Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Újraindul/leáll a számítógép


Pjotr

Recommended Posts

[OP]Destroy-man

Ha jól vettem ki a szavaiból, akkor tuningolva lett a VGA.

visszavettem a kártya órajeléből, kíváncsi vagyok, hogy így mit produkál

A tuninghoz meg holt gyenge ez a táp. 550W kell neki alapjáraton, tuninghoz 7-800 W-os tápot ajánlanak a normálisabb fajtából.

Link to comment
Share on other sites

payskin

De minek egyáltalán túlhúzni egy GTX 970-et? Mi a fene nem megy vele az alap órajelén? 4K?!

Link to comment
Share on other sites

mrlumen

A táp az előző konfigból marad, ahhoz kellően elég volt, gondoltam megtartom - lehet, hogy rosz döntés volt. A kártya nem volt túlhúzva! A gyári órajelből vettem vissza egy kicsit, de nem segített rajta. Az az érdekes, hogy csak akkor csinálja mikor izmosabb játékot futtatok. Diablo3, cod4,cod2 stb... alatt nem produkál ilyet. Ezért gondolom, hogy kevés a táp a rendszerhez. Ha cserélek http://www.aqua.hu/cooler-master-v750-semi-modular-750w-tapegyseg-rs-750-amaa-g1-297605.html erre gondoltam.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Rossz döntés volt, új géphez általában új tápot veszünk; már csak azért is, mert a tápok sem örök életűek, egy X évig szolgált egységet már nem szokás beletenni egy 0 km-es gépbe. De ehhez a táphoz nem is kell húzni a kártyát, szerintem alapjáraton is kevés neki a 12 V-os ág.

 

Ez már egy jobb darab, amit kinéztél; Enhance-beles, és egyetlen 12 V-os ágán 62 A-t tud átfolyatni, ezzel már kb. bármilyen kártyát kihajthatsz. 750 W amúgy nem kell szerintem, egy jobb 600-as is megtenné; pl. az Enermax Platimax 600 W (89 Plus Platinum minősítéssel), az FSP Aurum Gold 650 W vagy akár a Seasonic M12 II Evo 620 W. Bármelyik untig elég a konfigodhoz.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Szóval azt mondod, hogy ha meglesz a mesebeli új, otthoni konfig (soha napján, kiskedden), azt már ne az FSP-belsős, 2009-es Corsair CX450-re építsem? :( Főleg, hogy 2 éve pihen a szekrényben?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ha akarod, építsd, de ha már négy évet ment, várhatóan kevesebb ideig fogja bírni, mint az új alkatrészek. Egyébként ilyenről a szakirodalom nem tud, csak CX430-ról, és az CWT-beles, nem FSP. :P Nem mintha egyébként a CWT-vel bármi baj volna, sőt. De nem Haswell-ready (nem nagy érvágás amúgy), és csak 80 Plus Bronze (ez sem).

 

Én eltenném tartaléknak. ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hát akkor ez egy kicsit Moszkvában Volvót osztogatnak-ra sikerült. Olyan régen láttam, azt sem tudom, mi van a szekrényben. Azt tudtam, hogy nem szar. :) Majd ha eljön az a csodálatos nap, amikor bármit is veszünk, eldöntöm.

Link to comment
Share on other sites

mrlumen

Köszönöm! Amúgy nem volt régi a táp, kb. fél éves, a hülyének is megérte volna ebay-en 5kHUF-ért ezt a tápot :) ! De most az az érdekes, hogy DDU-val csináltam egy driver újra telepítést és tökéletesen működik. Lehet, hogy a játék bugos, mert elég sokan panaszkodnak(directx error) ezzel kapcsolatban.

Edited by mrlumen
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Deniki

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy játék közben újra indul a gepem. Alávatettem egy AIDA64-es stabilitás tesztnek. Addig ameddig nem adom hozzá a teszthez a GPU-t nincs probléma, de amint hozzáadom újraindul. Nincs kékhalál se semmi csak egyszerűen újra indul.

Van benne egy ati hd7770, 4x2gb ram, és egy i3 540es proci, a táp egy márkásabb 650és.

Válaszokat előre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Videokártya hűtése rendben? Táp biztosan rendben van?

