Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kékhalál


KGigi

Recommended Posts

KGigi

Elsõ körben nézd meg másik videókártyával, esetleg táppal.

Link to comment
Share on other sites

ErdeklodoUser

A videókártya alaplapra integrált. A memóriát már leteszteltem. Hogyan lehet a merevlemezt leellenőrizni linux alatt? Ismer valaki valami linux alatt működő diagnosztikai szoftvert, amivel esetleg átellenőrizhetek néhány hardvereszközt?

Amúgy a Windows xp nem tárol valami adatot arról, hogy mi okozhatta a hibát? Ha tárol, akkor hol?

Nem hiszem, hogy a táp lehet az oka, mert az Ubuntu nem indul újra soha.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Tegyél be egy videókártyát, az alaplapit pedig tiltsd le. Meglátjuk, mi lesz. Azt kellene nézni, hogy Ubuntu alatt mi történik, az XP-t egyelõre hagyd.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

A felvillanó kékhalál, azt jelenti, nincs átálítva az automatikus újraindítás.

A csökkentett módot nem értem miért nincs a választómenübe, ami F8 al bejön indítás után.

A hullámzás lehet, ha CRT-d van majdnem biztos is. Ettöl persze megvan az esély a videokártya hibára is, következésképpen lehet áramellátás.

 

A monitor hullámzása, ha az monitor hiba, nem lehet a fagyás okozója, csak akkor, ha visszacsatol a kábelen keresztül, aminek kicsi a valószínüsége. Az alaplapi videokártyák hibaforrásának egyik elsődleges problémája, a hőemelkedés. Ha a kártya túlmelegíti a hidat, azzal elszállhat az alaplap, miután jópárszor, és egyre gyakrabban lefagyott.

 

Ha abban az állapotban lenne az északi híd, hogy megfőzte már a videokártya, akkor késő a sima videokártyához. A biosban ellenőrizd a hőmérsékleteket. Jobb híján. Nem találtam linux-os tesztert.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Pano

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni, mert már napok óta kutatgatok és nem jövök egyszerűen rá, hol a hiba. Eddig egy nagy sanda gyanúm az volt, csak most a legutóbbi 2 hibajelenség elbizonytalanított.

 

A jelenség a következő: egy eredeti Windows Vista Home Premium (32 bites) van fenn a gépemen. Eddig minden überkaraj volt, égadta világon semmi gond nem volt vele. A héten elkezdte azt csinálni, hogy hirtelen izomból minden kifagy (zene megakad stb), majd jön egy kékhalál, visszaszámolás, dumpolás, újraindítás. Eseménynaplóba semmilyen bejegyzést nem találok erre vonatkozóan.

 

Eleinte olyan volt, hogy lefagyáskor a képernyő alján (vagy különböző helyeken) kis téglalapok a szivárvány színeibe pompázva összeomlott a kép, kék halál, memory dump, újraindulás (csak annyit láttam belőle, hogy IRQ csatorna). Ekkor eleinte az ie8-ra gyanakodtam, mert mindig annak használata közbe érte a hideg zuhany és elég sokszor egyszerűen leállt. Ekkora visszatettem a 7-est, elkezdtem újra firefoxot használni, aztán így is jelentkezett. Lefuttatam egy hosszú memtest86+-ot, de nem talált hibát a memóriába (2x1GB kingstonok, dualban).

Elkezdtem videokártyára gyanakodni. Ezt sehogy se tudtam eddig kizárni.

Utána valami program kompatibilitási gondra fókuszáltam, ami gallyra vágja, de minden lehetséges dolgot leszedtem már.

Aztán beállítottam, hogy ne idnítsa újra a gépet a hibánál, hogy meg tudjam lesni a kék képernyő részleteit, de most meg lékhalált nem kapok, csak egyszerűen totál befagy minden egy idő után.

 

Most pl néztem egy filmet, kaptam a lejátszótól egy szép kis hibaüzenetet, hogy "Out of memory" és megint lefagyott minden (az a poén, hogy csak a lejátszó futott, semmi nincs már ami ennyire elfoglalhatná a memet). Ekkor most megint elbizonytalanodtam, hogy a vidi kari-e.

 

Esetleg valakinek valami ötlet? :) Köszi!

Link to comment
Share on other sites

apa

@Pano

Először próbáld meg megigazítani a videokártyát, hátha nem érintkezik tökéletesen.

Utána töröld, majd rakd fel újra a videokártya legfrissebb driverét. Egy próbát megér szerintem.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Miután leszedted a drivert, engedd rá a Driver Cleanert vagy a Driver Sweepert. Ha nem segít, egy újratelepítést is beiktatnék.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
tsabe89

Sziaztok. Olyan gondom van a géppel hogy pl netezés közben elkezd az egér szaggatva mozogni majd bejön egy csíkos képernyő és semmire nem reagál a gép csak a restartra. Ilyenkor nem indul újra csak ég a winyó ledje. Többszöri újraindításra ha esetleg elindul akkor jön az a képernyő hogy Warning!! The previous performance of overlocking is failed, pedig nem volt semmi overlocking.

