Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Újraindul/leáll a számítógép


Pjotr

Recommended Posts

Adaminos

Üdv mindenkinek!

 

Van 1-2 játék, ami elindulás után fél óra múlva lekapcsolja a gépet, majd újraindulásnál az F1 komb benyomásával visszaál a gép, de CPU-ra hivatkozik. Mi lehet itt a gond? Vagy mit lehet az XP-n állítani?

 

A gép típusa nagyjából ez: AMD Athlon 64x2 Dual Core Processor 3600+1.91.GHz, 4giga ram és 9500 Nvidia.

Ha valaki tud valami megoldást, szívesen veszem, amit előre megköszönném.

 

Írj rendesen! Legalább lenne értelme a mondataidnak... <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Ez túlmelegedésgynús, tegyél fel egy everest-et és terheld meg a processzort(pl HeavyLoad).

Link to comment
Share on other sites

Adaminos

Köszi szépen a segítségedet és menyire lehet megterhelni? Úgy, hogy kár ne származzon a gépben. Nem igazán értek hozzá, ezért kérdezem. Most a CPU 70 fokot mutat, ez reális vagy magas a fok?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Semmiképpen sem reális, ez az AMD Athlon64 CPU-k megengedett maximális hőmérsékleti értéke. Sürgősen ellenőrizd a hűtő illeszkedését, illetve takarítsd ki a lamellákat, javíts a ház szellőzésén. Szükség esetén vegyél új, nagyobb teljesítményű CPU hűtőt.

Link to comment
Share on other sites

Adaminos

Szia Csaba

 

Próbáltam kitakarítani a hűtőt, de a ventilátor miatt nem férek hozzá, mert kicsi a hely. Hogyan lehet a hűtőventilátort leszerelni, hogy jobban ki tudjam tisztítani?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

4 darab csavar tartja. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Adaminos

Szia

 

4 csavar az egész procit házzal együt jön le, ahogy néztem, csak a ventilátort akarnám, vagy akartam volna leveni, csak nem tudom, hogy miképpen álljak hozzá. Köszi a segítséged.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A bordát egy karmos pánt tartja a helyén. A ventilátor ezen van 4 darab csavarral a sarkain. Ennyire sötét van bent a házban?

Link to comment
Share on other sites

Adaminos

Köszi szépen.

 

Csak benézve a házban úgy tűnt nekem, de inkább kérdezek, mint elküldjem a gép lelkét. Mindjárt nekifogok.

 

Írj rendesen! <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

RPisti

Sziasztok!

A konfig A7V8X-X alaplap, CPU Ampd Sempron 2500+, Ram 512Mb kingmax, grafika Ati Radeon 9550 Se,hálózati kártya Gigabyte Wireless Lan,Tv kártya asus Silikon.

A problémám az, hogy egy ideje a gép magától kikapcsol, van hogy játék közben van hogy szöveg írásakor, e-mail olvasáskor stb. Víruskeresés Nod 32-vel semmi eredmény, Avastal semmi eredmény. Gondoltam egy újratelepítés megoldja a problémát, a telepítés már bootoláskor nagyon lassan akart indulni. Mikor elért ahhoz hogy a Windows telepítéséhez nyomja meg az entert még elovasni sem volt időm és kikapcsolt a gép. További 3-4 próbálkozásnál is ugyanott kapcsolt ki. Kicseréltem a tápot, a Ram-ot, a merevlemezt (ezeket tudtam kölcsönkérni) a helyzet továbbra sem hajlandó telepíteni. A telepítők különböző XP verziók, Windows 7, Windows Me továbbra is kikapcsol. Bios frissítést még nem csináltam soha, meg arra is gondoltam ha közben meggondolná magát a gép és kikapcsol akkor ajaj. Bios resettel próbálkoztam de az sem hozott eredményt. Mielőtt szervizre vinném egy kicsit még elszórakoznák vele ha valakinek van ötlete.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Milyen tápegységek járták meg a gépedet?

Link to comment
Share on other sites

RPisti

Az első egy ANS 400W-os volt 3 évig bírta egyre nehezebb volt a gépet bekapcsolni vele akkor lecseréltem egy frontier 450W-os ra majd most kb egy év után tettem bele egy másik szintén frontiert (újat). Amit kivettem a gépből a havernál gond nélkül megy napok óta. Az az észrevételem, hogy jelentősen lelessult a gép még boot CD-kkel is, ámbár lehet, hogy csak képzelődók ami a lassulást illeti. :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Sok-sok ócskavas táp...