Link to comment
Share on other sites

Deniki

Kártya hőfoka 35-40 fok fölé nem megy. Tápnak nem hiszem hogy lenne baja. Videokartyara gyanakszom mivel egy időben volt hogy BIOS-nál megakadt és nem engedte bootolni a rendszert.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Kártya kivesz, érintkezők megpucol, alaplapi slot portalanít, kártya visszarak.

Ha most sem megy teszteljél másik kártyával is.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nem ártana tudni, milyen táp az egészen pontosan. Az, hogy szerinted "márkásabb", önmagában semmit sem jelent.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Dzsozi92

Sziasztok!

 

Remélem tudtok segíteni mert már nagyon sok mindent végigpróbáltam és semmi sem hozott eredményt.

 

Adott egy számítógép ami most egy hetes és játék alatt (legyen ez most a far cry 4, de volt,hogy a fifa 16-alatt is) se szó se beszéd újraindul.

 

Paraméterek:

Proci: intel core I5-4440

Alap: ASrock Z97 Anniversary

Videókártya: ASUS Radeon R9 290 DirectCU II OC 4GB GDDR5

Mem: HyperX 8GB DDR3 1866MHz

Táp:Keep Out! FX750W

Winyó: Western Digital WD15EARS 1,5TB

SSD: Kingston sv300s37a120g

 

Játék közben a melegedés átlagos. Bios frissítve lett. Eseménynaplóban pedig semmi hibát nem ír.

Ki lett kapcsolva az automatikus újraindítás rendszerhiba esetén, de akkor is újraindult.

Továbbá volt olyan,hogy a fifa 16 tálcán volt mellette 1 chrome volt megnyitva meg 1 film elindítva és akkor is újraindult.

 

Esetleg valami ötlet?

Válaszokat köszönöm előre is :)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Gratulálok, hogy egy ilyen konfighoz sikerült megvenni egy noname kutyaszar tápegységet. Viszonyításképp elmondanám, hogy egy normális 750 W-os tápegység ára 30 ezer forint fölött van, a jobbak árcédulája simán veri az 50 ezret is. Ebből már kitalálhatod, milyen hulladékot sikerült vásárolnod.

 

Egyébként a te gépedhez egy 500-600 W körüli, tisztességes darab is untig elég volna.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Én a miért irányából próbálnám megközelíteni. Kiindulok onnan, hogy életemben nem hallottam a márkáról -- ez már önmagában nem túl jó előjel. Ha rákeresek a Google-ban, egyetlen épkézláb review-t nem dob rá, kivéve a radiumosat, ami viszont árulja, tehát "büdös". Jobbára teljesen semmitmondó spanyol nyelvű találatok vannak, azok is inkább boltok, van egy Amazon.co.uk, de nincs rajta értékelés, és a harmadik oldalon találtam egy épkézláb blogot, ami valamiféle reviewszerűséget írt róla. Ha ehhez hozzáveszem, hogy ez a cucc minden porcikájában gamer (brrrr), ÉS még ráadásul olcsó is -- ugye, a gamer cuccok általában elég komoly hülyeségszorzóval kerülnek a piacra --, akkor minden vektor abba az irányba mutat, hogy ezt bottal sem piszkáljuk meg. :nem:

---

 

Prohardver fórum elég megbízható tápos témájából szemezgetek:

 

Keep it out from your PC, if you don't want any trouble.

 

AKYGA > Gagyi az összes.

APPROX > Szintén.

CORSAIR > A régiek és a drágák között vannak jók.

DEEPCOOL > Néhány elmegy.

KEEP OUT > Gagyi.

MODECOM > Ez is.

SHARKOON > Elmegy.

THERMALTAKE > Vannak köztük jók is, pl a rajzos német városneves tápok.

 

jelenleg 1 fost rámsóztak Keep Out 700W 85+os táp hajtja, de nagyobb játékoknál lekapcsol a gép a táptól...

