Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nem indul a számítógép


Pjotr

Recommended Posts

Pjotr

Lehet ugyanúgy táphiba, mint sokszor máskor, de akár érintkezési gond is. Darabokra kell szedni, takarítani, majd mehet vissza minden egy BIOS-resetet követõen. Ha nem megy, akkor teszt tisztességes táppal, ha még mindig nem oké, akkor lehet sorban tesztelgetni (elsõnek memóriát).

 

Tuningolt egyébként? Ha igen, akkor megsülhettek a modulok.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Köszönöm a gyors választ.

Egyébként nem tuningolt..

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Nem memória hiba volt, hanem videokártya. Megmozdítottad, és ezért javult meg. Mikor ilyen gond van, szinte mindig párban járnak egymással a memória és videokártya. Mindkettõt érdemes ki-be rakni. Ház milyen? Alaplap egyenes? Nem húzza el a ház valamilyen irányban? Esetleg a bufla processzor hûtõ, és a nehézségi ereje?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Mikor szétszedtem, valóban megmozgattam a csatlakozókat és meglötyögtettem a VGA-t, de ettől még a probléma nem oldódott meg, csak mikor a 3-mas foglalatban lévő RAM-ot kiszedtem. A ház amúgy egy ezer éves szutyok, korábban egy P3-as konfig volt benne, deformitást nem vettem észtre, a VGA jól be van csavarva és a hátsó rögzítőpánt is be van pattintva. A VGA érintkezi hibába szerintem lehet valami, mert mikor kihúztam a HD TV-t megint elindult, ekkor is lehetett elmozdulás, sőt, akkor is mikor a RAM-ok-at csereberélgettem.

 

Egyelőre működik, az igazság meg odaát van, mert pénzt nem akar rá költeni a közeljövőben. De egy ház és tápvásárlást mindenképp javasolni fogok neki.

Link to comment
Share on other sites

Acccccca

Hi! Ha bekapcsolom a gépet, elkezdenek pörögni a ventik és ennyi. Nincs az indítást jelzõ hang semmi. A képernyõ sem kapcsol be. Egy hete vettük, újonnan. Elõzõleg a vidikari 79°C-os volt úgyhogy kikapcsoltam pihenni, kapcsolom be és.... :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Alkatrészek PONTOS típusa?

  1. BIOS-reset
  2. Szétszerelés-takarítás-összerakás
Link to comment
Share on other sites

Acccccca

Alaplap: ASUS M4N72-E

Vidikari: Nvidia GeForce GTX260

Memória: 2x KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR2 1066Mhz

Táp: GIGABITE SUPERB 460W

Proci: AMD Phenom 9950 X4 AM2+ BOX Black Edition

 

Szétszedés összerakás úgy ahogy megvolt (csak a kábeleket húztam ki)

A BIOS-t hogy reszeteljem ha fel sem fut???

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

BIOS reset:

Alaplap kézikönyvében megkeresed, hogy hol van a ClearCMOS jumper. Ha megvan átrakod a jumpert 2-3 állásba, majd szépen vissza 1-2-be. Ha nem találod a jumpert, akkor az elemet is kiveheted, de akkor várjál 1-2 percet a visszahelyezésével. :)

Link to comment
Share on other sites

Acccccca

Köszi, elindult. Szeretem a CPU fan error hangját. Huh megnyugodtam.

Link to comment
Share on other sites

UltraSageman

Helló!

 

légy szíves segítsen valaki:(

 

Olyan problémám van h vettem egy hangkártyát,beraktam,feltelepítettem,újraindítás,bejön az a képernyõ amin megya zöld csík,az a betöltõ csík(nem tudoma nevét,bocs:D),viszont utána fekete képernyõ,és csak jó pár perc múlva jön be az üdvözlõ képernyõ:S

 

Olvastam már egy másik oldalon tippet,innen származott az is,de sajna az nem mûködik,ide másolom azt a szöveget:

Fagyos hangulatú hangkártya

 

Frissen vásároltam egy Audigy 2 ZS hangkártyát, de telepítését követõen már nem akar elindulni a Windows. Az indítóképernyõ után megáll a betöltés, és nem történik semmi. Próbáltam már csökkentett módban levenni az illesztõprogramot, de újratelepítéskor ismét elõjön a hiba. Hogyan használjam akkor a kártyát?

 

 

Csak azt a FireWire portot engedélyezzük, amelyet használunk

Ennek a hangkártyának nemcsak hangkimenetei és -bemenetei vannak, hanem FireWire csatlakozója is. Valószínû, hogy ez okozza a gubancot. Ha már telepítés után vagyunk, akkor egyszerûen kiküszöbölhetõ a probléma, amennyiben az alaplapon is található egy ilyen kimenet: ez utóbbit tiltsuk le! Lépjünk be az alaplapi BIOS-ba, majd keressük meg az 1394 vagy FireWire csatoló engedélyezését, és állítsuk Disabled értékre. Mentsük el a beállításokat, azután indítsuk újra a gépet. Ha az alaplapon nem található FireWire kimenet, de más kártyákon igen, akkor próbáljuk meg azokat letiltani csökkentett módban. Még a rendszerindító képernyõ elõtt, az <F8> -as billentyû nyomogatására elõjön az indítómenü: ott válasszuk a Csökkentett mód pontot. A rendszerbe belépve menjünk a Vezérlõpulton a Rendszer ablakba, és kattintsunk a Hardver fülre. Az Eszközkezelõ gombot megnyomva láthatjuk a gépünkben lévõ eszközök listáját. Nyissuk le az IEEE 1394 busz -– állomásvezérlõ ágat. A jobb egérgombbal kattinva a menübõl válasszuk a Tiltást. Az összes ilyen eszközt tiltsuk le, majd zárjuk be az ablakokat, és indítsuk újra a gépet a hagyományos módon. Amikor betöltõdött a Windows, ismét lépjünk az Eszközkezelõbe, és csak azt a FireWire csatolót engedélyezzük, amelyet aktívan használunk, a többit nem! Egy próbaújraindítással ellenõrizhetjük rendszerünk stabilitását.