Link to comment
Share on other sites

RPisti

Nem kétlem, hogy ócsakák de talán mégsem egyforma hibajelenséget mutatnának.

 

Van egy í feliratú gomb a billentyűzet bal oldalán. Kérlek, keresd meg! Valamint az írásjelek után szóközt teszünk. <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A rossz táp tönkretehetett ezt-azt. Mindenképp nézd meg egy használható táppal!

A lassulás oka lehet, hogy az IDE egységek PIO módra váltottak, vissza kell õket kapcsolni.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Ha az alaplap kapcsolóját gallyra vágta a táp, akkor azt már javítani sem kell. Kondikat vizsgáld át, hogy tökéletes-e mindegyik. (alul felül nincs púp, vagy luk)

 

a rendszer idõbeállításait, legalábbis ezt vettem rögtön észre és nem tudom kikapcsolni. azaz azt mondom,h leállítás és leáll majd 4 másodperc múlva újraindul.vistát használok. A gépet teszteltem ...hõmérsékletét

rendszeridõ: többnyire elem probléma.

nem tudom kikapcsolni: Amennyiben tiszta, hogy pár másodpercig kell a gombot nyomva tartani, és úgy kapcsol ki hardveresen, akkor a kapcsolóval lesz a gond.

4másodp. múlva újra indul. Alaplapi kapcsoló hiba, de: Minden feleslegeset húzz ki az USB-bõl, és szüntesd meg a hálózatot. Akkor is újraindul? Összetetten meg lehet az is, hogy szorul a ki-be kapcsoló gomb.

Mindegy mit használsz mint op.rendszer.

A processzor hõ: a 70 fok az rengeteg. Kiszáradt a csatlakozás a processzor és a borda között.

Te raktad össze?

 

CPU-ra hivatkozik. XP- 4giga ram
A bios hivatkozik CPU-ra? Akkor rosszul van kalibrálva.

XP 4Giga: Ugye nem 32bites az XP-d??

 

Szükség esetén vegyél új, nagyobb teljesítményû CPU hûtõt.
Ja. Hõvezetõ pasztát vegyen. Miféle hûtõ engedi fel 70 fokra a processzort?

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Nem kétlem, hogy ócsakák de talán mégsem egyforma hibajelenséget mutatnának.

 

Dehogynem. Muszáj beszólni? Hidd el, hogy nem véletlenül írtuk azt, amit.

Link to comment
Share on other sites

RPisti

KGigi félreértettél nem akartam beszólni inkább elcsodálkoztam.

Pjotr amint lesz rá mód kipróbálom egy megbízható táppal, az elsődleges IDE 0-eszköz ezen van a boot PIO módban van pedig engedélyeztem a DMA-t. Ha jól emlékszem, jó régen valamit keresgéltem a beállításokban akkor mintha ultra DMA lett volna. Az elsődleges 1-es eszköz CD-rom ultra DMA-4 mig a másodlagos 1-es eszköz (merevlemez) ultra DMA 2.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
sipifather

Sziasztok! Leállítás után újraindul a gép. Tudnátok segíteni? Mi lehet a gáz? Később elindítom és nem ismeri fel a hardvereket.

Link to comment
Share on other sites

geri005

Mióta van ez a probléma? Minden alaplapi driver megfelelően van telepítve?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Egy pontos konfigurációval sokat segítenél. Milyen tápod van?

Link to comment
Share on other sites

sipifather

Abit Gd8pro alaplap, 3006 intel proc,i ati videokari. 1 sata, 1 ide vinyó, mindkettőn van rendszer és ha leállítás után újraindul, nem ismeri fel, csak a satás vinyót. Se internet, se hang semmi. Viszont ha cmos resetet csinálok, utána megy minden rendesen röviden.

 

Ha tudnátok segíteni, előre is köszi.

Ja 400-as táp.

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Húzz le minden felesleges cuccot a gépről, majd túrd át a BIOS-t Wake On azamire opciók után, mindet kapcsold ki! AC Power lost: power off-ra legyen beállítva, az ACPI S3-n legyen!

Link to comment
Share on other sites

sipifather

Le tudnád írni picit bővebben? Nem vagyok túl nagy szakértő. Köszi. Közben megnéztem, amiket írtál úgy vannak beállítva, ahogy írtad. A hiba ugyanaz.

 

A magyar nyelvben sem vagy szakértő, már ne is haragudj. Írj rendesen és helyesen! <KGigi>

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Milyen típusú az a 400 wattos táp?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...