Ez az egyik eset. A másik az hogy ha beadja a csíkos képernyőt aztán jön a kék képernyő ezzel az üzenettel:

kernel data inpage error

technikai információ : stop 0x0000007A (0xE18AE878,0xC0000013,0xBF90673A,0x2db49860)

win32k.sys bf90673A base at bf800000, datestamp 48ce4da

Ha ez megvan akkor van hogy 1 hétig nincs semmi hiba a géppel. Meg tudná valaki mondani hogy mi lehet a gond? (A memtestet már futtattam 2-szer is egész éjszakán át)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ellenõrizd a memóriát!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Link

 

Jöjjön a merevlemez. Először amit itt ajánlanak, aztán hardveresen.

 

@Pjotr

Utolsó mondat. :)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Látom már, bár nem mondta, melyiket futtatta, sokszor az sem mindegy.

 

De akkor ezt a csíkos képernyõ dolgot nem értem. Ha a merevlemeznek vége, akkor szimplán újraindulna a cucc (esetleg kékhalál), de csíkos képernyõ?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Én inkább hibás szektorra szavazok a lapozófájl alatt.

Link to comment
Share on other sites

tsabe89
Látom már, bár nem mondta, melyiket futtatta, sokszor az sem mindegy.

 

De akkor ezt a csíkos képernyõ dolgot nem értem. Ha a merevlemeznek vége, akkor szimplán újraindulna a cucc (esetleg kékhalál), de csíkos képernyõ?

A memtest86-ot futtattam. Konkrétan így néz ki a csíkos képernyõ: http://kepfeltoltes.hu/view/090529/ez_www....ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Próbáld azért meg a legfrissebbel is. Tényleg memóriahibának tûnik inkább.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Vagy alaplap, esetleg videokártya. Lehet cserélgetõst játszani.

Link to comment
Share on other sites

tsabe89

Az a baj ezzel a cserélgetéssel hogy nem mindig jön elő ez a hiba, így nem tudom hogy a csere alkatrésztől javult-e meg vagy egyébként se produkálta volna a hibát. Ezen hibák mellett még olyat is művelt hogy nem látta a winchestert se a dvd írót csak sokszori újraindításra.

 

Ne idézz be előtted írott teljes hozzászólást! <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Akkor kezdd az alaplappal. Elsőként CMOS reset, ha nem segít, akkor BIOS-frissítés. Aztán csere, ha így sem. :)

Link to comment
Share on other sites

tsabe89

A CMOS reset már megvolt. BIOS frissítést még nem próbáltam de az okozhat ilyen gondokat? Eszembe jutott még valami a hibákkal kapcsolatban: ez nem sokszor fordult elő, kb 2-szer hogy miután lefagyott a gép és újra akartam indítani akkor nem kapcsolt be és hallottam hogy kapcsolgat a winchester, elindul, leáll...

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ez lehet alaplap- és táphiba is. Próbálj meg egy alaplapcserét. Leírnád, hogy milyen géped van és milyen típusú a táp?

Link to comment
Share on other sites

tsabe89

Hát márkában valóban a tápegység a leggyengébb láncszem, úgyhogy azt ha jó ha nem mindenféleképpen cserélem. Egyébként deer márkájú. Az alaplap msi k9n neo(ez már garanciába cserélt darab mert egy ilyen már elromlott, szerintem piszokul melegszik, de azt mondták ez normális), videókártya inno3d 7300gt, memória 1gb 667mhz kingstone, processzor x2 3800+, winchester excelstore márkájú.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Szerintem az elõzõ alaplapodat a táp nyírta ki, és most is ez történik.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Láttam az elején lehet szavazni. :lol:

Tápcsere. :(

Előtte: merevlemez-adatkábel csere. :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Azokból, amiket addig tudtunk, mind logikus következtetés volt. A végére meglett minden szükséges info. :)

Link to comment
Share on other sites

tsabe89

Köszönöm a segítséget. A tápcsere mindenféleképpen meglesz minél hamarabb. Aztán reménykedünk hogy más gond nincs.

Link to comment
Share on other sites

ezermester
Azokból, amiket addig tudtunk, mind logikus következtetés volt.

 

A legelején gondoltam ezt, az első hozzászólásból, csak böszme voltam, és lemaradtam. Pjotr volt a tanítómesterem. Nem is értem a dolgot. :D Ha visszaolvasol, sok helyen van negyed oldalas monológ, amire Pjotr válasza: Tápcsere. A szöveg alatt meg olykor a javasolt táp. 8)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...