetném aktiválás nélkül is.

 

Közben ezt nézegessétek meg. Jól alakulnak a dolgok.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Van valamerre lista, hogy mihez van már (ha csak beta is) driver Windows 7 alá? Mert a beta-t már én is kipróbálnám, de ha nincs mindenhez driver, akkor inkább várok még.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A Vistás driverek jók hozzák, a Vista SP1 kernelbõl indultak ki.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Az a baj, hogy az ilyenben nem bízom. Elõfordult már másnál, hogy ez meg az nem ment, szóval várok. :)

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

Én is várok...2009-ig. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Megjelent a Blue Badge rev. 3 :)

Ezzel már megy az AeroPeek. :D

Link

Minimális rendszerkövetelmény: Win7 Build 6801 vagy újabb.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...