Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Lefagy a számítógép


Pjotr

Recommended Posts

Pjotr

Lefagy a számítógép
Ez tök ugyanaz, mint az újraindulásos!
:lol:

:ny

:ny
  • Ha tápegységünk szerepel a nem ajánlott listában, akkor cseréljük le egy, az ajánlott listában szereplőre!
  • Viszont, ha elméletileg jó minőségű tápegységünk van, akkor is ellenőrizzük, hiszen bármi elromolhat. Szervizekben van rá eszköz, ennél egyszerűbb, ha kölcsönkérünk egyet. A tesztelés annyiból áll, hogy leterheljük a gépet. Ha huzamos ideig stabil marad, akkor örülhetünk.
  • Ha nincs már garancia a tápegységünkre, akkor ki is nyithatjuk, hogy a kondenzátorokat ellenőrizhessük. Ha púposak, akkor cseréljünk tápot!

Felhívnám a figyelmet, hogy a linkelt topikban egyéb okosság is akad!

Melegedés

Nézzük meg az alakrészek hőmérsékletét, mert könnyen lehet, hogy túlmelegszik valami. Ha úgy véljük, hogy egy-egy alkatrész hőmérséklete magas, akkor tisztítsuk ki a hűtőjét, illetve pasztázzunk újra. Az is előfordulhat, hogy a házunk szellőzése rossz. Ebben az esetben szereljünk ventilátorokat a házba (elől be, hátul ki)!

:ny

Alaplap
  • Alaplaphiba miatt is újraindulhat a számítógépünk, de nem kell azonnal a legrosszabbra gondolni. Előfordulhat, hogy csak a BIOS beállításai nem megfelelőek, célszerű lehet CMOS resetet végezni, illetve a problémás beállításokat ellenőrizni (pl. AGP fast write kikapcsolása)!
  • Ha ennyi nem elég, akkor szintén kérjünk kölcsön egy alaplapot teszteléshez.

Merevlemez
  • Kábelcsere
  • Hard Disk Sentinel

:ny
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Friedrich

Sziasztok.

 

Van egy olyan apró, uszkve 3 hónapja tartó problémám a géppel, hogy bármit futtatok rajta -legyen az játék, vagy egyéb- kb 15-20p múlva befagy. Tulajdonképpen nincs kék halál, egyszerűen megáll és csak resettel lehet újra életet lehelni bele.

Először mikor ez jelentkezett a memória ugrott be elsőnek, no azt ki is cseréltem de a hiba nem szűnt meg.

Ezt követően új vinyó került bele, új dvd olvasó, új proci de még mindig ugyanez a gond.

Az alaplapom kb fél éves, a vga dettó, egyedül most már csak a táp az ami elmúlt 8 éves.

 

A bios-t átnéztem, az rendben van, a win szintén kifogástalan, minden cumó ami a gépen van vírusmentes és csak azokat a progikat szoktam feltenni amiket nap mint nap használok (mint pl.: ACDsee, Daemon-tools, winrar + amik kellenek, így az alaplapi vezérlők és a latest vga driver) de mostanra már ott tartok, hogy kivágom az egészet csukott ablakon keresztül, mert egy egészségeset nem tudok játszani se vele, hogy be ne fagyjon.

 

A gépem most így néz ki:

- Win Xp Pro v.2002 sp2

- Intel P4 2600mhz proci

- 1gb DDR1 400

- ASRocK P4VM900-SATA2 alaplap

- GF EN8400GS 256DDR2 vga (bár spec ennél nem értem, hogy a driver, everest vagy bármi más miért 512mb-nak írja a memóriáját miközben csak 256)

- 160Gb Seagate HDD (ide)

- alaplapi hang

- codegen/sowah [atx 2.03(p4) model: 300x]

 

Tulajdonképpen már szinte mindent kipróbáltam. Kicseréltem azon cuccokat mik már picit idősebbek voltak, újra lett húzva a win, víruskukucs lett minden mentett adatomon, portalanítva lett mindenhol (!) a gép de semmi látszatja, hogy bármit is tettem volna. Van, hogy filmet se tok végignézni, vagy egyszerűen már az indulásnál megfagy.

 

Nagyon szépen megköszönném ha tudnátok nekem segíteni, hogy mi lehet a gond.

 

Ha nem kékhalál, akkor megvan a megfelelő topikja. Valamint ajánlok egy magyar nyelvtanfolyamot. <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Tápcsere: FSP 350PNF

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Ha itt kezdted volna, a táppal kezdted volna, meg az adatkábelek cseréjével. Most olcsóbb lenne. :hááát:

Mindent kicseréltél, csak éppen az ATA adatkábelt nem. Pedig ha érintkezési hiba okozza a fagyást, az az első, aztán hamar utána a táp is.

