Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Újraindul/leáll a számítógép


Pjotr

Recommended Posts

SkyBird

Én nem tartom fontosnak, ha neked nem kell, nincs rá szükséged. Csak nem szeretem a sárga felkiáltójeleket az Eszközkezelőben. ;)

Ha jól tudom, a videokártya HD audio drivere csak a DVI csatin ad ki hangot, vagy ha esetleg volna natív HDMI kimenet, akkor azon.

De ha sohasem kötsz erre semmit, vagy CRT tévénél tökmindegy.

Azért azt nem értem, miért keveredett össze ennyire a dolog, bár talán a driver telepítés során magát rakta alapértelmezettre. Igaz ez is furcsa, mert érzékeli, ha nincs HDMI összeköttetés. Vistán/Win7-en szép piros karikában lévő lefele nyíllal jelzi.

Valószínűleg a hangbeállítások felülvizsgálatával is orvosolható lehetett volna, vagy ki tudja, de ha nincs, nincs rá gondod. :lol:

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Felkiáltójel, csak a hálózaton van, de nincs bekapcsolva a másik masina, azért. Végül is nincs fent vezérlő, ezért nincs ami hibát jelezzen.

A Vid. kimeneten átalakító van, úgy megy tovább a jel, lehet az is, hogy az keverte, mert odáig azt hitte digi hang. :)

Szerintem a sztereo TV kártya, keverhetett be neki. Szereti felül vezérelni a dolgokat. Meg talán a kamerarendszer, bár az kétséges.

Van hátul pár drót, csak üres hely nincs. :D

Link to comment
Share on other sites

Hekk_Elek

Nem biztos hogy ide kellene írnom de a képernyõ villog és kikapcsol magától mintha csökkentett módba menne. Valaki segítsen!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Mit értesz azalatt, hogy csökkentett módba megy? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

ezermester
... a képernyõ villog és kikapcsol magától

Legyengült volna a képcsõ, esetleg rosszul érintkezik a kábel? Milyen monitor típus? Hogyan kötõdik a géphez?

 

... mintha csökkentett módba menne.

A csökkentett mód, az nem kikapcsolás, hanem kisebb felbontás. Kattan egy mikrokapcsoló, és vált a felbontás? Elfeketedik a kép?

 

Kicsit bõvebb adat kellene, mert így ez lehet Laptop monitor, asztali LCD-TFT, CRT. Mindnél mást jelent a villogás mibenléte.

Link to comment
Share on other sites

bthello

Hali

Egy kis segítségre lenne szükségem az a gondom hogy bekapcsolom a számítógépet és miután a windows üdvözlőképernyője megjelenik bejelenkezés után a számítógép újraindul. Windows xp home van rajta csökkentett üzemódban viszont be tudom kapcsolni eddig nem találtam semmilyen hibát a rendszerinfó sem ir semmilyen problémás eszközt. Megnéztem a hardverek hőmérsékletét Mindegy-et jónak találtam 40-50fok körüliek. Remélem van valamilyen megoldás a problémára (nem szeretném sem formázni sem újratelepíteni a gépet mert fontos adatok vannak rajta és nem tudom lementeni őket.)

 

Újra. <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Pedig lehet, hogy az lesz belőle. Fontos adatot ne tarts az asztalon, és a dokumentumok mappában.

 

Elsősorban próbálj meg, egy kisebbfajta rendet rakni a gépeden. Futtass le egy chkdsk-et.

 

chkdsk /f a futtatás parancssorban. Aztán i, azaz igen.

Próbálhatsz egy rendszer visszaállítást is, hátha segít.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Tornado80

Sziasztok!

 

Lenne egy kis gond egy géppel, méghozzá az, hogy elég gyakran fagy. Ha a gép csak magában megy nincsen hozzányúlva, akkor semmi gond, de ha valamit csinálok rajta (zenehallgatás, játék) akkor kb 10-15 percentkét megáll, nem indul újra csak megáll minden, csak a reset segít! Eddig egy ati x1050-es kártya volt benne, akkor is csinálta csak nem ennyire gyakran (1 nap 2x-3x), most raktam bele egy ati x1600-ast és most még gyakrabban csinálja, valamikor kattan egyet és utána áll meg! Konfigom:

Alaplap: Asus p5vd2-mx se

Proci: Pentium dula cpu 3.00ghz

Ram: 2GB

Videókártya: Sapphire Radeon X1600 GDDR3

Táp: 350W

Op. rendszer: Windows XP Prof. SP3

Minedn driver frissítve, XP újratelepítés már volt.

Plussz hűtést is raktam már bele.

 

Nem tudom vagy az alaplap trágya, vagy talán a Codgen 350W-ost táp(alap házban volt) lenne kicsi (van benne még 1db 250GB-s vinyó + 1db DVD író is)?

Valakinek van tippje ötlete, mert már azon vagyok, hogy repül ki az ablakon!

