Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nem indul a számítógép


Pjotr

Recommended Posts

[OP]Destroy-man

Köss rá egy hangszórót és (elvileg) bemondja, hogy mi a baja.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Több videót is találtam ezzel a problémával (Google: MSI B150M dram led). A megoldás általában a processzor lábak ellenőrzése és a memóriák cseréje volt.

Link to comment
Share on other sites

gorzasati

Megoldódott, hosszas keresgélés után kiderült, hogy ugyan kompatibilis az alaplap a processzorral, mégsem ismeri fel, mivel az alaplapot korábban adták ki mint a procit. BIOS frissítés megoldotta, csak ehhez bele kellett rakni egy 6. gen. procit. Frissítés után gond nélkül működik a 7. gennel is.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Denibaby

Sziasztok! Hetek óta nem indul a gépem, sötét a képernyő. Várok 1 órahosszát, majd 10-20 percig nyomkodom a reset gombot az első villanáskor, mert tovább villogva kapnám meg az asztalképet. Ha egy óránál hamarabb kezdem el a resetelést, nyomkodhatom egész nap. A sok kísérletezésből ez vált be. A hibakódok alapján semmi változás.

Offline volt telepítve decemberben, most is ezt választottam. Külső USB meghajtóra letöltöttem a "wsusoffline1101"-et. ERROR-t írt, mellékelem a cmd-t, az első indítást, majd 1 óra múlva az eseménynaplót. A gép órája nem jó, elállítódott indításjavítás után.

 

Operating System

Windows 7 Professional 64-bit SP1

CPU

Intel Core 2 Quad Q9550 @ 2.83GHz 45 °C

Yorkfield 45nm Technology

RAM

4,00GB Dual-Channel DDR2 @ 399MHz (6-6-6-18)

Motherboard

Gigabyte Technology Co. Ltd. G31M-S2L (Socket 775)

Graphics

22EA53 (1920x1080@60Hz)

1024MB ATI AMD Radeon HD 5450 (Sapphire/PCPartner) 58 °C

 

 

 

 

wsusoffline1101 indítás

 

9582017_09_24_03_48_25_Re.jpg

 

Napló neve: System

Forrás: Microsoft-Windows-PNRPSvc

Dátum: 2017.09.24. 2:32:16

Eseményazonosító:102

Feladatkategória:Nincs

Szint: Hiba

Kulcsszavak: Klasszikus

Felhasználó: n.a.

Számítógép: LOLKA-PC

Leírás:

A PNRP-felhő nem indult el, mert az alapértelmezett identitás bezárult a következő hibakóddal: 0x80630801.

Esemény XML:

<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">

<System>

<Provider Name="Microsoft-Windows-PNRPSvc" Guid="{BBE94F36-F8DC-4C33-8227-81602B7A3D53}" EventSourceName="PNRPSvc" />

<EventID Qualifiers="49152">102</EventID>

<Version>0</Version>

<Level>2</Level>

<Task>0</Task>

<Opcode>0</Opcode>

<Keywords>0x80000000000000</Keywords>

<TimeCreated SystemTime="2017-09-24T00:32:16.000000000Z" />

<EventRecordID>893647</EventRecordID>

<Correlation />

<Execution ProcessID="0" ThreadID="0" />

<Channel>System</Channel>

<Computer>LOLKA-PC</Computer>

<Security />

</System>

<EventData>

<Data>0x80630801</Data>

</EventData>

</Event>

 

 

 

 

 

 

Napló neve: System

Forrás: Service Control Manager

Dátum: 2017.09.24. 2:32:16

Eseményazonosító:7023

Feladatkategória:Nincs

Szint: Hiba

Kulcsszavak: Klasszikus

Felhasználó: n.a.

Számítógép: LOLKA-PC

Leírás:

A szolgáltatás (PNRP protokoll) leállt a következő hibával:

%%-2140993535

Esemény XML:

<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">

<System>

<Provider Name="Service Control Manager" Guid="{555908d1-a6d7-4695-8e1e-26931d2012f4}" EventSourceName="Service Control Manager" />

<EventID Qualifiers="49152">7023</EventID>

<Version>0</Version>

<Level>2</Level>

<Task>0</Task>

<Opcode>0</Opcode>

<Keywords>0x8080000000000000</Keywords>

<TimeCreated SystemTime="2017-09-24T00:32:16.695562600Z" />

<EventRecordID>893650</EventRecordID>

<Correlation />

<Execution ProcessID="536" ThreadID="1592" />

<Channel>System</Channel>

<Computer>LOLKA-PC</Computer>

<Security />

</System>

<EventData>

<Data Name="param1">PNRP protokoll</Data>

<Data Name="param2">%%-2140993535</Data>

</EventData>

</Event>

 

 

Napló neve: Application

Forrás: Microsoft-Windows-LoadPerf

Dátum: 2017.09.24. 3:22:36

Eseményazonosító:3012

Feladatkategória:Nincs

Szint: Hiba

Kulcsszavak:

Felhasználó: SYSTEM

Számítógép: LOLKA-PC

Leírás:

A Performance beállításazonosítóhoz tartozó teljesítmény-karakterláncok megsérültek, miközben a bővítményszámláló-szolgáltató folyamat (Performance) feldolgozta őket. A Performance beállításkulcs BaseIndex értéke a Data szakasz első DWORD-je, a LastCounter érték a Data szakasz második DWORD-je, és a LastHelp érték a Data szakasz harmadik DWORD-je.