 

Azt hiszem, meg is érkeztünk. :)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az iPon is árulja, 16 kilóért. A már megvehető liga legolcsóbb, CWT-s 750-esei kerülnek 30 ezerbe, majdnem a duplájába. Ebből már önmagában szörnyű következtetéseket lehet levonni; és akkor ehhez jön még, hogy totál noname, és semmit sem tudunk róla. Mondjuk a név úgy találó lenne, hogy Keep It Out! :) (Ja, látom, ezt a poént már lelőtték előttem.)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A dokumentációja alapján 12V-on 60A-tud. Ha ez tényleg így lenne, akkor nem kapcsolna le. :P

 

Egyébként a Corsair CX750-es csak 28e. :) De mint írták korábban egy 600-as táp is elég abba a gépbe. Egy CX600-as jó választás 21,5-ért, vagy ugyan ez félmodulárisan 24-ért.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Valószínűleg nem maga a teljesítmény a gond, ez a gép 300 W-nál többet nemigen vesz fel terhelve, de talán még annyit sem. Inkább az lehet, hogy egy terhelési szint felett elszabadul a kimenet, mert minősíthetetlen hulladékokból heftelték össze. Szóval én nem is nagyon erőltetném a használatot, mielőtt esetleg szétbassza a gépet.

 

Ide egy jobb 500-as is elég; pl. Cooler Master G550M, ha olcsón kell jó. Persze ha van rá pénz, akkor az Enermax Platimax 500 W-osa az igazi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
granturismo

Sziasztok!

 

Segítséget kérek,már tippem sincs mit tegyek!

Kicsit hosszú lesz,de talán csak úgy tudtok segíteni ha mindent leírok.

Összeraktam egy gépet,minden új,nem volt használva egy alkatrész sem másik konfigba.

 

Alaplap: Asus Maximus VII Ranger

Proci: i7 4790K

Hűtő: Noctua NH-D15

Memória: CORSAIR 8GB Vengeance Pro DDR3 1866MHz CL9 (CMY8GX3M2A1866C9)

Táp: Cooler Master V750 RS750-AMAAG1-EU

Ház: Phanteks Enthoo Pro

SSD: SAMSUNG 128GB 850 PRO

Merevlemez: WD Black 1TB és WD Blue 1TB

Videókártya egyenlőre nincs,az későbbi beruházás lesz.Addig az integráltat szeretném használni.

 

Tehát összeraktam a gépet,de nem indul el.Vagyis felpörögnek a ventik 3 másodpercre,aztán újraindul és folytatódik ez,amíg ki nem kapcsolom a tápot.Néha elindul sokszori próbálkozás után.De a BIOS-nál tovább még nem jutottam vele.Sőt,ott sem tudtam navigálni a menüben,nem érzékelte sem az egeret,sem a billentyűzetet.

Gondoltam valamelyik hardver hibás lehet,így egy ismerős segítségét kértem.Azt mondta biztos BIOS frissítés kell.Elvittem neki az alaplapot,procit,hűtőt,memóriát.Másnap hívott:kész,minden okés és mehetek érte.Itthon beszerelem a cuccost.Erre ugyanúgy mintha el se vittem volna,felpörögnek a ventik kicsit,leáll és kezdi elölről.

Hívom hogy mi a gond,azt mondja biztos zárlat van a házban,szedjek ki mindent és próbáljam meg úgy.Ez sem segített,a baj nem múlt el.Erre elvittem neki házastól,úgy hogy már mindent összeraktam itthon.Bekapcsoljuk és hihetetlen,de működik minden első pöccre.Azt mondja az árammal lehet baj itt nálunk és a tápba valami védelem letilt.

Nem akartam hinni a fülemnek,de azért utána olvastam és tényleg másnál is létezik ilyen hiba.Megoldásnak villanyszerelőt,szünetmentest,vagy feszültségszabályzót írtak.Természetesen hívtam szerelőt,aki azt mondta minden rendben,nincs semmi hiba.Na akkor marad a feszültségszabályzó,mert a szünetmentes jóval drágább.

Ma jött meg,de ez is csak pénzkidobás volt.A probléma ugyanúgy fennáll.

Nem tudom mennyire számít,de kipróbáltam hogy a tápon összekötöttem a zöldet és egy feketét.Így megy a táp leállás nélkül,persze lehet ilyenkor a védelem nem aktív.

Elnézést ezért a kis regényért,de talán így jobban tud valaki tanácsot adni!Amit nagyon megköszönnék!