 

A válaszokat előre is köszönöm mindenkinek!

Edited by Tornado80
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem az a lényeg, hogy mekkora táp, hanem hogy milyen táp.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nekem olyan gondom adódott, hogy a gép fogja magát, és kikapcsol. Van amikor 7-8 óráig is megy, és nem kapcsol ki, de van amikor félóránként, tehát kiszámíthatlan mikor csinálja.

 

Konfig:

Alaplap: ASUS M3N-H/HDMI

Proci: Phenom 9850BE

Memória: 4x1 GB 1066MHz Kingmax

ODD: egy régi CD olvasó(de minek? :)), és egy NEC DVD-RW 2510A

HDD: 160Gb + 250Gb SATAII

Táp: LC-Power LC6420G Silent Giant

 

A gép adatai jónak tünnek (alaplap: 35°C, proci: 43°C ~2150RPM mellett, gyári heatpipe-os hűtővel). A táp feszültség értékei is a megengedett 10%-on belül vannak (alaplapi feszültség mérő program szerint).

A gép kb. fél évig volt szervízben, akkor állandó újraindulás/fagyás volt a gondja. Végül kiderült, hogy a memóriák okozták a gondot: kétoldalú memória volt bent, ami most egyoldalúra lett cserélve. A fagyás/újraindulás ezzel megszűnt. Továbbra is memória gond lehet, vagy inkább a táp a ludas? Teljesítményre elégnek kell lennie, minőségben nem tudom hova soroljam, azon kívűl, hogy marha csendes (26dB).

Amikor kikapcsol a gép, utána hiába kapcsolom be az előlapi bekapcsolóval a gépet, nem BOOT-ol a rendszer. Winyokat felpörgeti, olvas is róluk valamit elég sokáig, de semmi, nincs kép. Ilyenkor tápegyég áramtalanítás 5-10 mp várakozás, majd visszakapcsolás és megy is. Szerintem táp gyanus, de megerősítést szeretnék kérni, hogy nem-e memória okozza, mint a múltkori jelenséget is (ami egyébként BIOS frissítés után következett be - ezért tartott fél évig a szervizelés, mert minden alkatrész külön-külön jó volt).

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Cserélj tápot!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Egyszerû kideríteni. Engedd rá a memtestet a memóriákra (van róla külön topik), ha jók, akkor jöhet a táp. Nekem is inkább az a gyanús.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Memóriák okésak, úgyhogy a táp a ludas. :) Most keresem a garancia papírját, úgy emlékszem, 3 év garancia van rá. :)

 

Milyenre cseréljem? Ugyanilyenre vagy valami másra?

Ezek kaphatok az adott boltban (nem nagyon akarok rákölteni):

 

Colorsit 420W 5 000 Ft 6 000 Ft

Mercury/Codegen 350W 3 750 Ft 4 500 Ft

Mercury/Codegen 450W 5 417 Ft 6 500 Ft

LC Power 420W 8cm Halk 7 492 Ft 8 990 Ft

LC Power 550W 14cm Halk 11 250 Ft 13 500 Ft

LC Power 550W 12cm Halk 10 750 Ft 12 900 Ft

NortHQ 400W 12CM Halk 11 500 Ft 13 800 Ft

 

Chieftec 450W ATX GPS-450AA-101A 13 500 Ft 16 200 Ft

Chieftec 550W ATX 16 250 Ft 19 500 Ft

ASUS 450W PFC 8 750 Ft 10 500 Ft

ASUS 650W PFC 19 320 Ft 23 184 Ft

Chieftec 650W 14cm 19 900 Ft 23 880 Ft

Chieftec 750W 14cm 22 500 Ft 27 000 Ft

Corsair 620W 24 800 Ft 29 760 Ft

Corsair 550W 16 000 Ft 19 200 Ft

OCZ 700W Game Xstream 20 100 Ft 24 120 Ft

OCZ 850W Game Xstream 27 300 Ft 32 760 Ft

 

Ha másik fajta kellene, akkor az ASUS 450W PFC jó?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Szerkesztettem a fenti hozzászólásodat, jó lesz az Asus!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ngb

Szervusztok!

Olyan gondom van, hogy...

Huawei "szappantartós" mobilinternet. A dupla USB-s csatlakozóval rendben működik, de ha csak a sima USB A Mini-B átalakítóval használom, akkor a hálózatra csatlakozás pillanatában újraindítja a gépet. Ezután bootolás közben a POST közben/végén megint újraindítja. Ezzel még nem is lenne gond, mert mondom, a dupla csatlakozóval rendben működik. De csak ez a két USB kimenetem van. Szeretnék párhuzamosan szkennelni is, ahhoz kéne még egy USB kimenet. Az előlapiakat sosem használtam eddig, ma bekötöttem, kb. 10 percig rendben működött, aztán elvesztette a szkennert, a programok végül is lefagytak, 5 perc kellett leállítani őket. Ez megtörtént kétszer, nem kísérleteztem tovább.