Esemény XML:

<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">

<System>

<Provider Name="Microsoft-Windows-LoadPerf" Guid="{122EE297-BB47-41AE-B265-1CA8D1886D40}" />

<EventID>3012</EventID>

<Version>0</Version>

<Level>2</Level>

<Task>0</Task>

<Opcode>0</Opcode>

<Keywords>0x8000000000000000</Keywords>

<TimeCreated SystemTime="2017-09-24T01:22:36.311951800Z" />

<EventRecordID>32255</EventRecordID>

<Correlation />

<Execution ProcessID="708" ThreadID="4824" />

<Channel>Application</Channel>

<Computer>LOLKA-PC</Computer>

<Security UserID="S-1-5-18" />

</System>

<UserData>

<EventXML xmlns:auto-ns2="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events" xmlns="LoadPerf">

<param1>Performance</param1>

<binaryDataSize>16</binaryDataSize>

<binaryData>37070000000000000000000009030000</binaryData>

</EventXML>

</UserData>

</Event>

 

 

Jó sok. A BIOS alaphalyzetbe állítással nem próbálkoztam. Nincs tovább ötletem.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A WSUS parancssorba:

sc query winmgmt

Ha bármilyen hibát dob, akkor valószínű komplett radír lesz a dologból.

Forrás

Link to comment
Share on other sites

Denibaby

17 órakor írom be. "Radír" mit jelent? Egyébként ma reggel 1 órát vártam (zöld lámpa égett, a sárga villogott egy picit) indítás után, és 15 resetre beindult. Gond nélkül minden működik.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Teljes újratelepítést jelent.

 

Amúgy a reset nálad hardver resetet jelent vagy Ctrl+Alt+Del-t?

Link to comment
Share on other sites

Denibaby

Régi a gépem. Jobbra fent az indító gomb, balra lent a reset. A Ctrl+Alt+Del a feladatkezelőé. Dehát teljes újratelepítést akarok, azt látod a (#904) cmd képen. Inkonzesztia hiba van. (jól írtam-e?...hirtelen nem tudom).

 

A gép nem áll le, a gomb benyomása után a BIOS-logo jelenik meg, mint a START-ból az újraindításkor normál módban, a hardvereket is újra ellenőrzi.

 

 

Parancs beírva. 2682017_09_25_19_24_05_Re.jpg

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Szerintem félreértés van. A WSUS csak a frissítéseket telepíti egy élő rendszerre, nem komplett rendszert telepít!

Link to comment
Share on other sites

Denibaby

https://pcworld.hu/s...wst-140576.html

 

 

Akkor először az alaprendszert telepítsem? Rosszul is csináltam, hogy először a client mappában levő exét indítottam. Először a generátor programból kellene választani mit akarok. Úgy mondták, hogy automatikusan kiválasztja a rendszeremet...én meg elhittem.

Megtaláltam a fenti linket...dejó! Valahol már láttam a(z) SP2-t is, bár lehetett az Office. Ezt nem használom.

 

Másik: kértem kölcsön egy monitort, villogás nélkül indult a win 7. Reggel meglátom, hogy a monitor fáradt-e el.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Denibaby

Elkészült a monitor, talán a GELKA sem volt gyorsabb a Rakéta porszívóval. Sokba került a javítás. Tiszta telepítéssel tettem fel a win. 7-et USB-ről, volt időm rá, de inkább a türelem ami fontosabb...ebből kevesebb van.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Liv

Sziasztok.

 

Usb-ről szerettem volna telepíteni a windows 7-et, de elszúrtam valamit.

A bios-ba át állítottam, hogy a first boot device az usb flash legyen.A winchestert pedig kikapcsoltam. A telepítés végén az első újra indításkor a gép nem tudott be bootolni. Utána már a bios-ba sem engedett újraindítás után sem belépni. Kievettem az elemet de hiába, semmi nem történik, a gép nem tölt be. Ki írja, hogy az F11-et nyomjam meg, de akkor sem történik semmi.

A régi rendszer Windows Xp-volt, arra szerettem volna rátelepíteni a Win 7-et.

Lehet hiba volt kikapcsolni a winchestert, de eddig csak cd-ről telepítettem, ott ez nem volt probléma.

Tudtok segíteni?

 

Köszönettel, Lívia.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A winchestert sosem vesszük ki a bootsorrendből, mert csak a legelső körben kell DVD-ről / CD-ről bootolni; utána már a háttértárról fog kelleni. Helyette két lehetőség van: az egyik, hogy ideiglenesen eléteszed az USB-t / DVD-t, aztán az első rebootnál azonnal visszamész a BIOS-ba, és visszaállítod a háttértárat elsődleges booteszköznek. A másik, hogy a legtöbb alaplapnál bootoláskor lehetőség van rá, hogy kézzel válaszd ki a booteszközt egy bootmenüből (amit vagy az F12, vagy valami más hoz be, ez alaplapfüggő), így nem kell piszkálni a bootsorrendet – egyszerűen kiválasztod a bootmenüből a pendrive-ot, ha arról akarsz bootolni, aztán akkor arról bootolsz, a többi körben meg ezzel semmi dolgod nincs.

 

Szóval ezt nem tetted jól, de ebből még nem kéne katasztrófának következnie, hiszen egyszerűen bemégy a BIOS-ba, beteszed a bootsorrend elejére a HDD-d, aztán folytatódhat a telepítés. Ha már a BIOS-ba sem tudsz bemenni, akkor ott valami más gond van. A CMOS-resetet (elemkivétel) ugye áramtalanított gépnél végezted, legalább egy percig? (Sőt, a legjobb, ha egy csavarhúzóval rövidre is zárod az elemfoglalat pólusait.) Milyen gépről van szó egyáltalán? Az XP alapján azt gondolom, nem mai csirke; ha pl. 10+ éves, akkor lehet, hogy egyszerűen meghalt az alaplapod.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...