8 éves codegen. Eddig te vagy a nyerő a kategóriában. Ezt a kort még nem haladta meg senki.

Vedd ki, és tegyél rá egy kétgombos CD-t, meg egy aktív hangfalat. Jó lesz konyha CD lejátszónak. :D

Link to comment
Share on other sites

Friedrich

Erről jut eszembe: a létező összes Ide kábelt kicseréltem a gépben kb 1 hónapja bontatlan, vadi új darabokra de ez se volt okés. Tehát mégiscsak maga a táp lenne a ludas? Annyit filóztam rajta, hogy le kéne cserélni mert már matuzsálem de arra jutottam mindig, hogy ha nem lenne jó akkor már elfüstölte volna a gépem, vagy be se indulna. De ezek szerint mégis az, rendben, nagyon köszönöm a segítséget, amint tudom, kicserélem egy újra. Bár, hogy őszinte legyek, nemigazán tudom, megéri-e öt rongy alatt venni de sajna kilőttem szinte minden tartalékom amit a gépre tettem. Még egyszer köszönöm a segítséget. Most már legalább tudom, hogy ha van valami gáz, van hol megérdeklődhetem, nem pedig ''észnélkül'' cserékbe ugrani. ;) A cd lejátszós ötlet oda***, meg is csinálom. :)

 

Ugyanaz...

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

ezermester

A trabant is még megy.

 

Kérdés kit visz el a zebrán 30 éves kopott fékkel.

Cseréld le, minél gyorsabban.

Ne 5000.-ért, hanem legalább 10-ért. Ha valami kereskedő tud egy príma tápot, de tényleg nagyon jót 4300-ért, akkor keress egy másik kereskedőt! Ha 5600.-ért tudja, az ugyanaz, csak drágábban.

 

A CD-s kütyü műszaki segítségét privátban, ha szükség lesz rá.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Akapella

Sziasztok!

Segítség kéne, mert a gépem leszokott fagyni van amikor a windows logonál fagy le és van amikor már teljesen belépett és lépnék be Valami játékba vagy internetbe.De igazából nem csak ennyi baja van, van amikor nem akar be bootolni és kéri a cd\dvd-t, ilyenkor kikapcsolom a gépet és várok 30percet utánna általában elindul és van még 1 gond az pedig olyan hogy teljesen belépett a gép, jáccok vagy valamit csinálok huzamosabb ideig és 1x csak kattanás a merevlemezbõl és lekapcsolja.(2 hdd-m van és szerencsére nem azt kapcsolja le ameiken a Windows van.)

Segítségeteket elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

A kattanás a merevlemezbõl és utána fagyás szerintem tápellátási hibájára utalhat. Ki kellene próbálni másik csatlakozón, tápkábelen, majd esetleg másik táppal is. Próba kedvéért betehetsz egy másik diszket is amiért nem kár :) Ha továbbra is ugyanazt csinálja, akkor keress egy szakembert.

 

 

Link to comment
Share on other sites

djgala123

Sziasztok!

 

Állandóan lefagy a gépem és hardveresen (lefagyás után nem reagál a numlockra pl.). Teljesen független lefagyás: netezés közben, win bootolás közben, sőőt még akkor is mikor csak bejön az alaplap screenje és megáll. Ilyenkor az újra indítás reset-el történik de néha ez sem segít rajta.(reset és utána sötét képernyő, utána még1 reset attól a gép leáll és beindul utána megint leáll és utána indul újra. A hőmérséklettel szerintem nincs gond, a processzor hőmérséklet nem haladja meg a 43 fokot, az alaplap a 38fokot, a videokártya pedig az 50fokot. Memóriabusz: 265,9

  • ASRock 945GCM-S (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, LAN)
  • Kingmax KLDE88F-B8NU5 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM
  • NVIDIA GeForce 8400 GS (512 MB)
  • FSP ATX 300PNR
Volt olyan eset is, hogy ment a gép 1 órát hiba nélkül. Elkezdtem dvd-t írni, a konvertálás 1 óra volt (ekkor se fagyott), elkezdte írni a dvd-t és 5%-nál lefagyott....
  • Memória tesztet futtattam Memtest86+ progival, semmi hiba.
  • Hdd teszt is volt Hard Disc Sentinel-el. Minden ok.
A számítógép még nincs 3hónapos, de sajna már le szedtem az oldalát...úgyhogy a gari ugrott.