 

Sajnos nekem ezek a funkciók nincsenek se BIOS-ban,se eszközkezelõben:(

 

Másik sajnos h hasonló beállítás féleséget se találtam.

 

valaki tudja mi a hiba?Ha iggen légy szíves írja meg,akár emailben is megírhatja: sageman90@gmail.com,vagy ide is,Mindegy.

 

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Hangkártya nélkül megy rendesen a boot-olás?

A legújabb hangkártya driver-t használod? (...bár Creative -éknál az is csoda, hogy van egyáltalán valamilyen driver.. :hááát: )

Ha az alaplapodon nincs integrált firewire, természetes, hogy nincs ilyen beállítás a BIOS-ban.

Mi a pontos konfiguráció?

 

akár emailben is megírhatja: sageman90@gmail.com,vagy ide is,Mindegy.
Nem mindegy, ez nyilvános fórum, amiből mások is okulni akarhatnak, és nem privát bájcsevej. Örülj, hogy az e-mail címed megadása miatt nem törölték a hozzászólásodat. :S
Link to comment
Share on other sites

UltraSageman

Hát,huhh,nem tudtam h nem lehet kiírni:S Nem vok nagy fórumozó:)

 

Legújabb progi van elvileg mer a honlapról szedtem közvetlen ugye.

 

Itt a gép,nem csúcs,és nem mai gyerek sajna,annyira építettem meg amennyi pénzem volt,és amit bele tudtam rakni:Alaplap:MSI S478 I845GE FSB533 DDR AC97,

proci:Celeron 2,2-es,

memória:2 db 1 gigás kingmax

vinyók:egy 40-es,és egy 80-as Maxtor

VGA:NVIDIA GeForce 6200 AX,256 megás

SP3-as XP,

hangkártya:Trust SC-5100.

 

Hangkártya nélkül igen,bootol rendesen,ha még 1-2 ezer Ft lenne azt mondom hagyom,de több volt,végülis működik rendesen,csak ez a bekapcsolás dolog nem tetszik:(

Megnézem gép papírjait,de igen te is jól írtad,meg jól gondoltam h akkor nincs rajt FireWire,de most akkor meg a hangkártyán van elvileg,papírjába megnézem még1x,de ha jól emléxek nem láttam semmi ilyen infot.

 

Am kösz a választ:)

 

Halálosan mindegy, hogy kint van-e a címed, nem azért fogom kukába pakolni a hozzászólásaidat.

Edited by UltraSageman
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Formázz, legfrissebb drivereket használd (helyes sorrendben telepítve)! Ennyire egyszerû a megoldás.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ez a Trust SC-5100, nem tudom hogy került a képbe. :hááát: Ez elsõ hozzászólásodban még nem említetted, remélem nincs az is benne, illetve a driver -e is le van pucolva.

Link to comment
Share on other sites

sercovep

Üdv.

 

A következõ a problémám: tápot cseréltem a gépemben, de az új tápot sikeresen rossz helyre dugtam be, azóta nem indul el sehogysem a gép, a régi táppal sem. Bekapcsolom de nem történik semmi, a monitor azt írja nincs jel, a számítógép ugyan bekapcsol, de nem hiszem, hogy bootolni, nincs csippanás az elején meg semmi. Lehúztam mindent az alaplapról, szétszedtem összeraktam de semmi eredmény. Azt hiszem a proci halhatott be ugyanis amikor bekapcsolom a hûtõk elindulnak a procié is hallom a cd-romot is, a kis piros fény is pislákol szal gondolom a hardok is mennek. Elõre is köszi a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

A csatlakozók kialakulása miatt semmit nem tudsz rossz helyre dugni. De ettõl persze még rövidre zárhattál valamit. A CMOS reset megvolt?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Sajnos be lehet dugni fordítva. Kicsit erõsebben kell nyomni, de bemegy.

Link to comment
Share on other sites

UltraSageman

A Trustot vettem most, eddig egykacat integrált volt rajta.

Link to comment
Share on other sites

sercovep

Megvolt, az elem pihent egy napot, de semmi változás.

Link to comment
Share on other sites

PredatorNo1

Hello

 

Olyan bajom van, hogy bekapcsolom a gépem, és a vinyó nem kerepel, a zöld és a piros led is világít. A monitoron semmi nem jelenik meg (no signal)

Resetre, és 4mp-s nyomvatartásra nem reagál, csak ha kapcsolom a tápot arra áll le. Átmozgattam a csatlakozókat és a kártyákat, de semmi változás :S

 

valaki pls adjon pár ötletet.

Köszi

 

Üdv

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Tápcsere.

Link to comment
Share on other sites

huggybear

Sziasztok!

Egy olyan gondom van hogy bekapcsolom a gépet és csak addig jutok vele, hogy felsorolja nekem a primary meg secondary mastert és slavet! Innen nincs tovább! Néha-néha elidul, de legtöbbször nem! Mi lehet a gond?

 

Kérlek segítsetek!

 

Köszönöm!

 

G.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Cserélj adatkábelt a meghajtóknál, BIOS-reset, tápcsere. Valamelyik bejön.

Link to comment
Share on other sites

huggybear

Bios frissítést hogyan tudok csinálni?

 

Kábelek alatt a SATA meg az IDE kábelt érted?

 

Köszi!

 

G.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A BIOS frissítés le van írva az alaplapoknál. Egyébként CMOS reset kell neked, nem frissítés. A kábelek azok, igen.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...