Edited by granturismo
Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ez így elég érdekes jelenség. Én is a hálózati áramra tippelek. Lehet, hogy földelés oldalon van valami gubanc, akkor szokott ilyent csinálni, azaz ekkor tilt le a táp. A szünet mentes se lenne jó megoldás, mert amikor áramot kap, akkor csak az aksit tölti, és simán átküldi a hálózati feszültséget, közben pedig semmi szűrést nem alkalmaz. Akár lehet földhúrók is, bár az másabb jelenségeket szokott okozni, de azért érdemes lehet elolvasni ezt a cikket: http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/foldhurok_avagy_mit_csinaljunk_mikor_minden_zug.html

Link to comment
Share on other sites

granturismo

Köszi!

Így első olvasásra az tűnik fel,hogy nekem is KábelTV van.

Még az jutott eszembe,hogy vennék egy olyan tápot amibe nincs ilyen védelem.De gondolom ilyet már nem is árulnak,így használtan kellene vennem egyet.

Van egyáltalán olyan,ami még minőségi és védelem nélküli?

Bár ez üti is egymást gondolom!Ahol nincs védelem,az nem is lehet túl jó minőségű.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Kicsit hosszú lesz,de talán csak úgy tudtok segíteni ha mindent leírok.

 

Kifejezetten üdítő látni, hogy akad még errefelé olyan kérdező is, akinek 20 felett van az IQ-ja. A többség errefelé ugyanis általában egy-két mondat beböffentésén túl nem hajlandó információkat közölni a problémájáról (vagy azt várják, hogy mi húzzunk ki mindent belőlük harapófogóval), és ha épp nem működik a kristálygömbünk, még nekik áll feljebb.

 

Szóval azzal, hogy felfogtad, akkor kapsz a leghamarabb használható választ, ha a lehető legtöbb releváns részletet megosztod a problémádról, itt már mindenképpen magasan felülmúlod az átlagot. :) Még arra kéne rászoknod, hogy az írásjelek után ütsz egy-egy szóközt, de amúgy kb. így kéne kinéznie egy normális hibaleírásnak.

 

A problémád nagyon érdekes, én is találkoztam nagyon hasonlóval, annyi különbséggel, hogy a sok "indítási próbálkozás" után ha egyszer elindult végre a gép, akkor tökéletesen működött a legapróbb hiba nélkül a kikapcsolásig. Ott a tápegység bizonyult ludasnak (más tápokkal próbálkozva sosem volt ilyen gond) – habár hozzá kell tenni, hogy a gariosztályon állítólag több géppel is próbálták, és nem tudták reprodukálni a jelenséget.

 

Nálad árnyalja a képet, hogy máshol működik ugyanaz a gép, amit otthon nem tudsz bekapcsolni. Ráadásul a tápod is egy Enhance-belsős, pöpec darab. A villanyszerelő mire alapozta azt a véleményét, hogy nincs gond a hálózattal?

 

Első körben mindenesetre ki kéne próbálni másik konnektorokban, esetleg másik tápkábellel, akár még másik tápegységgel is. Hogy a szünetmentes megoldana-e egy ilyen problémát, az meg topológiától függ. Amit [OP]Destroy-man leírt, az csak az offline szünetmentesekre vonatkozik, van ám másmilyen is.

Link to comment
Share on other sites

granturismo

Köszönöm és ígérem ezentúl figyelek a szóközre! :)

Igen, próbáltam másik tápkábellel is és a lakásba az összes konnektorba ugyanez a jelenség.

A villanyszerelő hozott valami műszert, azzal méricskélt. Aztán rákötötte csak a gépet, közvetlenül arra a vezetékre, ami a villanyórába megy.

Azt mondta: ha így sem lesz jó, akkor nem tud mit csinálni és nem itt van a hiba.

Én mondtam neki, ha minden okés lenne akkor működnie kellene a gépnek. De nem nagyon hatotta meg. :fal:

Holnap kapok kölcsön egy másik tápot. De biztosra veszem hogy azzal se fog menni. Pontosan nem tudom milyen, de gondolom abban is lesz védelem. Így nem igazán bízok benne.

Edited by granturismo
Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Amikor házon kívül próbáltad életre kelteni a konfigot, akkor is rákötötted a házban lévő bekapcsoló gombot az alaplapra? Ha igen, akkor próbáld meg nélküle egyszerű rövidzárással elindítani. Lehet, hogy a kapcsoló lesz a ludas.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...