A segítség előre is köszönöm!

 

Üdv. Gala

Edited by Pjotr
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nézd meg másik táppal, ha ugyanúgy rossz, akkor másik alaplappal!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Alaplap csere elõtt, még nézd meg integrált grafikus vezérlõvel is.

Link to comment
Share on other sites

djgala123

Köszi a gyors választ. Magyarul vidi kártya helyett az alaplapnak a ''videókariját'' használjam?

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Igen.

Link to comment
Share on other sites

djgala123

Még egy kérdés.

Kivegyem a viderókarit és úgy használjam az alaplapét?

Azt pedig ma vettem észre, hogy lefagyás után a cd író sem nyílik ki.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Igen, mivel hogy másképp nem is aktiválódna.

Link to comment
Share on other sites

djgala123

Na Sziasztok...

 

Kivettem a videó karit és a monitort az alaplapra kötöttem. Bekapcsoltam, betöltött a win és felismerte, hogy integrált videó vezérlő. Beraktam az alaplap cd-t meg is találta rajta, csak ahogy felpörgött a cd, fagyott.

Ezután az ismerős reset, sötét kép, még egy reset még sötét kép, és a harmadik reset-nél indult ujra és utána megint install megint fagyás...:S

 

Lehetne hogy a táp rossz? pedig az is csak 3 hónapos.

 

Választ előre is köszi.

Üdv Gala

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Leszedted elõtte a régi VGA driverét?

Link to comment
Share on other sites

Temporary

A próbálj ki egy másik DVD írót vagy csak húzd le a kábeleit. Nekem egy hasonló esetben ez segített.

Link to comment
Share on other sites

djgala123

Üdv.

 

Nem szettem le az elõzõ drivert, de rájöttem valamire. Van nekem a winyón egy windows 7 rc telepítõje. Ezt elindítom és a windows fájlokat másol, na ott egybõl lefagy. Kipróbáltam ezt úgy is hogy lehúztam mindent a dvd rõl. Most kipróbálom azt hogy leszedem a videókártyám driverét. Kiveszem, kiveszem, kötök az alaplapra és megpróbálom fölrakni az alaplap videó driverjét.

 

Köszi mindent.

Csáó

 

Szerk. 1:

Újabb fejlemény. Régi driver le, kártya ki. Bekapcsolás kéri a drivert(alaplapét) cd- felpörög h telepítse, fagy...

 

Kb negyed óráig el sem indult.

 

Ugyanezt megcsináltam úgy, hogy kihúztam a dvd-t de ugyanúgy fagy...

Most olyat vettem észre, hogy lehet hogy a winyók melegednek. az egyik max hõfoka 41 fok, ezt már narancssárgával jelzi a HARD DISK SENTIEL. a másiknak pedig 39fok a maximuma.

 

Megnéztem a gépben, hogy közel vannak egymáshoz. Széjjelebb szedtem õket, most tesztelek.

Írjatok mi lehet a bajom.

 

Köszi. Csáó

 

Szerk. 2:

Ugynézki, hogy ez a winyó hõmérséklet se hiba, mert ugyanúgy fagyott, 33fokon is :S

 

Valamit írjatok légy szíves. Köszi. Csáó

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szerintem annyi mindent tettél már rá a gépre, hogy formázz. Aztán menjenek fel normálisan a driverek. Ha marad a hiba, akkor hardver.

Link to comment
Share on other sites

djgala123

Üdv. Szerintem biztos hardver...

Megint a win7 telepítést mondom(ami más gépen föl tudtam rakni).

 

Ugye gépen indítom elindul a telepítés, gép automatikusan újraindul, folytatódik a telepítés és egy bizonyos százaléknál lefagy. És itt szerintem semmi köze a drivereknek hozzá.

 

Léécci valami ötletet.

 

Csáó

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Korábbi Windows verziók telepítésénél is fagy?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Milyen optiai meghajtók vannak a gépedben? Mert egyszer CD-t írsz, egyszer DVD-t. Több is van?

Link to comment
Share on other sites

djgala123

Igen másnál is fagy, pl xp-nél is.

 

Csak egy meghajtó van és az is uj egy Lg dvd író.

 

De már próbáltam ugy hogy kikötötem és ugyis fagyott...

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Én most cseréltem le egy tápot. Egy hónapos volt. Folyton lefagyott a gép. Nem találtam hibát, így tápcsere volt. Most jó. Ha nem lenne jó, akkor alaplap kuka.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...