Ne nevessetek, de... Az alaplap egy MSI 645E Max-U. Régi, de szeretem.

Remélem, tud valaki segíteni. Előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Ha van szabad PCI portod, vegyél egy PCI-os USB kártyát. 1000-1500.-

Ha nincs, akkor egy USB HUB-ot. (Elosztó) Esetleg az alaplapi USB kivezetése a hátlapra.

Link to comment
Share on other sites

coboly013

sziasztok. egy olyan kérdésem lenne, hogy most vettem egy új gépet és egy alaplapcsere után,ami hamar meghalt, rendesen ment a gépem. Aztán egyik reggel egy bekapcsolás után elvesztette a rendszer időbeállításait, legalábbis ezt vettem rögtön észre és nem tudom kikapcsolni. azaz azt mondom,h leállítás és leáll majd 4 másodperc múlva újraindul.vistát használok. A gépet teszteltem játékokkal, mármint a teherbírást, meg a hőmérsékletét is állandóan figyelem, de nem volt semmi baj, minden rendesen megy,csak kikapcsolni nem tudom. vkinek Valami jó ötlet? a wake up on lan-t már megnéztem nincs beálíltva.

a gépem:

Asus p5ql-pro

intel 8200quad

ati 48300 512mb vga

500gb wd

enermax cyclops 405w

 

előre is kösz

 

üdv coboly

Edited by coboly013
Link to comment
Share on other sites

vodás
nqb: munkahelyi gépen az E220 szappantartó konfigurációs hibát jelzett, nem csatlakozott, aztán felforrósodott és a gépnek annyi. Hálókártya, főkábel, merevlemez csere. Sticket adtak a modem helyett. Ma pedig jelezte a Software Manager, hogy a Vodafone frissitést küldött. Mint kiderült, az E220-hoz, ami itt már nincs. Vagyis valami komoly hibája lehetett az összes szappantartó szoftverének. Sürgősen frissitsd, ha nem küldtek, vagy vidd be a Vodafone üzletébe, frissítik vagy lecserélik a szoftvert.
Link to comment
Share on other sites

Pjotr
Utoljára: szoftveres hiba nem csinál ilyet. Azt mondtad, rossz volt egy UPS, az okozta a merevlemezhalált. A modemed halála összefügg ezzel, bár abban nem vagyok biztos, hogy az UPS volt a hibás vagy a táp.
Link to comment
Share on other sites

LordDzseff
Az alaplap egy MSI 645E Max-U.

 

Hát elvileg 6 PCI port van rajta... csak kell lenni egy szabadnak... én a régi IBM monstrumba vettem PCI-os USBket tökéletesen működtek Xp alatt még telepítenem se kellett (533 MHz p3 :démonikacaj: )

Nem mentem érte messzire így 2000 szép magyar forintba került, de ha kicsit jobban körbenézel, főleg Pesten, tényleg 1000-1500 Ft-ért tudsz venni.

 

OFF: Én speciel azért vettem, mert csak 1.1 volt rajta az is csak 2, de a sebességével meg voltam elégedve az 1.1hez képest... de scannelésre tökéletes :D

 

Üdv, LordDzseff

Link to comment
Share on other sites

ngb

Szervusztok!

Bocs, hogy ekkora ügyet generált kérdésem. Igazság szerint nem pontosan tettem fel azt. Vágom, hogy 6 PCI slot van a lapon (egy foglalt), meg hogy ilyen-olyan bõvítõt is vehetek bele...

Engem igazából a jelenség magyarázata érdekelne. Az újraindulást - nem vagyok benne biztos, de úgy rémlik - az SP3 óta csinálja USB A - Mini B adapternél. Az meg, hogy az elõlapi, alaplapra bekötött portok nem mennek tökéletesen, hát, egy lassan 6 éve vásárolt lap se lehet tökéletes.

A szoftvercserérõl meg engedtessék meg annyit mondanom, hogy szegény modem hûségébõl van még kb. másfél hónap, utána viszontválltáska. Kicsit sajnálni fogom, mert ezt leszámítva nem volt vele semmi gond, nagyon megbízhatónak ítéltem. Máskülönben nem a voda a szolgáltató.

Amúgy köszönöm a válaszokat, segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nem tudom, talán rossz a kábel (zárlat). :hááát:

Link to comment
Share on other sites

vodás

Megnéztük rendszergazdival a kicserélt alkatrészeket (hálókártya, fõkábel, ma a hûtõt, tápot). TÁP okozta, de persze lett belõle merevlemez és modem csere is. Álmomban se jutott eszembe, hogy erre képes az a nyavalyás táp. :nem:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

De az eszedbe jutott, hogy féreg/vírus? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

vodás
A változatosság kedvéért az is volt (Win32/Myweb Search Toolbar trójai). Ha egy üzlet beindul, van ott minden. Brrrr.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...